Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

tomas.jelinek

Members
 • Počet příspěvků

  44
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Komentáře zasláno od tomas.jelinek

 1. to antmat:
  Já měl přesně stejný problém: po spuštění platformy mi to psalo, abych upgradoval, že moje verze přestane být podporována. Při snaze aktualizovat mi to, ale oznámilo že mám poslední verzi.

  Problém jsem nakonec vyřešil přes stránky IB kde jsem stáhnul ručně poslední verzi "standalone TWS", tu spustil a bylo po problému.

  Ahoj.

 2. Ahoj Mlux,
  stop-loss (SL) příkaz zadáš kliknutím na Bid nebo Ask (pokud máš long pozici zadáváš SL příkaz sell a naopak). Default se Ti vytvoří pravděpodobně příkaz LIMIT, změň ho na STOP a zadej cenu na které SL máš. Nezapoměň nastavit GTC platnost, aby příkaz platil více dní. Pak stačí kliknout na T jako Transmit a máš to.

  Pokud chceš SL automaticky posouvat zadej Trail STOP místo STOP, ale s tímto nemám zkušenosti. Nastavit, aby se SL posouval podle klouzavého průměru myslím nelze. Pro změnu SL ručně stačí změnit cenu v již vytvořeném příkazu a opět kliknout na transmit.

  Tomáš.

 3. Ahoj,
  to je v pořádku, to se mi stává také. TWS automaticky předpokládá, že po určité době je k dispozici upgrade, vyzve Tě proto k jeho stáhnutí. Někdy se však stává, že upgrade ještě není a proto instalační software hlásí, že není co upgradovat. Podle mě je toto v pořádku a nevěnoval bych tomu pozornost.

 4. Jasně. Pokud je cena opce na akcie 1 USD pak za ní zaplatím 100 USD, jelikož mám právo nakopit 100ks akcií. Ale opci (nebo snad opční kontrakt) vlastním pouze jednu. Já osobně bych se tedy držel této terminologie, ale asi je to pouze věc názoru, já nejsem žádný opční guru, zkušenosti mám malé jelikož je obchoduji pouze necelý měsíc.

 5. Ahoj,
  mám pocit, že tu dochází k nedorozumění. Můj názor je tento: 1 opce na akcie reprezentuje 100ks akcií, 1 opce na futures reprezentuje 1 kontrakt futures. Nejméně tedy můžete koupit 1 opci (vlastnit 100ks opcí je podle mne příliš velká páka pro většinu lidí zde ve fóru).

  - v platformě TWS lze obchodovat jakékoliv opce - tedy na akcie i futures

  toto nemám úplně ozkoušeno tak je to bez záruky:
  - cenu akcie zjistíte když zadáte ticker do řádku a vyberete buď FutOpt (opce na futures) nebo Options (opce na akcie) - vyberete typ opce a strike, a zjistíte Ask/Bid. Ten vynásobíte multiplierem který zjistíte přes details (pravé tlačítko na tickeru). Výsledkem je aktuální cena opce.

  Tomáš

 6. Zkusím to (není to doslovný překlad):

  Drahý zákazníku:
  tento e-mail Vám byl poslán, abyste byl upozorněn na změnu chrarakteristik a risku standardizovaných opcí v dokumentu "Options Disclosure" týkající se opcí zahraničních měn denominovaných v USD.

  Dokument si přečtete na ....

  PS. Dokument jsem nečetl pouze zběžně prohlédl - také mi přišel, má přes 100 stran :-) Takže nemám páru o čem vlastně je a co se změnilo...

  Ahoj Tomáš

 7. Ahoj Karle,
  přesně tak to se mi stalo také. Když si chceš převést peníze na účet, musíš to nejdříve předem avízovat v account management a zde uvést převáděnou částku a od koho peníze přijdou:

  1) naluguj se na svůj účet
  2) Fund Management / Deposits and tranfers
  3) Wire Transfer (tzn. myslím: elektronický převod z účtu na účet)
  4) klikni na Continue
  5) zadej částku, měnu a od koho peníze přijdou (např. eBanka) a klikni na Continue
  6) ješte jednou potvrď tl. fund status a čekej na spárování platby

  PS Mě převod od eBanky trval cca 3 dny.

 8. Ahoj Michale,
  je to možné. Můžeš nainstalovat TWS doma, v práci a připojit se třeba dopoledne v práci, program zavřít, pak se nalogovat do platformy TWS doma a nakonec třeba z dovolené přes notebook s GPRS připojením přes mobil.

  Jen není doporučované se nalogovat zároveň na účet přes TWS "stand-alone aplication" (nainstalovaná exe aplikace u tebe na PC) a přes webové rozhraní na stránkách TWS.

  Ahoj Tomáš.

 9. Ahoj,
  ano v TWSku s zobrazují obchody pouze pro aktuální den. Jestli se to dá nastavit jinak, nevím (zkus kouknout do manuálu). Každopádně se provedené obchody se dají zpětně zjistit přes Account Management:

  1) jdi na stránky IB a naloguj se na účet
  2) Report Manegement
  3) Trade Confimations
  4) vyber datum a potvrď

  pozn. přes Statements se dá zpětně zjistit zůstatek na účtu k určitému datu (až 45 dní nazpátek) a seznam všech otevřených pozic.

 10. Ahoj,
  zkusím pomoci, ale nikdy jsem výběr nerealizoval takže je to bez záruky:

  1) Funds Management / Withdrawals
  2) ze 3 položek vyber Wire Transfer (elektronický přenos) - a vyber Create Institution
  3) klikni na Continue dole
  4) Bank Account Wire Instruction - klikni na Continue
  5) objeví se cca 6 položek pro vyplnění:
  - Specify a title for your instruction... == uveď název operace pro budoucí identifikaci (5-25 znaku)
  - Currency of Wire Instruction == měna vyber USD nejspíše
  - Customer Name - je jiz vyplněno
  - Your Bank's Location/Country: == umístění tvé banky tedy ČR
  - Account Number at Your Bank == číslo tvého účtu v ČR

  PS Dál jsem to nezkoušel, protože jsem neměl po ruce potřebné údaje, ale budeš asi ještě potřebovat SWIFT code tvé banky.

  PS2 Později při dalších přenosech v bodu 2 vybereš už jen Choose Institution místo Create Institution a mělo by se to urychlit a obejít bez mnoha údajů.

 11. Ahoj,
  máte někdo zkušenosti se zobrazováním spreadových grafů v TWS? Ve volbě Analysis / Real-time charts je sice volba single contract (klasický graf) / multiple contract - zde by se sice dal jeden kontrakt od druhého odečíst, ale nabízí pouze možnost Bid-Ask a já bych potřeboval odečítat uzavírací ceny dne.

  Díky. Tomáš.

×
×
 • Vytvořit...