Jump to content
Co nového? Mé kurzy

zdenekt

Members
 • Počet příspěvků

  218
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem zdenekt

 1. zdenekt

  Programování v EasyLanguage

  Nepřepíšou :-) "Tento kód ti tyto hodnoty "posbírá" na konci první dnešní úsečky:" ....díky podmínce "If Date > Date[1] then begin" se přepíšou jen jednou za den na konci první dnešní svíčky.
 2. zdenekt

  Programování v EasyLanguage

  Mira7, rád bych ti pomohl, ale moc nerozumím, co vlastně chceš. Myslíš zavírací cenu před 30 úsečkami? ...když tak to sem trochu líp popiš.
 3. zdenekt

  TradeStation

  Lio, Dow Jones Indices nejsou Futures, takže tam YM není. Potřebuješ data, které najdeš pod "Futures & Futures Options Data", je to burza "Chicago Board of Trade (CBOT)" a data "CBOT Delayed Globex and E-Mini Level 1 Data" za $1.
 4. zdenekt

  TradeStation

  Ano, strhnou si to z tvého TS účtu automaticky.
 5. zdenekt

  TradeStation

  Mám TS 9.5. na testování a TS 9.1 na trading. TS 9.5 je většinu času offline, ale téměř každý týden o víkendu se tam na chvíli připojím online, když potřebuji nějaké data, které tam nemám. Ne vždy ale aktualizuji všechny data, děje se to tak nějak na "střídačku", některé mám aktuální a některé mám třeba měsíc neaktualizované. Jednou za čas se mi stane to, co píšeš, že po mě vyžaduje TS připojení online. Dělám v TS přes 5 let, ale nevím, proč to tak je a nevadí mi to. Mám pro to několik teorií: -buď je to nějaká periodická prevence proti pirátskému užívání TS (případně nekontrolovanému množství spuštěných instancí) -nebo to souvisí s přechodem daného symbolu na nový kontraktní měsíc, kdy TS vyžaduje načtení aktuálního kontraktního měsíce...to se mi například stalo před pár dny na offline grafu se zlatem @GC Po jednom přihlášení online to už pak v offline režimu funguje bez problému a možná právě proto, že se přihlašuji online pravidelně (většinou každý víkend), tak se mi to tak často nestává, že by po mě chtěl TS online režim. To, co píšeš s tím exportem a následným importem, to jsem po pravdě moc nepochopil...možná jsi myslel to, co píšu výše (připojit online a pak pracovat offline), ale rozhodně by to nemělo být při každém otevření workspace.
 6. zdenekt

  TradeStation

  Pokud jsi offline, tak potřebuješ mít data trhu uložené v počítači, aby jsi je mohl do grafu načíst. Datumy v grafu (začátek a konec dat) musíš mít v off-line režimu nastavené tak, aby jsi se rozpětím datumů vlezl do dat, které jsi načítal, když jsi byl online. Příklad: pokud jsem dnes online a načtu si do grafu data třeba od 1.1.2003 do dneška (4.1.2017), tak pro off-line režim si konec dat posunu na včerejšek (od 1.1.2003 do 3.1.2017) a takto si uložím workspace...pak by mi to mělo načíst data i v off-line režimu. Pokud klikneš pravým tlačítkem myši na tu "černou" obrazovku (která se ti zřejmě objevuje), tak jdi do "Format symbol" a tam si posuň koncový datum o tolik zpět, aby se ti data načetly.
 7. peto580, myslím, že vše už bylo vysvětleno tady: www.financnik.cz/komodity/financnik/vip-aos-strategy-club-video.html
 8. zdenekt

  Základní info o programu MultiCharts

  Mira7, Data jsou symbol "ES.D", tedy 8:30 - 15:15, což je běžná denní seance akciových indexů na Chicagské burze. Pokud si data otevřeš v texťáku, tak tam je vidět, od kolika do kolika data jsou. V Quote Manageru to máš špatně nastavené...jak jsem psal o několik příspěvků výše: "zkontroluj si pár svíček/úseček v grafu, že odpovídají hodnotám v TXT souboru, ze kterého importuješ". Pro obchodování 5 min grafu je denní seance více než dostačující, já obchoduji 15m a 30m graf. Drtivá většina obchodníků obchoduje tuto denní seanci. Podívej se na obrázek, jaké je volume od 8:30 do 15:15, a jak nízké po zbytek dne:
 9. zdenekt

  Je mozne si vyskusat Tradestation na deme?

  Pokud vím, tak nic takového jako DEMO u TS není. Musíš si otevřít účet s alespoň 5000 USD a pak máš 6 měsíců bez poplatků za platformu. Po 6 měsících ti začnou účtovat asi 99 USD za platformu, pokud neotevřeš v tom měsíci nějaké stanovené minimum obchodů...u Futures je to myslím 10 kontraktů.
 10. zdenekt

  Základní info o programu MultiCharts

  Data jsem hodil na "uložto", soubor se jmenuje: E-MINI S&P 500_@ES.D_ASCII.zip Jsou tam data @ES.D od 2006 do dneška (1m, 5m a Daily). S QuoteManagerem jsem již delší dobu nepracoval, takže si to až tak detailně nepamatuji...ale zkus to podle toho odkazu, který už jsem tady dával: www.multicharts.com/trading-software/index.php/Importing_Data ..případně i na youtube něco najdeš. Nastavením se musíš trochu "prokousat", není to jen o importu dat, ale hlavně o správném definování/přiřazení parametrů a hodnot daného symbolu před importem. Jakmile budeš mít data v QuoteManageru připravené, tak je načti do grafu v MCH a zkontroluj si pár svíček/úseček v grafu, že odpovídají hodnotám v TXT souboru, ze kterého importuješ (dá se to porovnat také v QuoteManageru, záleží, kde to pro tebe bude srozumitelnější)....může se totiž klidně stát, že data v grafu budou vypadat OK, ale přitom budou posunutá třeba o hodinu, nebo dolarové hodnoty ticku nebudou sedět, atd. Pro účel diplomky by to asi nebyl až takový problém, ale pro tradera by to mohl být hodně "drahý" omyl.
 11. zdenekt

  TradeStation

  dolphinfilip, Máš zaškrtnuto "Allow multimple automated strategies on multiple charts using the same futures/forex symbol"? Najdeš to ve "Format strategies/Properties for All/Automation". Nahoře v otevřených pozicích podle mě nebudeš mít 2x EMD, ale součet obou pozic v jednom ukazateli. Je to už dlouho, co jsem obchodoval dvě strategie na jednom trhu, ale myslím, že to tak bylo....snad si to pamatuji správně.
 12. zdenekt

  Základní info o programu MultiCharts

  @Mira7 V MCH lze použít ASCII data. MCH používá pro správu dat program Quote Manager, který tyto data naimportuje, viz odkazy: www.multicharts.com/multicharts/features/datamanagement/ www.multicharts.com/trading-software/index.php/Importing_Data Co obsahuje trial verze MCH nevím, ale pokud budeš chtít ASCII data, tak dej vědět jaké a já ti je uploadnu třeba na uložto.
 13. zdenekt

  TradeStation

  OK, díky za odpověď. Teď už to je konečně trochu k věci, nicméně si trochu protiřečíš. Napřed jsi napsal jsi, že si máme pořádně přečíst agreement a paka teprve něco psát, a teď už zase píšeš, že ty pravidla z odstavce 17 stejně nikdo v TS nekontroluje. Použití kreditky mi nepřijde zvláštní (nic takového jsem nepsal), jen je tam uvedeno, že mají právo si zpětně doúčtovat plnou cenu, a kde máš jistotu, že to neudělají, když podepíšeš agreement? Proč si myslíš, že když se někdo přihlásí do TS jako developer, že nemůže mít žádný produkt? Podle tebe se tam přihlašují jen nováčci, kteří TS nikdy neviděli? Pokud jsi opravdu chtěl poradit, mohl jsi to od začátku udělat přímočařeji a konkrétní informací a ne tady frajeřit s odkazem na development center. Sorry, ale podle mě tady jen lidem motáš hlavu.
 14. zdenekt

  TradeStation

  @testerfx děláš si legraci? Četl jsi ten odstavec "17. Special Platform Fee Rate for Developers" až do konce? Máš pocit, že by "Mira7" před psaním diplomky disponoval nějakým "trading productem"? A půjčíš mu svou creditku, až ho nakonec budou kasírovat? Díky tvým "radám" jsme do této diskuze naplácali několik zbytečných příspěvků a Mira7 je zase tam kde byl...na začátku.
 15. zdenekt

  TradeStation

  @testerfx Když kliknu na BECOME A DEVELOPER, tak to chce v kroku 4 zadat přihlašovací údaje nebo registraci, ale mám za to, že toto souvisí s TradingApp Store.....nikde tam nevidím tu informaci, o které píšeš, že Developer Account je za 20 usd, proto jsem tě požádal o bližší info a zatím jsem se nic nedozvěděl ani z TS webu ani od tebe.
 16. zdenekt

  TradeStation

  @testerfx To co píšeš zní zajímavě, nicméně na odkazu který jsi uvedl ani jinde na webu TS se mi na nic takového nepodařilo narazit. Ty takový účet máš? Mohl by jsi sem prosím dát konkrétnější odkaz na web nebo napsat něco více? Díky. Z.
 17. zdenekt

  TradeStation

  @Mira7 Pokud chceš cokoli řešit s Tradestation, nejprve musíš otevřít účet, a jak sám píšeš, minimální vklad pro otevření účtu je 5000 $. TS platforma se dá na netu najít i "nečestnou" cestou, ale nejsem si jistý, jestli tam funguje Walk-forward-optimizer. Data do toho můžeš dát ASCII, ty také najdeš na netu, případně bychom ti nějaké uploadnuli. Z.
 18. zdenekt

  TradeStation

  to papo33: Nevzpomínám si přesně, ale odeslání peněz převodem z mého účtu a nafundování myslím proběhlo v jednom týdnu, takže bych předpokládal 3-5 dnů. Jestli mi přišel potvrzující email, na to si nevzpomínám, ale ty bys již měl mít u TS svůj account a tam to můžeš každý den zkontrolovat, jestli už ty peníze jsou převedené.
 19. zdenekt

  Drahé polovičky na FX - Mužům vstup zakázán

  oousha napsala: "ps. do buducna budem davat prednost iba AOS kde nemusim riesit psychiku." ...to je velký omyl, ale tím si asi musí každý projít sám.
 20. to johnny_d: tento článek má v názvu mimo jiné slova "Příkladová studie" a není o ukazování equity. Navíc se tam píše, že "Ukázka pochází z nedávno uvedeného kurzu Market Internals pro daytradery", takže to není ani o žádné optimalizaci. Článek pouze naznačuje možný potenciál, který se skrývá v Market Internals. .....že k tomu autor použil pattern TNG z FinWinu, to tady "téměř" nikoho nepřekvapuje. Je třeba si uvědomit, že na tomto webu jsou lidé s různými přístupy a styly obchodování a to, co se tady píše, nemusí vždy zapadat do tvého work-flow.
 21. FL.2020, 8MB RAM a SSD 250MB....to je nic moc :-)
 22. zdenekt

  TradeStation

  kmotr, podle mě to nemá s fio bankou nic společného. pokud se tvůj účet v bance jmenuje "Jan Novák", tak tam napiš "Jan Novak" (bez diakritiky) ...a pokud se tvůj účet v bance jmenuje "Novák, Jan", tak tam napiš "Novak, Jan" (bez diakritiky)
 23. zdenekt

  TradeStation

  kmotr, v tomto vlákně na straně 62 najdeš to, na co se ptáš.
 24. zdenekt

  TradeStation

  svopex, trochu jsem proklikal TS fórum a z různých vláken jsem vyčetl toto: -Forexáci v TS používají WFO, takže tam problém nebude -Forexáci v TS pracují s ASCII daty, takže tam také problém nebude -a ještě pro doplnění, v čem je u Forexu omezení: pokud máš u TS "POUZE" Forex account, tak můžeš načítat pouze jejich Reat-time Forex data a zpožděná data z jiných datafeedů (např. Futures) + ASCII data. .....takže pokud máš u TS "POUZE" Forex account, tak Reat-time Futures data si nemůžeš ani objednat, ale zpožděná data od TS by měly fungovat....zpožděné Futures se podle mě dají pořídit za pár dolarů a můžeš na nich testovat nebo si je "jednorázově" postahovat, uložit a odhlásit je, abys je příští měsíc nemusel platit.
 25. zdenekt

  TradeStation

  Tak teď v tom kódu NEW APROACH zkus dát místo TICKu třeba UVOL nebo DVOL.....a dej vědět, jestli to spadne.
×
×
 • Vytvořit...