Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Fid

Members
 • Počet příspěvků

  118
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Fid

 1. Fid

  Sierra - ACSIL programování

  Tam jsem napsal nejdříve a poté jsem to dal i sem.
 2. Fid

  Sierra - ACSIL programování

  Dobrý den, Už mam připravenou studii v ACSIL. A teď musím přidat odesílání objednávky. Ale pokaždé, když studie bude mít signál na vstup do trhu (odeslání objednávky). Je třeba poslat dvě objednávky do dvou různých symbolů. Vím, že je zde možnost mít dvě studie, každá pro jeden symbol. Ale to nefunguje vždy tak jak bych chtěl, někdy je odeslána objednávka pouze do jednoho trhu, což je nepřípustné. A tak musím najít způsob, jak je poslat z jedné studie, nejlépe z jednoho vzorce. Velice vám děkuji za každý nápad.
 3. Petře: Toto je asi nejpřínosnější článek za poslední měsíce. Vypadá to jako kdyby jste každou minutu co jsem kdy seděl za poslední 2 roky u grafů stál zamnou a díval se mi přes zameno a současně četl mé myšlenky. Dost věcí co jste zde napsal jsm si již také uvědomil, ale když se přestane dařit tak opět spadnu do kolečka bezhlavého zkoušení všech možných mechnických taktik které opouštím po prvních neúspěšných obchodech. A hned zkouším zase zkouším jiný nesmysl. Děkuji za připomenutí toho co jsem si už uvědomoval, ale zase zapoměl. A otevření očí. Ať se vám daří
 4. Petře Jak už psal Detroit "super inspirace". Zrovna přemýšlím jak vylepšit výběr s/r. A na první pohled renko vypadá velmi nadějně. Snad mi to pomůže v jednoduchém mechanickém výběru s/r. Mam potíže s udržením morálky a tak to řeším co nejvíce mechanickým způsobe obchodování. Abych eliminoval emoce. gogo: pokud ti tvá obchodní obrazovka vyhovuje tak to jen dobře a pokud dokážeš dlouhodobě vydělávat tak to je úžasné, ale když vidím tvůj printscreen tak mě hned napadne "to je přeplácaný" já se znažím držet pravidla "v jednoduchosti je síla" ;)
 5. Můžete mi poradit? Rád bych aby se vzorce vyhodnocovaly až od řádku č.4. Tudíž až po uzavření svíce. Mam potíž v tom že počítač nestíhá propočítávat on-line můj spread sheet a tak mu chci tímto ulehčit. Děkuji za radu
 6. Fid

  Sierra nastaveni grafu

  také mam dotaz (hledal jsem ale nenašel). používám Intermarket analýzy tudíž mam zobrazeny 3 cenové grafy (YM, ES, TF/RLM-M) v jednom oknu pomocí studie Overlay (Bar). A teď bych rád aby se mi ve všech trzích automaticky zobrazovalo High, Low a Close předešlého dne. Vím že k tomu slouží dvě různé studie "Daily OHLC" nebo "Previous OHLC-Variable period" ale ani jednu se mi nepodle rozchodit v tzv. vedlejších trzích. Konkrétně jako hlavní trh mam YM a ostatní dodatečně přidané. Na YM se mi studie zobrazí zcela bez problému ale na ES nebo RLM-M se mi zobrazí pouze hodnoty v horním řádku ale linky se mi nevykreslí. Víte někdo co s tím ??? děkuji za pomoc
 7. Fid

  Sierra nastaveni grafu

  m3its: hlavní menu / chart / Vertikal nebo Horizontal Grid
 8. I já Vám chci popřát hodně radosti a smíchu do příštího roku. A poděkovat celému Finančníkovi za skvělou podporu (informační i psychickou) v uplynulém roce. Mějte se fajn ;) Petr K.
 9. děkuji za článek, občas mam pocit, a to i dnes, že když píšete článek tak se mi díváte přes rameno, když obchoduju a vidíte mi do hlavy mnohem hlouběji než já sám :D Disciplína a jednoznačne definovaná pravidla je to co mi chybí. A také mam problém s tím že do současného OP se snažím občas vecpat obchod/pravidlo které jsem používal v jiném OP. Občas bych chtěl abych o věcech tolik nepřemýšlel (nevymýšlel pro a proti) a pouze dodržoval pravidla z OP.
 10. Fid

  NinjaTrader - prosím o radu

  Pokud má někdo potíže s připojením NT7 na CQG data. A projevuje se mu tak že při pokusu o připojení mu vyskočí hláška že NT udělal chybu a musí být ukončen tak chyba je v tom že nemáte nainstalovaný NET.Framework 3,5 s ServisPack1 (SP1). Po nainstalování tohoto SP1 možná bude zapotřebí reinstalovat NT7.
 11. Fid

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Ahoj te, může mi někdo poradit? Dnes jsem poprvé držel Live obchod až na samý konec seance (trh YM). Spíš jsem chtěl. Jelikož v 21:11 jen tak koukám na graf a čekám na závěrečný výprodej, ani nedržím myš v ruce(tudíž jsem nemohl nahodile kliknout), a najednou se mi pozice sama ukončí. V seznamu obchodůů záložka "Orders" sloupec "Name" se mi zobrazilo "External" místo klasických "Target1", "Stop1", "Enter". Může to být zásah bokera, nebo je v NT7 nějaká funkce která automaticky ukončuje obchody před koncem seance? Děkuji přikládám screen obrazovky
 12. Také si přihřeju polívčičku, Já sleduju timeframe Denní, 15/5min a 1min Denní mam pouze pro hrubou představu kde se cena pohybuje 15 respektive 5min, zde hledám hlavní s/r na 1min občas nějakou s/r přidám a někdy zkoriguju s/r z 15min grafu. Na s/r se dívám jako na místa kde můžu vstoupit i vystoupit. Ale scénáře o kterých píše Petr P. si moc nesmím připouštět k tělu. Jelikož moje hlava dubová se jich(těch scénářů) snaží držet a i když cena jde opačně než jsem si naplánoval, tak vstupuju přesně podle scénáře. Dá se říct že S/R vidím pouze jako zeď od které se cena odráží. Občas jí přeskočí a pak se od ní opět snaží odrazit, aby nabrala sílu a mohla pokračovat dál. (zjednošeně: cena je nad s/r -> jdu Long, nebo cena pod s/r -> jdu short). A falešné průrazy se snažím filtrovat podle toho jak je s/r silná a co právě trh dělá na denním TF (stagnuje, roste, klesá). Co se týká výstupů tak opět se řídim podle s/r a chování trhu. Pokud cena se prudce odrazí od s/r tak ukončuju obchod a v opačném případě vyčkávám na další dění. MNovak: jestli můžu doporučit tak zkus použít ATR pro výstupy. To mi bylo poraděno v předminulém článku od Petra P (a diskuzi pod ním). Jmenuje se " Dotaz začátečníka: jak na optimální exekuce?" A zatím to vypadá na velmi dobrou cestu. Podle prvních testu na trhy YM mi velikost PT vychází na trojnásobek hodnoty ATR(14), ale jak jsem již psal výše tak pokud mi stojí s/r v cestě tak na nic nečekám a obchod ukončuji.
 13. PavelK: Děkuji za rady, upřímě o trendové variantě 123 jsem jestě neslyšel a bohužel mě něco podbného ani nenapadlo :( Je to skvělá myšlenka. Hned jí proženu grafama a uvidíme co mi to dá ;) A ATR jsem také již přidal do grafů. Postupně budu sledovat a vyhodnocovat. Na zmíněná vlákna které jsi doporučoval se určitě budu průběžně dívat (tu)
 14. Doplnění: Pavel K. : zběžně jsem se podíval na grafy a i když použiji timeframe 1min tak mi na trhu YM vychází velmi velké vzdálenosti mezi vrcholem 2 a 3. Což znamená že podle tvého popisu bych měl mít SL většinou kolem 10 až 15tc (50-75$) na málo volatilních trzích a 20 - 30tc(100-150$) na volatilitě jako byla třeba dnes což je na trh YM velmi hodně. Vím že obchoduješ na TF ale i tam musí být situace velmi podobná. Jak řešíš nutnost poměrně velkých SL? Jaké máš RRR? Čekáš na zasežení SL nebo vystupuješ dříve? Vím že asi před rokem jsem chtěl formaci 123 začít obchodovat s tím že SL budu mít nad vrcholem 3 a vstup na vrcholu 2 ale nutnost velmi velkých SL mě tenkrát od toho odradila. Děkuji za odpověď.
 15. Jsem ten kdo se ptal a komu bylo odpovězeno......... Děkuji děkuji děkuji........Petru P. za pěknou odpověď a všem co sem přidali své názory, vědomosti a emoce :o) ATR mi nikdy nebyl pochuti, ale na základě vašich referencí zkusím otestovat. Pavel K.: Protitrendové formace (DT/B a 123) obchoduji s přidaným Flipem který se utváří na 2. vrcholu. Obchoduji na time frame 2min. přikládám dva grafy kde jsem zobchodoval 123 s flipem jednou úspěšně a podruhé jsem zkončil na SL. Omlouvám se za překlepy které jsou v popiskách grafů. Píšu je hned po ukončení obchodu a tak nemam čas se k nim vracet a opravovat chyby jelikož se snažím sledovat trhy. Pokud tě napadne nějaká rada tak budu velmi vděční za každé slovo které napíšeš. majkll: Tvoje myšlenka je velmi moudrá, podívám se na ní (tu)
 16. avocado: toto je pravidlo právě pro nás kteří na stromech (Sim) fungujeme, ale na Live se psychika zblázní. Sice říkaš tohle neberu, ale ruka kliká, je to šílenej stav. A mě pravidlo jednou a dost pomohlo. Dnes sice jedu 1. Live a další dva Sim ale už jsem se zbavil mutkání po prvnim obchodě dál zmateně klikat.
 17. jisrael: jak jsem již psal tak brát obchody mi skutečně nedělá potíže atak z vlastních zkušeností neumím poradit, ale tvůj problém mi připomíná návod "deenergizace špatných zkušeností" (zbavení špatné zkušenosti energie a tudíž tato zkušenost již nemá sílu tě ovlivňovat) z knížky Kompletní Průvodce Psychologie Obchodování viz www.financnik.cz/exe/psychologie-obchodovani/ pokud neznáš tak vřele doporučuju a věřím že pomůže. (tu)
 18. tomas262: já určitě zůstávám u grafů do 18h i když vyčerpám denní dávku obchodů, trhy musíš mít nakoukaný a tak každej swing kterej vidíš je k dobru. A hlavně trénuju morál abych vydržel neklikat. Ale pro jistotu přepnu na Sim, kdybych se náhodou neudržel ;) ale to je dnes, jak jsem již psal, hudba minulosti (tu)
 19. Pravidlo "jeden obchod a dost" mě asi zachránilo. Byl jsem už celkem nešťastný, jelikož čim více jsem za den ztrácel tim více jsem měl potřebu chaoticky klikat a to samozřejmě přinášelo jen prohlubování ztráty. (Za jeden den jsem dokázal proklikat 1000$ při SL 50$.....šílený) A ani pravidlo 2 nebo 3 obchody denně nefungovalo. Až mi jeden trader poradil zkus jen jeden za den. Sice ze začátku jsem měl velké cukání když první obchod byl ztrátový, abych znovu nekliknul. Ale našel jsem si ještě jednu berličku a to že hned po ukončení obchodu, a je jedno jestli v zisku nebo ztrátě, jsem začal docela sáhodlouze zapisovat do obchodního deníku proč jsem obchod vzal, jaké jsem měl pocity atd., to mě zklidní a hlavně odvede na pár minut pozornost od trhu. Poté se k nim můžu opět vrátit a bezproblemu čekat na další příležitost. Toto jsem aplikoval cca 3 týdny a můžu říct že pokud bych to neudělal tak už mam vynulovaný obchodní účet. Zrovna minulý týden tyto tři týdny uplynuly a já začal cítit že jsem se dokázal zkrotit. A tak jsem k jednomu obchodu Live přidal další dva na Sim. Toto budu trénovat tak dlouho než opět uvidím že i ty Sim obchody jsou zcela podle OP. Tudíž pokud někdo má potíže s klikáním nebo braní obchodů mimo OP tak pravidlo "jednoho obchodu a nic víc" můžu jednoznačně doporučit. (tu)
 20. Jiří S.: asi jsem pomalejší, můžes mi vysvětlit co jsi měl namysli v tvém posledním odstavci? Četl jsem to několikrát ale nechytil jsem se. Děkuji
 21. Již na základě vašeho minulého článku o FP grafech jsem si PaS zapnul ale díku tomu že jsem se malinko nevyznal v nastavení které jste zde teď zmínil (barvy a size filter) jsem byl zcela zmaten ohromnou rychlostí toku dat. Ale teď po nastavení mi to celé dává smysl a vydím v tom potenciál. Nechám si okno nějakou dobu otevřené vedle grafu a budu sledovat. A snad mi to pomůže. Ještě jednou moc děkuji ;) Petr K.
 22. Děkuji Petře za článek, Petr K. (tu)
 23. Také děkuji za super článek, jsem jeden ztěch co začíná na live s malým učtem (SL) Nejdříve jsem se bál velké volatility ale nakonec jsem zjistil že i dnes se dají najít situce pro úspěšný vstup/výstup s malým SL. A je pravda že trhy můžou takto lítat klidně i měsíc či dva tak řece nebudu tak dlouho jen sedět a koukat. Snažím se něco naučit a dokázat ztěch krásných pohybu něco urvat pro sebe. ;)
 24. Fid

  NinjaTraders

  Herby: podle mě je kompilovat nemusíš, normálně bys je měl mít v seznamu indikátoru (v grafu). Alespon me to tak fungovalo.
×
×
 • Vytvořit...