Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Libri

Members
 • Počet příspěvků

  389
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Libri

  Kurzy

  jo jasně, když mám robustní strategii s DD 7K (pochybuji že někdo najde výrazně nižší DD), tak můžu začít i s 10K účtem. ale je to 50:50 že účet zruším pro další obchodování automatu. když se trefím do dobrého období, můžu mít za půl roku dvojnásobný účet. každý ať si to přebere jak potřebuje a co chce se svými penězi podniknout. já hope mode nepovažuji za vhodný pro seriózní byznys. dva lidi napíší do fóra jací jsou kabrňáci že s malým účtem dokázali zbohatnout. deset dalších co si účet včetně psychiky pochroumali nenapíše nic :) a´t to nevypadá že tady skuhrám. obchodoval jsem s 20k účtem 3 strategie. během dvou měsíců jsem byl v plusu 6k. měl jsem zkrátka štěstí na dobré období. od té doby jsem potom ztratil 8k. a začal o tom více přemýšlet. výsledek mých úvah jsem shrnul do těchto svých příspěvků. nevím co bych dělal kdybych začal obchodovat o ty dva měsíce později. skoro půlka (pro čr velkého účtu) v zádeli, psychika v hnoji. díky marginu bych dál mohl jet jen dvě strategie - fakt terno v době max DD a velké šance že se strategie začnou hrabat ode dna. no měl jsem prostě kliku. automaty obchoduji dál, ale s ohledem na sníženou ochotu tak velikého risku jsem si našel jiné trhy a jiné systémy, abych měl DD portfolia max 10-20% účtu. a samozřejmě jsem musel přizpůsobit risku i kapitalizaci. je logické, že v čr Tomáši moc lidí na kurzy nenalákáte když budete doporučovat rozumnou kapitalizaci. ale říkat že se dá začít i s 10-15k účtem mi nepřijde seriózní. prostě platí že kdo má ten dostane přidáno, kdo nemá tomu bude odňato i to málo co má :)
 2. Libri

  Kurzy

  nighthero a ještě bych počítal s poměrně většími nároky na kapitalizaci. doporučovaných 20k považuji za dost riskantní. ne že by to nešlo, ale doporučuji spíše dvojnásobek jako naprosté minimum. pro správnou diversifikaci doporučují profesionálové i 100k. je to podobné jako když pro intraday někdo doporučuje minimum 2,5k. taky to jde ale já bych to nikdy nedělal. je to další nepřítel na cestě k úspěchu, jakoby jich i tak nebylo dost. malý příklad: margin řekněme 5k. max DD podle MC 7k. kolik můžu obchodovat strategií abych i po velkém DD mohl otevřít pozici? a jak snesu takový DD na živém účtu, když stagnace může trvat i půl roku? a s jakým pocitem vyřadím strategii, když dosáhne max DD a na zbylých penězích budu spouštět novou strategii? jistě třeba 4 strategie budou mít max DD třeba 10K. ale opět stejná otázka. a dále - jsou 4 strategie dostatečnou diverzifikací? kolik pokrývají trhů, kolik různých timeframes, kolik obchodních logik? v kolika % času spíše korelují? když na to půjdu z druhé strany. kolik procent účtu bez stresu obětuji pro strategii která třeba selže? 50%? 25%? nebo 10%?
 3. Airmikei (tu),ještě bych to doplnil, ze ti úspěšní pokud potrebují,tak se pohybují na forech uzavřených , pro teoretiky nepřístupných :)
 4. Již více než rok chci začít prokrastinovat, ale pořád to odkládám.
 5. Libri

  TradeStation

  Globex bundle nemá jenom TF
 6. Libri

  TradeStation

  JJ. zatím to dělám takto jak píšeš. mám timetemplate postavené tak že místo daily mám minutový timeframe 1440 a konec seance i pro setexitonclose mám nastavené na 15:14 (když jsem měl daily tak to nebralo nic jiného než regular session a i když jsem měl na primárním timeframe zkrácený čas timetemplate, tak to stejně ukončovalo v 1515). dnes to jedu poprvé živě tak jsem zvědav :) pozice je otevřená tak uvidíme. všechna ano mi jsou jasné:) jen ještě nevím zda platí v input:TimeClosePosition(0) ta 0 nebo tam mám dát těch 1514? a ještě mě napadá, nepotřebuje to kontrolovat zda je nějaká pozice otevřená? ale s ohledem na jinou syntaxi vstupu do pozice a jinou při uzavírání odhaduju že by to zlobit nemuselo. a ještě hodně do budoucna se zeptám (zatím to nemám na pořadu dne), zda tento zápis uzavře i více otevřených pozic. dík za trpělivost.
 7. Libri

  TradeStation

  svopex - děkuji, ale pro mě to je i tak španělská vesnice. zeptám se ještě uplně po zednicku. tak jak jsi to napsal to bude vystupovat přesně 1 min před koncem seance anebo ještě musím zadat nějak hodnotu v inputs třeba 1514 pro výstup minutu před seancí končící v 15.15 ? [intrabarordergeneration = true] tohle chápu tak aby se to nepřepočítavalo až na konci baru podle základního timeframe. musí to být v hranaté závorce? a v které části kodu to mám zadat (asi hned pod vars?) a ten zbytek předpokládám úplně na konci.
 8. Libri

  TradeStation

  Byl jsem dnes na konferenci o AOS. Měl tam i krátký vstup Adam Svoboda z Londýnské pobočky TS. Zajímavou informací je, že TS má rozsáhlou komunitu živých obchodníků (k čemuž jistě přispívá i politika zpoplatnění platformy), plánují něco na způsob social tradingu alá forex, kdy by mělo být možné poskytovat své systémy za úplatu, či si úspěšné systémy jiných pronajímat. A o přestávce jsem mu zmínil i trable s příkazem exitonclose na což měl dvě srandovní odpovědi: - programátor na tom pracuje a má sám zájem to vyřešit neboť to i jemu činí potíže :) a pak prý se dá zadat výstupní pokyn na určený čas předem tak, že se drží na burze (mělo by to být něco jiného než tady někdo postoval jako algoritmus na výstup v 15.00). řešili jsem ještě i jiné věci a nenapadlo mě zeptat se na způsob zadání toho pokynu podrobněji. třeba vás něco napadne, nebo mu můžu zkusit napsat.
 9. Zkusím to ještě mírně doplnit o pár postřehů: - pokud chceme dojít do cíle, musíme si na začátku cesty nastavit kompas (definovat cíl). jinak dopadneme jako loď bez kompasu která křižuje po oceánu tam kam zrovna foukne vítr, či kam ji ženou mořské proudy, je jisté procento pravděpodobnosti že dopluje do zvoleného přístavu, ale limitně se to blíží nule. pak ještě existuje možnost říci si po doplutí že to je sice jiný přístav, ale že se mi taky líbí :) i s kompasem nás občas silný protivítr zbrzdí, či odchýlí od směru, ale díky kompasu to umíme zase srovnat. (vzpomněl jsem si na poslední kapitolu knihy 12 curyšských axiomů - detailní plánování nemá žádný smysl, neboť budoucnost je nejistá, nejlepší plán jak zbohatnout je naplánovat si zbohatnutí.. to je ten kompas..,každá myšlenka jiným směrem, např. pochybnosti,výčitky ,sebelítost, tvrdošíjné trvání na způsobu jak vydělávat peníze ap. fungují jako ťukání silným magnetem na kompas; neboli recept na zbohatnutí jak ho řekl Paul Getty - pilně pracujte, buďte první v kanceláři a poslední odcházejte a najděte ropu :) ) - kdo nepluje podle svého kompasu (nepracuje na svém plánu), pracuje na plánu někoho jiného a je úplně jedno že si říká, že je vlastně spokojený (nezaměňujte to s průnikem různých plánů na společném cíli, se synergií) - kdo jen reaguje na záměry jiných bez vlastní iniciativy je jako prvok do kterého vědec šťouchá pinzetou - důležitá vlastnost je taky umění poodstoupit od svého já a pozorovat se "zvenčí", sebemrskačství a hořekování nic nenapraví, ale kritický pohled na sebe sama bez emocí tryskajících zevnitř umožní provádět změny a korigovat chybné vzorce návyků - proč nás ve škole učí špatným návykům? je to systémem hodnocení, který přebíráme do svých životů, úspěchy se berou jako samozřejmost, ale pitváme se v neúspěších a učíme se dělat opatření abychom se neúspěchu vyhnuli, to je to kam zaměřujeme svůj kompas - chceme to? - čemu věnujeme pozornost (energii) to zesiluje. vemte si jenom třeba naši kůži je to velmi jemný senzor. když relaxujeme a ležíme třeba u vody, cítíme každý záchvěv vánku, cítíme i tu nejmenší mušku jak na nás sedne. když jsme zabráni do jakékoli činnosti, často nepoznáme ani že nás štípl komár
 10. Nedávno jsem byl na kurzu TKDM, mimochodem úžasná záležitost. Kde se celé 4 dny prakticky cvičí jak měnit okolní realitu a člověk postupně získává sebevědomí, že opravdu dokáže vše na co pomyslí a hlavně co si dovolí ve své hlavě. Teoreticky můžeme své mentální hranice posouvat až do nekonečna, prakticky to je omezeno našim přesvědčením co ještě považujeme za možné a co již ne. A velmi výstižně lektor popsal stav dle bodu 3 tohoto článku tedy většinu s tzv. pozitivním přístupem - je to pěkný alobal na pytli sraček :) Jo a až tam pojedete naučit se jak během spánku cvičit 2 hodiny v posilovně nebo jak vysvětlit slimákům, že váš záhon je pro ně nebezpečný, či jak si z nepitelného burčáku od prodejce u cesty udělat lahodný mok pouhou změnou myšlenky, tak nezapomeňte, že jsem vám dal tip já :D.Ale pokud jste si jisti, že to co píši jsou nesmysly, tak tam samozřejmě nechoďte, protože máte také pravdu. Tohle mi říkával šéf i bez znalosti kvantového pole: vždycky máš pravdu - když si myslíš že to dokážeš, i když si myslíš že to nedokážeš.happy trading.
 11. Libri

  Ninja Trader - programování (strategie)

  lidičky díky za podněty. moje hlava to stejně nebere, ale zítra to budu probírat s kamarádem programátorem, tak snad to pomůže. přišla i odpověď od podpory NT, jelikož to je k zasmání , přepisuji to ať se taky pobavíte (posílal jsem jim na vyžádání celý soubor *.cs, aby viděli celou syntaxi): "I see the exact same behavior on my end." ale abych jim úplně nekřivdil, ještě dodali: "I would recommend adding in Try Catch blocks in the OnBarUpdate() and OnTermination, maybe even your custom methods: www.ninjatrader.com/support/forum/showthread.php?t=9825". Pak jsem chtěl ještě vědět, proč se mi neuzavřel na konci seance obchod, když na konci programu máme jako pojistku ExitOnClose (tento týden to zkouším i na živých datech) ale uzavřel se až na stoplossu asi ve dvě ráno (poslal jsem jim i screen) a odpověděli: "please advise if you are using ExitOnClose", takže do toho kódu ani nenakoukli. tak nevím proč ho chtěli poslat :)
 12. Libri

  Ninja Trader - programování (strategie)

  doplnění: tak kolega má 3.5 a blbne mu to taky úplně stejně. tak fakt nevim. zkoušel jsem ještě NT fórum a mám ten script prý poslat na jejich support že se na to mrknou u nich. tak aspoň budu chytřejší :)
 13. Libri

  Ninja Trader - programování (strategie)

  tak mám NET 4.5.2 že by až takova blbost to byla? dik za tip
 14. Libri

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Ahoy, řešíme s kolegou programátorem jeden rébus. Máme strategii která chodí rozumně na replay i na živých datech, ale problém máme s backtestem.Abychom viděli na průběh svíček používáme primární graf tickový a sekundární, který generuje příkazy, je 15min. Někdy to počítá, ale většinou se to sekne hned po úvodní inicializaci a nalezení prvního signálu. Netušíme kde hledat potíž. Přikládám výpis z logu. Stejnou hlášku to dává i v outputu.
 15. mě připadá, že ohánět se "hodnotami" je asi takový socialistický blábol srovnatelný s heslem "já su haviř, kdo je vic?" (pro nepamětníky dodávám že správná odpověď zní 2 haviři). a kdo jako bude rozhodovat o tom co ještě je ta správná tvorba hodnot a co už jako ne - kádrováci? je to jen socialistický bič neschopných kterým se dá kdykoli mlátit ten schopnější - ten vtip o vlcích jak mlátili zajíce protože neměl čepici (pak ho chtěli zmlátit za to když jim nabídne cigáro s filtrem anebo bez filtru aby jako měli vždy důvod. to že jim dal vybrat, když poptávali cigáro je nijak nerozhodilo, neboť stejně neměl čepici) , tak ten je ze života. do podobné kategorie spadají lidská práva - ať mi někdo rozumně vysvětlí jak jako někdo narozením automaticky získává jakékoli právo (třeba na dovolenou). Tento odstavec bude delší ale myslím nejpřesněji vysvětluje co jsem se snažil popsat výše: Pravou podstatu mizerného času, v němž žijeme, nejlépe osvětlí pokusy s opicemi. V Yerkesově centru pro výzkum primátů naučili malpy vyměňovat kamínky za plátky okurek. Opice dostala kamínek, a když ho na požádání vydala, byla odměněna. Opice dostala víc, než měla předtím, a byla tudíž šťastná. Pak vedle postavili ještě jednu klec, aby na sebe opice dobře viděly, a hráli pořád stejnou hru, jen v nové kleci odměňovali opice bobulemi hroznového vína, což je mnohem lepší, než okurka. Opice, která dostala okurku, teď vidí, že jiná dostává za stejný kamínek víno., opice s kamínkem už není šťastná., hněvá se. Opice je tak rozhořčená, že často odmítá pokračovat ve hře. Všimněte si, prosím, že opici s okurkou nikdo nic nevzal, pořád je na tom líp, než byla, když se pustila do kšeftu s kamínky, je na tom stejně dobře jak byla před chvílí, když byla spokojená se svou okurkou. Jenže mezitím pojala myšlenku, že má nárok na hroznové víno…. Pocit, že se nám křivdí, je jeden z nejmocnějších motorů našeho chování….Náš iracionální pocit rozhořčení je vyvoláván aktivititou starých částí mozku, které v emocionálně vypjatých chvílích přebírají kontrolu nad naším chováním, nikoliv aktivitou center, kde sídlí lidská racionalita. Pocit, že máme nárok na víc, než čeho se nám dostává, je starobylý, temně zvířecí, nelidský, opičí….Víra, že nezodpovědní levičáci svádějí bohabojný lid k závisti a nenávisti, je bohužel bludná: levičáci se jen vezou na vlně vzedmuté našimi opičími mozky. Malér vězí hlouběji. Problém opicím nastal až ve chvíli, kdy se dozvěděly, že okurka není vrchol všeho blaha., vzniklá frustrace je bohužel nevratná. Budeme-li subjektivní štěstí považovat za hodnotu, měli bychom přiznat, že ho nejlépe dosáhneme pečlivým zakrytím všech klecí. Informovanost o nespravedlnosti světa opici nepřináší žádné blaho., občas pro samou rozhněvanost přijde i o tu okurku. Ani realizace vznešeného ideálu „hroznové víno pro každou opici!“ nezajistí trvalou opičí spokojenost, neboť kdo ví, jaký šílený nárok začnou v budoucnu považovat za nezadatelný… V principu vlastně není žádný důvod dávat opicím byť i pouhou okurku: stejně budou vřeštět a kverulovat…. Libertariáni budou tvrdit, že jediný, kdo může určit, zda má věc nějakou hodnotu, je druhý člověk, který bude ochoten za tuto věc dobrovolně vyměnit jinou hodnotu. Vyžadovat granty a dotace pro něco co nás baví a ohánět se argumenty, že tato činnost přináší jásámnevímjakúžasné hodnoty společnosti, která je jinak hloupá, když si to nechce dobrovolně kupovat, je pokrytectví a podvod. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Každopádně komplexnost veškerého dění přesahuje analytické schopnosti každého jednotlivce a obávám se že neexistuje jedinec, který by jakkoli dobrým úmyslem v jednom směru současně nevyvolal nějakou nezamýšlenou křivdu ve směru jiném (zákaz dětské práce v chudých regionech umožní dětem "bezstarostně" zemřít hlady anebo zvýší dětskou prostituci, ale vysvětlujte to aktivistům za dětská práva a fair trade produkty; zmeškaný let na milionovou obchodní schůzku se nám může jevit jako tragédie do okamžiku než se ten let zřítí :) ) A i proto souhlasím s Tomášem, že nejspravedlivější je snažit se udělat maximum pro svůj užitek (materiální i mentální). „Nepomůžeme chudým likvidací bohatých. Nepomůžeme slabým oslabením silných. Nezvýšíme příjmy snížením zisků. Bratrství neposílíme skrze třídní nenávist. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když lidem vezmeme iniciativu a nezávislost.“ – Abraham Lincoln Já se na trading dívám jako na složitější infrastrukturu ekonomického chodu společnosti. Něco jako dříve zmiňovaný supermarket pro distribuci zboží, či dálnice pro mobilitu osob i zboží. Bez nich se dá taky žít a společnost určitě bude fungovat, ale efektivita této společnosti bude bez této infrastruktury výrazně horší. Diskutovat zda obchodování s jedním instrumentem je OK a s jiným již ne je podle mně úplně mimo mísu (pokud s něčím nebude chtít nikdo obchodovat, tak se to obchodovat prostě nebude; to že si někdo myslí, že prodávat banány je nesmysl, je v pořádku jen potud, pokud se nesnaží tento názor vnutit ostatním) - pokud bych měl hloubat nad tím proč se třeba obchodují indexy, tak první co mě napadá je, že svět tradingu je tak fascinující a nasává tolik tištěné likvidity, že se hledají stále nové instrumenty, kam přebytečnou hotovost vrhnout. Druhý pohled je takový, že spekulace na cenu indexu je nejspravedlivější indikátor ekonomických aktivit a patří do portfolia nezbytných nástrojů k tvorbě ekonomických rozhodování jednotlivých subjektů (když vytrhneme z palubní desky blikající kontrolku paliva, asi se nám uleví, ale moc daleko asi nedojedeme). Nepotřebujeme umět přínos infrastruktury pro bohatství společnosti přesně kvantifikovat, bohatě stačí si uvědomit, zda společnosti s rozvinutou maloobchodní sítí, s moderními dopravními cestami, modernější telekomunikační sítí, rozvinutými finančními trhy atp. jsou bohatší či nikoli. Kdo je fanoušek rovnostářsky spravedlivější společnosti bez zbytečných překupníků a spekulantů by neměl hledat štěstí v tzv. západním světě ale v ráji na zemi, kterým dozajista je Etiopie, Bangladéš, Zimbabwe, Somálsko či Bhútán. Pokud si někdo potřebuje obhájit smysluplnost tradingu, vytvořil si dopředu bariéru, kterou musí slézt ještě dříve než se do tradingu pustí. Já bych doporučoval se tím nestresovat a vrhnout energii do směru, který kopřivku nevyvolává :) člověk musí především jednat v souladu se svými vnitřními pocity (to je neomylný barometr a kompas) a ne s logikou rozumu a ega. Když si logicky vyargumentujeme, že za naší bídu mohou židé, je to nejlepší cesta k nastolení "spravedlnosti" koncentrákama. Jo to mi připomnělo vyprávění S.Motla o zbojnících ze zakrpatské rusi, když se ptal místních, proč tehdy okrádali především židovské spoluobčany - "oni naši otcové těžce dřeli, sváželi dříví z lesů i několik dní, utržené peníze pak propili v hospodách, které většinou patřily těm židům. takoví byli ti židi na nás zlí"
×
×
 • Vytvořit...