Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

LiborU

Members
 • Počet příspěvků

  6
 • Registrace

 • Poslední návštěva

LiborU's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. LiborU

  Pracovat jako broker?

  polygon Chápu co myslíte. O BFC vím své, dnes už vystupují pod jménem Capital Quest. O téhle společnosti je spam na internetu nekonečný. Ale např. zkušenosti o práci v Grant Capital(nejsou žádné) nebo u Lutherus a Cyrrusu je pomálu. Přeci jenom nejsem člověk, co háže všechny do jednoho pytle. U Cyrrusu mě např. nabídli 3měsíční cyklus,kde se narychlo zaučím, a do těchto 3měsíců složím makléřské zkoužky. Takže nebudu muset své klienty převádět pod manažera-makléře a bát se o ně. Libor,
 2. LiborU

  Pracovat jako broker?

  radim2: Kdybych byl jiné povahy, tak dám na tvoji radu:). Bohužel v současné době nemám tak velký učet, abych u tradingu mohl trávit jen pár hodin denně s mým MM. A jelikož jsem rád ve společnosti, rád s lidmi jednám, tak mě to sezení u PC každý den přestává bavit a chci si to nějak spestřit (ještě když je tak krásně:). Přejít popřípadě z ID na pozice,opce. A jelikož jsem poměrně mladý a mám menší účet. Mohu například dělat toho Brokera a spravovat pozičně ten svůj účet. Jo byla by to jína, kdybych měl v rodině známe co mají kapitál nebo by mě věřili:) Ironie je ta, že přátelé v mém věku a příbuzní by mě peníze svěřili, ale nemají je -ještě. Naopak starší co mají, Ti z mého okolí dostanou korp, když slyší slovo burza, investice,aj. Takže už rozhodnut to zkusit u Cyrrusu,Grant Cap. nebo Lutherus. - samozřejmě bych rád, jako někteří pracoval u investičních týmů bank,pojišťoven,firem atd. Ale na to mám málo let praxe a titulů před jménem :) a jak už tu padlo, začít u přepážky a doufat, že po letech tě tam vemou? To mě přijde vyšší riziko.
 3. LiborU

  Pracovat jako broker?

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti lidí, kteří u těchto brokerských společností zůstali delší dobu a mají tím pádem efektivní informace. Přeci jen, dát na názor lidí co brečí, tak člověk dopadne stejně. Ještě před tím, bych se chtěl zastat Armikeho, protože chápu, proč ho zajíma infrastruktura těchto podníků. Točí se tam nemalé peníze a proč lidi dělají trading? Taky pro peníze. Přeci neznamená to, že obchodují v těchto společností lidi, co to neumí, že i Vy budete prodělávat - jestli tradingem dýcháte ,nenechte se ovlivnit těmito lidmi, co utečou před Vším. Když naopak svým klientům budete i po troškách kapitál navyšovat, tak si uděláte obrovské konexe,reklamu a doporučení! A dobrej pocit, že jim i pomáhate. Proto si myslím, že není špatné v těchto společností pracovat. Jen je špatné, že tyto společnosti nechaj pracovat s kapitálem nepřipravené obchodníky. Moje otázka... Má někdo prosím zkušenosti se společnostmi CYRRUS,GRANT CAPITAL NEBO LUTHERUS ? Chci to u jedné vyzkoušet - obchoduji s vlastním účtem, a vždy jsem chtěl spravovat portfolio svých klientů. Tak klidně zatnu zuby, nebudu rozmazlenej a ten pul rok-rok vydržím u toho telemarketingu. Přinejhorším to bude zkušenost. Ohledně mého dotazu, prosím potřebuji reference na plat a prémie pro makléře, co vyplácí tyto společnosti. Děkuji, s pozdravem Libor:)
 4. Dobrý den, Financnik.cz pročítám už 3.rokem(od 20ti let), kdy jsem podlehl tradingu a stal se mým koníčkem, náplní a cílem. Píši až nyní, protože tu zaznělo pár komentářu k Vysoké škole a tradingu, které se mě aktuálně nejvíce týká a určí směr mé životní cesty. Dlouho jsem se rozmýšlel, zda mám při práci a tradingu (+ přítelkyně,sport,atd.) ještě zakompenzovat tolik časově a finančně náročné břemeno. Samozřejmě jsem dával nejvíce na okolí mých přátel, co se tradingu věnují. A také to samozřejmě byla chyba. Jelikož, traderů znám osobně pár, tak většina vysokou nemá a stejně jako někteří na tomhle serveru, tak i oni opovrhují vysokou školou. (že k tradingu je zbytečná VŠ, ..je tam každej, atd atd.) Po čase, jsem si uvědomil, že šlo jen o zpětné útoky (z jejich strany nevědomky), na lidi kteří zase neuznávají nevzdělaní v téhle době. (od rodičů,rodiny,přátel a okolí) Tak mají neustálou potřebu dokázat, že se mýlí. A přitom si myslí, že za čas tradingem zbohatnou.(přitom většina znich není schopna se tradingem živit a přišli o velké peníze). Začal jsem na to dívat z 2. strany. Když jsem si položil pár otázek jako např. - Kde berou tu jistotu, že za pár let je trading bude živit? - Co když nebudou profitabilní a zjistí, že se ktomu nehodí a jen ztrácí mezi prsty Své úspory? (přeci jenom nezapomeňme na 8 z 10) - A co se pak sněmi stane ? Ikdyž trading milujem, jsme mu věrní a chceme při něm zůstat dokonce života, tak On nám tu lásku opětovat nemusí. Tak proč, stejně jako obchodník, který chrání svůj kapitál stop lossem, si nenastavíme SL na sebe a své cíly? Životní stop-loss -ikdyž se tradingem chci živit, a vím ,že VŠ mě nebude přínosná v tomhle "podnikání", tak sem se nakonec rozhodl VŠ dodělat, abych měl jistotu. A BUDU VŠ BRÁT JEN JAKO SVŮJ STOP-LOSS. Přeci jen, stejně jako trading je i zaměstnaní o pravděpodobnosti. 1. Jakou budu mít pravděpodobnost na spokojený život, když budu pracovat (s učňákem,střední) a dávat kapitál na trhy a po letech zjistit, že to není pro mě? Nemít pořadnou krariéru, a ani naspořeno? = Menší pravděpodobnost na spokojený život a splnění svých cílů. 2. A jakou budu mít pravděpodobnost, ikdyž se mě trading nepodaří ,ale budu mít aspoň ten SL v podobě VŠ? = Vyšší ! přeci jenom trading děláme pro peníze. (Někomu to asi vadí, ale je to tak, že zaměstnanci s VŠ mají po praxi několika nasobné vyšší příjmy. Nepočítaje lidi, kteří jsou úspěšní podnikatelé) Tak pro mé vrstevníky "mladších obchodníků" doporučuji si jakýkoliv "životní stop-loss" stanovit. PS: Pokud ste nezdědili, jak někteří šťastní, jmění :) s pozdravem Libor :)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.