Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

flakac

Members
 • Počet příspěvků

  185
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem flakac

 1. Tak se video přerušilo. Doufám že bude někde záznam
 2. cicobasket Napsal: ------------------------------------------------------- > Dokázal bys doporučit nějakou dobrou literaturu v češtině? Literatury mám spoustu ale že by bylo něco v češtině o tom nevím. Ale jak říkám, teorie je jedna věc ale v praxi člověk narazí na technikálie které ho zničí.
 3. Eubie Napsal: ------------------------------------------------------- > @flakac: A jaký jste měl důvod k tomu začít psát Chtěl jsem pro trading využít to co umím, t. j. statistiku, a najít pro sebe výhodu. Dnes se tomu říká statistická arbitráž. Ale těžce jsem narazil. V retailových platformách kromě nějakého setu indikátorů není NIC. Rozhodovací stromy, SVM, Naivní Bayes, neuronové sítě, nic, žádný z algoritmů strojového učení kterých je spousta, není implementován. Transformace časových řad do nějaké "rozumné" podoby v něčem jako je Metatrader, který dosud nezná vícerozměrná pole, nemá funkce pro násobení matic, atd. atd - ZAPOMEŇTE. Zbývá pokusit se o online export dat z retailové platformy do nějakého prostředí kde probíhá výpočet a import výsledků zpět. Že by s něčím takovým počítali soudruzi tvůrci? Vždyť to není potřeba. Platformy jako Metatrader, Ninjatrader, TradeStation jsou přece dokonalé, tam je všecho a využívá je 99.99% traderů k plné spokojenosti... Takže se člověk na různých forech dočte o krkolemnostech které začínají psaním vlastních DLL a končí dešifrováním proprietárních formátů ukládání souborů a nikde nedokumentovaných obskurností. A něco jako backtesting, kde je potřeba provést externí výpočet? Good luck! No, a druhá cesta je vlastní napojení na brokera přes API, vlastní backtesting, a jsme utopení...
 4. Musím vyjádřít obdiv Petrovi. V článku: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/prace-na-AOS-3-jake-potrebujeme-nastroje.html jsme byli po právu varováni, abychom nevytvářeli vlastní obchodní platformy. Je to ten nejhloupější možný začátek. A já s tím plně souhlasím. S algoritmickým obhodováním zatím neúspěšně válčím právě z tohoto důvodu.
 5. flakac

  X-Trade Brokers

  Jaktože ta špička jide není? Jak koukám tak koukám, tak tu osamělou špičku máš i u admiralmarkets.
 6. Pěkný článek. Zajímalo by mě jestli Tradestation neb Multicharts, bylo by fajn kdyby někdo napsal recenzi - porovnání obou programů. Používáte někdo multicharts NET? A co jiné platformy nebo jazyky (JAVA)? Je spoustu frameworků na AOS, některé profesionální a patřičně drahé.
 7. Chci se zeptat: Pokud se přihlásím na tento kurz, budu mít přístup do wip aos sekce kde přístup byl jen pro absolventy dvoudenního semináře? Včetně historie (bulletiny, diskuse, atd.)?
 8. flakac

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.

  To jsem zvědavej, kolik brokerů to položilo.. Zatím se píše o 2. Přiznejte se, kdo máte účet u Alpari (((((
 9. flakac

  Programování v MT4

  Mám dotaz: Potřeboval bych importovat historická data pomocí skriptu. Našel jsem skript na load historických dat: www.mql5.com/en/code/1252 Nicméně, potřeboval bych něco co by fungovalo v MT4. Ten skript nejde přeložit Nevíte o něčem? Co by mi načetlo data ze všech instrumentů někam do adresáře. Díky
 10. flakac

  Metatrader 5 - bordel v adresářích

  Sinuhet Napsal: ------------------------------------------------------- > flakac: ja pouzivam porad mt4, ale tam to je > stejne... Tedy vsechny zmeny jdou do > Users.....Musis tedy pracovat s Users, ne v > puvodnim adresari.... Kdyz jsem to zjistil poprve, > taky jsem dost nadaval, navic ten adresar > BF4471748146471D6309B4B7D53D7134 (pro kazdou > instalaci jiny) Ano, já jsem to teď taky zjistil. MT4 jsem dloubho neměl otevřený a pokud mě paměť neklame, kdysi to bylo přístupné v té stejné programové složce. A teď jsem se podíval a je to skutečně i u MT4 v Users pod tou šílenou adresářovou strukturou. Pak nechápu, k čemu slouží kopie té adresářové struktury ještě v instalačním adresáři, která se mi nezdá přístupná, že by s ní program nějak pracoval s těmi skripty tam.. Obdrařte mě někdo nektarem poznání, abych si o MT nemyslel tolik špatného ...
 11. flakac

  Metatrader 5 - bordel v adresářích

  Zdravím vás, Tak jsem si stáhnul metatrader5 (admiral Markets) Jelikož mám W7 a do Program Files můžu zapisovat jen jako administrátor, nainstaloval jsem si ho do adresáře na jiném disku - disk D Již z MT4 jsem si zvykl na.. no .. řekněme tomu "specifikum" (td), že místo pro skripty je pevně dané ve stromové struktuře kde je program uložen. (tedy ne jako u jiných slušných programů kde si uživatel může vybrat, kam si svá data uloží a odkud je bude tahat, aby měl data zvlášť a program zvlášť. ) Nicméně MT5 mě nachystal další překvapení (td)(td) : Složky se skripty, indikátory a experty jsou na dvou místech: 1) tam kam jsem to nainstaloval. to je: D:\MetaTrader-Admiral Markets\MQL5 2) kupodivu, poté co jsem se snažil nainstalovat a zprovoznit skript jsem zjistil že téměř identická adrosářová struktura je také zde: C:\Users\MyName\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\BF4471748146471D6309B4B7D53D7134\MQL5\ Když jsem změnil skripty ve na disku D, tak v MT jsem žádnou vizuální změnu neviděl, pokud jsem chtěl něco doinstalovat, musel jsem do C\Users\.. hrůza.. Nejsem si vědem toho že bych měl při instalaci nějakou další volbu než kam nainstalovat hlavní program... Podotýkám, že rozhodně nejsem expert na Metatrader, proto prosím, poučte mě, jak to vlastně funguje / má fungovat. Diky.
 12. Hm.. ale to hlavní jsem se nedozvěděl.. Trhů futures je mnoho. ALE: Jaké jsou ty trhy, na kterých udělali nejvyšší shodnocení? Pomeranč, káva, energie, indexy? Co?
 13. flakac

  konvertor souborů *.hst (metatrader) ->*.txt

  Potřeboval bych něco na konverzi souboru *.hst co dělá metatrader do "normálního" formátu (txt nebo csv) Nemůžu nic najít. Nevíte o něčem? Podotýkám že těch souborů je víc, takže "klikošství" stylu načíst do Metatraderu -> konvertovat -> exportovat není řešení. Nemáte nějakou kommandlajnovou utilitu? Diky
 14. flakac

  Forex data a historická data

  Zdravím, Od jisté doby se mi nedaří vidět historická data u Dukase. Komponenta s měnami vůbec není na stránce. Myslel jsem si že je to vada prohlížeče, zkoušel jsem ledacos, ale nic nepomohlo.. I na druhém počítači se to nezobrazuje.. Nevíte co s tím mám dělat?
 15. flakac

  IB Gateway - odkud stáhnout

  Tak už jsem to našel.. je to uvnitře.. Celé toto mé vlákno může administrátor smazat.
 16. flakac

  IB Gateway - odkud stáhnout

  Tak si zkouším nainstalovat IB gateway... .. a na stránkách IB je nějaká chyba nebo co... at dělám co dělám, tak se k tomu nemůžu dostat... Najedu na stránku kde si můžu vybrat API software, IB gateway software.. atd www.interactivebrokers.com/en/?f=%2Fen%2Fsoftware%2Fibapi.php Kliknu na IB Gateway software.. a dostanu se sem... www.interactivebrokers.com/en/?f=%2Fen%2Fsoftware%2Fibapi.php A mám na výběr: IB Gateway pro windows, IB gateway pro unix, pro Mac.. atd.. Takže vyberu windows... www.interactivebrokers.com/en/?f=%2Fen%2Fcontrol%2Fsystemstandalone-ibGateway.php%3Fos%3Dwin%26amp%3Bib_entity%3D A v nadpisu mám.. Download IB Gateway Standalone version.. No a dole mám tlačítko na stáhnutí.. Jiné tam není... Je nadepsáno "Install IB Gateway for your computer".. Takže na něj kliknu... A kam jsem se to dostal???? www.interactivebrokers.com/en/?f=%2Fen%2Fsoftware%2FinstallationInstructions.php%3Fib_entity%3Dllc Nabízí mi to download TWS.. Latest.. nebo předchozí verze.. prostě ta trader workstation.. a po IB gateway ani stopy.. Takže jak se k té IB Gateway dostanu??? Dřív jsem ji měl. ale teď na novej komp to ne a ne nahodit.. Kde je ten download link kde by byla IB Gateway (to je jen klient pro API) a ne TWS?
 17. > To je zajímavý paradox, čekal bych že systém, > který bude funkční na všech možných stavech trhu > (vytvořen na veškerých dostupných historických > datech) bude fungovat i na datech budoucích. > Jednoduše proto, že je optimalizovaný na všechny > stavy, které mohou nastat. Nemůže ho tedy nic > "překvapit". > Jeden z důvodů které mě napadají, proč by měl > selhat je, že se změní charakteristika trhu na > takovou, která ještě nikdy nenastala. Což se asi > nedá vyloučit. Jak už napsal kolega níže, není to paradox. Je to obecná vlastnost modelů (všech, nejen těch pro trading), že velý počet parametrů má za následek "přeoptimalizaci". Od určitého počtu parametrů se výsledky na testovacích a na out-of-sample datech začínají rozcházet. Když je parametrů příliš málo, pak má model špatnou výkonnost i na trénovacích datech. Otázka je, jaký počet parametrů zvolit. K tomu existuje mohutná teorie z oblasti zvané "machine learning". Většinou však se jedná modely jiného druhu, než jaké používáme my. (To znamená že ta bohatá a košatá teorie je na naše obtížně aplikovatelná). Také ten počet parametrů závisí na typu modelu. Když byste kupříkladu použil sinus, tak přeučení modelu dosáhnete s daleko menším počtem parametrů než při použití polynomu. Souvisí to s tak zvanou Vapnik červoněnkisovou dimenzí. (podrobněji viz google, VC dimenze... nemyslím si že by bylo užitečné se tu o tom rozepisovat...) Změna charakteristiky trhu, tedy vznik situací které ješte nenastaly souvisí s jinou problematikou, které se říká "concept drift". A to je přesně důvod.. tedy onen "concept drift" .. proč v tradingu selhávají dataminingové techniky. (to jest třeba neuronové sítě.. stromy.. atd..) Tedy přesněji.. ne že by se nedaly použít.. ale chce to vědět specifika burzovních časových řad, a čím se liší od "normální klasifikace / predikce". Tedy.. chce to ty algoritmy si trochu "přiohnout", což ne každý software umožňuje..., zasahovat do jeho vnitřností... ( a taky to chce docela detailně těm algoritmům rozumět...) Takže asi tak...
 18. Cituji: > Proto začínají svůj trading tím nejhloupějším krokem, jakým jen mohou – programováním vlastní backtestingové platformy. ... Tak to je přesně můj případ! Ten poslední odstavec.. Sic programátor nejsem (kdybych byl.. tak už možná obchoduji...) ale šel jsem přesně touto cesto. to jest vlastní systém, vlastní backtesting... A trvá to dlouho dlouho dlouho.. ... a konce to nebere... JENOMŽE.. člověk má jakousi vizi.. jak bych chěl obchodovat.. na čem systém postavit.., co by mu sedělo.. A zjišťuje.. že to v tom TS.. Ninjatrader.. atd.. prostě "nedá".. No.. píšu to v Matlabu... Na svou obhajobu.. musím říct. že nejsem sám... Na téma Matlab + trading najdete v googlu fůru odakzů.. namátkou Ernie Chan (jeho blog: epchan.blogspot.cz/) napsal 2 knihy... sou super (dle mě..) dají se dohledat na jeho blogu.... . no a Matlab má v posledních verzích i trading toolbox.. (s napojením na IB, viz www.mathworks.com/discovery/algorithmic-trading.html ..., Takže úplá blbost to asi není... .. snad.. No.. co si o tom myslíte.. vy "Zlatí členové"????
 19. Mně by zajímalo jak se s těmi daty dá pracovat? Dá se zajistit aby se to přímo sypalo do databáze? Sierra chart nepoužívám, mě by zajímal jen ted datafeed. Jak s ním pracovat dál?
 20. flakac

  Vybavení počítače pro trading

  flakac Napsal: ------------------------------------------------------- > Co říkát na sestavičku, kterou plánuji na AOS > www.czc.cz/16dptjvdiqhikahsabcnbnfe86/sezna > m > (Je to návrh, komponenty průběžně měníme a ladíme, > sestavuje mi to kolega...) > Tak ještě doplním: Je to na testování AOS a konkrétně na Matlab. Do intelu jsem jít nechtěl jelikož jak jsem četl tak ta paralelizace u Intelu je jiná než u AMD a Matlab to ne všude podporuje. No a co ten procák? Uchladí to ten chladič? Nebo to chce vodníka?
 21. flakac

  Vybavení počítače pro trading

  Co říkát na sestavičku, kterou plánuji na AOS www.czc.cz/16dptjvdiqhikahsabcnbnfe86/seznam (Je to návrh, komponenty průběžně měníme a ladíme, sestavuje mi to kolega...)
 22. Jak je to s těmi daty od Zen-Fire? Jsem se díval na jejcich stránky a nějak jsem nenašel, jak by se ta jejich data dala stahovat jinak než přes ninjatrader nebo sierachart nebo nějaké další pochybné programy. Dá se to nějak? Nabízí nějaké API?
 23. Teda přiznám se, dávno jsem na Finančníkovi nečetl něco tak dobrého. (A to se ještě přiznám, že většinu článků které čtenáři vychvalují.. tak "nemusím"..) Ale toto .. Prosím vás řekněte mi co jste si dali předtím. Jestli to bylo kuřivo, nebo pitivo, nebo snad něco ostřejšího v injekčním podání (tu) Já chci mít taky takovou inspiraci!
 24. flakac

  JForex kurzy

  Ano, něco takového, ale zaměřené spíš na programování toho jejich JForexu (+ java) Jak jsem se koukal, tak se mi zdá, že ta jejich platforma je vyspělejší než slavný Metatrader...
 25. flakac

  JForex kurzy

  Zdravím, Koukám na různé servery s všemožnejma kurzama (včetně kurzů Finančník.cz... nicméně hledám, hledám a nenacházím to co by mi pomohlo zorientovat se efektivně v platformě JForex+ programování strategií v tom jejcih API. Nevíte o něčem?
×
×
 • Vytvořit...