Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Filips

Members
 • Počet příspěvků

  64
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Filips's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Nechci nijak zastínit kvalitu ostatních článků, ale až tenhle na mne zapůsobil opravdu skvěle. Model 120 vteřin má určitě vysoký potenciál =)
 2. Ahoj, K diskuzi o dopadech čtvrteční situace bych rád doplnil možnost, která řadu obchodníku potkala: Těsně před propadem vstoupili do trhu LONG (FinWin, PA, ...) se Stop-lossem pod posledním swingem (standardní velikost, např. 2 body, 100 USD na ES). Následný propad měl dva důsledky: Cena padala dolů a přeskakovala tak některé cenové úrovně a na trhu prudce poklesla likvidita (alespoň na ES). Za normálních okolností klasická malá ztráta se proměnila v neřízenou střelu - pozici nešlo uzavřít, protože nebyla protistrana. To se mohlo podařit až po dosažení a dna a následnému růstu (lumpíkové za toto zodpovědní začali skupovat trh). Výsledná ztráta tak mohla být rovna téměř celému pohybu - konkrétní číslo je ruleta, filling na burze se v ten moment sesypal. Pokud tedy trader používal základní money-management, tzn. 2% risk na obchod, a ESko spadlo o 100 bodů, došlo k vymazání účtu tradera, aktivaci margin callu a vzhledem k extrémní situaci možná taky k zápornému zůstatku na účtu. Se stop-lossem nebo bez, řada traderů ve čtvrtek skončila. Jak se proti takovému průšvihu chránit? Napadá někoho něco? Filips
 3. Filips

  Filmy

  Přidávám taky jeden dokument. Doufám, že tady ještě nebyl a pokud ano, tak se hluboce omlouvám. Jmenuje se: Světová krize: Co nás čeká? Koupil jsem za 50kč ve výprodeji levných DVD www.csfd.cz/film/246135-svetova-krize-co-nas-ceka-iousa/videa/
 4. Zdravím, Diskuze na téma S/R úrovní je určitě hodně přínosná. Podle mě ale ještě chybí dvě věci: 1. Zdroje na další studování S/R úrovní. Doporučil by někdo nějákou knihu, článek, jiné diskuzní vlákno? 2. Jaké autoamtické nástroje (indikátory) se dají k vykreslování S/R použít? Kromě pivotů. Díky Juraj
 5. Perfektní! Super nápad s takovýmto projektem. Vkládám do něj veliké naděje na úspěch a pomoc druhým. Těším se na pokračování.
 6. Filips

  Open E cry

  Mart400: Ahoj, nemyslím, že by si chtěli zadělávat na problém, ale myslím, že ta nedůvěřivost je zde trochu na místě. Nicméně jsem rád, že jsi mi to osvětlil(tak nějak jsem to potřeboval vidět ;) ), stejně jako yax a Xpepsa. Děkuji mockrát všem
 7. Filips

  Open E cry

  yax: 1. ano, to je možné, ale přece jen chci poslat nemalou sumu za velkou louži a není to jako v ČR, kde se případné problémy dají řešit osobně. Navíc jsem se jen jednoduše chtěl ujistit, že to tak opravdu funguje. 2. ano, je to jeho osobní věc a ptal jsem se pouze na zkušenost s použitím alternativního programu, toť vše. To, že jsem si už na platformu OEC zvykl už samozřejmě vím, stejně jako to, že přes ni chci obchodovat. Možná se vám to zdá zbytečné, ale já se raději 3x blbě zeptám, než abych toho pak litoval.
 8. Filips

  Open E cry

  xPepsa: Ano, většinu příspěvků jsem pročetl, ale mnohdy se téma stočilo někam jinam a pak jsem se v tom ztratil. Jde mi akorát o jednu věc a to, že když si otvíráte účet například v bance, tak dostanete podepsané smlouvy na papíře. Ale v tomhle případě je tenhle "papír" pouze elektronický? A další dotaz - obchodujete z OEC platformy nebo používáte jiný program? NJ,Sierru,...?
 9. Filips

  Open E cry

  Dobrý den. Zvažuji založení pčtu o OEC. Mám však trochu pochyby o pár věcech. Jak se vybírají případné zisky z obchodního ůčtu? Jaké jsou podmínky pro založení ůčtu a co všechno jim musím podepsat a poslat? Na jejich stránkách si lze stáhnout Application Form- čili balík spousty smluv. Je třeba všechny tyto smlouvy vyplnit a odeslat jim kopie? Máte všichni uživatelé OEC nějaký papír o zřízení ůčtu u tohoto brokera nebo je vše smluveno pouze elektronickým podpisem? Budu moc vděčný za jakoukoli reakci, protože toto je jeden z posledních kroků, který mně dělí od live obchodování. Děkuji a přeji hezký slunečný den
 10. Možná se pletu, ale neodvíjí se rychlost trhu i od zvoleného TimeFrame? Když mám nastavené TF na vol1200, tak některé úsečky se vykreslují i 5 minut. To mi přijde jako spousta času na přemýšlení.
 11. Už po prvním semináři se mi nejvíce zalíbil právě ER2(TF), takže sleduji víceméně jenom tento trh. Popřípadě DAX nebo ES. TF a DAX nejsou nejvhodnější trhy pro začátečníky jako já, ale zvykl jsem si také na VOL grafy a navíc z nakoukaných grafů získávám částečný pocit, že trh lépe poznávám a vím co zhruba čekat. Jinak můj poznatek zatím je, že v běžné obchodní seanci v době od 15:30 do 18:00 se mi na grafu Vol 1200(vykreslování cca 3minuty) objeví ne moc patternů a platný ziskový obchod je pouze 1-2. Toto mě nutí se soustředit a odfiltrovávat špatné obchody, protože jak říkám - podle základního FinWinu moc příležitostí není. Třeba je, nevím, ale já to vidím takhle =)
 12. Filips

  Obrázky v článcích

  Dobrý den. Měl bych jeden dotaz. Na foru jsem to nenašel, takže doufám, že to tu nedávám znovu, to bych nerad. Zajímalo by mě, odkud berete ilustrační obrázky ke článkům? Některé mě dobře pobaví(v dobrém), jiné jsou nápadité a motivující.. =) Jak jsem se zde již dočetl, tak Petr se zajímá o grafiku, takže předpokládám, že obrázky vybírá on, ale mohu se plést. Děkuji za odpověď
 13. Filips

  Pitove vs elekronicke

  Vladimir.K - Mrkni jaké máš datum - podle mě všichni užívají svátků a volna a moc lidí neobchoduje.
 14. No, já mám pouze účet u OEC(demo) a používám jejich platformu...ale vidím, že mají kompatibilitu se Sierrou..to je úžasné! Děkuji vám ještě jednou za pomoc a přeju hodně štěstí.
 15. Díky oběma, ale používám Open E cry a zde i přesto, že mám Counter down zapnutý, není tady...u ostatních jako minutové a vol. je. Zkusím ještě support, každopádně děkuju.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.