van Heck

Members
 • Počet příspěvků

  342
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  11

van Heck last won the day on November 1

van Heck měl nejvíce oceňované příspěvky!

Komunitní reputace

206 Excellent

2 Sledující

Více o van Heck

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

481 profile views
 1. van Heck

  sierra chart - připojení obch. platformy -data

  Jak psal @knize, AMP má docela slušné poplatky, CQG data bych řekl, že jsou jedno z levnějších řešení (jsou tu tradeři, kteří s CQG daty obchodují orderflow). Mám dojem, že za Ritmic se musí zaplatit o něco více, popř. nutné udělat více obchodů/měsíc, aby byla stejně levná, ale to nemůžu říct na stoprocent. Krom AMP je možné také zvážit brokera Striker, ke kterému bych rád v nejbližší době přešel, má podobné podmínky jako AMP.
 2. van Heck

  sierra chart - připojení obch. platformy -data

  Já používám Infinity a data od Sierra Chart, kde si je musím koupit, ale pak v Sieře musím v Data/Trade Service Settings zaškrtnout Allow Support for Sierra Chart Data Feeds. Pak obchoduji přímo z grafu sierry. Ale musím říct, že jsou i levnější řešení u jiných brokerů.
 3. van Heck

  Infinity futures

  Taky mám Infinity Futures, jejich data zpracovává firma TransAct. Data jsem řešil s Trans Act a ti mě přesvědčovali, že jsou jejich poskytovaná ticková data správná i přes maily. Moje zkušenost ale je, že na cenách, kde se objevovalo velké volume, ve skutečnosti až tak velké volume nebylo, atd. Jejich data rozhodně nejsou vhodná na zobrazování Volume Profilu a Numbers Barů.
 4. van Heck

  SCH on Mac

  Wine si vytvoří většinou v home adresáři skrytou složku .wine, přes comandline by ses tam mohl dostat pomocí: cd ~/.wine V této složce je struktura souborů jako ve windows C:, tam se instaluje sierra defaultně. Teď jsem ještě řešil napojení sierry na brokera Infinity Futures, ale to přes wine nefunguje, někde jsem viděl, že TransActBridge.exe (což je pomocný program, který si vyvíjí broker) vyžaduje .net, ale po instalaci .netu jsem to nerozběhl.
 5. van Heck

  Stav účtu při obchodování

  Řekl bych, že tady by mohla být odpověď pro XTB: https://cz.xtb.com/ochrana-pred-negativnim-zustatkem
 6. van Heck

  Futures obchodování - základy

  Naprosto souhlasím s matym, stejně jsem to měl já. I Sierru jsem si pořídil taky na rok. Ale je možné, že někteří brokeři dávají na Sierra Chart slevu, pokud u nich má člověk účet a neobchoduje live.
 7. van Heck

  Infinity futures

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti. Vím, že už tu pár stejných postů bylo, tak jestli se třeba něco nezměnilo. Pokud bych chtěl používat Sierra Chart datafeed a živé obchody provádět/posílat ze stejné Sierry, pošle příkazy sierra na Infinity Futures ze stejného grafu?
 8. van Heck

  Videa - webinář

  Nezkoušel jsem, ale myslím, že adobe flash jede i na MacOS jen stahování zvolíte macos jako operační systém -> https://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/ Zde je taky nějaký článek o flash na MacOS: https://support.apple.com/cs-cz/HT202681
 9. van Heck

  SCH on Mac

  Sierra na Wine běhá bezproblému, jen se mi stává, že po druhém stisku tlačítka replay, objeví se chyba "Encountered problem" či podobný název a okno s replayem nefunguje. Pak musím restartovat Sierru, ale když jsem si na to zvykl, tak mi to nevadí ani nijak neomezuje.