Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

hejtman

Members
 • Počet příspěvků

  11
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o hejtman

 • Hodnost
  Member
 1. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  pro Petra ... ano ano, ale já se tady zeptal a odpověď jsem dávno dostal od autorů www, nic víc jsem nečekal. že to rozpoutalo nad mé očekávaní dlouhou diskuzi, na to nemám co říci. Takže se nebudeme zdržovat. hodně zdaru Vám přeji Klidně tato celá "ňiť" může být smazána administrátorem, aby vás finančníky nepobuřovala, což nebylo účelem. sorri.
 2. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  Pro Hermana, ... takto s tím mohu více méně souhlasit. myslím, že se už chápem. Je to popsáno už daleko líp. (tu) Ten kdo ví jak na to, si to nechá pro sebe. Bodejď ne, když ho to stálo určitě hodně úsilí, nervů i peněz. Tyto stránky beru jako seznámení s komoditou, jako opomíjenou možností legálního výdělku (jenž se musí danit :S a nedají se odečíst ze zisků ztráty a poplatky) a zárověň popsání hlavních finančních, matematickcýh, statistickcýh i psychologickcýh principů při obchodování za které se většinou platí. Za toto autorům www patří velký dík, ale rozhodně odmítám, že je to nástroj, pravidlo, manuál "zdrama" pro motto " ... Poctivým sebevzděláváním k zaslouženému bohatství..." To by "sebevzdělávání" muselo obsahovat mnohé lidské pozitivní vlastnosti včetně paní Fortuny, která chodí u jiných a jen ne u mě . ;) Prostě nestačí být dobrý žák. pěkný den
 3. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  pro Hermana ... nemám nic ani proti ostatním, snaží si splnit své přání, naděje a cíle a snaží se toho dosáhnout tímto komoditním obchodem. (tu) Mám zálibu v matematice a statistika mě docela bavila i baví, myslím, že chápu čtení z grafů dobře. Ale stále je nutné brát v potaz pravděpodobnost se kterou se tady operuje a ta je dle mého nízká. To mi připomíná jeden notoricky známý příklad pro statistiku, kde se vytvořily opravdová pravidla a při jejich dodržování přineslo úspěch. Ve 2.sv. válce při náletech na Anglii bylo zjištěno, že baterie protivzdušné obrany při nekoordinované střelbě (každej střílel po všem) na cíle měla určitou úspěšnost sestřelu. Malou. Pak došlo ke změně, kdy byly analyzovány možnosti, kam letadlo může uhnout a tyto cíle znovu síťově zaměřeny celou baterií. Pak celá baterie střílela koordinovaně hromadně na pozice, kam jedno letadlo může v daný okamžik letět (střílela i na místa kde nic nebylo). A světe div se, úspěch byl. Úspěšnost zásahu vzrostla. Takže mít metodu se určitě vyplatí. Ale u komodyt mě pravidla znějí příliš obecně a nejsou to tak ani pravidla jako doporučení. Někdy fungují a jindy ne. Ale to je jen moje domněnka, jak jsem již napsal, nemám žádné opravdové zkušenosti s komoditou, ale zajímat se budu. :) Hodně zdaru v komodytách. a pěkný den Hermane
 4. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  Otázka an Hermana ... nerozumím, v čem by mě měl někdo vytočit? Považuji se za klidného člověka, kterého výrazně nedeprimuje ani klesající (medvědí) trend mého zájmu. :)
 5. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  Pro Bohdana, není proč se omlouvat. Je to Váš názor a beru ho. Napsal jste: " ...- normální člověk musí pochopit o co tady zakladatelům jde ..." Rád bych slyšel Vaši definici normálního člověka. Já bych si na ni netroufl. A proto asi tady vznikla tato diskuze, která mě až překvapila svou četností a reakcí. Shodnem se v tom, že likvidita komodyt je opravdu vysoká, tak jak je popsánu v manuálu "zdarma" Jinak Vám úpřímně blahopřeji k úspěchu jenž jste za pomoci tvůrců těchto stránek získal. Já bych toho asi nebyl schopen. Užijte si své zisky. :o), já se nejméně rok budu ještě otrkávat (získávat zkušenosti) ve fondech.
 6. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  pro Petra, ... všechno to zní rozumně a logicky. Tento obecný postup, jenž jste popsal, mi je přiměřeně znám. Dále vím z těchto stránek, že je lepší obchodovat v zahraničí, než u nás v ČR, což zní opět logicky, a proto jsem se podíval i na stránky, převážně burz v USA, proto toto neberu jako republikovou záležitost či věc nějakého okruhu lidí. Pozor, já neříkám (to opakuji) že toto obchodování by rozumný člověk nemá dělat, říkám, že je to věc každého. Ale říkám především, že se tady hraje na "lidskou chamtivost", a touze po penězích. Samozřejmě, je tento názor možná zkresem mou max. nezkušeností s tímto obchodováním a až ho poznám blíž (což plánuji) tak se to změní. Omlouvám se. Ale ruku na srdce, zaznělo tady, že tito finačníci komodyt, nemají tak rádi, svěřovat své peníze někomu a čekat jestli to vyjde či ne. Dobrá beru, ale jak se tady někdo může ptát, že hledá brokera renomované společnosti, jenž by za úplatu disponoval s 15.000$. To je podle mě princip fondu. Pěkný den Petře
 7. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  pro Jakuba: Beru Váš názor a respektuji ho. Díky. Každý je svobodný ve svém rozhodování a je jen na něm co si vybere. strožok, účty, fondy, akcie, komodity - sportku. Nikomu svůj postup nepodsouvám a ani nikoho nelákám. Každému sedí něco jiného a neexistuje obecně nejlepší cesta. Ale co jsem se tady snažil popsat je to, že tyto stránky na mě působí jako lákadlo do "pekla" 80 vr.20%. Pročetl jsem pečlive celý manuál "zdrama" (ne všemu jsem rozumněl, ale většině ano). A jak jsem již dříve napsat, je možné že se tady snaží autoři www ovlivnit za příslibimem tučných výdělků (včetně četných rad a pomoci a především i ztrát) další a další rybičky do obchodu s komoditami. S mottem "čím víc nováčků tím snadnější zisk". Ale nesnažím se nikomu bránit (varovat) v rozhodování pro toto obchodování, každý si musí natouc "nos" sám.
 8. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  díky za doplňující informace, jenž sice asi úplně nechápu, ale je to další info, jenž beru. Dík za rekci
 9. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  ... díky za info, ale připadne mi, že dobře míněné rady se nedjí aplikovat na tento druh obchodu, tak aby to bylo vždy ziskové. Vždy je v tom velká část "štěstěny", která rozhodne o obchodu. Ať použiji Stop-los, důkladné čtení grafu apod. Věřím tomu, že jen zkušenosti dokáží vést k ziskovosti. Někomu to trvá 1/2 roku, jinému 150 let. Prostě se musí člověk otrkat, ale na to otrkání, má peníze ? ... Ale určitě to časem zkusím, alespoň na nečisto, jak popisujete v manuála, za který děuji. Každá zkušenost je dobrá. Dle mého žijeme v době, kdy toto obchodování je velmi podceňováno (na kraji zájmu) a co platilo o zisku peněz před 50ley už dnes není. Ve škole se o tom nikdo nezmiňuje, tak jako vy,a to je škoda. Dnes se velký balík peněz bez podvodu vydělat nedá. :o( Ve finančním světě ano. :o) pěkný den
 10. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  ... díky za odpověď. Vaše odpoveď je v drtivé části obsažena v manuálu. A psychika je přeci důležitá při každé práci, kde jde o hodně. Ať je to práce, uměmní či sport. Ani sportovec nepodá výkon, když to nemá srovnané v hlavě a co udělal v pohodě na treninku nemusí udělat při závodech (Šebrle - Helsinky). OK Nemohu nic než Vám věřit, že tomu tak opravdu je a že to takto funguje. 80 na 20%. Ale právě proto, to na mě působí jako honba za mamonem. Důkazem jsou i některé příspěvky na tomto portálu. A toto je lákadlo, jak si zajistit snadnější profit. Kdo normální by se pustil do "obchodování" když čísla 80 na 20 mluví jasně. To už je opravdu spekulace. Asi zůstanu u svých fondů. Připouštím, že nejsem asi dobrý "finančník" a spíše se snažím trochu využít příležitosti s větší mírou bezpečnosti. Ale za to jsou všechny mé fondy v kladných. :o) Je pravdou, že když na tomto portálu řeknu, že mám zhodnoceno v průměru na cca 22% všechny své peníze, tak to bude znít snešně, ale i tak mě to těší. Ale určitě se časem dostanu k obchodování s komoditami, alespoň na zkoušku, abych si povrdil co si nyní myslím a píšu. Je to spíše zázení na koníčky a ne práce. pěkný den.
 11. hejtman

  otázka od úplného začátečníka

  Zdravím všechny, kteří čtou i moji otázku. Pozorně jsem četl tyto stránky a stáhl jsem si manuál ZDARMA :o), který mě zavedl do problematikly obchodování komodit. Moc se mi líbí a skro to působí na mě, že je to snadné. Stačí se naučit sledovat graf, předvídat, svému obchodníkovi říci požadavky a případně se vyrovnat se ztrátou. Ale něco mi vrtá hlavou. Když má někdo ohromné zisky, znamenáto, že někdo musí mít ohromné ztráty? Odkud se berou peníze na zisky? Skoro to chápu tak, že 10 lidí musí prodělat 10dolarů aby jeden mohl vydělat 100dolarů. Takže je to jen přelévání peněz? Takže mi proniňte mou kacířskou myšlenku, tyto stránky na mě působí jako pozlátko na lákání lidiček do tohoto obchodu, kde se člověk dle mého musí umět otáčet. A ti nezkušení samo sebou přijdou o své penízky a ti lepší se opět pakují? Prostě se schání deset lidí aby mohli přijít o 10dolarů. Připouštím, že to ještě nechápu tak dobře (příklad s Japonskem a rýží), a někde jsem udělal chybu, proto se raději ptám a rád budu věřit tomu, že v této společnosti se našel někdo, kdo chtěl pomoci druhým k finančním nezávyslosti. To yb jim patřil velký dík. :o) Je to tak?
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.