Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

van Heck

Members
 • Počet příspěvků

  392
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězných dnů

  17

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem van Heck

 1. van Heck

  Mikro kontrakty na akciové indexy

  Mně se to hodně líbí. A Sierra Chart je na to skvěle připravena, pokud chci sledovat ES/NQ/YM OrderFlow a NumbersBary, ale exekuovat E-micro (MES/MNQ/MYM), v Chart Settings vlevo dole si vyplním symbol ES, ale jako Trade and Current Quote Symbol MES. Pozor na DOM, abych viděl DOM ESka a ne MES, musím zaškrtnout Use As Trade Only Symbol. Ještě ne úplně dobře funguje Sim a obchodování z takto nastaveného grafu -> vyplní obchod pouze, pokud je příkaz zadán nebo změněn na aktuální ceně. V Live to ale funguje tak, jak má.
 2. Tak jsem zkoušel čím to je, a když vytvořím screenshot přímo z aktuální obrazovky, tak má malou velikost (např. cca 120kb) a kvalita docela dobrá, ale když vytvořím screenshot z obrazovky záznamu, kde seanci mám nahranou na VLC, screenshot stejné situace z VLC pak ale zabere 1,5 MB a více. Nemáte někdo tip, jak bych mohl udělat screenshot o normální velikosti ze záznamu?
 3. Limitem celé přílohy myslíte to, že pokud mám na příspěvku 2 obrázky, jeden 76kb a druhý 1,6mb, další obrázek velikosti např. 1mb už tam nevložím? Asi budu muset zjistit, jak u těch screenů zmenším velikost. Dělám to pořád stejným stylem - Win+Shift+S (windows), vyberu oblast na obrazovce a pak CTRL+V do OneNote a sem do rozepsaného příspěvku. Někdy má screen o podobné velikosti 76kb a někdy 1,6mb... Nevím jak ovlivnit, aby to mělo méně. Asi tam bude muset být méně barviček.. EDIT: Ještě jedna poznámka: Pokud ten velký obrázek z rozepsaného příspěvku smažu, už tam nemůžu nahrát žádný další a píše mi to:
 4. Právěže je to první screen, který tam vkládám. Až to znovu nastane, nascreenuju a přidám sem.
 5. Děkuji za odpověď. Jde o to, že někdy mi to funguje a někdy mi to vypíše: A to pro stejný obrázek - zkusil jsem to nahrávat jak do tohoto příspěvku při vytváření, tak i do jiného. Mé přílohy starší než 9/2018 se mohou klidně smazat.
 6. Dobrý den Petře, nový design se mi líbí :). Aktuálně mám problém nahrávat screeny, píše mi to, že screeny nesmí být větší než 1,95MB, ale poslední screeny, které nahrávám jsou v řádech desítek kB, a dělám to pořád stejně. Tak mě napadlo, jestli není omezeno místo pro jednoho uživatele. V tom případě bych rád smazal screeny, které jsou zastaralé. Na stránce s přílohami lze smazat určitou přílohu po jednom a chce to pokaždé potvrzení. Šlo by tam dát i zaškrtávací pole pro hromadný výběr, abych si označil, které screeny smazat?
 7. van Heck

  sierra chart - připojení obch. platformy -data

  Ahoj YM je na CBOT. Pokud chceš obchodovat OrderFlow, budeš potřebovat data s hloubkou trhu => ty dražší data. Pokud ti stačí Open, High, Low, Close, tak stačí ty levnější. Mně se nechce platit 15.75 USD / month, kde jsou obsaženy všechny tyto trhy s hloubkou trhu pouze kvůli YM. Platím si pouze CME a GBLX, které jsou za 5.25 USD / month. Mám tam TICK, ES, NQ, EMD a namísto YM, který není obsažen, sleduji RTY (E-mini Russel 2000). Trin neznám a nevím kde je, ani ho nesleduju. Pokud ty data chceš mít na Sierra Chartu streamované Live, budeš muset mít účet i u nějakého Brokera. Ten většinou nabízí i své data, kde ta hloubka trhu nemusí být kvalitní, ale pro OHLC obchodování by to mělo být dostatečné, takže za levnější data u Sierry nemusíš platit, nabídne ti je broker.
 8. van Heck

  Sierra Chart - nastaveni II

  Předpokládám, že Striker s daty CQG bude to samé.
 9. van Heck

  Sierra Chart - nastaveni II

  Díky za sdílené Info -> S Infinity mám podobnou zkušenost, říkali, že mají správná ticková data. Právě jsem si říkal, že zkusím jiného brokera a náhodou jsem chtěl vyzkoušet Strikera. Nezkoušel jsi prosímtě Strikera s CQG daty? To vychází cenově také dobře.
 10. van Heck

  sierra chart - připojení obch. platformy -data

  Jak psal @knize, AMP má docela slušné poplatky, CQG data bych řekl, že jsou jedno z levnějších řešení (jsou tu tradeři, kteří s CQG daty obchodují orderflow). Mám dojem, že za Ritmic se musí zaplatit o něco více, popř. nutné udělat více obchodů/měsíc, aby byla stejně levná, ale to nemůžu říct na stoprocent. Krom AMP je možné také zvážit brokera Striker, ke kterému bych rád v nejbližší době přešel, má podobné podmínky jako AMP.
 11. van Heck

  sierra chart - připojení obch. platformy -data

  Já používám Infinity a data od Sierra Chart, kde si je musím koupit, ale pak v Sieře musím v Data/Trade Service Settings zaškrtnout Allow Support for Sierra Chart Data Feeds. Pak obchoduji přímo z grafu sierry. Ale musím říct, že jsou i levnější řešení u jiných brokerů.
 12. van Heck

  Infinity futures

  Taky mám Infinity Futures, jejich data zpracovává firma TransAct. Data jsem řešil s Trans Act a ti mě přesvědčovali, že jsou jejich poskytovaná ticková data správná i přes maily. Moje zkušenost ale je, že na cenách, kde se objevovalo velké volume, ve skutečnosti až tak velké volume nebylo, atd. Jejich data rozhodně nejsou vhodná na zobrazování Volume Profilu a Numbers Barů.
 13. van Heck

  SCH on Mac

  Wine si vytvoří většinou v home adresáři skrytou složku .wine, přes comandline by ses tam mohl dostat pomocí: cd ~/.wine V této složce je struktura souborů jako ve windows C:, tam se instaluje sierra defaultně. Teď jsem ještě řešil napojení sierry na brokera Infinity Futures, ale to přes wine nefunguje, někde jsem viděl, že TransActBridge.exe (což je pomocný program, který si vyvíjí broker) vyžaduje .net, ale po instalaci .netu jsem to nerozběhl.
 14. van Heck

  Stav účtu při obchodování

  Řekl bych, že tady by mohla být odpověď pro XTB: https://cz.xtb.com/ochrana-pred-negativnim-zustatkem
 15. van Heck

  Futures obchodování - základy

  Naprosto souhlasím s matym, stejně jsem to měl já. I Sierru jsem si pořídil taky na rok. Ale je možné, že někteří brokeři dávají na Sierra Chart slevu, pokud u nich má člověk účet a neobchoduje live.
 16. van Heck

  Infinity futures

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti. Vím, že už tu pár stejných postů bylo, tak jestli se třeba něco nezměnilo. Pokud bych chtěl používat Sierra Chart datafeed a živé obchody provádět/posílat ze stejné Sierry, pošle příkazy sierra na Infinity Futures ze stejného grafu?
 17. van Heck

  Videa - webinář

  Nezkoušel jsem, ale myslím, že adobe flash jede i na MacOS jen stahování zvolíte macos jako operační systém -> https://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/ Zde je taky nějaký článek o flash na MacOS: https://support.apple.com/cs-cz/HT202681
 18. van Heck

  SCH on Mac

  Sierra na Wine běhá bezproblému, jen se mi stává, že po druhém stisku tlačítka replay, objeví se chyba "Encountered problem" či podobný název a okno s replayem nefunguje. Pak musím restartovat Sierru, ale když jsem si na to zvykl, tak mi to nevadí ani nijak neomezuje.
×
×
 • Vytvořit...