Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Masaryk

Members
 • Počet příspěvků

  97
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Masaryk

 1. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hirens: Na demu jsem backtestoval tuším tři měsíce, asi týden paper a přechod na live. Timeframe je časový rámec grafu, tj. jestli chceš data zobrazit jako minutová, 5ti minutová, ticková, volume apod. Volume chart je graf, kde jsou data zobrazena podle nastaveného počtu uskutečněných obchodů (např. VOL 2000 Ti vykreslí jednu svíčku na každých 2000 uskutečněných obchodů). Na finačníku třebas zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/volume-graf.html
 2. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hirens: ER2 skončilo v září, od října se přestěhovalo na NY burzu a jmenuje se TF. Detaily o přechodu jsou zde. www.financnik.cz/forum/read.php?2,73977,page=1 Stačí, když si místo ER2 zadáš TF (kontraktní měsíc 12-08) a mělo by Ti to jet. Historie je ale pochopitelně omezená. U Mirusu se dá ještě na backtest zobrazit historie ER 09-08, bohužel 06-08 už jsem z toho nedostal.
 3. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hirens: Dlouhodoba historicka data (rok a vice) jsou trosku problem, ale pokud ti staci cca pulrocni historie, tak doporucuji demo account u Mirusu, data Ti poskytnou zdarma a bez casoveho omezeni.
 4. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Atlas: Tam, jak nastavujes break even (okno Stop strategy) je dole sekce "Auto trail (ticks)". Tam se nastavuje automaticke posouvani SL. 1. policko (Stop loss) - zda nastavis, v jake vzdalenosti se ma SL udrzovat od dosazeneho otevreneho profitu (tj. napr. pokud chces, aby SL byl vzdy 20 ticku za dosazenym profitem, tak nastavis 20) 2. policko (Frequency) - jak casto se ma SL posouvat, tj. jestli po kazdem dalsim ticku dosazeneho profitu, nebo po urcite hodnote (napr. kazdych 5 ticku dosazeneho profitu) 3. policko (Profit target) - od jakeho otevreneho profitu ma Ninja zacit s automatickym posouvanim SL.
 5. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Tak u mě od úterý jakž/takž ok, historická data se stahují sice pomalu, ale přece; jakmile je dostahováno, tak live obchodování už je pak bez problémů. Jediné omezení je, že si nemůžu jen tak mirnix tirnix přepínat grafy mezi jednotlivými tituly (v mém případě TF/ES), páč každé přepnutí znamená dlouhá stahování.
 6. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: Inu, to jsou neveselé zprávy... Jsem z Brna, bydlím kousek od Coochiho, kterému to jede, ale ausgerechnet u nás to nejde. V pondělí na ně nastupuji, ale jak tak koukám, moc si od toho slibovat nemůžu. :(
 7. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: Rovněž potvrzuji, na VUT jede připojení bez problému (na tomtéž notebooku jako doma). Tzn. problém je UPC. Můžu se optat kde jsi našel tu neoficiální zprávu o výpadku jejich portu do zahraničí? Jsem týden bez dat a hodlám je začít otravovat co to půjde, tak ať mám maximum informací. Díky moc!
 8. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Atlas: Hláška "Není znám žádný takový hostitel." mi naskakuje tehdy, je-li změněna defaultní URL nebo port. Zkus si v options nastavit port na 31654 mělo by to být ok. Je to v Tools - Options - Data - Data Server. Dej prosím vědět, jestli se Ti to rozjelo, protože kdyby byly potíže i jinde než v UPC, tak by to byl průšvih.
 9. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Hanslama: Já už tam volal :) ale než jsem se dostal k živému operátorovi, tak jsem to zabalil, protože na každém kroku se omlouvali, že modernizují síť a že je možné, že to někde nejede. Takže jsem si dovedl představit, co by mi operátor asi řekl... Ostatně něco podobného psal Coochi, který má ovšem štěstí, že už mu to jede. :)
 10. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  finadlo: mrkni se do logu v c:\documents and settings\jmeno\dokumenty\Ninjatrader 6.5\log\aktualni_datum.txt - pokud tam máš hlášku o chybě, dej disconnect a znovu connect. Nicméně i se správně provedeným připojením můžeš mít problémy které řešíme s hanslamou, tj. že se pouze objeví "Loading data" a tím to hasne... problémy zřejmě opravdu budou u UPC, neboť live support u mého brokera i support ze strany Ninjy si s tím neví rady a podle nich by vše mělo jet jak má.
 11. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  lazajan: Jakmile dojdou peníze na účet brokera, dostaneš od něj instrukce na napojení Ninjy včetně přihlašovacího jména a hesla.
 12. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  hanslama: ano, mám UPC, zkoušel jsem snad vše, ale žádný kloudný výsledek :( Zítra půjdu vyzkoušet jiné připojení (do školy na VUT) a uvidím jestli to tam pojede. Jinak jsem viděl Tvou diskuzi na Ninja supportu, ten chlapík kromě testu Tvého loginu nic jiného nevymyslel?
 13. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hanslama: Já Tě potěším, mám rovněž tento (nebo podobný) problém, a to dokonce na live účtu. Problém: Od 17.10. se nestahují historická data, vždy naběhně klasické okno "Loading data" a dál se nic neděje. Změnou nastavení "Store real-time bar data" se dá dosánout totho, že Ninja nesosá historická data, ale zobrazuje pouza ta od nalogování - v tomto případě vše jede jak má, ale je to nepoužitelné, když člověk nevidí pohyby před nalogováním. V log filu se občas objevuje hláška "Unable to connect to NinjaTrader data server (64.202.118.132/31654): Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel." V grafu nelze použít funkci "Reload historical data" neboť tato funkce je zašedlá. Testované možnosti (prozatím bez kloudného výsledku): - použití funkce Repair DB - použití funkce Reset DB - manuální přejmenování či smazání souboru NinjaTrader.mdb ve složce Dokumenty (oblíbené řešení Live Supportu u Mirusu :) ) - kompletní reinstal Windows XP, .NET Framework a samotného Ninjy - testování na notebooku s Vistama (opět kompletně nová čistá instalace Ninjy) - testování na kabelovém připojení k modemu (jinak mám doma wifi a support mi to doporučil zkusit přes kabel) - testování změny lokálního nastavení na anglické (zřejmě aby odpovídal formát času, podle mě hovadina, ale Support to chtěl vyzkoušet) - testování Ninjy jak s live licencí, tak se SIM licencí - testování live data feedu i demo data feedu Poznámky: - Firewall je vypnutý - Ninja řádně fungoval na live účtu více než 4 měsíce - live data jedou bez problému, v DOMu jsou vidět pohyby, potíže nastávají pouze při pokusech zobrazit graf - po vyzkoušení uvedných možností docházím k názoru, že problém není na mé straně, ale někde v přenosu dat mezi jejich serverem a mým pc.
 14. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Lucínek: Virtuózní práce, indikátor je super, děkujeme pěkně!
 15. Masaryk

  Price action

  paveln: I já se přidávám s poklonou, myslím že Tvůj příspěvek se teď stane nejodkazovanějším na celém fóru. Skvělá práce!
 16. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Dejvid: Dival jsem se na support i do helpu, ale o zlomcich skoro zadne info. :( Zajimave je, ze me se Corn ukazuje normalne, alespon tedy ZC, protoze YC se mi z nejakeho duvodu nedari zobrazit vubec. :)
 17. Masaryk

  Ninja Trader - programování (strategie)

  chavito: Ano, toto vlákno je ve VIP sekci. Nevím, jestli by uvedení kódu detailně definujícího patterny obchodního systému FinWin volně ke stažení nebyl porušením nějakých autorských práv nebo tak něco, tak jsem jej raději umístil tam. Možná jsem ale zbytečně paranoidní, každopádně by to byl spíš dotaz na Tomáše a Petra.
 18. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Dejvid: 1. Netuším, mě to defaultně zobrazuje ceny v desetiném tvaru, zlomek jsem tam nikdy neměl. 2. Vlastnosti grafu (např. double left click do grafu nebo right click - properties nebo ctrl+T) a navoli Session begin a Session ends. 3. Vlastnosti grafu a navolit Horizonatal grid line interval. 4. Ano, Ninja je pro sim zdarma.
 19. Masaryk

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Jezinka: Myslíš takto nějak? Pattern V pro long: if (CCI(50)[1] > 0 //pata véčka musí být nad 0 && CCI(50)[1] && CCI(50)[2] > CCI(50)[1] //levá nožička musí být větší než pata V && CCI(50)[0] > CCI(50)[1]) //pravá nožička musí být větší než pata V Jinak patterny FinWinu jsem programoval jako strategii i jako indikátor (kód je podobný), odkazy ke stažení jsou ve vlákně "FinWin den po dni".
 20. Masaryk

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Radek x: Přišel formou emailu. :) Poslali email s klíčem i podrobným návodem, jak to zprovoznit pro ostrý provoz, nebyl žádný problém.
 21. Masaryk

  MAE a MFE

  Honzo, díky za odpověď. Jasně, přesně tak to dělám, testuji stop loss, který jsem schopen snést (psychicky, MM apod.). Chtěl jsem jen prodiskutovat, že analýzy různých variant SL/PT mají docela trhlinu, protože dojde k ignorování potencionálně ziskových obchodů a tím pádem nemůžu té analýze zase tak moc věřit. :) Jak píšeš, ideální by byl program, který by procházel přímo veškerá data z grafu, nejen dvě zapsané hodnoty MFE/MAE. Bohužel taky používám alternativní grafy, takže J.A.Tester zatím nepomůže... :( Ale jestli v nové verzi budou funkční, tak to bude paráda!
 22. Masaryk

  MAE a MFE

  Břondo a případně jiní znalci MFE/MAE: Měl bych dotaz ohledně analýzy MFE/MAE. Hrozně špatně se to vysvětuje, tak jsem si dovolil vzít na pomoc screenshot, prosím mrkněte na něj. Vstup byl short na hodnotě 710,9, trh chvíli váhal, šel proti zamýšlenému směru, MAE dosáhlo 2,5 ale nakonec přeci jen klesl a MFE dosáhlo 5,4. Když tyto data zpětně analyzuji, tak excelu dávám příkaz ve smyslu: [ital]"Pokud je testovaný SL větší než hodnota MAE a zároveň je testovaný PT menší nebo roven MFE, zapiš hodnotu testovaného PT, jinak zapiš hodnotu testovaného SL."[/ital] Jinými slovy, pokud se testovaná dvojice SL a PT "vešla" do rozmezí hodnot MFE/MAE, tak excel hodnotí tuto kombinaci jako úspěšnou, v opačném případě jako neúspěšnou. Nyní se ještě jednou podívejte na screenshot, konkrétně na hodnoty zazačené zeleným a červeným kolečkem. Pokud bych v excelu testoval hodnoty nižší, například SL 1,1 a PT 1,5 tak mi excel tuto kombinaci označí jako neúspěšnou (zakončenou testovaným SL), protože nesplnila podmínku potřebného MAE. Přesto je ale z grafu vidět, že bych s touto kombinací profitoval. Kdybych to měl popsat ještě jinými slovy, tak v maximálním rozmezí daném MFE/MAE se mohou (ale nemusí) nalézat profitující obchody s menšími hodnotami, ale ty nemám šanci z hodnot MFE/MAE odhalit a tudíž se v mé analýze projeví nikoliv jako ziskové, ale naopak ztrátové. Znamená to tedy, že analýza MFE/MAE je velmi nepřesná? Nebo se dá nějak zamezit těmto chybným výsledkům? Moc díky za případné vysvětlení, doufám že jsem popsal svůj problém aspoň trošku srozumitelně, jestli to nedává smysl tak to nechme ležet. :)
 23. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Jezinka: defaultní indikátor CCI barvu měnit neumí, je potřeba se trošku pohrát s kódem, naštěstí pro nás se s tím už popral Lucínek, více info včetně linku na stažení najdeš zde: www.financnik.cz/forum/read.php?23,97338,97402#msg-97402
 24. Masaryk

  NinjaTrader - cenová politika.

  jambojan: pokud zadavate obchodni prikazy pres Bracket, tak Ninju platit nemusite, na zobrazovani grafu je komplet zdarma. Program se plati az ve chvili, kdy by jste jej chtel pouzivat na zadavani live prikazu svemu brokerovi.
 25. Masaryk

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Lucínek: A máš tu verzi 1.1? Já to konečně na těch stránkách objevil (Search jim teda nefunguje nijak oslnivě), je to tady: http://www.ninjatrader-support.com/vb/local_links.php?action=jump&id=119&catid=1 Na mém grafu to vypadá ok, při hodnotách vyšších než 450 to automaticky nechává 450 a výš to nejde, viz screenshot.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.