Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

tom13

Members
 • Počet příspěvků

  24
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o tom13

 • Hodnost
  Member
 1. tom13

  obchoduje někdo přes Global futures?

  [bold]Gladiator028:[/bold] Souhlasím, demo je pořád jen demo, na druhou stranu i to demo je obrovský skok od backtestování na historii - alespoň pro mě byl - úplně stačí to, jak se neustále ta cena mění. Je pravda, že na demu si většinou řeknu při ztrátě, že teď bych vystoupil a stav si zapíšu, ale nechávám to, abych viděl co se bude dít dál, samozřejmě případné otočení a profit pak nezapočítávám do obchodního denníku. Nedovedu si představit až do toho pak naplno vstoupí psychika a aemoce, teď sice taky napjatě pozoruju vývoj a při změně ceny přemýšlím, jestli se jedná pouze o korekci a jak asi bude velká, nebo o změnu směru trendu, pokud je člověk navíc třeba $300 v profitu a začne mu to z nich ukrajovat je to dost váhání. Ty obchody - bylo to tak, že to bylo 20 obchodů se ziskem $500 celkem - tedy v průměru $25 na jeden obchod. Bylo to na začátku a dělal sem asi klasickou chybu - pokaždé, když šel obchod proti mně sem otočil pozici, což je zaručený recept na ztrátu - nebo u mně to tak fungovalo, protože se jednalo o drobné korekce a samozřejmě sem otáčel pozici příkazem market a už to samo o sobě je většinou ztrátové, ale beru to jako zkušenost a je fajn si všechny tyhle věci na demu vyzkoušet, než to praktikovat na live účtu... ;) Tom :)
 2. tom13

  obchoduje někdo přes Global futures?

  [bold]Gladiator028:[/bold] Tak zatím mi to vyhovuje, ale nevylučuju, že to časem třeba změním. Chtěl bych se tě zeptat, jak dlouho si obchodoval na demu, než si přešel na live, jak ti to na demu a teď na live jde, s čím obchoduješ, jaká byla tvoje největší ztráta a profit a s jakou částkou si začínal - odpověz na co budeš chtít, je jasný, že třeba ne o všem chceš mluvit... ;) Já obchoduju mini Russel, mini S&P a Euro FX - zatím se mi to zdá jako dobrá kombinace, protože když se nedaří v jednom, ty dvě to podrží - pokud by mi to šlo v live aspoň z poloviny jako v demu, bylo by to super... :) Ty poplatky sou citelný až když děláš víc obchodů denně - neni to ale moc dobrá strategie, ale v začátku dema sem dělal třeba 20 obchodů se ziskem $500 a to už je pak na komisích $120, jenže nepředpokládám, že někdo obchoduje tímhle způsobem. Nedržím pozice přes noc - bylo to jednou a navíc vlastní hloupostí, teď už si na to dávám pozor a před desátou nejpozději jdu z trhu, ono pak už to je stejně jak lemra a skoro se to nehejbe... ;) Tom :)
 3. tom13

  obchoduje někdo přes Global futures?

  [bold]Gladiator028:[/bold] Stop-loss používám ale pouze mentální, vím dobře kolik si můžu dovolit ztratit - je pravda že se může stát a trh se náhle propadne, ale pokud se tak stane, nevystoupím ani na SL přesně tam, kde jsem plánoval. A tou pevnou ztrátou a ziskem jsem měl na mysli nastavení přesně v místě který je vidět na obrázku od motorola. Samozřejmě tam nastavím dostatečnou hodnotu - maximální denní ztrátu kterou jsem schopný akceptovat, po dosažení této hodnoty systém sám uzavře všechny pozice a neměl by dál dovolit obchodovat. Je to skutečně pouze jako ochrana proti ztrátě spojení, stejné je to i s maximální výší profitu - otázka je, že se může stát, že se nedosáhne ani jedné hodnoty a zůstanu "viset" v obchodě přes noc, ale to se může stát i s klasickým SL, na demu se mi to stalo jednou, v live nevím jak je to pak zpoplatněno, nebo jak to funguje. Jinak nerad bych nějak mlžil ohledně poplatků, ale podle tabulky, co mi poslal pan Kužel je to $6 za obchod - tedy pokud je konto mezi $2000 - $5000. [bold]kenpa[/bold] Máš pravdu - napsal sem to trochu nejasně - měl jsem na mysli to, že ve výpisu pohybu na účtu mám například počet transakcí 2, což je jeden obchod, takže počet transakcí si vydělim dvěma, a pak vynásobim výší poplatků. Přeju klidný trading... (tu) Tom :)
 4. tom13

  obchoduje někdo přes Global futures?

  [bold]Gladiator028:[/bold] U Global Futures zatím testuju demo který mi aktivoval pan Kužel - domluvím se tedy nějak s ním... ;) K tomu účtu - moje představa byla taková, že ze svýho účtu v Kč odešlu peníze na jejich účet - teoreticky by to neměl být problém, ale je pravda, že bude asi lepší použít účet svůj, který bude v USD. Co se týká obchodování - upřímně řečeno na demu obchoduju už skoro dva měsíce a historie mě moc netrápí, co vidím mi stačí... ;) Díky za info a přeju jen ty nej obchody... (tu) [bold]motorolo:[/bold] Ahoj - sice se neptáš přímo mě, ale Global Futures na demu obchoduju skoro dva měsíce a od novýho roku chci začít live, takže ti napíšu k čemu sem dospěl za ten krátký čas. ;) Předně si myslím, že je úplně jedno co a jak děláš a kombinuješ - nejdůležitější věc je, že se při tom musíš cejtit dobře a musíš v to mít absolutní důvěru a hlavně vědět co a proč děláš. Sám používám jen klouzavý průměry a i když tu bude spousta lidí protestovat, tak k tomu přidávám z většího vlastní pocit a odhad. Neexistuje absolutně nic, co by ti určilo co se stane s trhem za deset sekund natož několik minut. Stop-loss nepoužívám vůbec - záleží na obchodu a na vývoji - někdy toleruju $125 ztrátu, někdy jdu až na $500 - v systému je ale možný nastavit maximální denní ztrátu a zisk napevno, což rozhodně udělám v live obchodování ale spíš jako ochranu před výpadkem netu nebo systému. Přiznám se, že ze začátku sem zavíral a otáčel obchod při každý ztrátě, ale je to hloupost, vždycky sem se trefil a na 99% se trh zrovna v tu chvíli otočil - pokud obchoduješ demo "vychutnej" si i ty větší ztráty, zkus si třeba obchod s více kontrakty a s větším nebo psychologickým Stop-lossem, experimentuj s timeframe a podobný věci - je to demo a o nic nejde - ale taky mi chvilku trvalo než sem si to pořádně uvědomil a začal to tak používat... ;) Jinak na platformě se doufám v ostré verzi nic nezmění, navíc podle informací můžeš mít k live dál i demo, takže můžeš pak i testovat nový věci. Demo podle toho co vím funguje tak, že zadáš příkaz a plnění je jako ve skutečnosti - čeká se až někdo od tebe koupí, nebo prodá, ale samozřejmě se to do skutečné nabídky a poptávky nezahrnuje. A účet je vedenej bez poplatků - v demu - ale není problém se podívat na report a počet transakcí si vydělit dvěma (počítají se zvlášť vstupy a výstupy - jeden obchod = 2 úkony) a pak vynásobit $6 za poplatky a odečíst si to. Nejlíp si udělej tabulku v Excelu a tam se ti to může počítat samo ať máš přehled. Přeju hodně úspěchu a dobrejch obchodů... (tu) Tom :)
 5. tom13

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Ahoj, rád bych si také otevřel účet u Global Futures a chtěl bych se zeptat těch co ho tam již mají, co je tak nějak potřeba, jak dlouho to trvá - angličtina není zrovna moje silná stránka, takže pokud by tu někdo jen tak v bodech nastínil postup bylo by to moc fajn - myslím že by to bylo užitečné nejen pro mně... ;) Druhá věc co řeším je, jestli zakládat pro trading zvláštní účet a ten používat pouze pro něj - prozatím mám účet u České spořitelny, ale možná je i nějaká lepší a výhodnější alternativa (i když převody by měly jít i z běžného sporožirového účtu). Třetí věc nad kterou momentálně bádám je, jakou živnost na trading musím mít - procházel jsem diskuze tady, ale přišlo mi, že to je spíš co člověk to názor, co se týká danění a živnosti - předpokládám, že se případné výdělky daní až po převodu na účet v ČR, takže v začátcích není ŽL nutný, ale i tak bych rád věděl, jestli skutečně stačí pouze nákup a prodej, nebo je nutné něco speciálnějšího. Budu rád za každou informaci, nebo nasměrování - přeju hodně úspěchů v tradingu. (tu) Tom :)
 6. tom13

  Problém dvojitých klouzavých průměrů

  Eifi: Jak jsem psal – první dva dny to bylo obchodování podle intuice, abych se přesvědčil, že to skutečně možné není, všude se tu o tom sice píše, ale není nad vlastní zkušenost ;) Ztráty jsem nenechával vyšší než $250 na jeden obchod a obchodoval s jedním kontraktem, ale tři trhy (postupně) takže to je zhruba 20 obchodů denně na jednom trhu při ztrátě zhruba $1334. Nedokážu posoudit, kolik obchodů za den je moc, ale zatím z mého pohledu jde o to, že čím víc obchodů, tím větší budu platit poplatky – jinou nevýhodu nevidím. Další dny jsem již obchodoval podle klouzavých průměrů, přešel z minutových a poté tříminutových grafů na pětiminutové a dělal vše tak, jak bych postupoval v reálu a ty výsledky jsou naprosto jiné, jak v počtu obchodů, tak v poměru ztrát a zisků. V indikátorech se zatím moc nevyznám, zkoušel jsem používat %R a zobrazovat si Momentum, ale spíš to bylo horší než lepší, navíc asi žádný indikátor neumí odhadnout, co se stane v dalších pěti minutách – myslím tím, jestli dojde k nějaké větší korekci nebo ne. Problém jsem měl u vstupů, ale teď zkouším místo na Market vstupovat na Limit a je to o něco lepší, výstupy dělám přes Market a SL prozatím používám mentální. maitreja: Intradennímu obchodování se věnuju chvilku – asi přes měsíc – klouzavý průměry mi přišly jako nejjednodušší věc a hlavně jsou i v pozičním obchodování, na kterém jsem začínal, bohužel to další už moc použitelný není (nebo aspoň to, co jsem studoval). U klouzavejch průměrů mi nevadí ani zpoždění ani falešný signály, nejhorší jsou právě ty korekce a na korekcích třeba i v trendu většinou skončím. Začínal bych s účtem tak $5000 - $7000, rozhodně nechci používat 5% SL (kolem $250) protože to je moc, spíš tak těch $100 - $150. PD: Bral jsem to přesně tak – že si na demu vyzkouším co nejvíc, abych se zbavil pokušení udělat to v reálnym obchodování. Jak jsem psal, bylo to podle intuice a ne podle klouzavejch průměrů a šel jsem tak nějak z obchodu do obchodu a z 95% to byla vždy ztráta, ale kdybych to nezkusil, neuvěřím ;) Ještě k Asks/Bids – myslel jsem to tak, že tam je vidět číslo, které je rozdíl, takže je buď kladné, nebo záporné, je pravda, že se rychle mění, ale je poznat co převažuje, jestli záporná čísla, nebo kladná a jak jsou velká – někdy se stane, že trh poskakuje na jednom místě sem a tam. Sice je pozoruji, ale zatím jsem na nic nepřišel, ale určitě to pak má vliv na další pohyb a tím by se dalo třeba vystoupit včas ze ztrátové nebo ziskové pozice, pokud by bylo vidět že převažují nesprávná čísla, ale možná je to jen má naivní domněnka… ;)
 7. tom13

  Problém dvojitých klouzavých průměrů

  Tak, tady je ten zbytek... Abych se vrátil ke klouzavým průměrům – ano mají zpoždění i špatné signály, ale prozatím jsem nepřišel na to, s čím je ještě zkombinovat. Rozhodně mi dost pomohly. Zkouším obchodovat postupně každej den mini S&P, mini Russel a Euro FX a postupně se dostávám z denních ztrát do profitů a co je důležité při malém objemu obchodů. Obchoduju na pětiminutových grafech, čekám na úplně překřížení a beru jen ty, které jsou ve směru současného trendu. SL prozatím mentální – měl sem $250, ale to bylo moc, takže teď je to mezi $100 - $200, většinou střed $150, záleží na situaci a na tom, jak se trh vyvíjí, nevím jestli je to tak správné, ale třeba po vstupu vystupuju na menší hodnotě ztráty, v trendu toleruji větší hodnotu ztráty, navíc, pokud jsem v denním profitu třeba $100, jsem ochoten v trendu tolerovat výkyv proti zhruba o $50 větší. Jinak pro mě osobně je velký psychický plus, pokud je první obchod třeba jen $50 profitabilní. Měl bych na závěr malý dotaz, jak je to s těmi čísly Bids a Asks – vím že to je nabídka a poptávka, pokud to chápu dobře, pokud nakupuji vytvářím poptávku a když prodávám, tak nabídku – je tam ale i číslo, které udává rozdíl nabídky a poptávky – je možné vysledovat při větší nabídce nebo poptávce taky směr jakým trh půjde jako u pozičního obchodování, nebo je to u denního obchodování trochu jinak?
 8. tom13

  Problém dvojitých klouzavých průměrů

  Obchodování si teprve "osahávám", původně jsem zamejšlel obchodovat pozičně, ale nakonec jsem si zkusil otevřít demo účet pro denní obchodování a klouzavé průměry zkouším obchodovat - intuice se neosvědčila a z účtu zmizelo během prvních dvou dnů přes $8000 - co obchod (asi 120 obchodů) to ztráta a navíc bylo téměř pravidlo, co vstup, to dlouhodobé high nebo low, samozřejmě ale já byl na špatné straně. SL jsem používal $250 a je neuvěřitelný jak rychle ta ztráta roste a jak pomalu rostou zisky. Takže zkouším asi primitivní věc - tři klouzavé průměry - krátký, střední a dlouhý. Strategie je jednoduchá - krátký kříží střední shora = signál k prodeji; krátký kříží střední zdola = signál k nákupu; dlouhý pak ukazuje dlouhodobější trend. Mám pár postřehů, ale asi nic nového - je dobré počkat až dojde ke skutečnému křížení, než se unáhlit, často dojde (většinou ve směru trendu) pouze k teči průměrů a pokračuje se původním směrem, někdy - většinou po změně směru trendu - trh sice jde novým směrem, ale průměr "očkuje" (tak sem si to nazval, ale možná proto je nějakej odbornej termín :) ), což znamená že asi setrvačností jde chvilku jakoby nahoru, pak dolů, pak nahoru, pak zase dolů a tím ty průměry vytváří ty očka - tak 3 – 5, a pak se trh vydá ve směru nového trendu (není to ale pravidlem). Chvíli předtím jsem i backtestoval, ale s demem a obchodováním online se to nedá srovnat - třeba to že trh jde 10 minut správným směrem, aby se v jedenácté otočil a šel proti do ztráty třeba $100 a nakonec zase pokračoval správným směrem - ono stačí když zisk začne klesat třeba z $300 na $200, $100, $50 a pak se to otočí a zase stoupá, ale tohle v backtestu prostě není - tím chci jen říct, že backtest je rozhodně dobrá věc, ale je to asi tak, jako řešit průjezd křižovatkou na obrázku, a pak v denním provozu – v backtestu se klouzavé průměry jevily dobře, ale skutečnost je pak jiná, třeba ten pohyb cen proti z dost ziskové pozice, zkrátka vystoupím i když ve výsledku přijdu o daleko větší zisk. Z mého (nezkušeného) pohledu mi přijde lepší než backtestovat prostě testovat online nejlépe v nějakém demu s fiktivním účtem. Abych se vrátil ke klouzav%
 9. tom13

  Obchodovani od trinacti let

  valesek Napsal: ------------------------------------------------------- > Umoznili byste svemu diteti obchodovati jiz v nezletilosti na vase jmeno? Samostatně rozhodně ne, ale společně, kdy by mi předkládalo a zdůvodňovalo proč a co obchodovat. Konečné rozhodnutí by bylo na mně a já bych obchodoval. > Popripade v jakem veku? Na věku asi nezáleží, šlo by o to, aby ho to bavilo a zajímalo a aby to chtělo samo od sebe. > Pomuze mu se vyvijet jinym smerem nez dnesni mladez? To si myslím že na to vliv moc nemá. Myslím si, že každý má své vnitřní hranice a v jejich rámci se pohybuje, samozřejmě asi existují věci, které mohou podpořit určitý druh chování, ale od toho sou tu zase rodiče, aby v případě potřeby zasáhli. > Nebojite se ze vam to tzv. natre? Tohle je asi trošku složitější otázka - samozřejmě bych svýmu dítěti přál, aby bylo lepší než já, ale natřít by mi to mohlo třeba i v oblasti podnikání, kdyby podnikalo na mou osobu a i ve spoustě jinejch činností, pokud bych mu je umožnil - jde o to jak sem psal u toho umožnění, že by z nás byl maximálně team, nenechal bych ho jen tak obchodovat. Aby to někdo nechápal špatně - nijak bych mu neupíral zásluhy v případě úspěchu ani to nijak nezlehčoval, rozhodně bych ho ale nenechal samotný sedět u PC a dělat si v obchodech co chce. Opravdově natřít by mi to mohlo až v plnoletosti se svym účtem a za svý peníze, do tý doby sme prostě team bez větších nátěrů... :) A ke ztrátě autority - o ní asi člověk může přijít i mnohem banálnějším způsobem (třeba i jen na čas) a asi bych měl obavu z toho vysvětlit mu správně, že kdyby mělo úspěch, proč si nemůže kupovat co chce, když vydělává a proč mu ty jeho vydělaný peníze nedám - proto bych to směroval do toho teamovýho obchodování - nerad bych, aby mě vidělo jako někoho, kdo mu upírá jeho peníze - asi bych mu je dával stranou a šetřil a útratu držel v mezích. Jen bych ještě dodal, že existuje dost lidí, co má problém začít díky finanční situaci obchodovat samo a dost dobře si nedovedu představit situaci, kdy za nimi přijde jejich dítě s tim, že bude obchodovat a že potřebuje cca 5000$, a pokud vezmu v úvahu, že by rodiče o tradingu vůbec nic nevěděli - no nevim ;)
 10. tom13

  intradenní vs poziční obchody

  Trochu to upřesním - dá se třeba SierraChart používat i pro poziční obchodování? Prozatím mám demo Track'n'Trade, ale s tím není možné obchodovat naostro takže bych rád již testoval na softu, který pak budu moct používat případně i v obchodování.
 11. tom13

  intradenní vs poziční obchody

  Zdravím, jak to tak pročítám, podle všeho je tu více ID obchodníků než pozičních - přesto mě stále zatím víc láká poziční obchodování, je tu někdo z pozičních obchodníků, co by mi v začátku dal pár tipů například na software, brokera a podobných věcí? Díky Tom :)
 12. tom13

  dotaz pro novačka

  karloff: Zdravím, nevím nakolik je šance na to, že najdete práci v oblasti komodit na HPP nebo ŽL, možná u nějaké velké firmy, nebo jako nějaký správce fondu (to ale nejspíš nebudou komodity). Hlavou mi ale vrtá, proč pracovat pro někoho dalšího a ne jen sám pro sebe. Samozřejmě by se člověk prací pro někoho jiného vyhnul prožívání ztrát a nutnosti mít vstupní kapitál, na druhou stranu by pracoval za nějakou firemní režii a motivace a hlavně odměna by neodpovídala výsledkům. Podle všeho o komoditách něco víte, protože za ty dva měsíce jste se určitě něco naučil, na druhou stranu nevím nakolik vás to nadchlo, když jste dal nakonec přednost jiným věcem. Rozhodně na tom není nic špatného, záleží na vás jak moc by vás bavilo dělat trading, a pokud bavilo všechno ostatní musí tak nějak na chvíli stranou - i když není nutné se koníčků vzdát naprosto. Ještě mě zaujala jedna věc a tou je potlačování těch myšlenek na hmotné statky - asi v tom nebudete sám a možná i to je jeden z důvodů, proč tolik lidí prodělává, podvědomí je velký a tichý manipulátor a dokáže s člověkem pěkně cloumat. Práce s ním je asi ta neojobtížnější ze všech, ale rozhodně se vyplatí, vždycky je to jen o tom, najít tu správnou cestu k cíli hlavně ve svojí hlavě tak, aby bylo podvědomí na naší straně, zbytek je už sranda... ;) Přeju hodně zdaru ať už budete dělat cokoliv. Tom :)
 13. tom13

  Psychologie obchodování

  Děkuji za odpověď, samozřejmě jsem měl na mysli poziční obchodování, myslím že pro mě jako pro začátečníka by intradenní ani nebylo vhodné.
 14. tom13

  Psychologie obchodování

  Předně bych rád upřesnil, že jsem neměl na mysli Váš navrhovaný systém, ale sázení obecně, když jsem zmiňoval zábavu a braní to jako způsob vydělávání peněz. Jak jsem již psal, pokud věříte tomu, že Vám to může něco přinést a něco naučit, je to Vaše věc a věřím, že se najde i spousta jiných, kterým to bude k užitku. Já prostě nejsem přesvědčený o tom, že by mi Váš systém mohl v něčem prospět. Mám asi trošku odlišný pohled na věc než Vy. Nevím, co například Vás přivedlo na tyto stránky, nebo z jakého důvodu se zajímáte o obchodování komodit. Já jsem tyto stránky objevil při prohledávání Internetu a hledání nějakého rozumného způsobu, jak bych mohl více zhodnotit své úspory, než jen díky úrokům v bance. Jsem realista a těm zaručeně bezrizikovým metodám a nejrůznějším záložnám s vysokým úrokem prostě nevěřím. Komodity se mi pak v tomto směru začínají jevit, jako dobrý systém zhodnocování financí s přijatelným rizikem a navíc téměř s minimální závislostí na někom, nebo něčem dalším. Navíc podstupované riziko je zde pro všechny stejné – já s 10000$ riskuji stejně, jako ten s 1000000$. Souhlasím s Vámi v tom, že dost lidí řídí své výdaje podle toho, kolik má v tu chvíli k dispozici a velká spousta lidí žije i zmiňovaným způsobem výplata – vybrat – utratit. A to jsou přesně ty dvě věci kterých se snažím a troufám si říct, že vcelku úspěšně vyvarovat. Nejsem ten typ, co by si rozepisoval své vydání a plánoval vše dopředu, většinou se ale snažím všechny výdaje které lze omezit pořádně promyslet. Například jsem přišel na to, že když si člověk dá práci a ve chvíli, kdy začne toužit po nějaké věci si vše promyslí (většinou si pokládám otázky typu, co mi to přinese, jestli je to opravdu nezbytné a zkusím si představit situaci, kdy danou věc mám v časových horizontech třeba týdne, měsíce, půl roku), dost často se mi stane, že buď zjistím, že to nemusím mít, nebo nákup odložím. Důležité je snažit se být co nejvíce objektivní a oprostit se od touhy věc vlastnit. Proč si například kupovat nový mobilní telefon, když můj starý mi vyhovuje a jediné, proč bych chtěl nový je ten, že nový má vestavěnou kameru a mají ho už všichni kolem. Nejtěžší je (alespoň pro mě) ovládnout ten prvotní „nával“ touhy a nechat to pár dní uležet, většinou to pak časem přejde samo a jsem rád, že jsem počkal a vše si rozmyslel. Svým způsobem bych peníze přirovnal k dělníkům a Vy jste majitel firmy ve které pracují a udělají přesně to, co chcete. Čím vyšší je jejich hodnota, tím kvalifikovanější dělníci to jsou a tím víc Vám jsou za určitých podmínek schopni vydělat. Nejde ve výsledku tedy ani tak o to, kolik si mohu dovolit ztratit měsíčně, ale o to, že si vlastně nesmím nechat uniknout ani jediného dělníka nějakým neuváženým a zbytečným výdajem. Proto by mi Váš systém nefungoval – nepustím ze svého rozpočtu byť stokorunu měsíčně vědomě způsobem o kterém nejsem přesvědčený, že mi něco minimálně v té samé hodnotě přinese. Pět set a ani tisíc korun by mě za měsíc nezruinoval, ale jako efektivnější se mi například jeví investice do knihy o komoditním obchodování, nebo do obchodování samotného, kdy tím mohu pokrýt poplatky, nebo i jeden neúspěšný obchod, který tímto získám k dobru. Je jen na každém z nás jak zaměstná své dělníky, jak moc si cení práce a námahy kterou je každý z nich stál, jakou pro ně najde práci a kolik mu ve výsledku budou schopni nadále trvale přinášet i v budoucnu. Spousta lidí propouští své dělníky skoro bezhlavě a zbytečně, existují i studie, ve kterých se například dovíte, že většina lidí, kteří vyhráli větší finanční částku (půl miliónu, milión) jsou na tom po roce hůře než před výhrou – a proč? Prostě začali naplňovat své touhy, místo toho, aby vhodně zaměstnali své nové dělníky a profitovali byť málo, ale dlouhodobě. Ale je to v pořádku, je to jejich volba, jejich cesta a jejich filozofie. To co jsem se tu snažil popsat je zase zhruba má cesta a má filozofie. Nemám nic proti Vašemu systému ani proti Vám, mám jen prostě jiný směr a pohled na věc, to je celé. :)
 15. tom13

  Psychologie obchodování

  Dobrý den, vůbec se nejedná o nudnou záležitost, spíše naopak a díky moc za Váš příspěvek. Jak je vidět lehce se nevzdáváte a řešíte spíš trošku opačný problém, než například já. Můj problém není ve financích, ale spíš v té psychické rovině, Vy podle všeho životem a zkušenostmi „vyškolený“ podnikatel nedáte moc na řeči druhých a na psychické smíření s výdajem částky, ale spíš je pro Vás trochu zádrhel ony finance sehnat. Ale jinak je to přesně to, proč jsem o psychologii obchodování do diskuze napsal, i když to zatím s obchodováním nemá nic společného. Šlo mi hlavně o to, že jsem chtěl znát názory a pocity ostatních, protože i vědomí, že v tom není člověk sám dost pomáhá. Ještě jednou díky za příspěvek a držím palce. :)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.