Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Jen69

Members
 • Počet příspěvků

  83
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Jen69

 1. Jen69

  Platforma Plus500

  Havranisko: K Tvému příspěvku: 1) Můžeš-li investovat několik tisíc CZK ( např. 10.000,- ), obchodovat se s nimi dá, ono by to bylo celkem jedno, prostě budeš moci koupit jen některé kontrakty a to ještě málo, takže Ti budou penízky přitékat/odtékat taky podle toho méně, prostě je to jen poměr vkladů, je lineární ( prostě procento vkladu ), tomu určitě rozumíš víc než dobře. 2) Podstatné je, jaká u kterého nástroje je páka, P500 míval páku u EURO/USD až 1:500, nyní ale má již jen u něj 1:80 !! a to je velký rozdíl. Proč ? Protože čím větší je páka, tím menší je t.zv. margin ( složená záloha na obchod ), velká páka umožňovala obchodovat velké objemy při malém marginu, to sice při trefě kurzu přineslo velké zisky, ale při opačném kurzu jsi se dostal rychle po pár bodech k marginové záloze a buď jsi musel rychle přihodit ( t.zv. margin call ), nebo ti to systém zavřel se ztrátou marginu a basta. ( tedy u P500 mají t .zv. udržovací marži, takže by ti to bralo penízky až do vybrání celého účtu, jen pro info ). 3) Z toho plyne, že na ostrý účet musíš dát tolik peněz, aby jsi pokryl zálohu ( margin ), toho nástroje a jeho množství, které chceš obchodovat, marginy máš ( %ntuelně ) na detailu nástroje. 4) Pro ilustraci několik příkladů ( přibližně, mění se dle kurzů ), tedy: a) EURO/USD - 1 minilot (nákup/prodej) = 10.000 EUR, maržin je kolem 3.000-3.100 CZK ! ( při páce 1:100 by margin 1% činil jen 100 EUR, tedy asi 2.500,- CZK ). b) Ropa - 50 barelů budeš potřebovat margin asi 2.400,- CZK ( páku najdeš u nástroje, já to mám jen tak přibližně vypsané ). c) Cukr 100 LB margin asi 1.200,- CZK d) US 30 - 5 kontraktů - margin asi tak 3.100,- CZK e) Akcie např Googlu - 5 kontraktů , margin asi 2.400,- CZK atd. atd. Takže vidíš, že obchodovat se dá i s málem, ale riziko je dost velké, přičemž zisky půjdou jen tak asi po pár korunách, proto na fóru hodně traderů píše, že s málem nemá cenu vůbec začínat, navíc nelze dost dobře udělat ochranu svého kapitálu ( přijatelná ztráta na 1 obchod se bere asi tak 2%, max. 5% kapitálu na účtě ), proto to riziko při 1 minilotu skládáš cca 3.200,- z 10.000,- CZK na účtě, přičemž bys neměl riskovat víc, než max. 500 CZK, tedy při malém vkladu bez doslova brutální kázně při otevírání obchodů není velká šance, ale může to vyjít. Jako VŠ ekonom rozumíš kurzům, otázka je ale také zkušenosti, velké firmy či banky na forexu dělají něco jako " klamné manévry", např nakoupí velké množství nástroje, kurz jde nahoru, načež makroekonomická hláška a BUM, kurz letí dolů kolmou svíčkou, ručně ho nezavřeš a pokud nemáš stoploss, projedeš v několika vteřinách klidně třeba celých těch 10.000,- CZK. to je trochu přehnaně uvedené, ale nikoli vyloučené, takže na to pozor, hlavní je sledovat fundamentální analýzu a teprve pak grafy ( ty jsou vždy jen odrazem fundamentální makroekonomie a na extrapolaci trendů nespoléhej ). Zdravím a přeji hodně úspěchů !!!
 2. Jen69

  vyber brokera

  Potan2 Asi těžko se dá vyhledat nějaký super Market Maker broker, všude narazíš ( jak sám píšeš ) na nějaké kritiky či negatíva, je to úděl pro retail tradery, kteří nemohou, nebo nechtějí investovat větší obnos ( nedivím se, sám jsem takový ) do ECN brokera ( nejlepší je asi momentálně Ducascopy s minimálním vkladem za 1.000,- USD, řekl bych že to by šlo, v přepočtu je to dneska asi kolem 18 tisíc CZK, když srovnáš třeba s XTB, kde chtějí minimálně 20 tisíc CZK ). Pokud ale počítáš s vkladem co nejmenším, zůstaneš vždy v nějakém tom risku a nikdo nevíme, co kdy který MM broker provede, či ne. Vezmi např. Plus 500, spousta kritiky a najednou jsou v regulaci objevují se příspěvky, že platí, nu já je nezkoušel, tak nemohu posuzovat. Co tedy mohu jen naznačit: " Buď našetři těch tisíc doláčů a zkus Ducase, nebo prostě někoho riskni, je to ale jen tvé rozhodnutí, nikdo nezaručí ani úspěch, ani prohru, získáš ale první zkušenost. " Třetí možnost už je jen jít od toho, zaručuje, že neproděláš ani nevyhraješ, ale nebudeš si nic vyčítat. Ono se totiž prohrát dá i u Ducascopy, špatný odhad a je to. Ale nedělá podrazy !
 3. Jen69

  Alpari

  jkousal: Tak zkušenosti z obchodu s nimi nemám, pustil jsem Alpari k vodě kvůli těm jejich poplatkům, jak jsem psal kdysi tady výše. Spready mají slušný, rychlost plnění nemohu posoudit, ale hlavně ti píši kvůli tvému nadšení pro páku 1:500. Je moc riskantní, malý margin nedává moc prostoru pro stopku a tak riskuješ, že vypadneš z obchodu dřív, než se rozkoukáš, řada traderů tady po různých vláknech již vysoké páky taky tak podobně hodnotila jako traderskou sebevraždu. Nechci ti brát nadšení, ale doporučit ochranu vkladu, jinak je to ovšem tvoje věc, Opravdu na ni pozor, pokud by kurz letěl jako svíčka tvým směrem, budeš nadšen, to jistě, ale to je většinou při vyhlašování makrodat, ale pokud by to šlo opačně, netřeba komentovat. Nic ve zlém, jen malé varování.
 4. Jen69

  vyber brokera

  Zargut: Myslím, že to otevřu taky k 1.říjnu. Právě na té AVĚ mi taky chyběly ty absence více grafů, ale jinak se mi líbila víc než MT4ka. Zato ale na demu MT4 u některého jiného brokera si nastavím grafy nástrojů, které chci obchodovat , prostě asi 10 záložek na demu MT4, postupně si je prohlížet a do obchodu na AVĚ vybrat podle signálů z toho dema, tím se ta absence více grafů vyruší a mám, co chci. Navíc na demu MT4 si mohu zadat i linie, Fibo, indikátory, v pohodě. Tak trénujme a pak se uvidí. Kdyby se někdo přidal, a šlo by to s AVOu, třeba by pak bylo dobrý založit na AVU samostatné vlákno. Zatím se mi zdá, že AVA má snahu se zlepšovat, dobrý broker si udělá u traderů lepší reklamu, než fůra inzerátů ( třeba eToro a pod, ale když jsem zkusil jejich demo a zjistil, že na naftě maj 14 bodový spread a kromě 4 základních měnbových párů spready od 7 pipů do 14 a víc, tak tam je unikum vydělat alespoň na jejich spread, ale zisky jsou zlatou výjimkou ). Zdravím !!!
 5. Jen69

  vyber brokera

  Zargut: jj, to je možný, já tedy si hlídám fundamentální komentáře v TV na Z1, opakují se několikrát denně vč. občasné účasti expertů, a pak ještě různé glosy má XTB, ale tam mi to připadá, že většinou komentují, co už proběhlo, než nových odhadů, ale ono stejně na odhady se nedá moc dát, překvápka nejsou žádnou výjimkou, potřebovali bychom holt nějakého děda vševěda, ale to si můžem nechat jen o něm zdát. I když se experti leckdy trefí, nemůžeme vědět kdy, stím je třeba počítat. Proto dost spoléhám na ty čekající pokyny, jestli potvrdí změnu trendu, tedy vždy to je ale jen relatívní. Z toho je vidět, že chci obchodovat trendy od paternů, to je dost obtížné, ale když jsem to zkoušel podle doporučení zkušených jít vždy s trendem, je náš přítel, to je jistě pravda, ale většinou jsem chytil až konec a vzápětí se to otočilo proti a ztráty byly na světě hned. Musím se naučit je dobře rozpoznat, pak už je radost sledovat trend. Tak hodně štěstí !!!
 6. Jen69

  vyber brokera

  Zargut: To osahání live trhu je opravdu prvním, pidivýdělky tady očekávám, v téhle fázi mi nejde o zbohatnutí, ale o ověření money managementu. MT4 má lepší grafové signály, tak právě podle dema MT4 od jiného brokera chci zadávat pozice do AVA traderu. Poplatky za vklad či výběr jsem taky u nich nenašel, jen ty poplatky za debitku ( zjistil jsem, že ji ale místo Commerzbank vystavuje skotská banka, to je mi divné, no v každém případě bychom s ní tady platili jako cizinec, s poplatkami za výběry, podobně jako my v zahraničí s českou kartou. Zato ale to neproletí českým účtem, takže se o ní nikdo nedoví. Otevírám to příští týden, mám dost nepříjemných a smutných povinností momentálně, možná že i o něco déle, ale určitě ano. Kontakty asi můžeme jet dál přes tohle vlákno, mám dojem, že v podmínkách fóra je zákaz předávání osobních kontaktů, taky jsem je tady ještě nikde neviděl podávat, uvidíme, AVA tu svoje vlákno nemá, pokud by to šlo, tak si ho můžeme nechat založit, podle zkušeností. Zatím zdravím a přeji hodně úspěchů !!!
 7. Jen69

  vyber brokera

  Zargut: jj, ještě jsem si vzpomněl, pozice budu zadávat přes čekající pokyny a to buy stop anebo sell stop, pro případy falešných paternů, asi tak o 10 pipů ( sice se v případě správného paternu připravím o těch 10 bodů zisku, ale zato dost často v případě falešného obratu se kolikrát pokyn nezaktivuje a ušetří tak ztrátu, Samo, ve všech případech se to neodhadne a těch 10 čekajících pipsů může být dostatečné na zaktivování a pak se to teprve znovu vrátí do minusu, ale to už si mohu předem zadat stopku, abych tak prodělal jen něco málo,než spread ) Chci si co nejpečlivěji chránit vklad, protože začít s 300 USD většina traderů tady na fóru označuje jako jistou ztrátu celého vkladu, já to přes tahle varování risknu, ale nepodceňuji ho !!!
 8. Jen69

  vyber brokera

  To Zargut: Omlouvám se, mám smutnou událost v rodině, tak jsem live účet zatím neotevřel, mám všechno připraveno, stáhl jsem si AVA Trader ( MT4 si chci pro lepší signály dát vedle na záložku, je to demo od jiného brokera, můžu zároveň i srovnávat ceny, pro live pojedu na Avě tu jejich platformu, na demu se mi zdála, že má rychlejší plnění, inu mohu se mýlit, to se uvidí ) Teď si posílám peníze na moneybookers, jakmile dorazí, otevírám to, jak jsem napsal . Prostě podle signálů z dema MT4 chci otevírat live na AVA traderu, možná je to blbost, ale na té demozkoušce mi to kupodivu šlo dobře do zisků, až jsem se divil, ale může to být taky jen první dojem, jestli to bude fungovat i na live, je zatím otázka. Na jejich AVA demu byla rychlost exekucí rychlá, švihem, žádné nové kotace, to se mi líbilo, ale právě, že to vím jen na demu, live se teprve ukáže. Ozvu se tady po prvních live zkušenostech. Zatím přeji hodně úspěchů, doufám v ně taky, ale první cíl, jak jsem již napsal prve - udržet se v obchodu !!!! Chtít rychlé výdělky je zrada, moc dobře si to uvědomuji. Zdravím. P.S. Když mi to šlo dobře podle signálů MT4, mělo by to jít dobře rovnou na ní taky, ale tam se obávám těch skluzů a obezliček, jede na ní většina traderů a zahlcují server, který pak nabízí často nové kotace a zisk je třeba zatím v háji, proto se MTčka bojím, možná až moc úzkostlivě, ale chci raději utéct od těch rekotací a skluzů.
 9. Jen69

  vyber brokera

  VISO: Taky to zkusím a jestli to projedeme oba, tak mi nic nevyčítej, žádný důkaz o jejich super serióznosti nemám, první dojem nás může oba zklamat, ae pokud bych do toho nešel, nedovím se víc. Každý broker se pochopitelně chválí a skutečnost se může lišit, ale já tedy do toho jdu taky. Pokud rozumíš anglicky, mají tam v průběhu obchodů komentáře, já jim nerozuměl, ale možná je to jejich hlasová podpora, nevím, prostě do toho někdo kecá v anglině. Hodně zdaru !!!
 10. Jen69

  vyber brokera

  VISO: O AVA se zajímám také, zkusil jsem demo, zde je, co jsem zjistil: Offshore-registrace Britské panenské ostrovy, sídlo na Kypru ( server+ obchodní centrum ), pobočná kancelář v Irsku a v USA ( uživatel Czechdaytrader mi o nich napsal, že to moc neznamená, jsou to pronajaté kanceláře, jakých je v Irsku i na Mannhattanu hodně ) účet u Commerzbank ve Frankfurtu ( solidní ), regulace v Irsku. Dle něho průměr mezi MM brokery ).Platby přijímají různě, nejvýhodnější se mi jeví elektronická peněženka Moneybookers, kam si můžeš poslat platbu v SK a od nich poslat rovnou dolary, nebo Eura, Libry..jak chceš, zjisti si ale jejich účet ve slovenské bance, v Praze je to Unicredit, možná u vás taky. Výběr buď zase podle volby vkladu, odkud jsi to dotoval, nebo nabízejí debetku k tvému účtu u nich od Commerzbank, takže, je to, jako by tu platil Němec s německou kartou. Stojí ovšem poplatky-1. nabití 10 USD, pak 2,5 Usd za platbu, výběr , jako my platíme poplatky za výběr v cizině. Platformy: AVA Trader, nebo MT4. MT4 dává lepší signály než AVA Tr. grafy, má ale hodně skluzů a všelijakých obezliček s kotacemi, u AT ,co jsem zkoušel byly menší ( zase se mi několikrát zasekl počítač, ale mám starší typ, může to být počítačem, nebo u nich, nevím). Obě platformy mají jak čekající pokyny, trailing stop, SL a TP, povoleno skalpování a u Ava traderu lze současně otevřít i hedgingprotipozice za zlevněný spread a pak lze samostatně zavřít ztrátovou pozici a nechat běhat zisky ( výhoda, jinde je to složitější ) Minimální vklad live účtu je 100 USD, při vkladu 300 USD do 1000, dávaj bonus 75 USD k účtu, ale můžeš je použít pouze pro obchodování, k výběru můžeš přistoupit až po zobchodování 750.000,- USD, což při páce 1:200 není tak hrozné( 1:200 je na měnových párech, u komodit je to 1:50 ), pak mají i indexy atd. Spread na EURO/USD jsou 3 pipy, u hlavních párů 4 a 5 pipů, pak už je to moc, ale u komodit jsou v průměru, spíš menší a taky menší margíny při vyšší páce. Jsou lepší, ale i horší brokeři, třeba u měn můžeš obchodovat jen 5 mikrolotů min. t.j. margin jen 50 USD a EU/DOLAR spread jen 1,5 dolaru. Risk je všude a neutečeme mu, nemohu ještě vědět, jak rychle vyplácí atp. ale zdá se mi jako vhodný broker pro začátečníka po tréninku na demech na živo s opatrnickými malými vklady. V září otevírám účet na živo s 300 USD a uvidím, pojedu těch 5 mikrolotů na hlavních párech a trochu jsem zkoušel na demu i některé komodity, např. cukr tam byl slušný atd první snaha je- udržet se v obchodu, pak se uvidí. Zdravím.
 11. Jen69

  Prevod penez do USA

  xja: Nevím, o jaký převod peněz ti jde, ale nejspíš by šlo využít nějakou elektronickou peněženku ( v USA je nejrozšířenější PayPal ) Mají 3 typy účtů: Personal account, Personal Pro a Bussines account. Personal posílá peníze zdarma, ale je omezen max. 400 USD/měsíc a max. 2000 USD/rok, Pro a Bussines nejsou omezeny, ale jsou zpoplatněny, přesně teď nevím, ale je to únosné. Účet mají v ČR u Raifky, takže si ho můžeš "nabít" v CZK a při platbě se to automaticky převádí na měnu, kterou vybereš - tady ovšem zaplatíš poplatek za převod měn, levněji, než u banky -Myslím, že to je kurzem střed a poplatek je 2,5% objemu, tj levněji ( př. u banky kurzem prodej-nákup za směnu na 100 USD při 1 CZK/dolar je to 100 CZK, u PP 2,5 % jsou 2,5 dolaru x cca 20 CZK = jen 50 CZK. Číslo účtu je tvůj Email a poslat to můžeš v USA komukoli taky na jeho Email. Ale snad elektronické peněženky znáš, jedou tady už delší dobu, tak pokud ti píši něco, co znáš, tak promiň, je to jen proto, že já jsem tedy o www: reol.cz zatím vůbec neslyšel. Pokud ne, zadej si PP, je tam toho spousta a najdeš všechno, jsou i jiné peněženky ( např Moneybookers, Neteller, Liberty rezerve atd.), podobné funkce, ale pro USA spíš ten PP. V každém případě ti ušetří poplatky za převod z banky do banky a ty nejsou malé, jinak převody valut se bez zaplacení nedají udělat nikde, možná vyjde levněji směnárna a vést účty doma a na PP rovnou v dolarech a tam už ten převod pak není.
 12. Jen69

  X-Trade Brokers

  vldn: Dobrá ukázka, při zvětšení ukazuje rozdíly, kde u XTB oproti ECN STP a ECN bez STP nedosahuje hodnot jak horních vrcholů, tak i spodních cca o 4 body, asi proto se tu najde dost stížností na nevyplněné TP čka, která by třeba u obou ECN mohla být vyplněna. Jsou patrné i rozdíly v kotacích, kde MM nestíhá přesně kopírovat burzu, není to moc velké, ale leckdy to může způsobit naštvání na MM ( pokud si toho všimne, při jednom grafu těžko ). Konečně, častá doporučení jet raději s ECN nikdo nezpochybňuje, vidíme zde proč.
 13. Jen69

  X-Trade Brokers

  Krony: Souhlasím, vymetání stopek určitě bude pro brokera jen nouzovým a ojedinělým řešením, kdyby to dělali často, asi by jim jejich tradeři utíkali jinam, takže spíš pokud mají čas, tak to vyřeší hedgingem ( tím vlastně zaujmou pozici proti svým vydělávajícím traderům, ale není to tak okaté ). Jestli to ovlivní indikátory, nemohu tvrdit, ale myslím, že každý indikátor je odvozen od pohybu kurzu ( jinak to ani nemůže být), jedině, že podle pohybu kurzu predikuje dopředu pouze metodou extrapolace ( prodloužením ) trendu, indikátor je vždycky druhým v pořadí, i když prodloužením do budoucna " se tváří " jako prioritní, jenže prodloužení trendu nezaručí, že se tak opravdu stane. Pokud tedy broker hýbe kurzem, pak zákonitě asi musí bezděčně hýbat i indukátory.Někde jsem tu již několikrát četl takovou noticku v angličtině, česky to znamenalo, že žádný indikátor se nemůže pohnout dříve, než se pohne kurz. Tohle všechno ovšem platí pro MM, u ECN to není, tam mají jediný zálusk na sebrání spreadu a dost.
 14. Jen69

  X-Trade Brokers

  Krony: Vymetání stopek ( nemluvím tady o XTB, jenom obecně, shodou okolností je to zrovna na jejich vlákně ), brokeři tohle by přeci ani nemohli dělat běžně a denně, psal jsem o tom jako o jakési " záchranné " akci brokera, aby neprodělal. Takže většinou ty rozdíly kurzů nejsou úmyslným vymetáním. Ale již jsem tohle viděl ( nelze napsat kde, nedokážu to nikomu a tak bych mohl být obviněn z pomlouvání. ) - v celkem poklidném dlouhém sestupném trendu s malými výkyvy najednou vyletěl kurz o 40 pipů nahoru, pak 80 pipů dolů a vzápětí se vrátil 40 pipů na původní hodnotu a to se stalo během několika vteřin, na grafu zůstala jen svislá linka bez svíčky, ale stopka byla v čudu, stačilo to. Od té doby jsem to již nikde nezaznamenal, ale jsem si jist, že to udělat jde, byť i broker tohle asi udělat nechce, je to risk i pro něj. vldn: Souhlasím, tick může obsahovat i několik pipsů, ostatně v době vyhlašování makrodat často vyletí dlouhá rychlá svíčka u jakéhokoli nástroje, i u měnových párů, nejenom futures, a kdo by se v tu chvíli staral o rozdíl pipu a ticku. V takové svíčce se ručně nedá otevřít ani zavřít pozice, proto jsem výše psal o nutnosti nezanedbávat SL a TP, to není žádný objev, ví to myslím každý a přesto se tu objevují stížnosti na brokery, že blokují kotace atp. Každý ví, že SL a TP je nutný a přesto to občas někdo zanedbá, no a pak je pozdě, musí se smířit s tím, co je. Ale některé finty broker může dělat taky, prostě s tím se musí počítat.
 15. Jen69

  X-Trade Brokers

  neb: YM trhy se nezabývám, sám budu rád, když to někdo zde objasní. Divím se ale otázce na rozdíly mezi pipem, tickem a lotem, takový základ by měl být znám každému, kdo se vůbec podívá na nějaké základní informace o Forexu. Pip ( z angliny třeba " pecka ", také překladače to překládají jako " jadérko ")= nejmenší možný pohyb kurzu ( někde i ten třeba dělí, např. spread 0,9 pips) ale v obchodu prostě jeden bod, o který se kurz na grafu může pohnout. Tick ( z angl. " znaménko " ), je v podstatě totéž - viz na MT4 vlevo máš graf ticků a porovnej s hodnotou na hlavním grafu - hodnoty jsou stejné. Prostě 1 bod. o který se kurz může minimálně pohnout. Lot = základní objemová jednotka obchodu, = 100.000,- nakupované měny ( př. 1 lot Euro/USD znamená, že nakupuješ 100.000,- Euro např. při kurzu 1,3000 za 130.000,- USD, a pokud např. se kurz pohne na 1,3010, pak jsi vydělal 10x10=100 USD, protože 1 pip je zde 10 USD, tedy 10 pipů = 100 USD, Neuvažujeme zde např spread 2 pipy, t.j. 20 USD, které jsou ziskem brokera, Takže čistý výnos by zde byl jen 80 USD ). Při minilotu pak je objem jen 1/10 lotu, tedy 10.000, - Euro a 1 pip je 1 USD, atd. mikrolot pak je jen 1.000,- Euro atd. Pochopitelně Euro/ dolar je tu jen příklad, u komodit jsou to vždy jejich základní stanovené jednotky ( třeba počet barelů u ropy, nebo bušlů u pšenice a tak. ).
 16. Jen69

  X-Trade Brokers

  vldn: Tak, tak, máš pravdu. XTB je velmi dobrá škola, ale reál je horší. Vyzrát na ně není lehké, navíc trh sám je těžko odhadovatelný, spready mají na CFD a komoditách veliké ( vezmi př. " cukr " nejmenší pozice 0,05 má spread kolem tisícovky ), navíc marginy jsou pro minmální vklad 20.000 CZK moc vysoké, např ten cukr už činí margin kolem 12.000,- CZK, takže k úspěchu začátečníka aby tam člověk dotoval nejmíň 100.000 CZK, jinak se tam začátečník těžko ohřeje delší dobu a když někdo chce začít, kde vzít tolik peněz - hlavně nebrat si na to půjčku, = tuplovaná cesta do pekel. Co jsem z dema zatím vystihl, by možná byly tyhle postřehy ( netvrdím, že jsou správné, možná že alespoň něco ). Takže: 1) Využívat čekající pokyny - hlavně buy stop a sellstop, pro potvrzování změny trendu, ne buy limit a sell limit - ty jsou pro mnohem zkušenější. protože pokud by po aktivaci limitů trh pokračoval v trendu, ztráty letí jak o závod. Při stop limitech to tak moc nehrozí, protože pokyn by se nezaktivoval. Sice bez výdělku, ale i bez ztráty. 2) Zadávat TP, pro začátek ne moc vysoko, sice často zmenší výdělek, ale je častější šance, že se vyplní a broker nemůže dělat nějaké zdržování kotacemi, či zdržovat uzavírání ziskové pozice způsobem " Server je zahlcen příkazy, opakujte akci později "- a mezitím zisk pěkně spadne. Často se to stane při dlouhé svíčce. 3) Stop loss - tady je to mnohem obtížnější, pokud dáme stopku moc blízko, je ve většině případů " vykopnuta " ať už samotným trhem, nebo jestli s kurzem může "škubnout" Market Maker nezjistíme a nedokážeme. Bez stopky ale je to moc riziko, takže můj osobní názor: dát základní stopku cca kolem 50 pipsů odstup ( již velká ztráta v případě vyplnění, ale sledovat vývoj a zavřít to raději dřív ), dát trailing stop asi tak 25 až 30 pipsů, pokud trefíme trend, upravit trailing na menší hodnotu pro rychlejší zamykání zisků, nebo alespoň zmenšování ztrát při nedosažení vstupu ) S tou burzou už to tu bylo napsáno mnohokrát, není o čem diskutovat. Tady jde jen o to, jak začátečník, který nechce se stát " sebevrahem " někde začal a to pro malé vklady mu pak již nezbývá, než ten retail MM se všemi těmi negatívami.
 17. Jen69

  Platforma Plus500

  šukim orim: U Plus 500 mám demo, ale už ho moc nepoužívám, na rozdíl od fandice se mi tam nedařilo ani na demu, ale je pravda, že jsem to moc nehlídal a odbíhal, mezitím tam vlétli ztráty. pokud jsem si dával pozor ( vedle jsem měl na grafu stejný obchodní případ na MT4 ), tedy taky demo a podle signálů z MT4 jsem otevíral u P500, tak mi to celkem šlo dobře, taky kolikrát řada výdělků za sebou bez ztrátového obchodu. Začínám live zkoušet u AVA FX, mají tam nejmenší objem u měnových párů 0,05 lotu ( to je po půldolaru za pip a margin při páce 1:200 je poloviční, ( můžu si dovolit jen menší vklad 500 USD a při 0,05 je margin jen 25 USD ), je to tedy již více riskantní páka, ale při malém objemu se pro začátek držím v mírné ztrátě. Zkouším to u nich z toho důvodu, že tam lze zlevněně otevřít současně hedging pozici, tím se ztráta drží stejná v rozsahu spreadů, stopky na obě pozice a pokud se trefím do svíčky, tak ztrátová se zavře a nechá běžet zisková, často ovšem se svíčka zastaví a jde to do korekce, tak to zavřu zhruba tak buď jen s malou ztrátou, nebo výdělkem. Jedu tedy dost opatrnickou zkoušku a snažím se opět vedle na demu MT4 čekat na signály, abych ty grafy t.zv. " dostal do oka ", nu zatím jsem v poklidu a trénuji na live psychiku, zůstat u téhle troškařiny přeci jen není ono.
 18. Jen69

  Platforma Plus500

  fandic: Ale doporučuji - začni opatrně, jdeš do toho opravdu dost hrr a jak říkáš bez zkušeností, a tady už jde o opravdové peníze !!! Přeji hodně štěstí !!!
 19. Jen69

  Platforma Plus500

  fandic: Dotace je v CZK, Plus 500 bere elektronickou peněženku Moneybookers, účet MB je v Praze u Unicredit, registrace i účet zdarma, účet nabiješ ze svého v CZK taky zdarma, takže zaplatíš jen za převod do Plus 500 ve výši max. 1/2 Eura = ekvivalent asi tak 12,50 CZK. Kartou to jde taky, ale musíš mít povoleny internetové transakce a za převod ti strhnou z karty 2,5 % vkládaného ( převáděného ) objemu, to je daleko víc !!! Pozor, kartou jde dotovat i MB účet a těch 2,5% je tam taky - nejlevněji to vyjde z vlastního běžného účtu přes Internetbanking bez poplatku za platební příkaz ( jde o normální domácí platbu ) a pak na P500 za těch 12,50 CZK, bez ohledu na výši převáděného objemu peněz, což je úplně všechno a to je zanedbatelné.
 20. Jen69

  Platforma Plus500

  fandic: Tak myslím, že tě nikdo kamenovat nebude ( já nejsem ani ten profík ), ale pokud si neděláš legraci a myslíš to vážně, dej tady na fóru do placu jak jsi dopadl, myslím, že to bude diskutéry zajímat. Jinak jak vyplácejí, nevím, neopovážil jsem se tam poslat ani korunu ( jsou lepší platformy ), ale nečetl jsem na jejich výplatní morálku žádnou stížnost, dneska už jsou regulováni v FSA v Londýně a prý i pod dozorem ČNB, tak snad je to tam v pořádku, to uvidíš, pokud se ti tvůj záměr podaří.
 21. Jen69

  Kvalitní česká brokerská společnost

  DaveT: Takže mi to "došlo" správně, jde ti o tu směnu. Že naše banky jsou opravdu " vydřidušské ", souhlasím na 1000%, myslím, že jsou vůbec nejhorší na celém světě, a to tedy je víc než smutné, máš plnou pravdu !!! Vlastní příklad: například zrovna ČSOB za předčasnou splátku úvěru napaří dlužníkovi smluvní pokutu, to nedělaj ani lichváři ( i když s nimi je lepší si nic nezačínat ). Marvik: Myslím už, že rozumím, o co tu běží, začalo to u velkých bank mezi sebou, říká se tomu v přeneseném slova smyslu " arbitráž ", to je když banky číhají každý den, jaké kurzy která banka ráno vyhlásí a pak rychle - levněji nakoupí za miliony od banky, která se t.zv. " bodla " a vyhlásila prodejní kurz nižší, než druhá banka kurz nákupní a okamžitě obratem nakoupené miliony prodají této bance za kurz nákupní. Vydělají tak bez rizika miliony na rozdílu kurzů, a pak to velice rychle skončí, protože prodělková banka okamžitě kurzy upraví, načež mají celý den volno, nová příležitost se již nemůže objevit tentýž den, všichni si to ohlídaj. Taková akce typu " kulový blesk ". Takže mám dojem, že banky ( zde ČSOB ) potřebují např. prodat valutu, která jde na burze dolů ( bral jsi to z burzovního kurzu, ne bankovního ) ještě za poměrně slušné peníze, aby neztráceli na hodnotě, tak třeba nabídnou slušnější kurzy, než ráno oficiálně vyhlásili, připomíná to takovou " arbitráž " v malém měřítku, a minimum 1000 USD je, aby to nebyla úplně příšerná troškařina, pro pár šestáku by to za to nestálo. Asi by se tyhle příležitosti pro nás dali vyhledávat podle burzovních kurzů, a to když pojede burzovní kurz dolů, pokud by jel nahoru, tak vsadím boty, že ti žádná banka takovouhle " slevu " nenabídne ", a danou měnu drží, protože vydělává !!! Nu, pokud je to tak, pak se opravdu dá najít levnější konverze, otázkou ale je, zda je to i konverze hodnotová, mám dojem, že jde jen o konverzi nominální. Ale to nevadí, kurz se může otočit a hodnota se tak nejen vrátit, ale i převýšit, ale současně i naopak se dá hodnotově v budoucnu ztratit ještě víc. To je normální u všech měn a je to běžné, každý nějakou máme a její reálná hodnota se neustále mění a jedeme v tom trvale všichni. Takže myslím, že nejsem takový boháč, abych do toho šel, zatím toho nepotřebuji tolik vyměňovat, ale je to dobré připomenutí do budoucnosti.
 22. Jen69

  Kvalitní česká brokerská společnost

  To Marvik: Ale jakým kurzem rozumíš Aktuální kurz? To je kurz nákup, nebo kurz prodej, nebo kurz deviza střed ? + těch 5,10 ? Normální bankovním kurzem nakupuješ devizu kurzem deviza prodej ( včera byl dolar za 19,10 CZK a kurz deviza nákup-t.j. kurz, za který banka nakupuje dolar ode mne jen 18,10 CZK, tedy bankovní spread na 1 dolaru byl celá 1 koruna ), takže rád bych, jestli tu ČSOB můžeš vysvětlit přesněji. Není tam ta spreadová koruna opomenuta ? Díky za vysvětlení !!! tenhle fígl ČSOB mi dost zajímá, rád bych tam zašel si něco podobného zřídit.
 23. Jen69

  Kvalitní česká brokerská společnost

  DaveT: Ještě doplnění - ten účet u AVA má výběr obchodované měny USD, EURo, Yen, GBP, účet je u Commerzbank v Německu, takže karta by asi nebyla nejhorší pro cestování, snad by se i vyplatila, ale podrobněji to vědět nemohu.
 24. Jen69

  Kvalitní česká brokerská společnost

  DaveT: V tom případě se musím přiznat, že ti nerozumím. Možná se mýlím, ale zdá se mi, že mícháš dohromady forexové obchodování se směnárnou CZK za valuty, nic ve zlém. Ale jen si třeba vezmi, že by jsi na forexovém obchodování prodělal ( což je podle zdejších příspěvků i mé vlastní zkušenosti časté ). Pokud myslíš, že bys jenom přes forex " protáhl " peníze bez jediného obchodu - tedy jen vložit CZK a vybrat ve valutě, tak to myslím nepůjde nikde, protože CZK je všude s majoritními páry ( USD/CZK, EUR/CZK, jiné se snad ani neobchodují, alespoň jsem je nikde neviděl ), považována za t.zv. " exotický " pár ( svět nás má asi za exoty, nevím ), no ne, jsme mrňavý státeček ve světovém měřítku téměř zanedbatelný a tak tam jsou všude spready jak Himaláje, nejmíň jsem viděl 100 pipsů právě u XTB, ale oni tam spready dost roztahují podle obchodních hodin. A navíc ti to vrátí jedině v CZK. To ale je u Moneybookers taky, sice si tam tedy můžeš zřídit účet třeba v Eurech, ale kde směníš CZK za Eura ? Jedině banka nebo směnárna, a jsi tam, kdes byl na začátku, nebo ještě hůř. Prostě elektronické peněženky ti ušetří na poplatcích bance za mezinárodní převody, ale jako směnárna budou fungovat obdobně jako směnárna, tedy s poplatkami 2,5%. Prostě, pokud je tvůj záměr přes forex se dostat levně k valutám, tak to moc asi nepůjde. Je tu jeden broker - AVAFX, který kromě výběru přes banku nabízí k forexovému účtu výběr přes jejich MasterCard debetku, se kterou můžeš běhat a platit dolarama, ( navíc finančák tě prakticky nezjistí, protože s ní všude platíš jako cizinec a přes žádný domácí účet to neprojde), ale karta stojí - první nabití 10 USD a měsíčně 2,5 dolaru poplatek za vedení + nemám ověřeno, jak jsou spolehliví, je to offshore panenské ostrovy, Irsko, regulace v Irsku - recenze na ně mi napsal tady ve fóru zkušený uživatel, myslím je to ve vlákně plus 500, nebo vyber brokera, prý nic moc, no a poplatky tam jsou za kartu taky. Nu hledej dál, přeji ti úspěch, jinak nevím, co bych víc mohl říci. Jj. ještě k té AVA kartě, pokud platíš s ní v CZK,nebo jiné měně, než dolar, tak ještě strhnou poplatek za konverzi, takže asi to zrovna ideální řešení není, spíš ještě horší, než normálně přes banku. Ale v dolarové zemi by to tak nejhorší nebylo.
 25. Jen69

  Kvalitní česká brokerská společnost

  Kingie: Doplnění - pokud k platbě použiješ kreditku či debetku, karta musí mít povoleny internetové transakce, jinak to nebude fungovat. Takže si můžeš i pojistit bezpečnost karty - po realizaci transakce si dáš pozastavit internetové transakce a nikdo po internetu ti je nemůže vybrakovat, v případě potřeby si transakce necháš na potřebnou dobu povolit a zase pak zrušit, takže riziko není velké. Také tenhle systém umí provést platbu z obojího - vyčerpá zůstatek účtu a pokud to nestačí, vezme si zbytek z karty.
×
×
 • Vytvořit...