Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Sydney22

Members
 • Počet příspěvků

  158
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězných dnů

  1

Sydney22 naposledy vyhrál/-a dne 11. dubna 2021

Sydney22 měl nejvíce oceňované příspěvky!

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Poslední odznaky

7

Komunitní reputace

 1. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Topaz: máš tam v jednom místě třeba snad 8 obchodů na střídačku zisk ztráta a výsledek je tak +100, jeden pořádný obchod by ti vydělal víc. Říkáš RRR přes 2, ale to je průměr a s průměry je to všelijeké :). Já bych tam nechtěl takovou sérii obchodů kde jedním jenom zaplácneš ztrátu předchozího a nic nevyděláš, v této sekvenci máš RRR kousek nad 1. Takže mně z toho tak nějak vyplývá, že buď v těch obchodech nejedeš na RRR přes 2 nebo brzo přitahuješ SL a trh tě vyhodí. Uvažju nahlas: mám tam 4 zisky a 4 ztráty, nevydělal jsem v podstatě nic. Co kdybych udělal jenom 2 ziskový a 2 ztrátový, ale s RRR = 2? Někdo třeba řekne "to byl ale těžký den, trh všelijaký, měl jsem co dělat abych neskončil ve ztrátě, ale nakonec jsem přece jenom na nule". Jenomže na nule je i ten co vůbec neobchodoval protože byl trh všelijaký :)).
 2. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Topaz: průměrný měsíční zisk odpovídá dejme tomu necelým třem průměrným PT. Obchod máš v podstatě každý den. To by se mně na tom systému nelíbilo, proč tolik obchodů, když ve finále vydělám to co odpovídá třem úspěšným obchodům, z toho dva pokazím a jsem v .... Já bych zkusil jak by to dopadlo kdybych si z toho backtestu vybral jenom ty opravdu pěkný obchody. Pokud třeba vstupuješ jenom podle indikátorů, zkusil bych si nechat jenom ty co odpovídají nějakým základním pravidlům PA.
 3. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Stranger, dobrá práce (tu). Nechci být rýpal, ale jakou má tato informace cenu pro ostatní? Žádný screen, nic o tom kde jsi vstoupil nebo vystoupil a ani na jakým trhu, nic ...
 4. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Rodgi, :D :D :D :D :D :D :D to nemůžeš myslet vážně. A jestli ano tak přejdi zpátky na paper. Až tě tvůj systém o kousek nepustí do shortu jako dnes a potom tě o kousek nepustí do longu jako dnes a ty si jenom řekneš - je to super, dodržel jsem plán a budeš v klidu - potom to rozjeď. Jestli ale po takovým dnu začneš vymýšlet jak svůj systém upravit tak abys byl v obou dnešních pohybech - je to špatně. Kup si od kluků knížku o psychologii co napsali, je to čtivý a jak to tak vidím, pomůže ti, mně teda pomohla.
 5. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Rogi, obchoduju v podstatě stejné vstupy jako ty, ale víc si vybírám místa kde ty vstupy hledám. V podstatě hledám na vyšším TF nějaký pattern a tam kde předpokládám, že se ten pattern bude lámat, tam na TF1 hledám vstup. Jsem vybíravý, takže obchodů málo, ale úspěšnost vysoká. Na tom screenu co jsi přiložil se mně z mého momentálního pohledu ten první vstup nezdá. Ten druhý OK - asi tušíš proč, počkal bych na vykreslení HAS tak, aby ty ramena byly tak nějak odpovídající velikosti. Pokud už bys byl v obchodě v rámci třeba formace HAS, tak už máš jasnější představu jak se ta formace bude dál vykreslovat a víš jaký se v této formaci nastavuje PT - což je potom třeba násobně vyšší než máš zjištěno přes MAE/MFE analýzu. Jak jsi se ptal Sirixe, jestli mu neutečou dobré obchody, tak bych moc nepřemýšlel. Každýmu utíkají dobré obchody, já si spíš dávám pozor abych nelezl do špatných. Já radši vyhraju 4:1 než 18:15, rozdíl je stejný +3 branky, ale to první je pro mě míň na palici :D
 6. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Pavel K., já to řeším tak, že když se mně začně vytvářet pattern (a ono to nějakou chvilku trvá), tak si projedu screeny úspěšných obchodů a ptám se sám sebe jestli ta situace vypadá podobně. Obchodů je málo takže to není problém, chci aby se ty obchody co nejvíc podobaly - ty celkový situace v trhu. A máš pravdu, i když to mám X-krát projetý, stejně se občas připravuju na vstup do obchodu protože se mně to zdá OK, potom ještě sjedu ty screeny a najednou zjistím, že se to teda ani náhodou nepodobá a balím to.
 7. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Romanrak, s volume nepracuju, maximálně zpozorním když je extrémně nízký nebo extrémně vysoký. Diskréční obraz si skládám asi tak z následujícího: jak trh swinguje - rovnoměrné pohyby, jak se vykreslují svíčky před vstupem - jestli to není každá svíčka jiná barva a ještě s ocasem jak kráva, jestli jsou svíčky tak nějak stejně veliký, jestli trh není na konci nějaké ukrutné ralley, jestli není prachmizerný volume, jestli se trh nedostal do oblasti kde se v minulosti plácal delší dobu odnikud nikam, jestli je po vstupu přede mnou "volno" - na cestě k potenciálnímu PT nestojí v minulosti nějaká zahuštěná zóna kde by se to mohl kousnout. Prostě ta situace by měla vypadat pěkně. Samozřejmě netrvám na všem, ale když většina těch věcí je taková nějaká na hraně tak se snažím to nechat plavat a čekat dál. Zažil jsem dost situací kdy to bylo na hraně, ale aby mně to neuteklo tak jsem to bral - SL, pak ještě jednou (přece mně to neuteče !) - zase SL a napotřetí se tam vykreslila naprosto učebnicová situace - a na to už jsem neměl nervy. Někde jsem tu četl něco ve smyslu "Radši budu mimo obchod a litovat, že nejsem v něm, než abych byl v obchodě a litoval, že nejsem mimo.
 8. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Vasas, vcera mě to taky napadlo když Romanrak psal o tom, že na NQ toho je víc. Nevím proč mě to nenapadlo dřív. Asi proto, že když jsem jel paper, měl jsem těch obchodů víc protože jsem byl agresivnější, ale teď si fakt vybírám a tak ta četnost spadla. Romanrak přikládám jak to vidím já (po boji :)). Je to pohled mého systému. Jiný systém to bude vidět zase jinak.
 9. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Luo, behem papertradingu jsem byl agresivnejsi, takze uspesnost kolem 70%. Za poslední 2 měsíce live úspěšnost 100 %, resp. žádná ztráta. Říkáš, že je jich víc, jestli za září a říjen najdeš na YM něco co jsem nevzal a podle tebe bych měl vzít, tak ti rád řeknu proč jsem to nevzal. Nevím jestli jsem to tu psal, ale beru taky HAS na TF5, pravé "podpaží" musí prolamovat to levé a potom zase vstup na 123. Je to jeden ze screenů v tom PDF co jsem poslal. Jo a dnes sem dali kluci pěkný článek jak backtestovat komplexněj diskréční strategie - v podstatě píšou to co jsem psal já když ses ptal na backtest. I když si myslím, že to co jedu já mně připadá spíš jako jednoduchá mechanická strategie s diskréční kontrolou vstupu. Reverse TL - co tím konkrétně myslíš?
 10. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Romanrak: Zatím používám jenom 123, ale sleduju ještě pár dalších vstupů které bych chtěl zařadit - DT/DB na TF1, a tak dva tři patterny na CCI na TF1 které se mně zdají dost silné a mám je celkem nakoukaný už dlouho. Ale základ je pro mě najít pěknou situaci na TF5 - samotný vstup už je pro mě podružný jestli to tak můžu říct. Když je pěkná situace na TF5 tak si opravdu věřím, že se tam trh otočí a jde mně hlavně o to abych mohl vstoupit v situaci kde můžu logicky umístit SL - a to pro mě 123 splňuje zatím nejlíp. Ale jsk jsem říkal, ostatní dostávám do oka a chtěl bych je taky zařadit.
 11. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Je toho málo, ale jak jsem psal, mně to zatím vyhovuje a jsem s tím srovnaný. Nemusíte psát o riziku při vynechání zrovna těch dnů kdy příjde obchod - jsem si toho vědomý :). Přikládám PDF ve kterým jsou linky na screeny jednotlivých obchodů, od začátku září je jich 10.
 12. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Majkl: Klid, neberu to jako rýpání ;). Jmenuje se to tady "diskuse k aktuálnímu dění..." tak jenom přidávám můj pohled - kdyby se někomu hodil. Já jsem si taky ode všech něco z diskusí bral. Luo: Snad abych to tady ani neříkal, ale netestoval jsem to skoro vůbec, jenom trošku a zběžně a potom papertradoval. Proč? a) Za těch pár roků co do toho hledím tak jsem tento pattern viděl vždycky, na všech trzích a vždycky byl strašně robustní. jenom ho bylo málo a já jsem chtěl obchodovat víc. Když jsem si srovnal, že potřebuju vydělat a ne obchodovat, tak jsem po něm sáhl. b) On je částečně diskreční, ne že ne. A to se mně blbě backtestuje. Myslím, že už z grafu vidím, kdy to stojí za prd, kdyje to v chopu, kdy do toho nejít - a to se mně v backtestu špatně zohledňuje. Jeden z hlavních kritérií pro vstup je, že "se mně to musí líbit" - a v backtestu se mně líbí každý ziskový :). Prostě o tom patternu vím roky, vím že ho jiní obchodují a jsem přesvědčený, že pěkný flip a pěkný 123 je tak robustní, že tam vždycky byl a vždycky bude. c) Já už jsem toho nabacktestoval tolik, že už prostě nemůžu, když slyším slovo backtest tak je mně fyzicky špatně...
 13. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Jo a flip hledám na TF5 jenom tam kde se v minulosti (nejčastěji v premarketu) vykreslil swing - myslím tím indikátor Swing, mám tam nastavený Strenght na 3. Takže toto je celkem mechanický.
 14. Sydney22

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Majkl: Jasně, mám nakoukáno, ale obávám se, že bez toho tady nepůjde asi skoro nic :)). Ale oproti jiným systémům jsem tady musel nakoukat zdaleka nejmíň. Na otázky rád odpovím: obrázek 1: proč nemáš vstup hned na prvním doteku té S/R krátce po otevření? Vstupuju jenom na 123. A pattern 123 musí být "schovaný" v tom swingu na TF5, 123 musí být ten obrat swingu na TF5 - tady to tak není. Tady není ani kousek prostoru uvažovat o tom ten první dotek vzít. obrázek 2: pokud na třetím obrázku vstupuješ bez potvrzení S/R dotekem, proč si zde neoznačil vstup taky na tom prvním těsném přiblížení k S/R a) Ten pohyb vzhůru u prvního přiblížení nepovažuji za korekci - to je v podstatě jedna svíčka, jako korekci beru "malý trend" na TF1 - několik svíček které opravdu vypadají jako trend. Ale OK, to mám nakoukaný. b) Pattern 123 musí vypadat "rozumně" :). Popsal bych to asi tak, že vstup by měl být v horní třetině swingu na TF5 a bod 3 by měl korigovat rozumně hluboko zpátky k bodu 1 (třeba takových 50% a ne že se jenom zastaví a "korekce" je 5%). Zní to možná složitě, ale to prostě vidíš když je to na nic. Tady bych nevstoupil z toho důvodu, že potenciální PT je strašně blízko vstupu (ten není v horní třetině, ale spodní třetině) - to nemá smysl, není tam místo pro zisk. obrázek 3: opět proč nevstoupit hned po otevření na tom prvním doteku S/R? a zadruhé proč si nastoupil když se trh nedotkl S/R? První dotek jsem nebral protože tam není 123 vstup, resp. možná je, ale je tak blízko zavření swingu, že je nesmysl to brát. Netrvám na tom aby to byl flip na bod. Jeden, dva nebo tři body toleruju, ale když se to nevezme, nic se neděje, já bych to vzal, vzal jsem to tak v pátek na YM.
×
×
 • Vytvořit...