Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Masaryk

Members
 • Počet příspěvků

  97
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hirens: Na demu jsem backtestoval tuším tři měsíce, asi týden paper a přechod na live. Timeframe je časový rámec grafu, tj. jestli chceš data zobrazit jako minutová, 5ti minutová, ticková, volume apod. Volume chart je graf, kde jsou data zobrazena podle nastaveného počtu uskutečněných obchodů (např. VOL 2000 Ti vykreslí jednu svíčku na každých 2000 uskutečněných obchodů). Na finačníku třebas zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/volume-graf.html
 2. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hirens: ER2 skončilo v září, od října se přestěhovalo na NY burzu a jmenuje se TF. Detaily o přechodu jsou zde. www.financnik.cz/forum/read.php?2,73977,page=1 Stačí, když si místo ER2 zadáš TF (kontraktní měsíc 12-08) a mělo by Ti to jet. Historie je ale pochopitelně omezená. U Mirusu se dá ještě na backtest zobrazit historie ER 09-08, bohužel 06-08 už jsem z toho nedostal.
 3. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hirens: Dlouhodoba historicka data (rok a vice) jsou trosku problem, ale pokud ti staci cca pulrocni historie, tak doporucuji demo account u Mirusu, data Ti poskytnou zdarma a bez casoveho omezeni.
 4. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Atlas: Tam, jak nastavujes break even (okno Stop strategy) je dole sekce "Auto trail (ticks)". Tam se nastavuje automaticke posouvani SL. 1. policko (Stop loss) - zda nastavis, v jake vzdalenosti se ma SL udrzovat od dosazeneho otevreneho profitu (tj. napr. pokud chces, aby SL byl vzdy 20 ticku za dosazenym profitem, tak nastavis 20) 2. policko (Frequency) - jak casto se ma SL posouvat, tj. jestli po kazdem dalsim ticku dosazeneho profitu, nebo po urcite hodnote (napr. kazdych 5 ticku dosazeneho profitu) 3. policko (Profit target) - od jakeho otevreneho profitu ma Ninja zacit s automatickym posouvanim SL.
 5. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Tak u mě od úterý jakž/takž ok, historická data se stahují sice pomalu, ale přece; jakmile je dostahováno, tak live obchodování už je pak bez problémů. Jediné omezení je, že si nemůžu jen tak mirnix tirnix přepínat grafy mezi jednotlivými tituly (v mém případě TF/ES), páč každé přepnutí znamená dlouhá stahování.
 6. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: Inu, to jsou neveselé zprávy... Jsem z Brna, bydlím kousek od Coochiho, kterému to jede, ale ausgerechnet u nás to nejde. V pondělí na ně nastupuji, ale jak tak koukám, moc si od toho slibovat nemůžu. :(
 7. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: Rovněž potvrzuji, na VUT jede připojení bez problému (na tomtéž notebooku jako doma). Tzn. problém je UPC. Můžu se optat kde jsi našel tu neoficiální zprávu o výpadku jejich portu do zahraničí? Jsem týden bez dat a hodlám je začít otravovat co to půjde, tak ať mám maximum informací. Díky moc!
 8. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Atlas: Hláška "Není znám žádný takový hostitel." mi naskakuje tehdy, je-li změněna defaultní URL nebo port. Zkus si v options nastavit port na 31654 mělo by to být ok. Je to v Tools - Options - Data - Data Server. Dej prosím vědět, jestli se Ti to rozjelo, protože kdyby byly potíže i jinde než v UPC, tak by to byl průšvih.
 9. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Hanslama: Já už tam volal :) ale než jsem se dostal k živému operátorovi, tak jsem to zabalil, protože na každém kroku se omlouvali, že modernizují síť a že je možné, že to někde nejede. Takže jsem si dovedl představit, co by mi operátor asi řekl... Ostatně něco podobného psal Coochi, který má ovšem štěstí, že už mu to jede. :)
 10. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  finadlo: mrkni se do logu v c:\documents and settings\jmeno\dokumenty\Ninjatrader 6.5\log\aktualni_datum.txt - pokud tam máš hlášku o chybě, dej disconnect a znovu connect. Nicméně i se správně provedeným připojením můžeš mít problémy které řešíme s hanslamou, tj. že se pouze objeví "Loading data" a tím to hasne... problémy zřejmě opravdu budou u UPC, neboť live support u mého brokera i support ze strany Ninjy si s tím neví rady a podle nich by vše mělo jet jak má.
 11. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  lazajan: Jakmile dojdou peníze na účet brokera, dostaneš od něj instrukce na napojení Ninjy včetně přihlašovacího jména a hesla.
 12. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: ano, mám UPC, zkoušel jsem snad vše, ale žádný kloudný výsledek :( Zítra půjdu vyzkoušet jiné připojení (do školy na VUT) a uvidím jestli to tam pojede. Jinak jsem viděl Tvou diskuzi na Ninja supportu, ten chlapík kromě testu Tvého loginu nic jiného nevymyslel?
 13. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hanslama: Já Tě potěším, mám rovněž tento (nebo podobný) problém, a to dokonce na live účtu. Problém: Od 17.10. se nestahují historická data, vždy naběhně klasické okno "Loading data" a dál se nic neděje. Změnou nastavení "Store real-time bar data" se dá dosánout totho, že Ninja nesosá historická data, ale zobrazuje pouza ta od nalogování - v tomto případě vše jede jak má, ale je to nepoužitelné, když člověk nevidí pohyby před nalogováním. V log filu se občas objevuje hláška "Unable to connect to NinjaTrader data server (64.202.118.132/31654): Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel." V grafu nelze použít funkci "Reload historical data" neboť tato funkce je zašedlá. Testované možnosti (prozatím bez kloudného výsledku): - použití funkce Repair DB - použití funkce Reset DB - manuální přejmenování či smazání souboru NinjaTrader.mdb ve složce Dokumenty (oblíbené řešení Live Supportu u Mirusu :) ) - kompletní reinstal Windows XP, .NET Framework a samotného Ninjy - testování na notebooku s Vistama (opět kompletně nová čistá instalace Ninjy) - testování na kabelovém připojení k modemu (jinak mám doma wifi a support mi to doporučil zkusit přes kabel) - testování změny lokálního nastavení na anglické (zřejmě aby odpovídal formát času, podle mě hovadina, ale Support to chtěl vyzkoušet) - testování Ninjy jak s live licencí, tak se SIM licencí - testování live data feedu i demo data feedu Poznámky: - Firewall je vypnutý - Ninja řádně fungoval na live účtu více než 4 měsíce - live data jedou bez problému, v DOMu jsou vidět pohyby, potíže nastávají pouze při pokusech zobrazit graf - po vyzkoušení uvedných možností docházím k názoru, že problém není na mé straně, ale někde v přenosu dat mezi jejich serverem a mým pc.
 14. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Lucínek: Virtuózní práce, indikátor je super, děkujeme pěkně!
 15. Masaryk

  Price action

  paveln: I já se přidávám s poklonou, myslím že Tvůj příspěvek se teď stane nejodkazovanějším na celém fóru. Skvělá práce!
×
×
 • Vytvořit...