Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

riki33

Members
 • Počet příspěvků

  498
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Komentáře zasláno od riki33

 1. u mě přesně naopak. Stanovování cílů je pro mě kontraproduktivní. Pokud mám něco dělat protože mě to baví a neznechutit si to tak to budu dělat tak jak to cítím že chci. Když něco testuju tak jsem nalazen na vlnu kterou neopustím po půl hodině ale klidně vydržím celej den u testování. Dívám se zároveň na trhy i jako na hru ale to neznamená že mi je něco lhostejné. Jde o to předejít frustraci když něco nejde jak má

  • Líbí se 1
 2. On 16. 4. 2019 at 12:38, tomas262 napsal/a:

  Zatím jsem nenašel lepší strategii, než je spreadový trading. Ta edge v podobě sezónních pohybů je tak silná, že je úplně hřích to neobchodovat ?

  Největší problém, který mě dlouho brzdil a to bych doporučil každému se na tohle zaměřit - nevrtat do otevřených obchodů. Nechat je "dožít" předem naplánovaný scénář a zaměřit pozornost na další dobrý trade

  Naprosto souhlasím.

 3. data dokupovat nemusíš, ale můžeš. za pouhých 69$ za rok. Podle mě se za rok toho moc nezmění v hhistorii, takže bych ho klidně kupoval jednou za 2 a více roků.
  Navíc Trademiner stojí jen 97$ zatímco MRCI je mnohem dražší a musíš za něj platit rok co rok. Navíc jsem si všiml že statistika obchodů nemá k aktuálnějším rokům přidanou větší důležitost, což je si myslím docela průšvih.

 4. Kombinací správného řízení risku a více profit targetů(kontraktů) je dle mých zkušeností ideální stav. Jinak cílit neustále na RRR 1:1 s jedním kontraktem je samozřejmě nesmysl. Na to přijde každý časem sám.Některé situace v trhu mají určitou logickou zonu, kde má smysl umístit SL v kombinací s dobrým potenciálem obchodu (RRR). Pokud obchod nemá potenciál, tak do něj nelezte. Na druhou stranu pokud jsem zkušený a vím že například v silnějším trendu k high dne je RRR jen 1:1 tak proč bych do něj nevlezl, když vím že high dne se v rámci dne často posouvá(proráží) a mohl bych tak občas získat mnohem větší profit.
  Je to o správném řízení risku , o ničem jiném. Na to stačí jen koukat nějakou dobu do grafů a testovat.

 5. Myslím si že pokud udělám úspěšný obchod, tak další obchod se mi bude exekuovat s klidnějším pocitem. Proto jsem zvažoval udělat si plán typu: Dokud nepřijde ztrátový obchod(nebo 2 ztrátový) do konce seance, budu obchodovat i např.5 obchodů, pokud bude v trhu zajímavá obchodní příležitost(dle plánu). Je vysoce pravděpodobné mít několik obchodů za sebou v určitých dnech ziskových.Zatím obchoduji spready, protože na intradenní obchody live jsem si netroufl, ikdyž jsem zkoušel nějaký backtesty i papertrading. Problém byl že jsem vždy objevil něco co se dalo udělat lépe nebo v průběhu zjistil že něco dělám špatně,a tak jsem začínal pořád dokola od začátku.Ve spreadech se mi zatím daří ikdyž jsem začal před 2 měsíci a doufám že pomalu přejdu i na intradenní obchodování. Začít zkrátkajen s jednoduchým systémem např. RSI divergence. Ideální trh co jsem viděl a nakoukal byl e-mini Russel2000, tak že začnu s ním, ikdyž je trochu dražší. Jeho otáčení do protitrendů v určitých hodinách se velmi dobře odhaduje a hlavně umí i trendovat.

 6. Podle mě je právě naopak lepší obchodovat více obchodů za den, pokud první obchod bude úspěšný, ale dát si právě ten limit např. že neztratím více jak 30% z naakumulovanýho zisku za den. jde o to , že potom člověk tak nebojuje s psychikou pokud už ví že po ztrátě nepůjde do minusu. Pokud bych měl chytnout chop, tak si plán upravím tak že když 2x za sebou chytnu SL (nebo B/E), tak příští obchod bude na PT průměrného pohybu chopu. Není na tom vůbec nic těžkého. Trh(e-mini Russel) většinou (alespoň několik desítek minut často i hodiny) nabízí stejné PT potenciály, které se dají vysledovat z předchozích nezdárných obchodech, proto je velká škoda obchodovat jen 1 obchod denně.

 7. já osobně nejsem moc příznivcem fixního RRR. Výstup by měl být v souladu s dynamikou trhu a pokud trh zkrátka jede , tak je škoda vystoupit předčasně. A hlavně největším problémem je častá nutnost opakovaného testování ideálního PT. Je třeba si uvědomit že ideální PT se může velmi rychle měnit.Ideální je si najít plán jak řídit výstupy. Pokud dojde k situaci že trh vytvoří patern, kde bych vstoupil doprotipozice, učiním tak. Ikdybych měl získat RRR negativní.
  Co se vstupů týče, nejlepší jsou opravdu S/R hranice, ale s nástupem co nejdříve abychom tak dosáhli malého Stop losu.

 8. já bych o jednom důvodu věděl, jelikož je zlato trochu i sezonní záležitost. Na stránkách geckotrade je pár videí o jejich software a pluginech a v jednom z nich je neuvěřitelné 45min. video právě o zlatu a mám takový dojem že zlato každý říjen po několik let pravidelně šlo dolů. je to logické před vánocemi:-)

 9. ja uz ten kram nechci nikdy videt. odkaz na pomoc je inaktivni a ostatni linky funguji. ten kram proste nefunguje a nejdou zavirat pozice a pomoci se nedovolas a ani uz nemam zajem. diky za rady honzo!!

 10. jo a jeste jsem zjistil ze ikdyz to zavres tim krizkem a otevre se ti protipozice, taki tu muzes zavrit a otevre se ti nova proti pozice a v podstate muzes zavirat porad tu samou pozici a porad ti tam vyskakuje protipozice. takze ikdyz zaviram porad jednu(Buy) tak MI naskakuje treba dalsich 5 protipozic (SELL). takze ted tam mam vice sell jak buy, jen proto ze po zavreni pozice ten stupidni krizek nezmizi a muzes to zavirat donekonecna:-)

 11. diky moc. u me je to tak, ze kdyz dam ten krizek, tak to automaticky nastavi (sell nebo Buy), ja jen muzu nastavit limit nebo nechat market. pravda je ze informacni okno napise ze jsem to uzavrel, ale ty pozice porad bezi a to I se tam objevi az buhvi kdy:-)..

 12. cau kluci. nevite nekdo jak zavrit pozici u saxowebtrader?? pozice nesla otevrit jako market , pouze jako limit a uzavrit taky lze potom jako limit, ale pokud zadam limit na PT tak se mi otevre jakoby nova pozice. jednoduse receno pokud otevru posici na stranu long s prikazem limit, pak ji nemohu proste zavrit a kdyz potom zadam Buy limit tak semi neuzavre, ale otevre dalsi pozice(po rozkliknuti maleho plus na tento trh mam potom vice otevrenych pozic vcetne nove kterou jsem se pokusil zavrit prikazem buy limit.)

 13. dobry den!
  Mam docela neprijemny problem. Jelikoz data od zenfire nemohu ziskat (z udajneho duvodu vyprseni dema pro moji ip adresu, coz je blbost jelikoz jsem se registroval poprve v zivote), takjsem zkusil pouzit connection na you tube(nebo google) a pri otvirani grafu se mi nic nezobrazi. zkousel jsem ruzne timeframe hlavne daily, monthly, protoze tyto servery zrejme neposkytuji nizsi timeframe. dokonce verze NJ 7 mi nic nezobrazila, proto jsem zkusil znovu verzi 6.5. nevim co dal, ani jeden pitomej graf alespon pro radost ze jsem se nekam hnul nemohu otevrit!

×
×
 • Vytvořit...