tomnes

Members
 • Počet příspěvků

  3 472
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

1 Neutral

2 Sledující

Více o tomnes

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Valter, úžasné, úžasné, úžasné. I můj život se odvíjí v podobném duchu. Přeji hodně štěstí a souhlasím, určitě se někde uvidíme.
 2. Jirko, tak půl napůl. Automatizace za váš hodně vyřeší, ušetří vám opravdu hodně času. Ale zase je třeba počítat s tím, že úplně bez práce to není - přemýšlet o tradingu je třeba stále, občas optimalizovat a testovat také. Oba přístupy mají svá pro a proti. Řekl bych, že oba zabírají čas, ale s AOS jste časově flexibilnější, což je super hlavně pro lidi jako já, kteří jsou stále na cestách a neustále v nějakém jiném časovém pásmu.
 3. Děkuji :-) Online kurzy se dají pustit pouze online.
 4. tomnes

  Kurzy

  Není to nezbytné. Jsou studenti, co začali s 10-15 tisíc a jsou dnes úspěšní. 40k je dobrá částka, bezpečná, ale neznamená to, že se nedá začít s výrazně méně.
 5. tomnes

  Kurzy

  Romane, co mě tak napadá: 1) Na kurzu se pracuje s platformou TradeStation. Ta je zcela zdarma, je ale třeba udělat min 10 obchodů za měsíc. Pokud ne, tak se platí - je však možné napsat do TS a nasmlouvat si až 6 měsíců i bez té podmínky 10ti obchodů. Tj. v takovém případě je TS zdarma. 2) Je dobré (ale ne povinné) zakoupit MarketSystemAnalyzer.com program, k pozdější Monte Carlo analýze. Někteří studenti si dělají Monte Carlo sami v Excelu (netuším ale jak), někteří si program zakoupí. To je tak vše, co mě napadá. Je dobré mít nějaký rozumný počítač / notebook - tj. nic prehistorického, alespoň nějaký rozumný i5 / i7 CPU. S dobrým počítačem samozeřejmě vše šlape rychleji. Pmihal, Market Internals součástí nejsou. Můžete ale dodatečně (něž bude také stažen z trhu) zakoupit kurz Market Internals pro Daytradery, který se dá také aplikovat na AOS.
 6. Moc všem děkuji, a také za všechny ty pozitivní emaily, které jsem obdržel. Opravdu si toho velmi vážím a cením! Ano, Finančník mně bude chybět, ale je třeba jít v životě zase dál :-) Přeji všem to nejlepší, rychlý progres, úspěšné obchody. Bylo mně ctí být víc jak 10 let s vámi všemi!
 7. Adaptrade builder potřeba není. Drawdown je největší pokles equity během života strategie. Kapitál by měl být vždy větší, než drawdown.
 8. Josefe, napište mně na email (tomas@financnik.cz), toto je téma, které se sem moc nehodí.
 9. Lico, MarketInternals pro daytradery bude kolem března. MarketInternals pro AOS (nástavba pro absolventy VIP AOS TURBO), bude kolem května.
 10. Dobrý den, v kurzu se pracuje s programem TradeStation. SierraCharts není na masivní stavbu a testování AOS dostačující. Program TradeStation je při alespoň 10ti obchodech měsíčně zcela zdarma. Vhodný minimální účet do začátku je min kolem 8.00 - 10.000 USD. Více je samozřejmě výhodou, umožní rychleji postavit portfolia. Jsou i studenti, co začínají s 5.000 USD, je to ale mnohem náročnější.
 11. Hezký den, bohužel nikoliv. Živá verze byla nahrazena online podobou (která je navíc rozsáhlejší a výrazně levnější, s mnoha novými bonusy).
 12. bohužel TS změnila formulář a neupozornila nás na to, takže se omlouváme za lehké zmatky. Dle posledních instrukcí z TradeStation prý bude nejjistější, pokud kód a jméno člověka, který má na starosti klienty Finančníka u TS (Peter Albino), napíšete ručně (nebo na počítači) do pravého horního rohu každé stránky formuláře - tj. mělo by tam být Tomas Nesnidal-2335ABLY (for Peter Albino). Tak bude bezpečně zajištěno že se vše dostane k Petrovi Albinovi a vy zaručeně dostanete všechny bonusy od Finančníka. Děkujeme za pochopení.
 13. Napište pár konstruktivních podnětů a tipů o čem byste chtěli číst. Velmi rád takové články napíšu. Po 11ti letech psaní není snadné nová témata vymýšlet, vše už tu v podstatě bylo řečeno 100x. Rád se ale inspiruji novými podněty.
 14. Zdravím, v rámci drobného průzkumu, na základě kterého bych chtěl pomoci traderům zvýšit jejich úspěšnost, bych rád poprosil co nejširší množství čtenářů o odpovědi na několik otázek. Odpověďmi přispějete k mé snaze hledat řešení na problémy traderů. Děkuji. 1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali? 2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery? 3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?