Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

wolf

Members
 • Počet příspěvků

  311
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem wolf

 1. wolf

  komise IB

  muzes poslat screen kde to bylo?
 2. wolf

  komise IB

  někde na finačníkovy jsem viděl video kde Petr nastavoval data za 10 USD
 3. wolf

  Práce tradera

  Mám jednoduchý dotaz, mohu dělat obchody jako trader junior v jedné nejmenované menší společnosti která zakladá na fundamentální analýze tzv jde o trading jen z poloviny práce. Z mnoha článku nastavuji svůj mind-set na myšlení konzistentního tradera a přemýšlím do budoucna. Chtěl bych vědět zdali někdo nemá podobnou zkušenost kde by si mohl říct zdali mi taková práce kde plno lidí neví co dělá a jen slepě sleduje dav zdali by mi taková práce ještě více otevřela oči co nemám dělat nebo naopak ve mně vyvovala vášen a geblení nebo snad špatné návyky které budu později dlouho odstraňovat.
 4. wolf

  Založil jsem si účet u IB global+tradestation

  a mohl by někdo fundovaný říct zda-li když si nechám účet otevřený ale nepošli na něj žádné peníze (tak jak to mám těd) tak je takový učet aktivní a musím platit měsíční poplatek 10 USD? druhá otázka spojení s IB je pouze přes kontaktatní centrum na webu? Není jinačí cesta?
 5. Dobrý den, chtěl bych do tohohle vlákna směřovat všechny problémy a neduhy nového propojení ib+tradestation. V pátek 30.11 jsem si otevřel nový učet u IB global abych stihl fundování učtu do 2500 USD. Náhodou jsem se ted díval na stránky IB zdali je můj učet už schválený a byl. Normálně jsem se připojil do webového rozhraní kde mám 0 CZK včetně toho že můžu klikat na akcie a kupovat si ( aspon se to tak tak tváří, nechci to zkoušet a jít s učtem do mínusu snad to nejde). Otázka je přijde mi email o tom že můj učet byl schvaleny + nějaká žádost o platbu? Protože zatím mám na učte 0 CZK a nevím zdali mohu jít do minusu a pak platit nějaký uroky IB. Zakládal jsi ted někdo v poslední době nový učet?
 6. wolf

  komise IB

  když to vztáhnu na modelový příklad abych to chápal správně v lednu si pujcim 3000USD v kvetnu 1000,USD v prosinci 1000USD Pozice jsou jiz zavrene na konci srpna brooker secte vsechny moje margin a z toho vypočítá 3,7%?
 7. wolf

  komise IB

  Ještě jeden dotaz na téma margin poplatky: zde jsem našel (https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=interest&p=schedule) Interest Charged on Margin Loans což je suma kterou musím zaplatit pokud si půjčím peníze od brokera. Po zadaní sumy (5000USD) mi vyjelo blended rate of 3,7% Chápu to tak že za sumu 5000USD zaplatím na poplatcích 185USD? Tzv zmíněných 3,7% za půjčku?
 8. furt přemýšlím proč to nebyla zmíněna jako jedna cesta asi tam nějaký háček bude
 9. právě jsem našel video: https://www.tradestation.com/university/video/learning-tradestation-filtering-symbols-and-real-time-scanning/ kde je popsáno jak používat scanner v TradeStatioonu jak to mám chápat? Rozhodoval jsem se že koupím scanner, ale nevidím důvod když to lze v TS je zde nějaký háček o kterém nevím?
 10. wolf

  komise IB

  jenom pro upřesnění, když koupím 600 akcii (shares) tak při vstupu zaplatím poplatek 600x0,007=4,2USD a to samé při výstupu. Tzv do backtestu si k obchodu můžu odečíst pro tenhle obchod 4,2+4,2=-8,4 USD za komise a nepatrné spropitné za margin tzv není potřeba ho započítávat chápu to dobře?
 11. zaznělo to ve video u poznámek k softwaru kde byla varianta amibroker s nordic data která stála tuším něco okolo 600dolaru.
 12. Ab má dle spefikací na webu 30dní trial potom možná pomuže přeinstalování, ale bylo by potřeba znovu všechno nahrát. Každý měsíc
 13. protože skladba indexu se mění bt něco co tam ani bylo/nebylo takže ten bt nemá takovou váhu
 14. dokážeš říct co je lepší pro začátek zdali FS nebo tenhle obchodní systém?
 15. Mám dva dotaz k vstupnimu signalu -zhodnoceni trhu bylo za poslednich 20 dnu vyssi nez 2% Mám to chápat tak že když budu na 1dením TF -tak porovnám rozdíl close stávající svíčky oproti svíčky před 20 dny? -Nebo druhá varianta sečtu %zhodnocení trhu každý den až 20 dnů zpět? A výsledek musí být >=2% ? -nebo mi staci aspon jeden den aby zhodnoceni bylo 2% až 20 dnů zpět?
 16. Dobrý den, jako začátečník mám jít cestou finswingu 1 (2)? nebo přímo touhle cestou prezentovaného systému?
 17. wolf

  komise IB

  pokud tedy koupím dvě akcie tak zaplatím 1 USD vstup, 1 USD vystup +0,007 USD?
 18. wolf

  komise IB

  Dobrý den, chtěl bych si ujasnit komisi pro akcie našel jsem si u tradestation(IB) ze komise na akcii je 5$. Příklad: jdu kupovat akcii otevřu pozici ( spekuluji na long) zaplatím 5$ a když ukončuji svoji pozici tzv chci ji zavřít dám přikaz close a zaplatím znovu komisii 5$? Beru to z logického hlediska protože proto abych mohl akcii prodat musí si ji někdo ode mně koupit tzv někdo si tu moji akcii vezme a koupí jí s příkazem sell tzv spekuluje že trh půjde dolů (short). Chápu dobře logiku trhu včetně komise? Děkuji
 19. wolf

  TradeStation

  Zvazuji otevreni IB+TS ale chtel bych data az 10let zpet pro backtest co by ste mi poradily odejit od IB nebo kde je stahnout?
 20. wolf

  těžký začátek s daty

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je možné požádat o textový soubor historie k indexu emini NQ, YM, ES nebo TF. Stačí mi jen 2-3 soubory pro backtest.. od roku 2004 TF 30min,15m,3m. Jako začátečník nemohu nikde nalézt data pro backtest. Zen-fire již nefunguje. Jinačí free variantu jsem nenašel děkuji 0
 21. wolf

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II

  jaký máte sl? při takovém profitu+ váš účet je kolik? jste čistě pa obchodník že?
 22. wolf

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II

  Kurt já sice neobchoduji na fdaxu ale určitě strašně moc záleží na tom jaký styl máte tzv jestli používáte indikátory či PA když indikátory tak protitrendové či trendové trochu to rozepsat.
 23. fenomen: tady jde ale o to ze ten stav kupujici= prodavajici je IDEAL tzv tohle v trhu prave nikdy nenastane kdyz ano tak se trh doopravdy nikam nehybe pochopil jsem to tak ze proste ze treba 10 kontranku nekdo kupuje a treba 150 kontraktu chcou lidi prodava a tim ze clovek jenom zada tyhle prikazy na burzu ZACNE HYBAT TRHEM tzv moje tuzby ze ja chci koupit ci prodat doopravdy hybe trhem a trh se teda hlavne hybe kvuli tomu ze je neustala protipozice kupijici/prodavajici kteri maji stale naroky tzv jedna strana chce tech 10 druga 150.. a tak to pokracuje dokud to silenstvi nezkonci a ceke se na dalsi trend
 24. Dobrý den, malý dotaz signály dobré malý dotaz k filtraci, když by to byl normální den zobchodoval by jste všechny 3? Není to mnoho/málo?
 25. mam takovou zvláštní otázku na to jak se tvoří up trend a down trend v trhu tzv cervene a zelene svicky na casovem grafu napr. vim ze trh se pohne o tick kdyz se najde jeden prodavajici a jeden kupujuci takze to je v rovine kdo teda rozhoduje kam trh smeruje? Jaky je tam princip..
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.