Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

lock

Members
 • Počet příspěvků

  62
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

4 Neutrální

Více o lock

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Jako individuální investor nemůžeš nikdy sám obchodovat na burze s investičními nástroji (krom určitých výjimek) k tomu potřebuješ zprostředkovatele - obchodníka s cennými papíry (brokera), který vykonává tvoje pokyny a ten potřebuje to povolení ČNB o kterém mluvíš. Takže, pokud se nechceš stát obchodníkem s cennými papíry, ale pouze individuálně investuješ svoje prostředky prostřednictvím brokera, tak žádné povolení nepotřebuješ.
 2. To je divné, zkoušel jsi jiný PC, jiné připojení? Zkus i jiný soft než SCH.
 3. Mám stejné nastavení SCH+CQG a žádný problém nemám.
 4. Nevím, co to znamená, že sierra tlačí svůj datafeed. Máš snad na mysli, že sierra obsahuje nějaké sw "kurvítko", které záměrně zkresluje data od jiných poskytovatelů? Takže, když mám data od IQfeed, tak místo kvalitních tickových dat mě tam tečou data upravená sierrou. To mě přijde trochu přitažené za vlasy. Pokud by to byla pravda, tak s takovým sw bych nechtěl mít nic společného ani s jejich datafeedem.
 5. Andreo, to co píšete spíše směřuje k AOS (a i ty musíte částečně řídit). Nedovedu si představit stabilně úspěšné diskréční obchodování, založené výhradně na 100% mechanických vstupech a výstupech. A pokud jde o spready já sám aktivně obchoduji spready i ID a pokud bych se měl rozhodnout tak jednoznačně spready. Spready sami o sobě z technického hlediska jsou triviální (s tím co máte za sebou zvládnete pochopit základy za několik dní, navíc není podle mě potřeba backtestovat, paper 1-2 obchody a pak s 1kontr. na ostro) a pokud dodržujete MM a OP nemůžete dlouhodobě výrazně prodělávat, počítejte však s poměrně konzervativním zhodnocením v 10-kách% ročně (pokud však dáte dohromady kapitál kolem 20K tak můžete mít pro sebe solidní příjem na úrovni běžného zaměstnance) O nějaké složité PA bych vůbec u spreadů nemluvil, pokud víte co jsou to s/r zony, DT, DB, navíc máte oproti ID spoustu času, analýzy provádíte na close cenách. Ale 100% mechanický systém to není. Počítejte také s následnou investicí do nějakého analyzer nástroje. Hodně štěstí.
 6. Myslím, že stranger nebude zdaleka jediný, kdo offshore využívá, spíš o tom nikdo nechce moc veřejně mluvit. Určitě je to, ale zajímavé téma, takže článek k tomu by nebyl špatný.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.