Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

mapler

Members
 • Počet příspěvků

  475
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

1 Neutrální

Více o mapler

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. mapler

  Kupenie akcie cez opcie

  Ad1/ U vypisování jde primárně o získání Prémia, to je OK, jenom musíš znát odpověď na otázku, co budeš dělat, když sice získáš Prémium, ale cena klesne natolik, že to bude nepodstatné vzhledem ke ztrátě, jakou vytvoříš na Short Put nebo potažmo na přiřazených akciích Ad2/ 1/ Nákup 4x Long Put ATM a nákup 200x Long akcií do Delta Neutral. 2/Výpis OTM 2x Short Put pod strike Long Put. Získáš Prémium a budeš spokojen s přiřazením, protože získáš akcie za méně, než je strike Long Put, které je hedžují 3/ Současně výpis OTM 2x Short Call nad strike Long Put - získáš Prémium a budeš spokojen s přiřazením, protože prodáš již držené 200x Long akcie za vyšší cenu, než jsi je pořídil Toto je ale jen v hrubém nástinu bez patřičných nuancí...:c)
 2. mapler

  Kupenie akcie cez opcie

  Ahoj, "háček" je právě v tom, že musíš odhadnout, jaká bude cena akcie při expiraci vypsané Short Put opce, nic jiného. Musíš prostě potřebovat, aby cena akcie AAPL byla mezi hodnotou 259 USD - 260 USD, aby jsi získal akcie a mělo to smysl, a to je například ve čtrnáctidenním, měsíčním... horizontu (podle expirace opce) nemožné. Zkus si udělat backtest a uvidíš, jak se ti bude tato strategie na tebou vybrané akcii dařit. Pokud budeš sbírat Prémia, tak to bude OK, ale problém nastane, pokud se vypsaná opce dostane "do peněz" a cena nebude v požadovaném cenovém rozmezí, které dává smysl vůči vypisovanému strike (cena nabytí Long akcií). Vypisování Short Put opcí pro pořízení akcií má smysl a je to dobrá myšlenka, ale zcela v jiném obchodním konceptu, takto jednoduše to ale nijak extra nefunguje...pouze můj názor :c)
 3. mapler

  Kupenie akcie cez opcie

  Ahoj, pravděpodobně jeden z největších mýtů, jak vypisovat bezpečně opce. Výpis Short Put na strike 260 se ziskem Prémia je super, pokud se cena do expirace nepřiblíží k této ceně a Prémium mi zůstane, může být modelově +100 USD. Pokud se ale cena akcie začne pohybovat (klesat), tak musím vědět, že abych byl v této situaci OK, tak se cena nesmí dostat pod strike Short Put 260 mínus 100 USD, tedy pod 259 USD. To je téměř nemožné předpovídat k nějakému okamžiku expirace opčního kontraktu Short Put, cena může například klesnout na cenu 250 USD a na této ceně zůstat po dlouhou dobu (třeba i léta), vytvořená ztráta (nákup akcií za cenu strike 260) s Prémiem +100 USD při ceně akcie AAPL na úrovni 250 USD je -900 USD a nic se s ní nedá dělat. Argument, že budu proti těmto Long akciím vypisovat Short Call do Covered Call a umažu tak svou ztrátu není na místě - malá Prémia, možnost dalších poklesů ceny AAPL, atd...pouze můj názor :c)
 4. mapler

  OPCE

  zdravím, trial TOS opravdu končí po 60-ti dnech. Měl bych jednu radu. Pokud si v něm provedeš nějaké vlastní rozložení grafů, nastavení indikátorů...atd., tak je dobré v pravém horním rohu aplikace, v menu "Setup" uložit toto nastavení pomocí "Save Workspace As" pod nějakým názvem. Pokud si po šedesáti dnech vytvoříš nové uživatelské jméno, tak po spuštění "nového TOS" si původní nastavení "oživíš" kliknutím na jméno uložené Workspace z tohoto místa. TOS je dost intuitivní a skvělá platforma, které se téměř nic jiného nevyrovná, protože je zejména zadarmo pro testovací účely a disponuje historickými opčními daty. Stojí za to ji takto obnovovat. K obchodování tě nemusí mrzet, že nemáš u TD Ameritrade účet, protože mají celkem vysoké poplatky a k obchodování opcí tak velmi skvěle poslouží například IB (můj názor) :c)
 5. mapler

  OPCE

  zdravím, 1/ záleží na obchodním stylu, ale obchodovat bez živých dat mi přijde dost nevhodné, protože se můžeš připravit o podstatné části ceny nakupovaných/prodávaných opcí 2/ pokud se podíváš do specifikace opčního kontraktu na RUT, tak násobitel (Multiplier) je 100, takže pozorovaný kredit musíš vynásobit *100. Ve tvém případě by jsi získal +12 USD kredit, což také zhruba zobrazuje RiskProfile. Přenášení údajů do RiskProfile provázení nepřesnosti a zobrazoavná hodnota kreditu +12 USD je také zavádějící, protože pokud se podíváš do MaxLoss, tak vidíš -955 USD. Znamená to, že při rozsahu strike 1000 USD by jsi měl být schopen získat Prémium společně s útratou za komise +45 USD, protože -1000 USD je hodnota maximální možné ztráty :c)
 6. mapler

  OPCE

  zdravím, zkus www.financnik.cz/forum/read.php?16,265948, možná tě něco zaujme :c)
 7. mapler

  Interactive brokers

  Jeliman, přiznám se, že jsem ve spojení tvého diskuzního jména a obsahu dotazu nemohl odpovědět jinak, doufám, že to bereš jako nadsázku a možná můj slabý pokus o humor, určitě se nechci nikoho dotknout...má rada je být při vyplňování aplikace trošku Jason Bourne a údaje přizpůsobit ve tvůj prospěch, dneska děláš v bance zítra třeba někde na úřadě, tou bankou bych to tedy nějak nekomplikoval... :c)
 8. mapler

  Interactive brokers

  Ahoj Jelimane (už tedy ten nick mě pobavil, proto se omlouvám za níže uvedené, protože autor takové přezdívky si možná nic jiného nezaslouží ...), samozřejmě musíš uvést, že pracuješ v Em bance - pobočka Strakonice, protože tam se dozvíš spousty zákulisních informací ze světa vysokých financí, které následně zneužiješ k tomu, aby jsi se brutálně obohatil na úkor břídilů z Vól Strítu. Pokud budeš Jason Bourne a uvedeš o své identitě nesprávné údaje, tak tvůj spánek už nikdy nebude takový jako byl dřív, protože FBI bude každé ráno v černém SUV sledovat, kam že to vlastně jedeš do práce a pokud se prolátne, že namísto "construction services" (tedy nejsi malíř pokojů jak jsi uvedl v aplikaci) makáš na tvé své pobočce - tvůj osud je zpečetěn..... :c)
 9. mapler

  Opce a dividendy

  dynosWCH, ano, ve světle všeho výše uvedeného v tomto vlákně - short opce OTM = téměř jistota nepřiřazení :c)
 10. mapler

  OPCE

  o.volny tvorba Ask/Bid ceny je dosti komplexní téma. Nevím jak u IWM, ale u "exotičtějších opcí" které se běžně v nějakém větším objemu neobchodují, je běžné, že tvoje poptávka/nabídka po opčním kontraktu pohne s cenovým rozpětím Ask/Bid. Můžeš to například chápat tak, že Ask cena je "zbožné přání Market Makera" prodat kontrakt za takovou Ask cenu, to se mu ale samozřejmě nemusí podařit, pokud ale na jeho cenu přistoupíš, je otázkou "kdo je tady vítěz", to musí vyplývat s tvé strategie a tvého nastavení a očekávání realizovaného obchodu. Takže shrnuto, kde není konkurence v podávání nabídek, může si poptávková cena jakoby "dělat co chce"... :c)
 11. mapler

  OPCE

  Ntraveler, nerozumím termínu "pohyb opačným směrem", Iron Condor je nesměrová strategie, takže opačný směr je v tomto případě "protimluv", připoj screenshot problému, pak snad poradíme... :c)
 12. stivinek, ano je to tak, daň je 15%, pokud budeš mít dividendy z amerických akcií,, tak je ti daň sražena brokerem u výplaty, takže na účet dostaneš 85% dividendového výnosu. Dividendová akciová portfolia lze slušně řídit nebo chránit pomocí opčních strategií například Covered Call nebo Collar a tak jim postupně přidávat další případnou hodnotu... Zásadním problémem pak je, aby dividendový titul neprodělal na své ceně více než je utržená dividenda.. :c)
 13. mapler

  Broker pro opce

  galant, já ti mohu doporučit jednoznačně Interactive Brokers, je to ale jenom můj názor. Poplatky si najdi na jejich stránkách, jsou téměř bezkonkurenční. Co je ale největší plus je to, že pokud se budeš v opcích vyvíjet a budeš chtít využívat nějaké další například analytické nástroje, tak tento broker je v tomto hodně vpředu, co se týče fundování účtu, tak sice uvádějí nějakou částku jako minimální, ale pokud tam pošleš 5 k USD, tak to myslím bude také fungovat, pokud by to nefungovalo, tak si peníze vypůjčíš, dosáhneš požadovanou hodnotu a půjčené peníze si pošleš zpět a vrátíš, alespoň si vyzkoušíš, jak funguje vklad/výběr. Nebudeš mít povoleno dělat obchody, pokud budeš mít, tuším, méně než 2k USD, tolik alespoň za mě a samozřejmě ať se ti to všechno daří :c)
 14. mapler

  Broker pro opce

  galant, pokud se dobře dívám, tak 5 USD/opční kontrakt, to je z mého pohledu "zlodějina" pokud budeš obchodovat opce na nejfrekventovanější indexy, pokud se dále dobře dívám, tak 5 USD za nákup akcií, pokud za čtvrtletí neuděláš více než 150 obchodů, to je také katastrofa. Nevím k čemu ti bude kvalitní support, obchodovat budeš přece sám podle své hlavy, pokud se dívám na poplatkovou politiku tak Broker-Assisted příkaz tě stojí 25 USD...
 15. mapler

  Opce a dividendy

  Luo pokud se v ITM nachází za života opce na daném podkladu (AAPL např.) modelově 10.000 opčních otevřených kontraktů (včetně tvých, které tvoří IC na AAPL), tak pokud 1.000 držitelů této opce dá příkaz k exercise - potom z těchto 10.000 opčních otevřených kontraktů bude vybráno [bold]NÁHODNĚ[/bold] 1.000 pozic, aby byly assignment (to znamená 10%), 90% zbylých = 9.000 kontraktů zůstává v trhu open dále...
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.