Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Myk

Members
 • Počet příspěvků

  91
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Myk

 1. Myk

  OPCE - základní info

  To,vůbec nesouvisí s tím, že pohyby dolů jsou prudší. 1. ATM put jsou levnější než call. Pokud by byly ceny put a call opcí stejné, nikdo by nekupoval akcie, ale všichni by pouze pořizovali synthetic stocks. Vypsali by dražší put, koupili levnější call a ještě by jim zbylo. Ceny (za normální situace na trhu) jsou nastaveny tak, že pořízení synthetic stock odpovídá nákladům na kapitál při držení normální stock. 2. OTM call u stocks jsou levnější, protože covered call je velmi rozšířená strategie a je mnohem víc vypisovatelů OTM call opcí než kupců a to tlačí ceny call dolů. Uvedené platí pro stocks, kde fondy a spousta investoři drží podklad long a držení podkladu v sobě váže kapitál. Neplatí to u futures, kde kapitál vázán není (mnohem nižší margin) a podklad se nedrží jen long a nepoužívá se tolik covered call.
 2. yax - vertical call jsou dva druhy:bull/bear nebo taky debit/credit podle toho, kterou opci vypíšeš a kterou nakoupíš. Nebo se na to můžeš dívat tak, že buď vertical call spread prodáváš nebo kupuješ. Když u opcí ve vertical spreadu prohodíš buy a sell, dostaneš přesně opačný risk profil. Prohoď si to a uvidíš, že lemming má pravdu, risk profile call/bull spreadu alias debit vertical call spreadu je velmi podobný jako collaru. Není úplně stejný, ale velmi podobný, rozdíl jsou právě ty úroky.
 3. Myk

  OPČNÍ tipy

  Já bejt tebou tak bych si nejdřív dal stop loss a pak v klidu nastudoval, co je to opce ITM a OTM. Pak nastuduj, jak se chová cena opce při změně podkladu, co je to časový rozpad a volatilita a pak teprve začni uvažovat o nákupu opce. Uvidíš, že nedobrý pocit z toho, nemáš SL se změní v dobrý pocit z toho, že víš co děláš.
 4. Myk

  OPCE - základní info

  Přesněji je to tak, že exercise provede broker ihned, to znamená že provede na účtu vlastníka call opce buy order (nebo sell order v případě put opce) a zároveň odešle exercise pokyn na opční burzu. Burza v noci provede assignment, což je proces při kterém burza vylosuje vypisovatele, který ráno od svého borkera obdrží sell order v případě call opce nebo buy order v případě put opce.
 5. Myk

  OPCE - základní info

  alesik: Už to tady někdo psal. Call opce je právo kupujícího koupit za strike cenu a pro vypisujícího povinnost prodat podklad za strike cenu. Takže exercise není nic jiného než využití tohoto práva, což znamená, že kupec opce nakoupí podklad a vypisovatel ho prodá. Tím opce zaniká a kupec má podklad long a vypisovatel short. To je v podstatě odpověď na všechny tvoje otázky.
 6. Myk

  OPCE

  Dovolím si to upřesnit: Trh se vyvíjí podle IV opcí v jednotlivých opčních termínech, podle nich se vyvíjejí futures a futures VIX jsou podkladem opcí VIX. Veškerá podivnost opcí VIXu pramení z toho, že neexistuje obchodovatelný podklad. To znamená, že nelze provádět arbitráže mezi jednotlivými expiračními termíny. Takže existuje VIX index, který počítá 30 denní volatilitu z nejbližších opcí. Jenže v ostatních expiracích mají opce svou vlastní IV, která je závislá na ostatních termínech jen málo. Kdyby existoval VIX index, který by měřil IV opcí z JUN, JUL, AUG, .... expirací, byl by podkladem pro VIX opce. Jelikož ale CBOE takové indexy nepočítá, podkladem pro opce VIXu jsou futures. Takže odpověď už dal Herman, JUN 17c a 17p včera nebyly ATM, protože futka JUN byla za 19,5. A jen pro doplnění, další zvláštnost VIXu: Jellikož pro futures ani opce VIXu neexistuje obchodovatelný podklad, neexistují ani tzv. carry costs, mohou se futures (resp. IV opcí na SPX v jednotlivých expiračních termínech) pohybovat na sobě zcela nezávisle a oproti jiným futures je na VIXu běžný stav, kdy dřívější futka je dražší než vzdálenější (backwardation). U ostatních futures tohle nastává občas u futures s fyzickým podkladem, u indexových futures jen vzácně. Na VIXu to má to kouzlo, že se poměrně běžně dají nakoupit kalendářní spready za kredit. Jak ale ukazuje dnešní expirace, nákup kalendářního spreadu za kredit za kredit nerovná se bezrizikový zisk :)
 7. Myk

  Broker pro opce

  to Padik: ja zase nerozumim, proc se ptas na standardni rate plany, kdyz mas individualni rate. To co jsi sem nakopiroval jsou tri standardni plany ktery si muzes vybrat. Nebo si domluvis flat rate.
 8. Myk

  Broker pro opce

  2. EX/RATES #1 - víc jak 5/k - $1.25 per contract $12.95 minimum per leg Vertical spread ma 2 nohy Butterfly ma 3 nohy Iron Condor ma 4 nohy a dve kridla ;)
 9. Myk

  Broker pro opce

  To padik: 15 USD je za exercise nebo assignment, to znamena uplatneni opce nebo prirazeni. $1.25 per contract $12.95 minimum per leg = $1.25 za kontrakt, 12.95$ minimum za jednu nohu Mas li rekneme Iron kondora, ktery ma 4 nohy (4 ruzne strike), TOS po tobe bude chtit minimalne 4x12.95 (plati pro rate plan cislo 2).
 10. Myk

  OPCE

  Tradestation ma pouze data k zivym kontraktum. Expirovane opcni kontrakty uz tam nejsou. Taky je zapotreni si uvedomit, ze VIX jako podklad neni klasicka akcie ani index a tudiz pro nej neplati klasicke opcni modely (BlackScholes, Binomial, etc...). Vlastne si nejsem jisty, jestli se vubec nekdo pokousel odvodit specificky model pro mean-reverting podklady. To znamena, ze pokud najdes nejake hodnoty IV, je zapotrebi pocitat s tim, ze jsou spatne. Nevim jak moc spatne, ale asi bych na ne nespolehal pro hledani predrazenych/podcenenych opci nebo pro porovnavani volatility na ruznych strikes. Asi se da porovnavat IV na jednom striku v ruznych kalendarnich mesicich a mozna se da orientacne sledovat vyvoj IV na jednom striku.
 11. Myk

  TradeStation - programování

  Já bych doporučil nějaký skriptovací jazyk. Nejsi programátor, asi nikdy nebudeš psát složité aplikace, takže C++, JAVA a podobné jazyky bych vynechal. Dobrý start může být Visual Basic, pokud už nějaké základní povědomosti o programování máš, tak je dle mého názoru výborný Python, který tě donutí už od začátku psát přehledně. Ale co člověk, to jiný názor.
 12. Myk

  Hedge Fund offshore

  Uvědom si, že založení IBC nestačí, protože musíš hlídat, aby ti na území ČR nevznikla stálá provozovna. Dle par. 22 odst. 2 ....Jestliže osoba jedná na území české republiky v zastoupení poplatníka uvedeného v par. 2 odst. 3 a par.17 odst. 4 a má a obvykle zde vykonává oprávnění uzavírat smlouvy, které jsou závazné pro tohoto poplatníka, má se za to, že tento poplatník má stálou provozovnu na území České republiky, a to ve vztahu ke všem činnostem, které osoba pro poplatníka na území České republiky provádí. Uzavřením smlouvy s americkým brokerem se můžeš kvalifikovat na osobu, která vykonává oprávnění uzavírat smlouvy. Pak poplatník (IBC) bude mít na území ČR stálou provozovnu, a měl by zdanit všechny činnosti, které se z ČR provádí (například obchodování s CP). IBC sice neprozradí kdo a odkud obchoduje, ale americký broker ví, kdo smlouvu založil, kdo je oprávněná osoba k provádění příkazů, .... Existují různá řešení, v jejichž důsledku jsi buďto mimo zákon nebo si komplikuješ život tak, že to za blbejch 15 procent daně z kapitálových příjmů nestojí. Nota bene, když v okamžiku výplaty peněz z IBC na svůj účet stejně zaplatíš 15 procent jako daň z kapitálových příjmů.
 13. Myk

  Broker pro opce

  Opravuji svou informaci, kterou jsem zde podal a davam za pravdu Frantiskovi. Ne kazdy broker ma zajem zlikvidovat poizici nejlepsim moznym zpusobem. Nic se mi zatim nestalo, ale na koverzaci na chatu IB jsem se dozvedel, ze: -IB nema notifikaci, ze probehl assignment -pokud se ucet dostane do problemu s marginem, likvidace pozic zacne automaticky -likvidace probiha za market, IB neprovadi exercise
 14. Myk

  OPCE

  Já myslím, že rarit má s tou BLBOSTÍ pravdu. Blbost totiž není žádná rarita.
 15. Myk

  Broker pro opce

  Při přiřazení dostane broker od burzy příkaz k provedení přiřazení. A to musí udělat hned ráno a i kdybys na účtě neměl peníze, musí poslat peníze nebo akcii tomu, kdo zažádal o excersize. Takže to udělá a v nejhorším případě ti oznámí, že pozici zlikvidoval bez tvého vědomí, ale nejspíš se tě pokusí kontaktovat, aby se s tebou dohodl, jak situaci řešit. Teoreticky, když se ti nedovolá, může se rozhodnout zlikvidovat libovolnou pozici z tvého účtu dle svého uvážení. Je i v jeho zájmu, aby to udělal co nejlépe, protože od klienta, kterýmu vyluxuje účet likvidací nejhorší variantou asi s největší pravděpodobností přijde. Pokud však na účtě budeš mít pouze nelikvidní opce, nebude se broker rozpakovat prodat za mizerný market.
 16. Myk

  Broker pro opce

  Regisi, na SPY tohle riziko neni az tak strasne. Podivej se na rozdil bid a ask a zjistis, ze i pri likvidaci za market moc neprodelas. Ale u jinych, mene likvidnich opci to muze byt vazny problem.
 17. Myk

  Broker pro opce

  Hello, I am using OptionStation Platform with Tradestation broker. I suppose that I will stay at Tradestation with futures account as Tradestion platform seems better for futures trading to me. However, I am considering moving to ThinkOrSwim as a option broker, because you seem to be more flexible for options trading, but I am not sure yet. Let me please one question. I have found that I can choose rate plan of any major web broker. I understand, that TOS is not charging monthly fee for platform, however Tradestation does not charge it also when I make 10RT trades, which I usually do. Can you offer me comparable fees if I move my equity account to TOS? Regards, ----------------------------------- The answer is that we are very aggressive with our option rates to the point that we will basically match our web based competitor’s best published rates. We don’t have TradeStation on that list for a variety of reasons one of which is the platform fee another is that they limit the types of trades that you can make. What I will offer you is a flat $1.25 per contract. I will need your account number to make the change. All the best and welcome to thinkorswim, Scott Sheridan
 18. Myk

  OPCE

  310 plus komise
 19. Myk

  Obchodování opcí přes IB

  A není to omezení z důvodu daytradingu na malém účtu? Pokud máš méně než 25K USD, nesmíš provést na akciích víc než 3 daytrade obchody za 5 dnů. Někteří brokeři implementují ochranu, že ti nedovolí otevřít víc než 3 pozice za jeden den, protože v případě margin callu by mohlo dojít k uzavření ten den otevřených pozic a byl bys označen jako day trader, což znamená zablokování účtu na 90 dnů.
 20. Myk

  Najlacnejsi broker

  No já nevím, nebylo lepší koupit rovnou dva barely benzínu na nejbližší benzínce? Oproti bance budou nižsí poplatky a člověk by aspoň ušetřil za dopravu. Navíc při skladování v garáži se dá dobře vydělat na pojistce baráku .... ;)
 21. Myk

  OPCE

  To Herman: Rosse právě čtu a není to kniha právě pro začátečníky. Základy opcí se tam proberou po pár stránkách a pak dobrá polovina knihy se točí kolem výpisů naked call nebo naked put v kombinaci s futures kontrakty (ne covered call, ale naked výpisy, které když se dostávají do problémů, pokrývají se long/short futures). Asi se shodneme, že strategie "vypisuj v trendu naked opci pod každou korekcí" není asi vhodná pro začátečníky, a to i přesto, že tam Ross na několika příkladech ukazuje, jak vybruslit z nepovedených obchodů. V druhé polovině se vysvětlují některé klasické opční strategie jako strangle, ratio spread apod, ale nevysvětluje se ani tak podstata strategie, ale spíš kdy do ní nastoupit v obchodním systému podle J. Rosse (1-2-3 pattern, Ross hook). Celkově mi kniha přijde vhodná pro tradery, kteří dobře znají některý ze systémů J.Rosse pro obchodování futures a chtějí si snížit risk, vylepšit nástupy nebo zlepšit money management pomocí opcí. Asi se to dá aplikovat na jakýkoliv systém pozičního obchodování, který traders dobře zná. Zkrátka to není kniha pro začínající opcaře, kteří chtějí začít konzistentně profitovat na opcích, ale spíš pro zkušené tradery, kteří chtějí vylepšit svůj funkční obchodní systém pomocí opcí. Mimochodem, tahle žhavá novinka na českém knižním trhu je z roku 1993, nově doplněno z roku 2001, ale podle obrázků je jasné, že v roce 2001 už toho nového moc nepřibylo. Čímž neříkám, že je to zastaralé, ale člověka potěší, když vidí tabulky s volatilitou opcí v textovém režimu. Až to dočtu celé, někam hodím podrobnou recenzi.
 22. Myk

  OPCE - základní info

  Wiggy, mě to také vrtalo hlavou. Je to tak, že vyplnění spreadových příkazů není věcí brokera, ale broker pouze odešle spreadový příkaz do elektronického systému opční burzy. Burza pak zobrazuje opční pozice zadané jako spreadové příkazy (některé platformy to umožňují prohlížet, např. TOS), ale samozřejmě že trh s opčními pozicemi je méně likvidní. Burza proto nečeká až se objeví opačný spreadový příkazy na přesně stejnou opční pozici, ale páruje se spreadovými příkazy také jednotlivé nákupní a prodejní příkazy. Pro burzu není žádný problém dodržet limitní ceny, protože sama provádí párování a ví které obchody se mohou vyplnit a pokud nemohou, tak vyplní jiné a nechá spread čekat. Nevýhodou spreadového příkazu u některých brokerů je (např. u Tradestation), že nemůže být změněn jako single buy/sell, ale pouze zrušen. Pozor, příkaz ale musí být zadán jako spreadový. Někteří brokeři mají i příkazy, které se zadávají s kritérii pro každou nohu (např. buy obě nohy za market, když hodnota spreadu je 2) a pak může dojít k různým situacím a třeba i slippage nebo legovanému vyplnění .
 23. To Ozef a Misak: 80 procent je ničím nepodložené číslo, které se opakuje jako mantra. Autor knihy The Option Edge Winning Volatility Game with Options and Futures (McGraw Hill) spočítal pro rok 1996 na 15ti nejlikvidnějších futures trzích podrobnou statistiku 3781 straddles kupovaných a vypisovaných každý den v roce a držených až do expirace. (Straddles proto, že úplně abstrahují od směru pohybu podkladu a tudíž nejlépe odráží, zda vypisovatel opce má nebo nemá nějakou výhodu proti kupci). Vzorek komoditních trhů obsahoval silně trendující trhy i trhy, které byly choppy. Výsledky byly na některých trzích ve prospěch kupců, v některých ve prospěch vypisovatelů. Celkový závěr byl, že celkově se očekávání vypisovatelů i kupců blížila nule (neuvažovány poplatky, které to mohou mírně posunout ve prospěch jedné strany). Cituji: [bold]The conventional wisdom that indiscriminate option buying is a losing play is incorrect. At the most general level, the option market is remarkably efficient, neither favorizing the buyer nor the writer, and equalizing their expectations at zero. [/bold]
 24. Myk

  VOLUME

  to Miky_: Tick je jeden obchod a pocet kontraktu, ktere v danem obchode probehly je Volume. V kazdem okamziku visi na burze prikazy limit k prodeji a k nakupu. Bid a Ask jsou nejlepsi ceny, ktere jsou poptavany/nabizeny. Volume Bid a Volume Ask je v nekterych softverech nazyvan Bid size a Ask size. Je to pocet kontraktu, ktere jsou v poptavce/nabidce za nejlepsi cenu. Proto je jasne, ze se mohou lisit. Obchod za 10 mohl probehnout proto, ze na burze byl prikaz k prodeji s limitni cenou 10 a nekdo se rozhodl ho vyuzit a dal prikaz na nakup za market.
 25. Myk

  TWS API a dojení historických dat 1

  Andro, o IBPy jsem také uvažoval, ale pak jsem ho zavrhnul z důvodu, že pokud IB API v budoucnu změní, byl bych závislý na vývojáři projektu IBPy a čekal bych na jeho update. Proto jsem to řešil v Jythonu a používám originál JAVA API. Přikládám odkaz na kód, který jsem napsal. Začal jsem to psát jako obecný tool, ale nedodělal jsem to, protože jsem si pořídil data jinde. Umí to stahovat data pro Stocks a Futures, ale odladil jsem jen některé time framy. Některé se můžou zasekávat a pak je zapotřebí zvýýšit interval mezi stahováním. Třeba ti to pomůže. rapidshare.com/files/63423301/getHistoricalData.py
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.