Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Affinity

Members
 • Počet příspěvků

  42
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Affinity

 1. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  Tak dnes to je na 1798 bitva jak v Ardenách. :-) Zvířátka se tam mlely a jednu chvílí nějákej big plejer z býčího stáda přihodil do mlejna přes 230 kontraktů, jestli sem neměl vlčí mhu, což je na NQ solidní pálka ( na té úsečce Rb 6 je volume 5000, což je na Nasdaq poslední dobou úctyhodný objem) no uvidíme, jak to dopadne, každopádně dneska vcelku ošklivý trh, ruce od něho pryč...
 2. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  lordberry: Jestli Ti mohu poradit a jestli již to tak neděláš, zkus někdy otevřít 30 minutový graf a juknout na vývoj grafu, klidně i měsíc dva dozadu. Ohromně to pomáhá. Například dnešní Long by byl na TF nesmyslný, jelikož byl velice blízko maximálnímu HIGH a také na velice silné S/R tuším na hodnotě 605, na které trh mnohokrát v minulost selhal.
 3. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  lordberry: Na SíSíajko koukám, zejména 50 , jelikož krásně ukazuje vyčerpání MOM, ale jinak patterny Fin Win nepoužívám :-)
 4. Affinity

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích

  Dnes na NQ klasický reverz EMA , vyčerpání LONGU a průraz Swing + FLIP short. Uvidíme jak hluboko si povodí EMA ( mám EMA 212) trh dolů. Silná S/R 1794, případně cca 1788.
 5. Stojím si za tím, co jsem napsal. Zdravím Vás.
 6. Mě osobně nejvíce pomáhá vizuální stránka "trhu" Každý den graf vytváří určitý "obrazec" , tvoření svíčkami, emami apod. , který se opakuje. Mám za to, že těchto "obrazců" neboli možností, jak se trh může zachovat je jen limitované množství a je to množství, které se dá naučit a "nakoukat", takže předem již máme velice silné tušení, co trh udělá s největší pravděpodobností. Chce to jak říkal Tomáš opravdu pohled z dálky. Trh moc kousků neumí, pořád se v něm opakují ty samé vzorce, jelikož chování lidí má také přesně dané zaběhnuté vzorce, které se příliš nemění
 7. Ještě bych doporučil čtenářům hrát si s emami a jejich hodnotami, jelikož ne na všechny trhy platí 204/34 , někde to může být třeba 220/50 atd. ( to je čistě teoretický příklad) a samozřejmě, jak řekl Tomáš, je třeba také nalézt potřebný timeframe.
 8. EMA 204 je nejultimátnější nástroj obchodování, který jsem kdy poznal ( a to jsem zkusil snad všechny ). EMY, cenový graf a indikátor, který signalizuje přeprodaný/ překoupený trh a máte napůl vyhráno. Jednoduchost především !
 9. Affinity

  E-Mini NASDAQ

  Range se na NQ vyskytuje velice často - výborná obchodní příležitost !
 10. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Ahoj Gladiator, Je mnoho knih o Market Profile. Můžeš mi prosím povědět, jak se nazývá přesně kniha o které hovoříš a kdo je autorem ? A abychom nebyl offtopic, tak já jsem se pomalu po letním půstu přesunul z FESX na Nasdaq, který nabízí podobné profity s menším riskem a jelikož jsem z velké části protitrendový trader, tak mně vyhovuje, jak se pěkně "vlní" a háže s sebou v range jak rybka na suchu. :-)
 11. Zřejmě došlo k malé chybce v názvu článku, kniha se nazývá .... "".......Definitive.." nikoli "....Definite...". Prosím neberte to jako buzeraci, věřím, že šlo o nešťastný překlep :-) S pozdravem Affinity :-)
 12. Samozřejmě, že nesmíme propadat negativním myšlenkám. Proto buďme moudří. Jen bych teď velmi doporučoval všem, aby finanční prostředky proměnili za skutečné statky (domy, auta, potraviny atd.) jelikož inflace může z těžce vydřených dolárků udělat během týdne jen méněcenné topivo. A to není negativismus, nýbrž holý fakt, a holá skutečnost, která již v minulém století nastala. Divili se stejně, jako se budeme divit teď. A pokud mít peníze, tak ve stabilních měnách, nikoliv Euro, nebo Dolar. Ideální mi přijde Rubl, Indická Rupie a Čínský Jüan. Dokonce bych považoval za nebezpečné mít peníze v bankách, jenž jsou citlivě napojeny na USA a Německo.
 13. V roce 2012 sice nebude konec světa, ale s největší pravděpodobností ( odhaduji tak 90%) se zhroutí Americká ekonomika. Krize již neskončí. Skončit nemůže. USA má takový veřejný dluh, že již není cesty zpět. A spolu s ní stáhne do pekel i mnoho dalších. Toto je jen další z mnohých her elit, a rozhodně lze souhlasit, že jde o naivní optimismus a zároveň opětovné vrhnutí do nesmyslného ukájení materiálních potřeb, hlavně, aby se poslušné ovečky nic nedozvěděly. Bůh a námi a Čínou, aneb jak si převést veškerý svůj majetek na Čínský Jüan :-)
 14. Tomáši, věřím, že během své životní Cesty zjistíte, že přeludem nejsou jen emoce, ale prakticky vše, čemu přikládáme v životě důležitost. Můžete procestovat celý svět, můžete mít všechny peníze světa, můžete poznat zdánlivě vše, avšak mysl nebude mít nikdy dost a požene jako splašený kůň dál, to Vám slibuji. Zastaví jí jen ruka Jamadéva, který vás v čase smrti odtáhne z těla. A pak bude pokračovat dál. Materiální svět je prázdný, v něm nic nehledejte. Všechno je již ve Vás. Až to zjistíte, nejen, že Vás nebudou rozrušovat emoce během tradingu, ale ani bomby dopadající těsně vedle Vás.
 15. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Libri, To je jediný správný přístup ke všemu, co člověk v životě dělá. "Když je to těžké, přidej. Když je to nemožné, dej do toho všechno." Aneb jak někdo někdy řekl, trading je snad nejtěžší způsob jak snadno přijít k penězům. Znám několik lidí, kteří obdivují tradery, a to proto, že je to extrémně náročné povolání. Já nesmírně obdivuji swingové tradery, co drží pozici přes noc - holé šílenství !!! Je třeba mít vskutku hardcore náturu :-) A tu my přece máme :-)
 16. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Dobrý den, kolegové, Ideálním řešením je dle mého mít notebook ( v případě výpadku proudu můžete ještě spoustu hodin jet na baterii) + k němu pripojenou obrazovku (či více obrazovek). Případně uvažujte o záložním připojení ( například jakékoliv připojení pomocí GPRS/ 3G od mobilních operátorů). Případně využijte emergency linku, má ji každý broker. A rozhodně doporučuji brokera, který drží stop lossy u sebe na serveru, tedy například Mirus. Omlouvám se za off-topic, jen bych se rád podělil o informace, které někomu můžou pomoci. Zdravím Vás, Affinity
 17. Zdravím Vás paveln, - 90% majetku světa vlastní jedno procento obyvatel ( především židovské rodiny jako Rotchildové a Rockefelerové) - Prakticky polovina světa je negramotná - Ve většině světa panuje bída a utrpení - Neustálý boj o moc a války sužují celý Svět - Nekonečné čerpání neobnovitelných zdrojů udělalo z naší Planety jednu velkou skládku, a snad jenom zásahem zvenčí jsme se ještě těmi jedy sami nezabili - Lidstvo kontroluje zbraně naprosto neodpovídající jejich duchovnímu vývoji A listina by mohla pokračovat v dalších xxx bodech. Je to jen špička ledovce. Ano, my se máme dobře. Na jak dlouho ? Tím nechci naznačit, že jsem pesimista. Jsem nejbláznivější optimista. Věřím v lidi, věřím v lásku a věřím v to, že si sami budujeme svoji budoucnost. Jenže je si třeba uvědomit, že tu nejsme sami. A také, že jak zasejeme, tak sklidíme. K čemu nám bude veškeré nepoctivě nahromaděné bohatství ,ego, nenávist, když se přiblíží naše hodinka ? Zemřeme, všechno tady necháme a půjdeme s holýma rukama. Pár okamžiků slávy. Zase a zase, dokud se něčemu nepřiučíme. To by však bylo na závažnější filozofickou debatu a to sem, obávám se, nepatří. Nechci nic takového rozpoutat a můžeme se o tom samozřejmě pobavit na místě tomu vyhrazeném. Každopádně, mít peníze je zodpovědnost, a měli bychom s nimi naložit moudře. Přátelsky Vás pozdravuji a přeji mnoho štěstí v osobním životě i tomto skvělém businessu. Affinity
 18. Zdraví Vás focus, Plně s Vámi souhlasím. Jeden obchod denně. Pokud je ztrátový, a jste zkušenější, udělat ještě jeden, abychom mohli případně smazat ztrátu a být lehce v plusu. Takže jeden obchod. Zapsat do deníku, udělat si poznámky, udělat si pocitový záznam, zakreslit chyby a nedokonalosti, zhodnotit vstup, zaklapnout počítač a jít s pejskem na procházku do parku :-)) Affinity
 19. Zdraví Vás AS, Obávám se, že bohužel nedíte pravdu. Je třeba si uvědomit, že karteziánský materialismus je v posledním tažení. A nepotvrzují to jen mystici, ale i Kvantová fyzika a zákon Relativity. Vesmír není náhodným shlukem, je to přesná a řízená hierarchie. Stejně tak je mozek je pouze nástrojem na fyzické úrovni, nikoliv skutečným výkoným orgánem ( bylo vědecky dokázáno, že i když byl mozek jakožto orgán zničen nebezpečným vlněním, člověk dále žil a všechny tělesné funkce zůstaly zachovány). Jako je naše tělo odrazem těla vyššího, má i mozek takovouto strukturu. Kdejaká "vědecká" a "psychologická" vysvětlení již bohužel nestačí. Tonoucí se stébla chytá, ale myslím, že je čas udělat krok vpřed. Nebo snad není patrné, kam nás dovedla současná filozofie ? Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Každopádně ať již si tyto fenomény vysvětlujete jakkoliv, jedno je jasné, funguje to. Přeji mnoho úspěšných obchodů. Affinity.
 20. Další velmi dobrý článek, Onen stav "vyššího podvědomí" je ve skutečnosti napojení se na kolektivní podvědomí ( nevědomí ) , které má celé lidstvo společné ( potažmo celé Universum). Proto ty nejgeniálnější myšlenky přicházejí ve stavu změněného vědomí, či relaxace ( meditace, spánek). V té chvíli se nacházíme na "vyšší úrovni bytí" a čerpáme částečně z nekonečné studnice Akáši. Každý dle svých individuálních možností. Zjednodušeně lze říci, že vše, co si kdo kdy myslel, viděl, či prožil, je v této úrovni zapsáno. Všichni vědci a vynálezci historie ve skutečnosti jen "opsali" ( a případně upravili dle rozumových schopností), co zde bylo už předtím, ale to už bychom se dostali na zoubek malinko více tabuizovaným tématům a otázek pozemských i mimozemských civilizací. Však i v moderní lidské historii můžeme vidět tyto paralely, mnoho vynálezů zde už bylo, a jsou znovu objevovány a znovu upadají v zapomnění.
 21. Výborný článek, děkuji za něj. Jen bych připomenul jednu důležitou skutečnost. V Universu existuje zákon přitažlivosti - stejné přitahuje stejné, takže prosím neuvažujte a už vůbec nevizualizujte to, že jste ztratili všechen majetek, že nemáte na chleba moc často ! Nebo se to skutečně stane realitou. Souhlasím však plně s dalšími , velmi dobrými radami, mysl je jako vlak, který jede po kolejích. Nerad mění směr, jen jede po kolejích, které jsme sami postavili. A jede, dokud nevykolejí. Takže je dobré mysl cvičit, nutit jí do čeho nechce, je třeba ji tvarovat. Můžete meditovat, nebo cokoliv jiného. Člověk je nekonečná a všemocná bytost, mysl je všemocná zbraň, využíváme 5% mozkové aktivity, představme si svět, kde by to bylo 100%. Všichni jste velicí, všichni jste mocní. Proto jen bojujte a jednoho dne zvítězíte. A přijde den, kdy zvítězíte i nad posledním nepřítelem - nad smrtí.
 22. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Tak to jsem zvědavej, co z toho nakonec vyleze. 10 swingů a megaSR nahoře, 10 swingů a megaSR dole. Je to válka. :-)
 23. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Taky si říkám, že je nějak podivné ticho, trh je nevyzpytatelný a neustále nám to lítá v tunelu už několik dní, nejspíše to bude ono proslule známé ticho před bouří, jak říká Gladiátor. Na korekcích se dá vydělávat, ale myslím, že nás čeká zlomové období v celkovém trendu.
 24. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Ahoj Gladiátor, Měl jsem ve vizi i číslo 426, což se nápadně podobá i hranici, kterou si zakreslil a to je 2425. Těžko číct, pořád věřím, že teď FESX bude padat, jelikož už nahorů není vůle. 333 je v naději , zítra, za týden, v těchto vizích nikdy nevíš. S těmi zásuvkami, typoval bych, že 3 zásuvky budou 3 následující dny. 3 zásuvka je 3 den, jablka nejspíše budou pohyby, dvě stejná jablka, dva pohyby - long -short - přibližně stejně veliké. Žirafa reprezentuje výšku, takže tipuju, že pak trh rapidně stoupal, protože žirafa začala po tom laně šplhat nahoru :-)) Toť můj tip. Doufám, že nás nezruší, ale hlavně, že nás nezavřou do cvokárny :-))
 25. Affinity

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX

  Jenom si dovolím přidat jeden malý, ale dle mě výrazný fundament. Viž článek: finweb.ihned.cz/c1-37202640-americke-akcie-mohou-spadnout-na-12lete-minimum-propad-hrozi-i-v-evrope Pokud se nemýlím, březnová hodnota byla 10.3.2009 a bylo to rovných 1690 bodů. Teď jsme na nějákých 2400. Takže chystejte kontrakty a čekejte na extra sešup dolů :-)). Říká se, že když není na čem vydělávat, akciové trhy rostou, jsou uměle vyháněny do výšin. Jenže pak se musí porovnat s realitou a zase kleknou. Takže možná nás čeká velká "short" paráda .... :-) držte si klobouky a hlavně stoplossy :-))))
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.