Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

emun

Members
 • Počet příspěvků

  251
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem emun

 1. emun

  Převod peněz z ČR k IB

  Nejlepší současný je stejný jako kdokoli jindy. Jediné co na tom můžete udělat nejlépe je najít si banku, která si počítá nejmenší poplatek za převod deviz mimo EU, tj. do USA.
 2. emun

  Existuje vůbec?!

  to Leonheart: Souhlasil bych s Taraka. U IB jsem osm let a za tu dobu jsem neměl žádný podstatný problém. To samozřejmě neznamená, že to je broker pro každého. Někomu může vadit oněch 10 USD za neobchodování. Ale pokud by se mě někdo zeptal, tak za sebe můžu jednoznačně doporučit. Pokud ale víte, že s frekvencí obchodů to nebude valné a ten poplatek vám vadí, tak si asi budete muset najít někoho jiného. Pak jsou asi brokeři, kteří vám dají o něco levnější komise... to by mohl být taky další důvod. Mají menší marginy nebo požadavky na výši částky potřebnou k založení účtu. Ale jiné důvody mě nenapadají...
 3. emun

  Broker na akcie (DEMO)

  Pokud bude demo účet používán, tak je pokud vím bez omezení. Když by jste si zřídil demo účet a neproběhla tam žádná aktivita, tak vám ho po čase zruší.
 4. emun

  Ninja Trader 8, stahování a ukládání Instrrumentu do platformy

  Já bych tenhle dotaz směřoval rovnou na NT support. Jsou velmi ochotní a jistě poradí...
 5. emun

  Ninja Trader 8, stahování a ukládání Instrrumentu do platformy

  OEX je v NT8 defaultně přítomen, netřeba tedy nic přidávat (viz. Control Center > Tools > Instrument Lists > Indexes > OEX).
 6. emun

  Převod peněz z ČR k IB

  Lze k IB poslat dolary, ale nikoli přes HSBC, ale přes banku v USA. Tj. vyjde to o něco dráž.
 7. emun

  Ninja Trader 8

  V NT8 jsou defaultně všichni konstituenti hlavních amerických indexů, tj. včetně S&P500. Tím pádem i všichni konstituenti pro S&P100. Netřeba tedy nic importovat.
 8. emun

  Ninja Trader 8

  No nevím... pro mě neprogramátora jsou osmičky naprosto super!! Má spoustu nových a velmi praktických vychytávek, které používám docela často. A zbytek je otázka naprogramování, což je určitě složitější než v sedmičkách, ale to neřeším. Své vlastní indikátory jsem si přepsal sám a něco i do vyrobil díky větším možnostem, které defaultně NT8 nabízí (další plus z mého pohledu). To na co nestačím si prostě nechám udělat od odborníků a zaplatím za to. Za ty roky co mám Ninju jsem ušetřil oproti pronajímaným softům bratru tak přes 100 000 Kč, spíš víc, takže pár set dolarů za programování opravdu neřeším. Hlavně je vidět, že development skutečně implementuje doporučení uživatelů, viz. show/hide panel obchodovaní z grafu, kde přidali klávesovou zkratku. Tohle se u NT7 pokud vím nikdy nedělo. To bylo jako když mluvíte do dubu... Za mě tedy naprostá spokojenost.
 9. emun

  Broker na akcie (DEMO)

  Tak třeba právě IB nabízí demo účet/free trial, viz k tomu zde: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1286
 10. emun

  Interactive brokers

  Proč by nemělo být??? Záleží přeci jenom na vás kolik akcií si chcete koupit. Když bude hodně drahá, tak si s menším účtem budete moct dovolit třeba jen jednu nebo dvě...
 11. emun

  ETF SPY bod

  Ano, ETF se chová jako akcie, tj. žádná páka.
 12. emun

  Interactive brokers

  IB má na svém webu pro tyto případy pěknou pomoc. Jmenuje se tuším "Data assistant" a je někde pod Tools nebo tak nějak. Nalogujte se do svého účtu a někde pod hlavní nabídkou to najdete. Pak zadáte, pro co data potřebujete a vyjede vám kompletní nabídka.
 13. emun

  AKCIE - tipy na obchod

  A když se vám líbí RIG, tak co takhle ATW?
 14. Jo, a pokud byste měl peníze u tehdy asi největšího brokera s Bitcoinama, tak byste měl nula, protože ho někdo hacknul... (i když, jak to konkrétně dopadlo nevím, mám jednoho známého, který tam měl peníze, tak bych se ho musel zeptat). To byl také jeden z důvodů, proč jsem do toho tehdy nešel a dobře jsem udělal.
 15. emun

  AKCIE - tipy na obchod

  Cena téhle akcie stojí na ropě a jejímu nějak extra velkému růstu moc nevěřím. Jakmile cena stoupne, tak US těžaři "roztočí kohouty" a cena zase spadne. Kromě toho jsou tu alternativní zdroje energií, jejichž podíl bude určitě růst s investicemi a rozvojem technologií, i když to je běh na delší trať.
 16. emun

  Diskuze k článku: 15. Stop-loss

  Hm, to máte asi pravdu, díky. Tak mě napadá, co je vlastně lepší použít pro SL, abych vystoupil co nejlépe, tj. optimálně na místě umístění SL. Řekl bych, že Stop Market...? Trochu asi do detailu nechápu fungování Stop Limit příkazu... Nemohl by jste to zde prosím detailněji popsat? Děkuji
 17. emun

  Diskuze k článku: 15. Stop-loss

  Stop-loss může být i příkaz limit, což je určitě lepší, neboť se tím zabrání skluzu v plnění. Ale je fakt, že v uvedeném příkladu by byl asi market lepší, protože předpokládám, že bych jinak po gapu asi nebyl vyplněn...???
 18. emun

  Obchodování FinWin

  Určitě se obchodovat dá, bohužel ale jen prodělečně...
 19. emun

  Interactive brokers

  OK, to bych samozřejmě chápal, ale když jsem si spočítal vzdálenost vstupu od (tehdy) aktuální ceny trhu (jen odhadem, dle toho co napsal Pepa84) a další vzdálenost k případnému margin callu, tak mně to vyšlo na tolik, že to by ani "jeden velký noční pohyb" nesmáznul. A s postupem času, jak trend postupuje, tak se riziko spíš snižuje, než zvyšuje. Ale ok, nejsem žádný expert na rizika brokerů, tak snad máte pravdu. Díky Petrovi za zajímavý tip s opcemi. Pro mě taky španělská vesnice, ale s tím novým studijním materiálem se teď třeba trochu posunu, takže díky i za to
 20. emun

  Dlouhodobá investice do akcií - držení 20let

  To je trochu zvláštní otázka... Ale teda asi takového, který mezitím nezkrachuje :), tedy větší a známější broker (třeba IB)...
 21. emun

  Interactive brokers

  Zajímavý. Já myslel, že když má broker blokovaný svůj margin, tak by měl být spokojený. Takhle to skoro vypadá, že broker vidí jak vy vyděláváte a on nic, protože jste nakoupil, a teď jen sedíte a čekáte, místo toho abyste pěkně obchodoval a kupil komise... Tak si chce urvat taky něco pro sebe... Jinak si to nedovedu vysvětlit.
 22. emun

  Interactive brokers

  Hm, to by mě teda docela zajímalo. Můžu se zeptat, jak to byla velká pozice - kolik kontraktů a jak dlouho jste jí držel, než jste dostal toto upozornění?
 23. emun

  Nové diskuzní fórum

  Hm, mně se taky líbí Jen mi tady chybí tlačítko děkuji, jak je to v mnoha jiných fórech, když chci někomu poděkovat, ale zároveň nechci "zaplevelovat" vlákno...
 24. emun

  Automaticky screenshot

  Nástroj, který něco podobného umí je možné najít zde: https://futures.io/elite-circle/32667-chartminder-chart-trade-journaling.html
 25. emun

  Dlouhodobá investice do akcií - držení 20let

  No, váš broker bude mít určitě nějakou obchodní platformu nebo prostředí, ve kterém se pohybujete, a kde uvidíte stav svého portfolia (předpokládám, že během dvaceti let ho ale určitě budete muset párkrát upgradovat Určitě vám taky poskytne nějaké potvrzení provedeného obchodu, které si můžete uložit nebo vytisknout, to bude ale hlavně pro vaší potřebu a evidenci.
×
×
 • Vytvořit...