Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

methosdareios

Members
 • Počet příspěvků

  189
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězných dnů

  13

methosdareios naposledy vyhrál/-a dne 14. ledna 2020

methosdareios měl nejvíce oceňované příspěvky!

Komunitní reputace

99 Excelentní

1 Sledující

Více o methosdareios

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. O tom to právě je. Každý přístup má své výhody a nevýhody. Záleží na tom co je člověk zač a co je pro jeho osobnost vhodnější. AOS swingové strategie psychicky a časově nenáročné, FIMS psychicky a časově velmi náročný. Co se týká kapitálu tak je to přibližně jak píšete. Mě to při výpočtech vycházelo na 30 000$ FIMS a 140 000$ základního kapitálu u swingových strategií. Co se týká AOS swingových strategií, tak se to dá vylepšit když má člověk 3 druhy systémů se společným kapitálem (pro long, short a když jde trh do strany). Vždy jeden z nich pojede (druhé dva v tu dobu stojí) a dohromady d
 2. Intradenní obchodování je především extrémně psychicky náročné. Pro začínajícího tradera je to hotový očistec. Šance jsou tam opravdu velmi nízké pro začátečníka. Každý obchodník se časem vyvíjí (mění své názory) a já jsem toho názoru, že kdyby měl Petr Podhajský možnost cestovat zpátky v čase na počátek založení finančníka, tak by začal jako první vyučovat swingové obchody (kvůli jejich psychické a časové nenáročnosti) a nikoliv intradenní FinWin futures. Proto je podle mne (Petr Podhajský se vyvinul do další fáze) tento článek výrazně odlišný od dřívějších z dávné doby. To je můj názor.
 3. Pokud vím, tak oba měli i svá podnikání když začali obchodovat na burze. Měli tedy i další příjmy a díky těmto příjmům mohli vše co vydělali ponechat na účtu. Nebylo to tak, že by hned obchodovali fulltime. Teprve po určitém počtu let a velikosti účtu přešli na fulltime. Oba začali ve stejnou dobu se stejným (společně vytvořeným) systémem. Četl jsem také všechny tři knihy co vydali a v nich je to tak také popsáno. Petr Podhajský se jen snaží vysvětlit, že nelze obchodovat fulltime stylem, že vše co vyděláš dáš na své životní náklady a zůstane ti opět jen základ. Tím by ti vůbec nerostl úč
 4. Já osobně jdu do možnosti Professional Edition: $339, protože umožňuje instalaci 64b verze, podporu až 32 Multi-thread (záleží kolik máš procesorových jader) a další možnosti, které jsou navíc oproti standard verzi. Těch pár dolarů navíc mi za to stojí.
 5. Děkuji za tyto neuvěřitelně informačně obsažné webináře. Posunulo mě to o velký kus dopředu a popravdě i doslova zahltilo neskutečným množstvím informací. Bohužel budu muset nejspíše ukončit intradenní obchodování (nebo výrazně omezit), protože je to velký žrout času. Čas není nafukovací (den má 24 hodin) a já ho potřebuji také na učení. To co jsem pochopil a přijal za své již v kurzu „On-line kurz Základy profitabilního obchodování v 10 týdnech“ se nyní jen potvrdilo. Dlouhodobé strategie nejsou tak sexy, ale jsou z dlouhodobého hlediska správnou cestou vpřed. Potřebuji mít prostě r
 6. Všem přeji příjemné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.
 7. Velmi dobře napsáno. Ty paralely jsou jasně vidět. Trading je opravdu tvrdý boj a uspět lze jen poznáním svých slabých a silných stránek. Poznat je a změnit ku prospěchu věci.
 8. Opravdu je to velmi poučné video. Je zde velmi srozumitelně popsána myšlenka fungování swingů. Já osobně mám problém s určováním druhého ramene swingu a vždy váhám mezi jednou či dvěma po sobě klesajícími svícemi. Občas mě stačí jedna ale většinou raději čekám na druhou a teprve poté vstupuji na [bold]close[/bold] té druhé do obchodu.
 9. Tak toto je přesně tím co potřebuji (obchoduji live YM 3min). Už nějakou dobu mám docela problém s měnící se volatilitou a jejímu přizpůsobení se. Měl jsem už delší dobu téměř shodnou myšlenku ale nějak se mě ji nedařilo dokončit. Tento článek mě umožní to doladit. Děkuji moc. ;)
 10. Je to pro mne opravdu velmi inspirativní video. Mám velkou ztrátu sluchu od svých 21 let a né vždy je pro mne život lehký. Takovéto inspirace jsou pro mne vždy balzámem na duši.
 11. DaveF, možná jsi měl tu školu dodělat. Já nedokončil strojní průmyslovku v posledním ročníku, přičemž jsem už dělal maturitu (písemnou část). No nebylo to kvůli tradingu, ale kvůli ehm zamilovanosti do hezkého stvořeníčka. Nicméně po vojně o pár let později jsem opět usedl do lavice a maturitu jsem si udělal. Věděl jsem proč. Je vhodné mít zázemí (placenou práci), když tvrdě narazím. Teď se nějaký čas učím samostudiem anglický jazyk a vyjíždím si jednou ročně na měsíc intenzivního studia angličtiny do GB, Austrálie.... Totéž u mě platí i u studiu obchodování s komoditami. Učím se p
 12. Rozhodl jsem se přispět do diskuse. Spousta lidí pěje chválu na SSD disky, jenže ty jsou zde teprve krátkou dobu na rozdíl od HDD, které zde jsou desítky let. Nejdříve trocha teorie: Pevné disky mají partition (oddíly), na kterých je souborový systém. Na každém oddílu může být jen jeden souborový systém. Pokud máte HDD rozdělen na dva oddíly, tak na jednom může být souborový systém pro Windows a na druhém třeba pro Linux. Informace v souborovém systému se dělí na metadata a data. Metadata - popisují pouze strukturu systému souborů a doplňující informace jako velikost jednotlivý
 13. No já používám něco jiného. Na učení se čehokoliv nového využívám jednoduchou metodu založenou na počátečním nadšení s tím, že to počáteční nadšení časem vyprchá. První tři dny se učím 4x tolik co považuji za denní minimum. Další tři dny 2x tolik a poté pokračuji svým předem stanoveným závazně daným ([ital]na papíře přesně sepsaným a mnou podepsaným[/ital]) denním minimem. Metodu pozvolného přidávání aplikuji až když po dobu jednoho měsíce vzorně dodržuji své denní minimum.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.