Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

BOBR

Members
 • Počet příspěvků

  645
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem BOBR

 1. BOBR

  AMP Futures

  Petr69: Parádní!!! Děkuji mnohokrát, normálně jsem se nalogoval a mám ke všemu přístup. Tohle jsem přesně potřeboval. Děkuji ještě jednou :)
 2. BOBR

  AMP Futures

  Zdravím, Obracím se s dotazem na tradery, kteří používají Sieru + AMP. Před nedávnem jsem přešel a řeším, jak mohu online kontrolovat svůj účet. Dříve jsem pracoval s NT7 a tam jsem vše pohodlně viděl v záložce account. Myslel jsem si, že heslo půjde použit do nějakého webového klienta od CQG, kde bych to mohl vidět, ale nejde. Mirovi jsem poslal podobný odstavec a nevyjádřil se. Můžete mi tedy poradit jak toto řešíte? Je pro mě dost nekomfortní být odkázaný pouze na můj excel a daily statement. Děkuji moc :)
 3. BOBR

  Sierra Chart - nastaveni II

  Můj problem s YM vyřešen - stačilo si zaplatit data na CBOT... :D
 4. BOBR

  Sierra Chart - nastaveni II

  Zdravím Vás, obracím se s dotazem na ty, kteří mají SCH u AMP spolu s daty CQG. Já teď přecházím z NT7 a můsím se v tom zorientovat. Zatím mám jen problém, že mi nejdou realtima data na trh YM ... Přitom, když stejným způsobem spustím ES nebo NQ, tak normálně jednou. Čím to může být?
 5. Děkuji ještě jednou všem... Také přeji pevné nervy aby jste se přehoupli a prolomili ledy! :-)
 6. 3trojan: Dříve jsem obchodoval TF, ES a FESX.... FDAX byl na mě příliš drahý a volatilní. O přechodu určitě neuvažuji. Zbytečně bych musel naabsorbovat nový trh po té době. Navíc zatím obchoduji pár kontraků tzn. mám stále spousty prostoru pro navyšování než by mi nedostačovala likvidita těchto trhů. :-)
 7. Sinuhet: Obchoduji NQ a YM současně... Dříve jsem obchodoval TF, ES, FESX. :)
 8. Všem děkuji za podporu! Doufám, že brzy přibydou další články podobného typu a nezůstaneme s Wemem sami. At se Vám daří!!! :)
 9. Právě trávím čas u moře a provádím takové aktivity každé léto. Možnost jak se skokově zase někam posunout. Doporučuji všem!!! :-)
 10. BOBR

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  agadrajj: Dám to tady ... Napřed si teplaty extrahuj ze zipu .... Pokud máš scripty úspěšně naimportované, tak před zapnutím si vlož ty jednotlivé template do složky: dokumenty-->NinjaTrader7-->Templates-->chart. Pak spust NT7 a zapni si nějaký graf. až ti najede, klikni pravým do grafu a dej dej template --> load teplate a vyber nějaký. Pokud budeš zapínat ten template na IMD3, tak musíš napřed zapnout graf, do kterého dáš pod sebe 3 grafy (nq,ym,es) Jinak ti nepůjde zapnout. Snad to už pojede.... Soubor mi nejde přiložit, tak to máš tady ... leteckaposta.cz/501586054 Klikni na ten malý drobný nadpis "template.rar" :)
 11. Ještě bych dodal, že ona "profesionalita" v tradingu může být jenom klamem (opět nahodilost). Vždy když si něco podobného jen na chvíli myslím o sobě a své profesionalitě (že už mi to jde profitovat celkem dlouho), tak si vždy vybavím hezkou myšlenku, která to skvěle demonstruje! Znáte ruskou ruletu? Máte 5 prázdných komor a 1 s nábojem. Pravděpodobnost 1/6. Pokud by všichni na planetě, cca osm miliard lidí, hrálo ruskou ruletu každý měsíc jednou, tak zjistíte, že by se někteří jedinci dožili i 30 let. Otázka zní: Dokázali byste mu skočit na "špek", že to umí hrát ruskou ruletu profesionálně? Určitě ano. I on sám by tomu věřil, přesto je to však jen klam nahodilosti. :)
 12. Jak tady čtu ty články, tak si nemohu pomoci... Někteří si zkrátka nechtějí připustit, že "náš" retail trading jsou čisté spekulace. To slovo totiž samo o sobě nenese takové vznesené povědomí, jako když řekneme pojem profesionální obchodník na futures... Musím se přiklonit k Sage... Má asi nejstřízlivější pohled na věc. Ryze pragmatickou. Sám teď čtu skvělou knihu, kterou bych dal přečíst všem nadšencům, kteří v tradingu chtějí vidět vice než v něm skutečně je aby je posadila nohama na zem. Je to kniha "Zrádná nahodilost. O skryté roli náhody na trzích a v životě" od autora "Nasim Nicholas Taleb". Tento autor napsal také slavnější knihu "Černá labuť". Ta ale není tak konkretní a nemíří přímočaře na trhy, jako právě tahle. Tato kniha Vám ukáže a odpoví na všechny zdejší nejasnosti, Ukáže vám, kolik těch profesionálu, kteří sedí v bankách nebo v privátních fondech a točí milióný dolaru tam z velké pravděpodobnosti jsou náhodně, než je "sundá" černá labuť. Zcela Vám rozpustí bájné představy o guruech tradingu. Při pozorném čtení dostanete velkou lekci a příležitost, jak celou tuto problematiku uchopit co nejpragmatičtěji. Přijmout nahodilost, která se podílí na Vašem každém obchodu. Také to, jak je těžké mít dlouhodobé edge, jak se nejlépe připravit na co nejdelší přežití v trhu proti náhodám, které se ještě nikdy nestaly ani ve Vašich stoletých backtestech. Pokud tento koncept dokážete vstřebat a rozvinout, tak věřím, že můžete být na správné stopě... Samotného mě praxe i tato kniha naučila mít extrémně nízké sebevědomí v trzích. Sice vydělávám už nějaký rok intradenně, ale nikdy bych si netroufnul říct, že mám v trhu edge, nebo že umím předpovědět trh byť jen na sekundu dopředu, nebo že umím pracovat s nahodilostí. Jediné co vím je, kolik mohu riskovat na obchod v dané situaci, a že hledám situace, které nabízejí "šešikmené rozdělení pravděpodobnosti". To jestli se do té situace dokážu trefit je zase věcí nahodilosti. V hodně věcech Vám pomůže nastínit nejhorší scénáře Monte carlo simulace a ani ty nejsou žádnou zárukou. Jen vám pomohou si uvědomit, jak jste ranitelní do budoucna... Asi bych se tady mohl rozepisovat hodiny. Shrnul bych to asi větou: Čím více pochopíte a připustíte, že vlivem nahodilosti trading nemáte pod kontrolou, tím máte větší šanci uspět, když se podle toho začnete taky chovat. :)
 13. K tomu bych dodal výrok Jordana Belforta z filmu Wolf of Wall street, se kterým se plně ztotožňuji a sám sem to prožil. "Let me tell you something. Theres´s no nobility in poverty. I´ve been a poor man and I´ve been a rich man. And I choose rich every fucking time!" :)
 14. BOBR

  E-mini NASDAQ II

  takže burza otevře o hodinu dříve? :)
 15. to K_Pavel: Pavle, nejčastěji si čtu podněty a vlákna v uzavřeném vláknu ve FIMS... nemám nějaké konkrétní vlánko, které sleduji. Jinak by bylo asi nejlepší na sebe vzít nějaký kontakt, www, ale nevím, jak to místní diskuze a pravidla dovolují... Ranní meditace mi zabere (od doby, kdy vstanu po dobu, kdy odejdu od pc) cca 2h. V 15:30 si vše zapínám, kontroluji funkčnost záložního internetu a procházím ještě přípravu. Kde mám S/R zóny a jaké scénáře jsem schopen akceptovat. Chystám si čaj k pc, kontroluji forexfactory.com... Úplně na závěr si pustím mojí oblíbenou skladbu, a jen se zkoncentruji, vyčístím hlavu od pozitivních a negativních (obě emoce výrazně škodí mému obchodování) zážitků, tak abych byl co nejvíce neutrální a začínám se orientovat, jaký je trh, co vidím. PS: promiň, že reaguji opožděně, ale dlouho jsem hledal tvou odpověď. Snad už budou mé reakce rychlejší :)
 16. To K_Pavel: Ahoj Pavle, máš na myslí přímo praktikování meditací nebo obecnější pohled? Je potřeba hned na začátek říct, že jde o celou filozofii - buddhistickou. Ta pro mě představuje cestu a životní pohled, kterým vidím i trading... Pokud se chceš nějak do toho pustit, určitě bych Ti doporučil nejprve nějakou knihu, která Tě srozumitelně zasvětí do toho, jak pracuje tvoje mysl a introspekcí (sebepozorováním) začneš hledat ty místa, na kterých je potřeba vědomě pracovat. Kniha, která je pěkně propojená s tradingem je "Trading Coach". Často se opírá i o meditace a práce s myslí v relaxovaném stavu. Je zde spousty praktických a konkrétních tipů. Pokud by jsi chtěl něco, co se týče meditací a životní filozofie buddhismu, tak bych ti doporučil hezký rozhovor s mnichem, který by Ti mohl zodpovědět většinu tvých otázek " www.cestyksobe.cz/buddhisticky-mnich-ad848/ " a knihy typu "Jak se věci mají (Lama Ole Nydahl)", "Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz)" nebo "Muž, který chtěl být bohatý (Mark Fisher)". Pokud tohle všechno shlédneš/přečteš, tak pak už budeš vědět o čem to je a jak jít dál. Má ranní meditace je proces několika úkonů a pak zaměření mysli na vybrané věci. Ve stručnosti Ti to mohu popsat, ale neber to prosím jako lacný návod. Jen jako náhled... Vždy je to potřeba udělat po svém, tak jak to nejlépe bude vyhovovat tobě. 1- Po probuzení si dám vlažnou sprchu aby se mé tělo a mysl nastartovala. 2- Snídaně spolu s japonským zeleným čajem (mé oblíbené: Matcha, Kabukicha, Tamaryokucha, Gyokuro). 3- Samotná relaxace, kdy sedím v křesle nebo na zemi, poslouchám příjemnou hudbu a zaměřuji se postupně na: 4- Svůj dech = chvíle pro sebe (chvíle, kdy mě nezajímá absolutně nic na tomto světě... žádné povinnosti, obavy. Prostě jen klid, dech a hudba. 5- Zacílení mysli na to co mě potěšilo/ rozhořčilo v posledních dnech. Proč jsem tak reagoval? Stálo to za to? Jak na to příště... 6- Koho já jsem potěšil/ rozhořči . Proč? Nedalo se to řešit jinak? Jak? Bylo to vědomé/ nevědomé? 7- Co bych dnes rád vše zvládl (postavit si v hlavě myšlenkovou mapu, jak to udělat co nejefektivnější, co mohu vypustit...) 8- Jak se cítím? Chci dnes obchodovat? ANO/ NE proč? ... 9- Kompletní projetí atributu, proč chci obchodovat, co mě k tomu vede, co v tom spatřuji za radost a motivaci, jaká je má strategie, co v trzích hledám, na co chci čekat, proč se mi to vyplatí, jaký je můj MM... 10-Uvědomit si pomíjivost jakýchkoli nedokonalostí, ztrát nebo drawdownů. Jsem jen člověk, který může dělat chyby! 11-Postupné probuzení a zasednutí k PC. 12- analýza videí předešlého dne, zpětný pohled na trhy, co jsem vynechal, na co jsem zapomněl, kde a proč jsem jednal impulzivně.... Zápis do deníku, který každý týden analyzuji jestli se mi daří řešit ty problémy nebo ne...Když ne, tak hledám další cesty jak problém vyřešit. 13- příprava na dnešní seanci ( S/R zóny, kontrola nadcházejících zpráv, kontrola výpisů) Tohle celé nazývám meditací. Až, když ráno opustím PC, tak beru meditaci za ukončenou. K PC zase zasedám pak v 15:30 a exekuce provádím až někdy po 16:00... Snad to takhle nějak stačí. Asi se to nedá lehce vměstnat na řádky, ale snad ti to trochu přiblížilo pohled na "mé ráno" :D Pokud Tě ještě něco zajímá, tak se ptej. :)
 17. Zdrávím, Pro mě byl rok 2013 rokem růstu, zdokonalení a uklidnění. Tradingem se už aktivně zabývám 6 let a z toho 3,5 roku obchoduji live. Jsem diskreční obchodník pracující hodně s S/R, orderflow... Styl by se dal připodobnit Petrovu stylu FIMS (moc rád od něj doplňuji své vzdělání). Letošní cíle byly:1- Zhodnotit kapitál o 100% = cca 9% měsíčně (minulý rok byl plán 60%). 2- Snížit počet ztrátových měsíců ze 4 (4 ztrátové měsíce v roce 2012) alespoň na 3. 3- Zachovat stejný procentuální risk a přidal 1 kontrakt (až můj MM dovolí). 4- Nadále zvyšovat objektivnost v řízení pozice a potlačovat impulzivost (skrze natáčení vlastních seancí). 5- Udržovat brzké vstávání spojené s meditací a následnou analýzou předešlého obchodního dne s vycházejícím sluncem. Cítím velkou radost, protože se mi podařily splnit všechny cíle. Bylo jich samozřejmě mnohem víc. Malých a dílčích, které vedly k těmto větším cílům. 1-Kapitál jsem ukončil se zhodnocením 123%. 2-Ztrátové měsíce snížil dokonce jen na 2. 3-Přidal další 1 kontrak, kterým se snažím vychytávat vzdálenější targety. 4-Skrze aktivní trade-management jsem ušetřil mnoho plných stop-lossů a ověřil si, že má smysl pozice aktivně řídit a dále na tom pracovat. 5-Díky dodržení a zvládnutí tohoto pátého cíle jsem dokázal naplnit cíle výše zmíněné. Neustálého kontrolování, přemýšlení o sobě, psychice (strachy, motivace, chamtivost, vyrovnanost, disciplína), svých obchodech jsem dosáhl značného progresu a přišel na spousty drobností, které jsem "cestou kaizen" nadále dopilovával. Také uvědomění, že je potřeba své cíle zvedat postupně a s jistou skromností! Zahodit vzdušné zámky! Proto můj nynější rok dopadl o něco málo lépe než ten předešlý! Dalo by se říct, že 5. cíl byl tím nejdůležitějším. Ten mě totiž nutil něco dělat, skutečně se do tradingu nořit! Ostatní cíle vyjadřovaly jen přání a mé očekávání... Proto na následující rok si budu sestavovat cíle více o konání než očekávání ... Zjišťuji, že když dělám věci poctivě (né-jen v tradingu), tak výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a může převýšit i daná očekávání. Přeji Všem Mnoho úspěchů v roce 2014. :)
 18. BOBR

  AMP Futures

  Obelix A mohu se zeptat jakou máš aktuální komisi na NQ (když sečteš všechno, jako jsi to udělal u YM)? Díky :)
 19. Ahoj Weme. Pár přízpěvků zpátky jsi psal že testuješ na NQ a YM, jak velké objemy se ti bude dařit párovat prostřednictvím limit objednávek. Dospěl jsi k nějakému závěru (číslu), kolik kontraktů nemáš problém běžným limitem zobchodovat najednou? Popřípadě v jaké časové rozmezí jsi testoval a s jakou úspěšností docházelo k vyplnění najednou. Moc by jsi mi tím pomohl. Obchoduji na NQ. :)
 20. Je hezké, že všichni zde píšete kolik je reálné a kolik "SE" dá vydělat měsíčně - ročně atd... Zkusme však do tohoto članku napsat něco mnohem více vypovídajícího. Co takhle jednoduchý sestřich NAŠICH SKUTEČNÝCH dovedností.... Ostatní obchodníci si již pak dokží představit na čem se většina retailových obchodníků jako my pohybuje. Př: Obchoduji: 5 let z toho 2 live styl: intrady Začínal jsem s: $ 5000 Čistý zisk 1. rok 50% ( přuměčně 4,166%/ měsíc) Čistý zisk 2. rok 70% ( průměrně 5,833/ měsíc) Drobný komentář: Cílil sem vždy na 100%, ale nepodařilo se mi toho dosáhnout. Obchodoval jsem celou dobu s 1 kontraktem Celé dva roky jsem obchodoval YM. Když sem napíše 20 lidí, tak si myslím, že otevře oči nám všem, co kdo stkutečně dokáže a né co je možné. Navíc je to zde anonymní, takže zde není důvod něco před někým zamlžovat. (tu)
 21. Díky za tipy. :) Omlouvám se za offtopic.
 22. Nakonec jsem našel v indikátorech "Price alert". :) Vůbec jsem nevěděl, že tam něco takového je. Svou funkcí plní skvěle. Pri atakování cenou, zazvoní. Da se s ním i posouvat přímo z grafu-> Velice uživatelsky příjemné. Každopadně díky, za alternativní možnost. :)
 23. Nevíte jestli jdou takovéto alerty zadávat i v NT7 ? :)
 24. BOBR

  AMP Futures

  zvalova Už to mám žjíštěno. Oni tu ztrátu/zisk neustále převadějí k aktualnímu kurzu. Pokud je tvuj balanc na konci měsíce záporný, tak ti zaučtuji $30 a jakoby ti to vynulují= vyrovnají eur učet s tím usd. Pokud však zustaváš každy měsíc v plusu, tak ti nic neučtuji a jen se ti stale vše každodenně převádí k usd účtu. Pokud se člověk definitině rozhodne, že skončil s EU trhy, tak na požadaní ti to opět převedou za $30 a pak už se ti nebude nic měnit. Pro ty co planuji jít obchodovat EU trhy je nejlepší založi si sub-acount který je nafundovaný v eurech a nic neřešite. :)
×
×
 • Vytvořit...