Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Juray

Members
 • Počet příspěvků

  48
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Juray

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. Juray

  Diskuze k článku: Přes dekádu traderem

  Už několikrát jsem si říkal, že máte literární talent. Nikdy bych to tak skvěle nenapsal.
 2. Ano, s tím bojováním se polepším. Je to spíš o té touze poznávat a chtít se učit. " Pravda se skrývá před těmi, kdo nemají obě oči dokořán "
 3. Říká se, že život je boj, ale říká se to jen jako fráze aniž bychom si uvědomovali její skutečnou hlubku. Člověku prostě nic jiného nezbývá než bojovat nebo se vzdát, když o něco stojí. Taky dělám ten trading jen pro srandu králíkům, ale kašlu na to a bojuju dál, prostě chci a musím - tečka
 4. Kromě těch různých timeframe se neobejdu bez možnosti si barevně a graficky upravit celkový obraz okna grafu. Jednou mi tuhle možnost omezil program po aktualizaci a byl jsem rozhozený a vzteklý jak čert. Ze 7 statečných: na moji zbraň mi nemá co kdo šahat !
 5. Tak tomu aspoň říkám hustota ( optimismu ) na centimetr čtvereční ! Teď už jen zbývá si článek převést do mluveného slova, ale nesmí to být jen tak ledajaký hlas, možná ho podkreslit vhodnou hudbou a máme motivační bombu v MP3. Určitě se bude něco prodávat, ale pochybuju, že to bude taková skvělá hustota jako tohle.
 6. Juray

  České knihy

  POZOR, POZOR důležité hlášení !!! Je to už nějaký pátek co byl v rubrice RADY A ZKUŠENOSTI článek - Černá labuť. Dnes bych rád navázal a upozornil na další knihu. O Černé labuti psal i autor Rolf Dobelli, ale o to mi nejde. On totiž vydal v češtině novou a možná i zajímavější knihu s názvem - Pasti v myšlení a jak do nich nespadnout. Pokusím se tu dát nějaký odkaz, ještě jsem to nedělal, kde najdete i ukázku z knihy - - - obchod.wkcr.cz/obchod/ebook/pasti-v-mysleni-a-jak-do-nich-nespadnout.html
 7. Juray

  Diskuze k článku: Daytrading 2x jinak

  Ještě jsem k tomu neuzrál, ale plánuju poloautomatický AOS. Večer zhodnotím situaci, ručně zadám příkazy a druhý den po návratu z práce se podívám co sem vyvedl nebo co vyvedl trh. Seriozní, použitelný systém pro pokročilé s využitím jen základního vybavení. Já vím, nic nového. Ale připomenutí neuškodí.
 8. Taky bych se chtěl zastat Petra a Tomáše za to co pro trading dělají. Informací o psychologii a tradingu je spousta, ale taky se říká, že dobrý učitel je k nezaplacení. A to finančník určitě je. Často se stává, že se diskuse zvrtne nešikovným směrem a lidi se pak chytají kdejakého slova a začnou se do sebe i navážet pro maličkosti. To je přece v rozporu s filozofií tradera, který se zajímá o psychologii, sebeovládání a disciplinu. Tak, a je to ze mě venku. Už jsem to chtěl napsat vlastně dávno :-)
 9. Všiml jsem si na sobě jak je trading náročný na dobrou formu - kondici. Nejenže musí být kvalitní ale také stabilní po dlouhý čas. A protože nejsme stroje ale emocionální smrtelníci, tak je to docela často velký problém. Svět je takový jak ho vnímáme, grafy jsou takové jak je vnímáme. Ale vnímání se s časem neustále mění - vyvíjí. A je snadno ovlivnitelné. Stravou, únavou, zážitky, starostmi ..... Přesně jak bylo napsané v článku, trading je tvrdý byznys, protože musíme tvrdě pracovat především sami na sobě. A ještě plně souhlsím s tím, že čas je ta nejcenější komodita. VŠECHN
 10. Všiml jsem si na sobě, že když s něčím začínám tak mívám relativně větší úspěchy než po čase kdy už mám nasbírané zkušenosti. Vím, že je to z velké části počátečním nadšením a láskou k věci. Ale je těžké se v tomto stavu udržet. V článku z knihy je to napsané krásně: K udržení takovéhoto úsilí je třeba lásky k samotným trhům, něco, co zdaleka ne všichni tradeři v sobě mají. Někteří tradeři milují akci, někteří milují sen o vydělávání peněz, někteří se zamilovali do možnosti pracovat sami pro sebe – ale mnoho z nich nemiluje tu samotnou práci: úsilí o rozpoznání a zvládnutí signálů, které trh
 11. Události minulého týdne mi jen připoměly, že: " neexistuje žádný guru - bůh, který by ho držel ve správných kolejích. Existuje pouze běžná směsice žraloků, slušných lidí, šarlatánů a několik vážných inteligentů, kteří si většinou hrají a kouzlí s penězi těch druhých ". Finanční svět je z velké části jedno velké kouzelnické představení. A tak se ani příliš nesnažím spekulovat kdy se například zminované zlato otočí. Raději se držím " osvědčené " krátkodobé technické analýzy.
 12. Tak ty pastelky a obrázky mě tento týden taky napadly. Za rok živého obchodování jsem nasbíral tolik postřehů, že už se to v textové podobě, bytˇ několikrát zredukované, stává spíše přítěží než pomocníkem. A pak se stane, že udělám chybu, či na něco zapomenu, přestože to mám textově zaznamenané. Jo, tedˇmi to při tom psaní došlo. Jeden obrázek vydá za tisíc slov. Hmm, to sem na to hergot musel přijít až tedˇ....
 13. Úpěch ( či sám život ) se skládá z dílčích částí, které musí být v rovnováze uvnitř i sami mezi sebou ve světě, který se neustále mění a my s ním. Je to boj s neustálým přizpůsobováním směrem k rovnovážnému nejpřínosnějšímu stavu. Boj který nemá konce, proto je to celé tak těžké. Jinak mám rozečtenou zajímavou knížku Proč děláme chyby, od J. T. Hallian
 14. Pokud si z tradingu neuděláte upřímnou celoživotní cestu asi jen těžko uzrajete pro práci, která vyžaduje celého človeka. Kdybych k němu nenašel tento vztah, nikdy bych nezačal a pokud přeci, tak bych to už dávno stokrát vzdal.
 15. Taky už mám těch ožralých a zkouřených trhů plné zuby. Ale na druhou stranu musím uznat, že ty příležitosti, kolikrát nemalé jsou stále. Jen jich není tolik, jsou méně čitelné a člověku dá víc práce se rozhodnout jestli je to dobrý nápad nebo ne. Jak řekl Trojan ve filmu Jedna ruka netleská: Abychom se společně odlepily od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát !! Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit ! Ke shlédnutí na You Tube.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.