Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Affinity

Members
 • Počet příspěvků

  42
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Affinity's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  Tak dnes to je na 1798 bitva jak v Ardenách. :-) Zvířátka se tam mlely a jednu chvílí nějákej big plejer z býčího stáda přihodil do mlejna přes 230 kontraktů, jestli sem neměl vlčí mhu, což je na NQ solidní pálka ( na té úsečce Rb 6 je volume 5000, což je na Nasdaq poslední dobou úctyhodný objem) no uvidíme, jak to dopadne, každopádně dneska vcelku ošklivý trh, ruce od něho pryč...
 2. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  lordberry: Jestli Ti mohu poradit a jestli již to tak neděláš, zkus někdy otevřít 30 minutový graf a juknout na vývoj grafu, klidně i měsíc dva dozadu. Ohromně to pomáhá. Například dnešní Long by byl na TF nesmyslný, jelikož byl velice blízko maximálnímu HIGH a také na velice silné S/R tuším na hodnotě 605, na které trh mnohokrát v minulost selhal.
 3. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  lordberry: Na SíSíajko koukám, zejména 50 , jelikož krásně ukazuje vyčerpání MOM, ale jinak patterny Fin Win nepoužívám :-)
 4. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  Dnes na NQ klasický reverz EMA , vyčerpání LONGU a průraz Swing + FLIP short. Uvidíme jak hluboko si povodí EMA ( mám EMA 212) trh dolů. Silná S/R 1794, případně cca 1788.
 5. Stojím si za tím, co jsem napsal. Zdravím Vás.
 6. Mě osobně nejvíce pomáhá vizuální stránka "trhu" Každý den graf vytváří určitý "obrazec" , tvoření svíčkami, emami apod. , který se opakuje. Mám za to, že těchto "obrazců" neboli možností, jak se trh může zachovat je jen limitované množství a je to množství, které se dá naučit a "nakoukat", takže předem již máme velice silné tušení, co trh udělá s největší pravděpodobností. Chce to jak říkal Tomáš opravdu pohled z dálky. Trh moc kousků neumí, pořád se v něm opakují ty samé vzorce, jelikož chování lidí má také přesně dané zaběhnuté vzorce, které se příliš nemění
 7. Ještě bych doporučil čtenářům hrát si s emami a jejich hodnotami, jelikož ne na všechny trhy platí 204/34 , někde to může být třeba 220/50 atd. ( to je čistě teoretický příklad) a samozřejmě, jak řekl Tomáš, je třeba také nalézt potřebný timeframe.
 8. EMA 204 je nejultimátnější nástroj obchodování, který jsem kdy poznal ( a to jsem zkusil snad všechny ). EMY, cenový graf a indikátor, který signalizuje přeprodaný/ překoupený trh a máte napůl vyhráno. Jednoduchost především !
 9. Affinity

  E-Mini NASDAQ

  Range se na NQ vyskytuje velice často - výborná obchodní příležitost !
 10. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Ahoj Gladiator, Je mnoho knih o Market Profile. Můžeš mi prosím povědět, jak se nazývá přesně kniha o které hovoříš a kdo je autorem ? A abychom nebyl offtopic, tak já jsem se pomalu po letním půstu přesunul z FESX na Nasdaq, který nabízí podobné profity s menším riskem a jelikož jsem z velké části protitrendový trader, tak mně vyhovuje, jak se pěkně "vlní" a háže s sebou v range jak rybka na suchu. :-)
 11. Zřejmě došlo k malé chybce v názvu článku, kniha se nazývá .... "".......Definitive.." nikoli "....Definite...". Prosím neberte to jako buzeraci, věřím, že šlo o nešťastný překlep :-) S pozdravem Affinity :-)
 12. Samozřejmě, že nesmíme propadat negativním myšlenkám. Proto buďme moudří. Jen bych teď velmi doporučoval všem, aby finanční prostředky proměnili za skutečné statky (domy, auta, potraviny atd.) jelikož inflace může z těžce vydřených dolárků udělat během týdne jen méněcenné topivo. A to není negativismus, nýbrž holý fakt, a holá skutečnost, která již v minulém století nastala. Divili se stejně, jako se budeme divit teď. A pokud mít peníze, tak ve stabilních měnách, nikoliv Euro, nebo Dolar. Ideální mi přijde Rubl, Indická Rupie a Čínský Jüan. Dokonce bych považoval za nebezpečné mít peníze v bankách, jenž jsou citlivě napojeny na USA a Německo.
 13. V roce 2012 sice nebude konec světa, ale s největší pravděpodobností ( odhaduji tak 90%) se zhroutí Americká ekonomika. Krize již neskončí. Skončit nemůže. USA má takový veřejný dluh, že již není cesty zpět. A spolu s ní stáhne do pekel i mnoho dalších. Toto je jen další z mnohých her elit, a rozhodně lze souhlasit, že jde o naivní optimismus a zároveň opětovné vrhnutí do nesmyslného ukájení materiálních potřeb, hlavně, aby se poslušné ovečky nic nedozvěděly. Bůh a námi a Čínou, aneb jak si převést veškerý svůj majetek na Čínský Jüan :-)
 14. Tomáši, věřím, že během své životní Cesty zjistíte, že přeludem nejsou jen emoce, ale prakticky vše, čemu přikládáme v životě důležitost. Můžete procestovat celý svět, můžete mít všechny peníze světa, můžete poznat zdánlivě vše, avšak mysl nebude mít nikdy dost a požene jako splašený kůň dál, to Vám slibuji. Zastaví jí jen ruka Jamadéva, který vás v čase smrti odtáhne z těla. A pak bude pokračovat dál. Materiální svět je prázdný, v něm nic nehledejte. Všechno je již ve Vás. Až to zjistíte, nejen, že Vás nebudou rozrušovat emoce během tradingu, ale ani bomby dopadající těsně vedle Vás.
 15. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Libri, To je jediný správný přístup ke všemu, co člověk v životě dělá. "Když je to těžké, přidej. Když je to nemožné, dej do toho všechno." Aneb jak někdo někdy řekl, trading je snad nejtěžší způsob jak snadno přijít k penězům. Znám několik lidí, kteří obdivují tradery, a to proto, že je to extrémně náročné povolání. Já nesmírně obdivuji swingové tradery, co drží pozici přes noc - holé šílenství !!! Je třeba mít vskutku hardcore náturu :-) A tu my přece máme :-)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.