Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

tomas.jelinek

Members
 • Počet příspěvků

  44
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem tomas.jelinek

 1. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  to antmat: Já měl přesně stejný problém: po spuštění platformy mi to psalo, abych upgradoval, že moje verze přestane být podporována. Při snaze aktualizovat mi to, ale oznámilo že mám poslední verzi. Problém jsem nakonec vyřešil přes stránky IB kde jsem stáhnul ručně poslední verzi "standalone TWS", tu spustil a bylo po problému. Ahoj.
 2. tomas.jelinek

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  Jsou 2 typy účtů: - margin account: umožňuje obchodování s marginem - tedy s pákovým efektem. Můžes pak obchodovat futures nebo akcie s pákovým efektem. - cash account: obchoduješ bez páky jen s těmi penězi co na účtu máš (takže futures asi jen těžko).
 3. tomas.jelinek

  Grafy OnLine v IB platformě

  Ahoj fi, mám úplně stejné zkušenosti jako Ty, obávám se, že s těmi grafy z pitu to nepůjde.
 4. tomas.jelinek

  Zaškolení v užívání IB

  Ahoj Mlux, stop-loss (SL) příkaz zadáš kliknutím na Bid nebo Ask (pokud máš long pozici zadáváš SL příkaz sell a naopak). Default se Ti vytvoří pravděpodobně příkaz LIMIT, změň ho na STOP a zadej cenu na které SL máš. Nezapoměň nastavit GTC platnost, aby příkaz platil více dní. Pak stačí kliknout na T jako Transmit a máš to. Pokud chceš SL automaticky posouvat zadej Trail STOP místo STOP, ale s tímto nemám zkušenosti. Nastavit, aby se SL posouval podle klouzavého průměru myslím nelze. Pro změnu SL ručně stačí změnit cenu v již vytvořeném příkazu a opět kliknout na transmit. Tomáš.
 5. tomas.jelinek

  Zaškolení v užívání IB

  Ahoj, když chceš zjistit IB symbol pro nějakou komoditu, najdeš ho ha stránkách IB. Tam klikni na Trading / Product Listings / Futures a pak už stačí vybrat burzu. Tam zjistíš, že corn je ZC, wheat ZW, mini crude oil snad QM... Tomáš
 6. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  Ahoj, to je v pořádku, to se mi stává také. TWS automaticky předpokládá, že po určité době je k dispozici upgrade, vyzve Tě proto k jeho stáhnutí. Někdy se však stává, že upgrade ještě není a proto instalační software hlásí, že není co upgradovat. Podle mě je toto v pořádku a nevěnoval bych tomu pozornost.
 7. tomas.jelinek

  Obchodování opcí přes IB

  Jasně. Pokud je cena opce na akcie 1 USD pak za ní zaplatím 100 USD, jelikož mám právo nakopit 100ks akcií. Ale opci (nebo snad opční kontrakt) vlastním pouze jednu. Já osobně bych se tedy držel této terminologie, ale asi je to pouze věc názoru, já nejsem žádný opční guru, zkušenosti mám malé jelikož je obchoduji pouze necelý měsíc.
 8. tomas.jelinek

  Obchodování opcí přes IB

  Ahoj, mám pocit, že tu dochází k nedorozumění. Můj názor je tento: 1 opce na akcie reprezentuje 100ks akcií, 1 opce na futures reprezentuje 1 kontrakt futures. Nejméně tedy můžete koupit 1 opci (vlastnit 100ks opcí je podle mne příliš velká páka pro většinu lidí zde ve fóru). - v platformě TWS lze obchodovat jakékoliv opce - tedy na akcie i futures toto nemám úplně ozkoušeno tak je to bez záruky: - cenu akcie zjistíte když zadáte ticker do řádku a vyberete buď FutOpt (opce na futures) nebo Options (opce na akcie) - vyberete typ opce a strike, a zjistíte Ask/Bid. Ten vynásobíte multiplierem který zjistíte přes details (pravé tlačítko na tickeru). Výsledkem je aktuální cena opce. Tomáš
 9. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  Zkusím to (není to doslovný překlad): Drahý zákazníku: tento e-mail Vám byl poslán, abyste byl upozorněn na změnu chrarakteristik a risku standardizovaných opcí v dokumentu "Options Disclosure" týkající se opcí zahraničních měn denominovaných v USD. Dokument si přečtete na .... PS. Dokument jsem nečetl pouze zběžně prohlédl - také mi přišel, má přes 100 stran :-) Takže nemám páru o čem vlastně je a co se změnilo... Ahoj Tomáš
 10. tomas.jelinek

  Převod peněz z ČR k IB

  Ahoj Karle, přesně tak to se mi stalo také. Když si chceš převést peníze na účet, musíš to nejdříve předem avízovat v account management a zde uvést převáděnou částku a od koho peníze přijdou: 1) naluguj se na svůj účet 2) Fund Management / Deposits and tranfers 3) Wire Transfer (tzn. myslím: elektronický převod z účtu na účet) 4) klikni na Continue 5) zadej částku, měnu a od koho peníze přijdou (např. eBanka) a klikni na Continue 6) ješte jednou potvrď tl. fund status a čekej na spárování platby PS Mě převod od eBanky trval cca 3 dny.
 11. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  Ahoj Avatare, sidney má pravdu. Mnohem lepší možnost než mail je využít jejich chat, sám s ním mám dobré zkušenosti. Dokonce na stránkách IB píšou, že email není doporučovaná forma komunikace pro řešení problémů...
 12. tomas.jelinek

  Zaškolení v užívání IB

  Ahoj Michale, je to možné. Můžeš nainstalovat TWS doma, v práci a připojit se třeba dopoledne v práci, program zavřít, pak se nalogovat do platformy TWS doma a nakonec třeba z dovolené přes notebook s GPRS připojením přes mobil. Jen není doporučované se nalogovat zároveň na účet přes TWS "stand-alone aplication" (nainstalovaná exe aplikace u tebe na PC) a přes webové rozhraní na stránkách TWS. Ahoj Tomáš.
 13. tomas.jelinek

  IB a PDA

  Ahoj, zkusím aspon trochu pomoci (nemám v tomto ale praxi): - přes PDA se loguje na účet přes stránky www.interactivebrokers.com/wml - na stránkach IB se k dalšímu info proklikas pres Software / MobileTrader - je tam podrobny help Vim ze je to strucne ale alespon neco. Tomáš
 14. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  Ahoj, ano v TWSku s zobrazují obchody pouze pro aktuální den. Jestli se to dá nastavit jinak, nevím (zkus kouknout do manuálu). Každopádně se provedené obchody se dají zpětně zjistit přes Account Management: 1) jdi na stránky IB a naloguj se na účet 2) Report Manegement 3) Trade Confimations 4) vyber datum a potvrď pozn. přes Statements se dá zpětně zjistit zůstatek na účtu k určitému datu (až 45 dní nazpátek) a seznam všech otevřených pozic.
 15. tomas.jelinek

  IB demo

  Ano přesně tak. Vetšinou po 22 00 našeho času trhy zavřou a Vám se ukáže pouze ve sloupci Last Price uzavírací cena. Např C367.25. Některé trhy obchodují i potom, např. elektronicky obchodované měny na Globexu.
 16. tomas.jelinek

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  Ahoj, zkusím pomoci, ale nikdy jsem výběr nerealizoval takže je to bez záruky: 1) Funds Management / Withdrawals 2) ze 3 položek vyber Wire Transfer (elektronický přenos) - a vyber Create Institution 3) klikni na Continue dole 4) Bank Account Wire Instruction - klikni na Continue 5) objeví se cca 6 položek pro vyplnění: - Specify a title for your instruction... == uveď název operace pro budoucí identifikaci (5-25 znaku) - Currency of Wire Instruction == měna vyber USD nejspíše - Customer Name - je jiz vyplněno - Your Bank's Location/Country: == umístění tvé banky tedy ČR - Account Number at Your Bank == číslo tvého účtu v ČR PS Dál jsem to nezkoušel, protože jsem neměl po ruce potřebné údaje, ale budeš asi ještě potřebovat SWIFT code tvé banky. PS2 Později při dalších přenosech v bodu 2 vybereš už jen Choose Institution místo Create Institution a mělo by se to urychlit a obejít bez mnoha údajů.
 17. tomas.jelinek

  Technické problémy s IB

  Ahoj Evi, problém může být také v tom, že o víkendu se někdy nelze nalogovat na účet. Lze to pouze všední dny. O víkendech funguje pouze login: edemo a heslo: demouser. Mimochodem včera večer byl myslím výpadek sítě takže na www.interactivebrokers.com / account management se také nešlo nalogovat. Tomáš
 18. tomas.jelinek

  Jak se pojistit proti poklesu dolaru

  Ahoj, proč převádět měnu přes IB.IDEAL? Nestačilo by si v Account managementu nastavit v "Report Management / Base Currency" místo USD např. EURO?
 19. tomas.jelinek

  Převod peněz z ČR k IB

  Jenom upravuji svůj předchozí příspěvek, poplatek za platbu ZPS je u eBanky 1%, minimáně 200,- a maximálně 1500,- Kč.
 20. tomas.jelinek

  Převod peněz z ČR k IB

  Ahoj Bubi, ano platil jsem u eBanky, na obrázku najdeš všechny detaily pro platbu. Samozřejmě musíš změnit č. účtu a jméno. 1%, min. 200, max. 1500
 21. tomas.jelinek

  Spreadové grafy v TWS

  Ahoj Asae, už jsem na tom přišel, TWS zobrazuje odděleně Bid a Ask, ale u likvidních trhů jsou obě čáry tak blízko, že to nevadí.
 22. tomas.jelinek

  Spreadové grafy v TWS

  Ahoj, máte někdo zkušenosti se zobrazováním spreadových grafů v TWS? Ve volbě Analysis / Real-time charts je sice volba single contract (klasický graf) / multiple contract - zde by se sice dal jeden kontrakt od druhého odečíst, ale nabízí pouze možnost Bid-Ask a já bych potřeboval odečítat uzavírací ceny dne. Díky. Tomáš.
 23. tomas.jelinek

  Účet IB v euru?

  Ptal jsem se na IB chatu, ten poplatek za změnu vedení účtu do jiné měny je údajně 2.5 USD.
 24. tomas.jelinek

  Interactive brokers

  Ahoj Jeno, také bych rád obchodoval pozičně s IB, psali mi, že s nimi lze obchodovat i pitové trhy a dali mi i odkaz na ceník: www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/commissionFutures-FOPs.php?ib_entity=uk na spready jsem se jich také už ptal a říkali že platforma to umí (Trader Workstation). Minimum pro otevření účtu neznám, ale 5000 USD myslím bývá pro otevření OK. Tomáš
 25. tomas.jelinek

  bid - ask

  Můj názor je tento: BID = cena za kterou jsou kupující ochotni kupovat ASK = cena za kterou jsou prodávající ochotni prodávat.
×
×
 • Vytvořit...