Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

patas

Members
 • Počet příspěvků

  142
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem patas

 1. Začátečníci hlavně nechápou, že ty týdny a měsíce sledování grafů jim nic nenahradí. Drtivá většina lidí vidí těch 10-20USD za bod v grafu a žije v bláhové přestavě, že na vrcholu grafu vstoupí do trhu a dole vylezou s obrovským ziskem. Už mají představu jaké auto si koupí a jak budou pro okolí zajímavý. Mám práci, při které jsem poznal několik traderů a ve výsledku normální byl jenom jeden. Někteří mi předváděli, jak mají obrovské sumy na demo účtech a jak je jednoduché vydělávat tradingem. Jiní zase možná něco vydělávali, ale ráno vstali a obchodovali Forex, odpoledne Futures a večer šli spát. Naprostá ztráta sociálního kontaktu. U dvou jsem byl i víckrát během posledních 3 let a člověk s odstupem času vidí kam ten člověk směřuje.
 2. patas

  Pracovat jako broker?

  cusbus: Hergot, ty jsi odborník, že máš takový přehled, který obchodní systém je ten profi a který výsměch..hmmmm úplnej Soros! Akorát podle toho tvého textu bych řekl, že nemáš šajnu která bije....... A pro tvou informaci, Market Profile je indikátor jako každý jiný a který nepoužívá ani jeho tvůrce....!
 3. Já mám stejný názor jako krakra. Vím jaké počítače používají v možná největší tradingové firmě u nás a někteří profíci tam mají vyloženě plečky. Používají se úplně standartní stroje, kde jediný rozdíl je vtom, že mají grafiky s 2-4 výstupy. Grafiky jsou zase úplně obyč pasiv. tom_czr: Promiň, ale ty používáš SSD disky a stejně si spouštíš programy z RAmdisku...???? A pokud ti Windows se Sierrou zabírají tolik místa v paměti, tak si je nech nainstalovat od někoho znalého. Já mám taky 8GB RAM (kvůli Autocadu a hrám) a nikdy jsem neměl obsazeno víc jak polovinu! 24GB RAM je už úplná zcestnost, ale asi je to cool....
 4. patas

  Diskuze k článku: Backtest: ano, či ne?

  shany: Tyhle výkřiky z knih o "sebevzdělávání" nemají vůbec žádnou váhu. Jsou to bláboly lidí, co chtějí budit dojem nadprůměrné vzdělanosti! Pokud někdo nemá na trading nervy, tak to nikdy nepřekoná! Jako se nestane lékařem někdo, kdo při pohledu na krev omdlívá. Maximálně může potlačit ješitnost a připustit si, že nato nemá.
 5. patas

  zisk z obchodovani

  ramses: Taky tu byl jeden co tvrdil, že se na NQ dá vydělat 15000/kontrakt/měsíc a hádal se i s ostřílenýma traderama. Už jsem o něm dlouho neslyšel. Asi už je ve vatě...........
 6. patas

  zisk z obchodovani

  ramses: V reálu budeš mít nulu na účtě a nervy vháji! Demo, papertrading je takový hraní si na tradera. Realita je úplně o něčem jiném!
 7. patas

  Sierra Chart a její možnosti II

  SC zjednodušili Replay pouze na dva mody. Standard replay je dřívější High accurate, takže přehrává všechna ticková data. Ten BackTest mode slouží jenom pro baktest naskriptovaných obchodních systému co jsem pochopil. To že ti jde Replay tak "špatně" znamená, že máš jenom minutová data. Já mám data od ZenFire a ta nemá žádnou historii (pouze minutová data).....co si neuložíš to nemáš. SC ukládá Ticková data jenom když je spuštěná. V tomhle má NT výhodu, ti mají uloženou komplet historii na svých serverech, mám ten dojem.
 8. patas

  Sierra Chart a její možnosti II

  SC umí totéž co NT a je mnohem, mnohem levnější. Velký pokrok udělali v posledních buildech. Jediné co mi vadí, je nemožnost ukládat nastavení barev, jako template. Countdown timer odečítá čas podle tickových dat nebo podle času počítače. Úplně stejné nastavení je nutné vybrat v NT, takže nechápu jak to někdo může prohlásit za chybu. SC má support na úplně jiné úrovni než NT. Na Support Boardu SC vám podpora odpoví do několika minut na fóru NT se na vás maximálně vykašle.
 9. Když jsem kdysi hrál poker, na jednom fóru se probíralo, že největším problémem hráčů pokeru je ztráta sociálních vazeb a odtržení od reality. Někteří tady mají stejný problém. Měli by jste stím něco dělat..!
 10. patas

  Mirus Futures - Zen-Fire II

  Yamato: Jakmile se připojíš na zenfire, tak jsi byl připojen live a strhnou ti poplatek! Nevím jak by jsi chtěl stahovat data bez přihlášení. Pokud pošleš Eura, tak máš Eur účet každý den aktualizovaný podle kurzu EUR-USD. Lepší je poslat Eura kvůli nákladům na převod a pak si je nechat převést na USD. Možná to jde i pak zase převádět zpátky na EURa, ale to jsem ještě nezkoušel.
 11. patas

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Rogi: To obchoduješ naostro? Já teda jedu PA a ne FinWin, ale podle mě vstup do longu, pod celkem hutnou SR je odvaha. :-)
 12. patas

  Kolik instalací na jednu Licenci?

  Ty instalace ti běží obě najednou?
 13. patas

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  jirib: Akorát ten poplatek neúčtují jenom při min. 5 RT v měsíci....
 14. patas

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Já NT neplatím.Mám Sierru. Ale jestli máš 600 USD tak ty 400 už někde najdeš a máš vystaráno.
 15. patas

  NinjaTrader - prosím o radu II

  NT můžeš buď splácet nebo zaplatit hned, ale ty splátky jsou o dost vyšší. Nebo platíš čtvrtletně pronájem. Sierra se platí měsíčně stím, že za každý předplacený měsíc navíc je 2% sleva, což se vyplatí jenom při platbě na rok dopředu a to se mi nechce.
 16. patas

  NinjaTrader - prosím o radu II

  pagun: Ty peníze za soft musíš vyklopit "tak jako tak"! Tomu se nevyhneš. Buď vyklopíš 995 USD za full verzi nebo platíš 60 měsíčně. Já platím 45USD měsíčně za Sierru, ale to jenom proto, že používám Market Profile, jinak je asi za 20USD. Nějak nechápu, proč nechceš investovat do softu, když chceš obchodovat za peníze a máš už nějakou strategii. Přece se ti to vrátí ne?
 17. patas

  Mirus Futures - Zen-Fire II

  Tak se mi nějak začíná Mirus nelíbit. První výběr a trvalo jim to týden. A to ještě chtějí za převod brutálních 40 USD.
 18. patas

  SIERRA chart- nastavení

  Jenže to není postup jak si vytvořit teplate jako je třeba v NT. V Sierre nelze vytvořit graf s určitým nastavením vzhledu a pak ho kdykoliv použít načtením. Buď musíš Duplikovat už otevřený a upravený graf nebo můžeš udělat jakýsi Default vzhled, který se použije na nově otevřené grafy. Ale možnost mít jeden template červený, druhý modrý, tam prostě není.
 19. patas

  SIERRA chart- nastavení

  To v Sierre nelze. Je to její dost velké mínus.
 20. patas

  E-Mini NASDAQ

  Tohle mi k Intraday marginu napsali z Mirusu: From 3:30pm overnight until the close of the following day would be considered day trading hours, and therefore would us intra-day margins. Best Regards, Mirus Support
 21. patas

  SIERRA chart- nastavení

  Když klikneš pravým tlačítke myši na tu linku, tak v menu je tam volba Alerts. Tam zaškrtneš Enable Alert For ... a pokud chceš tak i ty dvě další volby a pak musíš nadefinovat kdy to má cinkat.... Alert na posun SL jsem nikdy nedělal, tak ti neporadím.
 22. patas

  SIERRA chart- nastavení

  Pravým tlačítkem myši na graf, kde chceš zobrazit linky z jiného grafu, záložka Advanced Settings 2 a dole je volba Copy Chart Drawings from chart....tam napíšeš číslo grafu ze kterého chceš kopírovat. Je to to číslo za # v hlavičce grafu.
 23. Tady by mě spíš zajímalo, kdo z úspěšných traderů vůbec do sebe investuje, protože zkušenosti mého kamaráda jsou spíše děsivé. Kamarád dělá opraváře domácích spotřebičů, je slaboproudař a asi jako jedinný mimo mou rodinu ví, co se snažím naučit. Při své profesi v Praze a okolí už několik traderů potkal. Většinou jde o nadšence, kteří mu ukazují grafy, vypráví kolik se dá vydělat a jaká je to pohoda makat doma........., ale mimo jednoho jedinného všichni bydlí v bytě, kde mají matraci místo postele, stůl, židli a zanedbanou kuchyňskou linku s lednicí plnou polotovarů. U jednoho znich byl po necelém roce znovu a jediné co v bytě přibylo byla velká televize, chlap předním dokonce chodil ve slipech a nepřipadalo mu to divný..! Vzhledem k jeho zkušenostem nevidí v tradingu perspektivu a tradeři mu připadají spíš jako feťáci.....ti vidí taky všechno super a bydlí ve vybydleném bytě.
 24. Jak mi dokážou, že tam nejsem potřetí za 6 měsíců? Třeba tam jezdím služebně. Nevím jak jsou natom se soudy, ale stímhle bych snimi vyběhnul velice rychle. Taky by se mohli dostat k soudu ve Štrasburku bez ohledu nato, jak laxní je byrokratický aparát v Bruselu....
 25. tomnes: Jak Španělé zjistí, že je to auto na území Španělska více jak 6 měsíců, když neexistuje záznam o době vstupu na jejich území?
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.