Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

TomTailor

Members
 • Počet příspěvků

  164
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem TomTailor

 1. TomTailor

  AMP Futures

  Knize: Máte zaplacená data Eurex pro Live? viz tady: https://clients.ampfutures.com/live-trading-setup-request
 2. TomTailor

  TradeStation

  Má již někdo zkušenosti? Otvíral někdo nedávno u Tradestation účet? Je vše tedy zdarma a je nutné zaslat pouze 2000$ pro otevření účtu? Moc děkuji za informaci.
 3. TomTailor

  Základní info o programu MultiCharts

  Zdenekt chtel bych te poprosit jestli by jsi mel moznost poskytnout jeste minutova data pro trh wheat a rb gasoline? Moc dekuji!!
 4. TomTailor

  AdaptradeBuilder 64-bit

  to: radim2 Taky si to myslím jen jsem se musel z hecu zeptat :-) Teď bych se chtěl zeptat já. Uměl by mi někdo poradit jak naimportovat do AB denní data a zároveň třeba týdenní data? Jako aby byl hlavní třeba denní TF a pro filtry atd mohl být použit i týdenní ? Snad je mi rozumět. Díky
 5. TomTailor

  AdaptradeBuilder 64-bit

  K jake konkurenci?
 6. TomTailor

  AdaptradeBuilder 64-bit

  No pokud máte 50 mega (hodně) dat, tak je opravdu je skoro jisté že procesor vám za 20 min více než 100 populací nespočítá. Moje data mají max 5 mega (ale zase je to TF 15min a výš tzn. úspora dat) - potom vám proces poběží mnohem rychleji. Co se týče Ramky. Pokud máte populaci 100 tak opravdu to příliš ram nezabere. Budete muset nastavit populaci alespoň třeba na 100 000 aby jste zaplnil Vaši ramku. Snad to vysvětluji tak, že to má hlavu a patu :-)
 7. TomTailor

  AdaptradeBuilder 64-bit

  Roatan: Je ještě důležité jaký timeframe a jakou dlouhou historii dat používáte. Pokud máte dlouhou historii a nizký TF tak je možné, že vám to vypíše (i při takto nizké populaci), že máte nedostatečnou ramku. Ono to tomu i nasvědčuje... protože 100 populací dělat 21 min je opravdu málo. Já za 20 min zvládnu cca i 20 - 30 tis populací (mám ale slabší procesor - 4 jádra (přetaktováno na cca 4.5 ghz)) Popravdě 1.5gb ram není nic moc. Pokud bduete používat dení data tak by to asi mohlo i stačit.. ale na intradenní už ne... osobně mám v pc 14.5 ale i tak bych potřeboval alespoň 60 :-D Snad to pomůže (osobně problém vidím v datech). Kolik mají mega data která do AB vkládáte?
 8. TomTailor

  TradeStation

  Zdravím, chtěl bych se poptat na cenovou politiku Tradestation jestli tomu rozumím dobře. Momentálně mám IB, kde je vše víceméně v pohodě ale jediný zádrhel je s daty protože neposkytují rozumnou historii. Proto bych potřeboval tradestation, která je na data jistě lepší. Zkoušel jsem projít stránky tradestationu a zjištoval kolik mě co bude stát. Proto se chci ujistit, že tomu tak je popř. mne opravte. Minimální účet: 5000$ Minimální aktivita: 10 obchodů jinak poplatek cca 100$ Cena dat trhů pro TF, EMD, YM = 95 + 40 + 20 = 145 $ za nezpožděná data Většina zpožděných dat - bez poplatku? (popř 1 až 2 dolary) Díky za info jestli jsem to nejzákladnější (krom komisí) vyjmenoval, co by bylo nutné hradit při obchodování tří výše uvedených trhů. (tu)
 9. TomTailor

  Programování v EasyLanguage

  Chtěl bych se zeptat - lze nějak nastavit v multicharts, aby mi například strategie, která pracuje s příkazy market otevřela na close baru nikoliv za open následujícího? Vím že v reálu se stejně otevře kolem hodnot open ale jde mi pouze o jeden test v backtestestu. Tzn. kdyby v grafu byl po vstupu obrovský gap aby mi backtest nevzal cenu open již s gapem ale ještě close cenu než nastane gap. Díky za pomoc! (tu)
 10. Zipp001: Nevím v čem je jiná verze Special edition od klasické placené ale pokud se dívám co vidíš ty, tak SL zadáš tak, že dáš stop příkaz na požadované ceně. Např vstoupíš na ceně 4550,75 za market (viz obr) tak poté budeš muset kliknout na ikonku STP a tam by se měla definovat cena např: 4550. A podle mne půjde na to využít i tlačítko dole - exit strategy. Vše vyzkoušej na demu!!!
 11. TomTailor

  Slippage – skluzy v plnění

  Zdravím chtěl bych se zeptat někoho zkušeného kdo obchoduje FDAX jaký slip očekávat u tohoto trhu? Děkuji za info (tu)
 12. TomTailor

  AMP Futures

  Mohu se zeptat, jak to že již nejde otevřít?
 13. To: kertinozka Jak to myslíš? Proč myslíš, že není dobré mít účet v Americe?
 14. TomTailor

  Interactive brokers

  Futuray: Díky za info a odkaz!!! petr29: Bez tak je to ona :-D potvůrka... obelix: ano na win 8.1 také vše bez problému (tu)
 15. TomTailor

  Interactive brokers

  Ve win 7 je to dle obrázku - ovládací panely a poté zálohování a obnovení... ve Win 8 je to už schované pod položkou ovládací panely a poté historie souborů
 16. TomTailor

  Interactive brokers

  Hugos: Díky za reakci. Já mám win 7 ultimate. Verze TWS 949.3. Taky jsem si říkal že to musí být javou ale když jsem přeinstaloval celé win tak jsem jako první nainstaloval tws s javou 64bit a vše fungovalo správně... poté jsem nechal pc postahovat všechny aktualizace... no a když jsem to chtěl spustit po těch aktualizacích, tak to zase nefrčelo... proto jsem se zaměřil hlavně na aktualizace a né na javu. Tento týden to tak nechám být... příští víkend se na to mrknu a zkusím opět doinstalovat všechny aktualizace. Už mám ale pro jistotu bod obnovy a bitovou kopii kdyby něco. Ale asi ty aktualizace ovlivní javu v mém případě, když to udělalo dvakrát stejnou chybu.
 17. TomTailor

  Interactive brokers

  No já jsem popravdě taky skončil u reinstalu windows (byla to už i potřeba)... jenomže, když jsem stáhl všechny aktualizace, tak jsem měl zase stejný problém s tws... takže teď jsem přeinstaloval znova a stahuji aktualizace kromě těch posledních co teď vyšly. Ale je to 100% aktualizací.... bez aktualizace to naskočilo ale jakmile jsem vše zaktualizoval tak to opět nešlo... Tak snad vyjde nějaký opravný balík na tws... Ale opakuji u windows 8.1 je vše ok ale jen u win7 to blbne. :S
 18. TomTailor

  Interactive brokers

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nemá také problém se spouštěním TWS? Mně osobně od pátku nejde vůbec spustit. Klikám na ikonu a vůbec se nic neděje... javu mám poslední verzi. Windows7. Ale všiml jsem si že ve čtvrtek večer byly nějaké aktualizace a od té doby mi to nejde spustit. Na win 8.1 mi vše pracuje správně. Díky jestli někdo ví co s tím? (tu)
 19. TomTailor

  AMP Futures

  Zdravím, chtěl bych se zeptat uživatelů CQG, jestli jim jdou načíst data trhu FSTX? Pokud ano kolik let dozadu? Mně bohužel nejdou ale přitom FDAX a FESX načíst jdou aniž bych měl zaplacené data na eurotrhy - samozřejmě nejdou online ale se zpožděním. Díky za info (tu)
 20. TomTailor

  AMP Futures

  Ano CQG. A ještě mám jeden pro mne delikátní problém. Psal jsem panu Sabovi, tak čekám na odpověď ale třeba někdo ví i tady (a pro někoho do budoucna to bude dobré vědět) Když mám aut. strategii, která vygeneruje stop příkaz na cenu 100 a přitom aktuální cena v trhu je 105 měl jsem za to, že se příkaz okamžitě změní na market příkaz a budu vyplněn za 105. Bohužel mám s tím delší dobu problém a nejspíš je to brokerem (každý to má asi jinak). Pokud zadám stop příkaz na buy POD aktuální cenu v trhu tak se příkaz nevyplní a pouze se mi napíše vhybová hláška: Sell order stop price must be below last trade price ExhangerejectCode = 2060 (v multicharts) Pokud někdo ví jak to vyřešit budu mu vděčný. pokud je to brokerem tak jako první je řešení změna brokera :-D
 21. TomTailor

  AMP Futures

  No mně to taky není jasné. Ale včera jsem se to snažil uzavřít a jen mi to psalo že v tento čas není možné pozici uzavřít. Tak jsem nevěděl jestli mi blbne platforma (používám multicharts). Ale proč by byl aplikovaný full margin když jsem v pozici byl nějaké 2 - 3 hodky max.?
 22. TomTailor

  AMP Futures

  Zdravím. Mám takovou možná otázku, na kterou mám znát odpověď už dávno. Nicméně bych se chtěl zeptat od kdy do kdy se obchoduje regulérně TF a YM? Měl jsem za to, že od 15:30 do 22:15? Včera jsem chtěl v 22:00 uzavřít pozici na TF ale nešlo jí uzavřít protože již byla 1 nebo dvě sekundy po 22 hodině. Takže jsem musel rychle napsat panu Sabovi a naštěstí pozici uzavřel a napsal že denní obchody je potřeba uzavírat do 22 hodiny. Ale já měl vždy za to že TF, YM, EMD, ES, NQ jsou do 22:15? Ale asi ne jak vidím. Popravdě se nevyznám ani v těchto jejich hodinách co tu mají napsané: ampfutures.com/trading_hours.html
 23. TomTailor

  Problém s příkazy AOS

  Dobrý den, nevím jestli to tu již někde nezaznělo ale mám problém s AOS, proto bych se rád zeptal, jestli někdo netuší v čem je problém... Strategie mi generuje nákupní příkazy pod aktuální cenou... např: dle backtestu se má odeslat buystop příkaz na cenu 1000. V reálu se ale odeslala na cenu 900 i když aktuální cena je 950 a okamžitě je příkaz zrušen ani není vyplněn. Stalo se mi to již u YM a i TF. Používám na AOS multicharts poslední verze. Děkuji všem za pomoc (tu)
 24. TomTailor

  Komise

  3,5 $ u amp? Tak to bych se měl taky ozvat :-D já platím nějakých 5.5 $ u amp. Co se týče dat tak co jsem u nich, tak byl snad jediný den, kdy dopředu bylo upozorněno, že data první dvě hodiny nebudou. Ale jinak s nimi nemám jediný problém.
 25. TomTailor

  AMP Futures

  Safra v tom pripade nechapu proc mi email neprisel. Tak jim napisu a bude. Diky za snahu! :-)
×
×
 • Vytvořit...