Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

W01554

Members
 • Počet příspěvků

  244
 • Registrace

 • Poslední návštěva

W01554's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. W01554

  Historická data

  Jj, Ticková Data (AOS alternativních grafů). Šlo by to poslat přes úložiště. Rok zpět mám i dřívější, ale mám tam mezeru. Ale v každém případě díky za ochotu.
 2. W01554

  Historická data

  to Honza K. Rychlý dotaz, Ticková Data FGBL ? (období viz. můj dotaz výše) Díky
 3. W01554

  Historická data

  Zdravím všechny, mám díru v Tick Datech pro FGBL mezi 03/2010 - 06/2012. Je zde někdo, kdo by uměl poskytnout? Děkuji
 4. to Bobr Pokud se budeš zajímat o způsob obchodování od autora článku, bude moudré nastudovat a pochopit způsob zobrazování trhu pomocí Market Profile. Indikátory Market Profile najdeš viz. níže (většinou free ke stažení). Některé z nich můžeš nastavovat jako např. dValueArea (TPO, VTPO, VWTPO, VOC), což jsou různé způsoby zobrazení volume v souvislosti s cenou. Najdeš je například na Ninja support foru nebo za členský poplatek na Big Mike (samozřejmě i jinde): 1) Market profile2_7 (označen jako iMarket Profile2_7) 2) dValueArea 3) GomVolumeProfile (pouze na BigMike jako balíček, vč. footprint a mnoho jiných) 4) Price Volume Histogram Pak samozřejmě placené verze, např. od od Fin-Alg nebo změnu SW na luxusní "Market Deltu"..
 5. to detroit 1) stáhni a ulož třeba na plochu 2) v NT control center = File - Utilities - Import Ninja Script - najdi na ploše a odklikni "otevřít" 3) Pokud ti to napíše "úspěšné nainstalování", máš ho tam, otevři už v rámci nabídky indicators a přidej jako "new" 4) Hlavně se pořádně podívej na jméno indikátoru, ať ho v nabídce nehledáš (např. Market Profile najdeš pod iMarket Profile apod..)..
 6. To Lee To, ALL Je to tak, jak píšeš. V současné době je opravdu možné mít dvě připojení Live na jeden účet (mluvím o NT+Zen Fire, Mirus). Všem ostatním doporučuji přečíst příspěvek Lee To. Pokud jedete Live, tak tohle je nezbytné. Neuměli jsme to ve skupině vyřešit poměrně dost dlouhou dobu, telefon byl jedinou rozumnou volbou.Pokud máte 2 nezávislá připojení na internet, UPS na velké mašině a NTB jakou druhou volbu, jste dokonale krytí...pokud tedy nespadnou servery přímo u brokera. V každém případě díky za info.
 7. LeeTo Napsal: ------------------------------------------------------- > ahoj honzo > ano pokud se pripojis na jinem pc Ninja si sam > stahne ze servru cekajci a vyplnene prikazy. > dokonce muzes zazadat o moznost byt pripojeny na > jeden ucet na dvou pc soucasne a kdyz zadas prikaz > na jednom PC ihned jak ho burza prijme tak se > objevi na druhem pc. > > sam jesem u mirusu a soucasne sem zalogovany na > dvou strojich pro pripad selhani HW. > Zdravím, rád bych vznesl konkrétní dotaz na to, co píšeš. Mám "špatné" zkušenosti s požadavkem připojení se k jednomu LIVE účtu ze dvou PC současně a to hlavně s vyjádřením brokera (mirus), že tato možnost u NT není k dispozici. Zkoušel jsem cca 1,5 roku zpět. Takže buď jde o nějakou novinku nebo budu rád, když mi dáš info, jak jsi toho dosáhnul. Díky
 8. toALL, Tommes V červnu proběhl v Praze seminář právě se Simonou Wenger. O semináři jsem věděl po dotazu na Simonu již od ledna a děsně se na něj těšil. Nicméně okolnosti mi neumožnily účastnit se, tak na 3 denní "cestu" odjela jen má přítelkyně. Nicméně určitě nelitovala a já také ne. Přijela se stejnými pocity jako píše Tomáš. Atmosféra neskutečná...poradci byli pomalu z celého světa a řada z nich mluvila jen anglicky. Ale každý přesně cítil, aniž by musel cokoliv říct. Samotnou cestu mezi sebou prováděli jednotliví účastnící semináře. Výhodou také bylo, že Simona je češka žijící ve Švýcarsku a tímto nevznikla mezi nikým ani na chvíli jazyková bariéra....potvrzeno mou přítelkyní, která anglicky nehovoří. Proto doporučuji všem, kteří se necítí absolvovat Brandon v angličtině, projít seminář Simony. Ač jsem nebyl na semináři, přítelkyně mne již několikrát dokázal provést cestou...a upřímně...se samotnou knihou to jde malinko hůř (potvrzuji slova Tomáše)..Není to určitě agitace, ale jen můj názor s dobrým pocitem předat tuto informaci dále.
 9. to Petr finančník Děkuji za Váš náhled Petře. Trefil jste se přesně svou odpovědí tam, kde byla má otázka směrována. Tzn. jakou reakci s největší pravděpodobností mohu od sebe očekávat, když výsledky budou v daný okamžik různé. Na vědomé úrovni si mohu 100 x říkat, že je vše dle plánu, ale podvědomí mne opět bude chránit a vytvářet nesmyslné konspirační teorie proti vědomí a pravděpodobně může opět spouštět tzv. nesmyslná kliknutí... To jsem už za určitou dobu live obchodování poznal. Takže dám na radu zkušeného tradera a vyberu jeden trh.....byť vím, že systém vydělává na většině mnou testovaných trzích (ale o systém nejde, jde o mou hlavu a případné porušování obchodního plánu)..
 10. to Dejvid Před časem jsem opustil toto forum z jednoho prostého důvodu. Bralo mi energii někomu stále něco vysvětlovat nebo reagovat. Položil jsem otázku člověku, který prošel určitým vývojem a rád bych si poslechnul jeho názor, ať je jakýkoliv, neboť si ho vážím jako tradera i jako člověka. Ale nakonec se stejně rozhodnu sám za sebe, jaký postoj zaujmu. Děkuji Davide za Tvůj názor, ale opravdu nepotřebuji obhajovat, jestli si protiřečím nebo ne a zda-li můj systém je či není dokonalý. O to tady vůbec nejde. A o profitování také ne....profity chodí v momentě, když se za nimi přestaneme honit (má zkušenost). Pokud mohu poprosit i ostatní, nereagujte prosím na můj příspěvek.Myslím, že každý si ceníme svého času, než abychom trávili hodiny sepisováním doporučení a různých názorů. Děkuji za pochopení
 11. to Petr-finančník Jsem rád, že vzniklo tohle vlákno a jak zde čtu, je velkým přínosem i pro ostatní tradery. Mám otázku, na kterou si momentálně nedokážu sám objektivně odpovědět....na úvod jen v krátkosti základní informace pro pochopení mého dotazu....poslední půlrok jsem věnoval velké množstí času "nasátím" trhu DAX a jeho obchodování v SIM i LIVE formě. Jelikož jsem si byl od samého začátku vědom toho, že tento trh není vůbec jednoduchý a hlavně vhodný pro startující tradery, pitval jsem trh snad do posledního detailu, jen abych ušil na míru slušný OS a mohl tak reálně exekuovat svůj obchodní plán. Výhodou tohoto úsilí je , že se mi podařilo nakoukat trh a vytvořit OS, který funguje i na jakémkoliv jiném trhu. Nutností ale bylo, časem se oprostit od indikátorů a věnovat se hlavně price action ( většina indikátorů měla zpoždění a když už člověk vstoupil do pozice na základě indikátoru, byl nucen akceptovat SL 150-200EUR.. Mě se podařilo napasovat systém na 100-125 EUR (bráno ve standardně volatilním období), avšak za podmínek, že člověk bude na vysoké úrovni s disciplínou a schopností exekuovat svůj plán na 100%. A zde je kámen úrazu. Pokorně si musím přiznat, že téhle kvality jsem ještě nedosáhl a tudíž jsem zavřel složku DAX a otevřel složku FGBL a ES. Naštěstí pro mne.... první pocity z těchto trhů ve srovnání s DAXem..byly více než pozitivní. Tím myslím předvídatelnost, minimální okamžité výkyvy, minimální slipp,obrovská likvidita ...prostě dobrý pocit při "heat" situacích.. :-) Jednoduše řečeno... DAX byl dobrý trenažér, ale obchodovat pro radost a ne pro psychickou vyčerpanost , je pro mne víc než důležité. A teď už konečně k mé otázce..... : ...Vytýčil jsem si stejně jako Pavel konzistentní obchodování po určitou časovou jednotku (dříve jsem konzistenci v live obchodování rád porušoval...takže byly logicky nekonzistentní i výsledky).... Jelikož jsem si svůj život uzpůsobil tak, abych se mohl tradingu věnovat po celý den, uvažuji o obchodování JEDNOHO patternu na dvou trzích...... dopoledne 2 hodiny FGBL a odpoledne 2 hodiny ES. Otázka zní, jestli OBCHODOVAT DVA TRHY V TAKTO NASTAVENÉM KONZISTENTNÍM PLÁNU (tzn.4hod/den se 4hodinovou přestávkou) je ještě přijatelné řešení ..?(samozřejmě předpokádejme, že mám kompletní přípravu, vč.detailního OS a plánu za sebou a parametry mám obdobné jako trader Pavel, tzn.10tis start účet a velikosti mých SL jsou 50-60EUR FGBL, 75-110USD ES, RRR nejde pod 2..atd....).
 12. to Tomnes, Jenal Chystám se na Prahu a pokud půjdete Holandsko nebo Londýn přímo s Brandon, tak by nebylo špatné porovnat subjektivní pocity samotných seminářů v některém z dalších vláken. Absence Brandon v Praze mne mrzí, nicméně věřím, že i tak bude seminář Cesta velkým přínosem.
 13. to Tomáš administarátor, to All Knihu Svoboda vřele doporučuji....a pokud se někdo zajímáte více o Brandon, její literaturu, postoj i její celkový nosný program, tak první intensivní seminář CESTA v češtině se bude konat v Praze 6.-8. června 2009. Podrobnosti ještě zatím nejsou známy. Vřele taky doporučuji právě její další knihu pod stejnojmenným názvem Cesta.
 14. W01554

  Ninja Trader - programování (strategie)

  to Programmer Díky za informaci. Jak jsem již psal, vnímám tu skutečnost, že zobrazování dvou různých tf v RB je programátorský oříšek, možná neřešitelný problém. Nejde tady o strategii, vstupy či výstupy. EMY slouží jako silné s/r úrovně, zejména na vyšším tf...např.RB24. Je to komfortní záležitost, která měla eliminovat otevření dalších grafů a sledovat více obrazovek. Takže zřejmě neúměrná práce vůči získanému aktivu. V každém případě ještě jednou díky
 15. W01554

  Ninja Trader - programování (strategie)

  to Jiji1 No asi nic jiného nezbývá, než se nechat překvapit. Koukal jsem na ten odkaz - viz. Gordon. No, pokud to je náhodou Gordon, co ho znám z těchto stránek, tak ten bude zítra na MPLAy semináři.....zeptám se ho...případně i na AmiBroker. Uvidíme... V každém případě díky
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.