Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Danny22

Members
 • Počet příspěvků

  272
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Komentáře zasláno od Danny22

 1. Zdravím,

  Super webinář, hlavně co se týče upření pozornosti na samotný princip, čemuž si myslím že jen vzácně dokáže plně porozumět naprostý začátečník, který většinou přes stromy nevidí les. 

   K pochopení jádra principu je zapotřebí nejen znalost technické analýzy, ale hlavně určité nastavení hlavy skrze statistického myšlení a zkušenosti s pravděpodobnostmi.

   

 2. Zdravím,

  věnuji se obchodování spreadů . Chci přidat i opce a swingové obchodování ETFs. Mám dotaz ohledně marginu. Trader má například účet 10K, ETF na zlato GLD je za 120.00 

  Je těch 120 cena za 100ks akcií nebo za jednu? Mám za to, že za 100ks, protože by účet s 10K usd nestačil pokrýt 12000usd.. anebo se blokuje nějaká marže jako u komodit pokud je cena za jeden kus?

  Díky Dan

 3. V prvé řadě bych doporučil dotyčnému, aby měl alespoň účet na 100 stop-lossů pokud začíná. A v druhé řadě, aby si osvojil správný pohled na věc. Člověk si musí uvědomit realitu spekulace. Chci tady porovnat dvě si navzájem podobné oblasti, poker a trading. (curryšské axiomy, také navzájem srovnávají tyto oblasti). V obou oborech se v principu pracuje s výhodou, která se projeví POUZE V DLOUHODOBÉM horizontu. Na zkušeného obchodníka nebo hráče působí předchozí věta zcela jinak než na začátečníka, na kterého nepůsobí vůbec. Z toho vyplívá, proč jednoho tradera nebo hráče rozhodí ztráta a druhý ji nevnímá. Jak píše Petr nejde o peníze, ale o proces. Sám jsem to pochopil jen ze zkušeností a stejného chování jako klasický začátečník, kdy jsem chtěl získat zpět co jsem v daný den ztratil (poker). Takový kruh, ztráta - ztráta bankrollu při snaze získat zpět původní ztrátu - fundování bankrollu.Co je špatně. Money management? Mimo jiné, ale spíše pohled na věc. Takže místo soustředění se na aktuální výsledky je potřeba soustředit se na dělání správnách věcí ´´ play great ´´ protože nic víc se nedá ovlivnit než to jak zahrajeme nebo vsadíme. První obrázek je vývoj účtu v pokeru, kde je výhoda na straně hráče v bezchybné hře. Můžu garantovat že člověk s absencí správného postoje začne zvyšovat limity na kterých hraje už v prvopočátku drawdownu, aby vše rychle získal zpět. Jedná se o výsledek za jeden měsíc. Druhý screen je výsledek konzistence cca půl roku (beze snahy dostat ztráty zpět). Takže jiný pohled na stejnou problematiku, která je si myslím nevysvětlitelná..

  35377

  35378

 4. MNovak:

  Já bych řekl, že v tomto byznysu jde o potenciál, který přináší a to z pohledu position sizingu. Základ je konzistentně vydělávat tzn., zisk na konci roku. A myslím si že v ID strategiích, které mohou mít max DD okolo 3000usd z čehož vychází účet 5000usd jako dostačující a průměrný zisk na měsíc 850usd je zhodnocení 200% p.a.
  Nevím, kde je psané o realném zhodnocení 60-70%, vždy záleží na strategii a vůbec, jeden rok to může být 70% a další 300% člověk nikdy neví. Pokud člověk dokáže vydělávat i v desítkách procent ročně a používá PS pak účet exponenciálně roste, oproti tomu prodavačka v supermarketu se bude držet na stejné hladině, ledaže by měla schopnost postupně sedět za dvaceti pokladanami najednou :-)..
  Když se pak zamyslíte kolik % lidí obchoduje bez plánu a bezhlavě sází na trzích jako v kasínu je třeba dělat si starosti, jestli náhodou nebudu patřit mezi 80% pordělávajících?

 5. Petr,
  Děkuji, to dává smysl. Předpokládám že pro výstupy používáte nějakou S/R úroveň na jejímž základě lze naplánovat RRR nebo fixní RRR jako násobek S/L? Dejme tomu že riskuji 2% (200usd) signál vyžaduje S/L 60usd dle PA v trhu TF, vezmu 3 kontrakty tzn. S/L 180 a target nastavit na 36 - 45ticků čímž bych do jisté míry také vycházel z aktuální volatility.

 6. Zdravím Petře, Hned jsem to zkusil letmo aplikovat a chci se zeptat, co když vstupní bar vykazuje momentum a je větší než předešlé čtyři úsečky. Pak S/L vychází dle ATR (5) někam do prostoru mezi high/low vstupní svíce. Čemu pak dáváte přednost, logické oblasti? Pokud ano jakou pak přikládáte váhu hodnotě z ind. ATR?

  22893

 7. -Maxwell-

  spíše bych řekl přirozená věc a murphyho zákon :-).. mé systémy neobsahují téměř řekl bych vůbec žádné prvky optimalizace, spíše vycházím z aktuálních podmínek na trhu. Jak píše PetrPavel nespočet obchodů do range pak DD, ale celkově rostoucí equity. Jinak máte pravdu s tou nestabilitou, vystupuji na trailing S/L a větší série ztrát patří do charakteristiky takového systému..

  Zde equity z worldcupu, už jsem to tady někde posílal:
  2012tradingcontest.blogspot.co.uk/2012/04/are-drawdowns-normal.html

 8. Honza K.
  Přesně tak, kdykoliv začnu praktikovat nějakou myšlenku, tak to začne drawdownem :-) a pokud ne tak si myslím,
  že je něco špatně..

  Jinak super článek, ted si hraju s MSA a je zajímavé porovnání vzorku 20 obchodů a 250, pak to člověk začne
  úplně jinak vnímat, je to skvělé mentální cvičení..

  Další podobné články jsou zde:
  www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-ziskovy-obchodni-system.html
  www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/trading-analyzy-ktere-vas-lepe-pripravi.html

 9. Zdravím, super článek
  Určitě je obchodování s multikontrakty vhodné, pro tradery, kteří mají zvládnutý základní koncept svého obchodního systému a stylu. Já se například snažím z každého obchodu získat co to dá, díky mé metodě výstupů, založené na sledování samostatného indikátoru, který používám čistě pro exit.
  Zpohledu jednoho kontraktu dokážu zachytit podstatnou část pohybu, ale na druhou stranu se trhy ne vždy hýbou takovým stylem, aby korespondovaly s touto metodou a logicky tak nastane období, kdy zažiju viditelný propad v equity způsobený sérií třeba i deseti malých ztrát v řadě a to jen kvůli metodě výstupů.
  Z tohoto pohledu jako trader, který zná charakter své strategie můžu zakomponovat další způsob výstupu abych vyhladil equity a vystupoval na bližších metách. Na druhou stranu mě o tvar equity ani zas tak nejde, drawdowny mě nevadí, prostě k tomu patří, ale lze je do jisté míry zmírnit právě díky multikontraktům..
  Myslím si že tohle řešení je vhodné pro tradery, kteří dokáží ustát a respektovat charakter profitabilního systému s jedním kontraktem, protože pokud tohle někdo nedokáže bez ohledu na to jaký úhel má equity, ale vydělává i navzdory poklesům není diversifikace výstupů pro tyto tradery řešením.

 10. Super článek,
  Ano, každý si zpočátku myslí, že veškeré informace či taktiky musí být zakomponovány do pracovního prostředí tradera, neboli brány v potaz při obchodování..
  Sledování všech možných S/R úrovní apod. jen proto, že existují není potřeba, stačí si vybrat pár věcí a zbytek mi může být šuma fuk. Myslím si, že začátečníci se bojí ostatní nástroje TA ignorovat a přespříliš informací je spíše na škodu. Na druhou stranu si tím musí projít, aby poznali, že když nahází veškeré ingredience do hrnce, tak pak to není moc k jídlu...

×
×
 • Vytvořit...