Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

kanosi

Members
 • Počet příspěvků

  150
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem kanosi

 1. kanosi

  Seznam instrumentů

  www.finviz.com
 2. Ano, to bude asi ono, ale na Indicator Mall se to zobrazuje jen při velkém rozdílu, zatímco tobě skoro pořád. Ale to bude předpokládám jen otázka nastavení citlivosti.
 3. Na tomto obrázku to nevidím. Mělo by to fungovat tak, že se zvýrazní, pokud na nějaké ceně např. objem nákupů výrazně překročí objem prodejů na ceně nižší (a samozřejmě i naopak pro prodeje). Význam je jasný, obchodníci začali agresivně nakupovat a cena se otáčí. Zatím se s tím seznamuji, ale vypadá to funkčně, minimálně jako další indikace pro nebo proti vstupu.
 4. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda využíváte techniku Volume Imbalance zobrazovanou na Footprint grafech? Viděl jsem to na videu Market Delty, podporuje to třeba i Indicator Mall, a vypadá to jako celkem mocný nástroj na určení místa, kde se prudce obrací poměr nabídky a poptávky a chystá se reverz. Máte s tím zkušenosti?
 5. kanosi

  Joe Ross

  to m3its: Pokud by se trh v tu chvíli neobchodoval v TR, ohraničeném platnými SR z vyšších TF, tak by se určitě dal zobchodovat. Samotný vstup byl totiž na miniSR tvořené 2 swingy v RTH.
 6. kanosi

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  to Ladousek: Na naše Velikonoční pondělí se normálně obchoduje...
 7. Rozhodně bych s tím optimismem šetřil. Na takovém dni se FinWin (konkrétně oba trendové patterny) obchoduje poměrně jednoduše, ovšem podobných dnů je v měsíci strašně málo. Doporučoval bych projít si třeba celý leden a únor 2012, to už je jiná káva. Dělat závěry na základě výsledků jednoho dne mi přijde jako dost neobjektivní a doufám, že další příkladné dny budou trochu jiného typu. Jako motivace pro začátečníky určtě dobrý experiment a motivace, ovšem je nutné se nedívat na trading skrze růžové brýle. Hezký den
 8. kanosi

  EXCEL - rady a tipy

  Ahojte, potřebuji pomoc. Jaký vzorec mám použít, když chci aby mi excel vypočítal počet výskytů pro dvě podmínky? Konkrétně, chci si udělat podobnou tabulku jako je zobrazena v předcházejícím příspěvku pro výpočet MAE/MFE, kdy se mi do jednotlivých buněk vypočítá počet výskytů, kdy jsou splněny dvě podmínky. Přes funkci COUNTIFS mě to nejde. Děkuji
 9. to Michal_ZA: Chce to pořádně číst. 2x1650EUR je 4500USD.
 10. kanosi

  Zen-Fire - Mirus Futures

  to kajaq: Dne 29.11.2010 taky několik drobných výpadků dat. Jinak u Mirusu jsem rok a podobný problém jsem zaznamenal pouze párkrát.
 11. kanosi

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to kahiros: Jestli se můžu zeptat, jedeš to čistě mechanicky nebo diskréčně? Protože v konečném důsledku to může být docela razantní rozdíl. Díky za odpověď
 12. kanosi

  Historická data

  to abrams: V Merge Historical Data INTO musíš vybrat konkrétní kontraktní měsíc do kterého chceš kopírovat. Tzn. chceš spojit třeba 0309 a 0609, tak musíš dát merge historical data 0309 INTO 0609. Jinak tvůj druhej problém bude asi ten, že futures kontrakty se neobchodují věčně, mají nějaký LTD (Last trading day), kdy se přestávají obchodovat. Snad jsem odpověděl dostatečně. Pokud se v něčem pletu, tak ať mě doplňte.
 13. kanosi

  Otazka ZACATECNIKA

  to filip44: Snad nejlepší příspěvek jakej sem na finančníkovi zatím četl :D Filipe, já ten pohyb nezachytil.
 14. kanosi

  NinjaTrader - prosím o radu

  to peterer: Smazat v Tools-Acount connections stávající připojení k Zen-Fire a založit jej znovu.
 15. kanosi

  Open E cry

  to vojta1970: Zkušenosti s tím nemám, ale zkus napsat někomu z OEC. Co já vím, tak vždycky ochotně poradí. Buď napsat maila nebo přes chat přímo v platformě.
 16. kanosi

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to Rob99: Sice dva roky za focusem, ale zase obrovský kus před většinou z nás. Takže máš zase můj obdiv. Líbí se mi, že se umíš přizpůsobit aktuální situaci, to já pořád neumím. Proto jsem se tě chtěl zeptat, jakým způsobem to děláš? Jestli máš speciální OP, na který přejdeš nebo jestli to řešíš nějak podle "citu"? btw. Včera pěkný obchody. Člověk, když to vidí už všechno rozvinutý, tak mu to připadá zcela logický, ale zobchodovat to live, klobouk dolů! Díky za odpovědi.
 17. kanosi

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  to Vladopro: Zenfire neposkytuje kontinuální kontrakty. Musíš si zadat konkrétní konkraktní měsíc a půjde ti to.
 18. kanosi

  Triviální dotazy

  to Ludjo: O backtestingu a papertradingu bylo zde na finančníkovi napsáno několik zajímavých článků, ve kterých určitě nalezneš odpovědi na tvé otázky. Stačí použít vyhledávání na titulní straně webu. Například tento článek: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/backtesting-papertrading.html
 19. Mě se líbí: "obchodovat se dá i podle zahnutého koštěte" Jak z úst MPlaye. To si napíšu nad počítač.
 20. to Pajasrac: Myslím si, že yax už to napsal v předešlém příspěvku a zcela se s ním ztotožnuji. "klasická výmluva, místo toho abys něco vzal a začal to obchodovat, tak se začneš vymlouvat, že to nefunguje." Máš vůbec tyto svoje slova nějak hmatatelně podložené, třeba backtesty nebo live zkušenostmi?
 21. kanosi

  Triviální dotazy

  to tictac: Tato situace je naprosto normální a děje se nejen při rolování. Jednotlivé kontraktní mesíce určitého instrumentu nemusí mít stejnou cenu. V podstatě, ikdyž obchoduješ dva kontraktní měsíce stejného instrumentu, tak je to jako kdybys obchodoval dva rozdílné produkty, proto i jejich cena může být rozdílná.
 22. to h0moun: Nevím co obchoduješ za systém, ale možná je tato tvá neschopnost dodržovat obchodní plán způsobena právě třeba tím, že tvůj obchodní systém je na tebe příliš složitý. Myslím tím obtížný na obchodování. Při velmi jednoduchém obchodním systému, je prostor k emocím velmi malý. Já např. obchoduji první korekci po open a nemohu si ji, co se týče emocí, vynachválit. Vím, že začátečníci mají tendenci udělat co nejvíc obchodů, a právě u tohoto systému víš, že každý den uděláš jeden obchod. Dále je pak super na psychiku, že dostaneš signál, zadáš příkazy a odcházíš od počítače. Tím nechci nijak propagovat tento systém, jen jsem chtěl uvést příklad, jak emoce zvládám já. Takže moje rada zní, udělat si ze začátku takový obchodní systém, který prostě dává co nejmenší prostor pro průchod vlastních emocí, co nejmenší prostor pro subjektivní impulsivní rozhodování, nejlépe nějaký mechanický systém. Vím, že diskréčním obchodováním se dá vydělávat daleko více peněž, ale zase na druhou stranu vyžaduje daleko více zkušeností a především již perfektně zvládnutou vlastní hlavu. K tomu aby ses naučil zvládat vlastní emoce, musíš postupovat po malých krůčcích. Jeden obchod denně. Udělat ho a vypnout počítač. Vrátit se k jeho analýze až druhý den, s chladnou hlavou. Pokud tento postup budeš dodržovat třeba měsíc nebo víc v kuse, uvidíš jaký pokrok na sobě zpozoruješ.
 23. kanosi

  Triviální dotazy

  to markuss: Možná by pomohla výměna manželky:)
 24. kanosi

  Otazka ZACATECNIKA

  to hooky: Trochu nechápu tvou otázku? Když si dáš načíst ve format data series graf Russelu (TF), tak se ti načte graf Russelu. Kdyby sis dal načíst graf kukuřice (C), tak se ti načte kukuřice. Co přesně nechápeš?
 25. kanosi

  hledám brokera ideálního pro začátečníky

  to tony5: Já obchoduju už přes rok přes Strikera. Konkrétně pan Lembák mi kdykoliv ochotně poradí. Žádné problémy jsem s něma zatím neměl. Data velmi kvalitní, obchodoji intradenně a zatím se mi nestalo, že bych měl nějaké výpadky dat nebo podobně.
×
×
 • Vytvořit...