Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

yord

Members
 • Počet příspěvků

  172
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem yord

 1. Zajímavý článek, já bych také potřeboval spoustu věcí zautomatizovat, ale nevím jak začít. Obchoduji také v NT , ale nejsem programátor. V článku se píše o programování v C+... nebylo by možné nějak napsat na co se zaměřit v programování, jak začít, kterou literaturou atd. Děkuji a gratuliji ke krásnému úspěchu.
 2. yord

  Dividendové akcie - dlouhodobé investice

  Musí být podáno daň přiznání i když vyděláte třeba jen 20 000 Czk... těch 100000 se jedna o objem obchodu... tedy příklad: mám zainvestováno 250000... prodam akcie v tomro objemu a vydělám např 25000... tak musim podat dan přiznání... omlouvam se píšu z mobilu ...
 3. yord

  Ropa

  m.hunter no nevím jestli je to tak jednoznačné s tou ropou... www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-24/another-oil-crash-is-coming-and-there-may-be-no-recovery?cmpid=BBD022416_BIZ
 4. yord

  Opce a Volatilita

  mapler dobrá práce (tu) jen mě udivuje u kontinuálního grafu, že má VVIX koncem roku 2008 (období krize) menší hodnotu než září 2015 tj. nedávný propad trhů, který se s rokem 2008 nedá srovnat... Spíše tedy , chtěl bych se na to zeptat. Čím to je? Rychlostí propadu?
 5. yord

  Opce a Volatilita

  zdravím, myslím si, že jsi inspirací pro mnoho z nás. Tvé příspěvky jsou velmi inspirativní. Díky za ně !!! Já obchoduji něco podobného. Tedy patřím mezi ty, co si rádi přečtou Tvoje příspěvky. Škoda že se nemůžeme spojit přes email. Ten můj je tady můj nick na emailu cz.
 6. yord

  Opce a Volatilita

  mapler (tu)
 7. yord

  Opce a Volatilita

  mapler no přesně to co píšeš, jsem chtěl napsat již dříve, hned po tvém příspěvku o tom, jak rychle se vše vrátí do contanga. Myslím, že podle Tvého backtestu bylo nejdelší období 6 dní, ale právě že fundament v dnešní situaci ( backwardation kvůli Číně a hned po expiraci FOMS). Čína není Řecko a zvyšovaní sazeb by bylo po dlouhé době...tj zásadní fundament. Chtěl jsem ti tu napsat že jsem zvědavý, jestli zvítězí backtest a nebo fundament :-), ale nechtěl jsem ti tady psát zbytečné "canci" a kazit ti tvé skvělé vlákno a Tvou práci a výzkum. ps: to není ironie- myslím to vážně.
 8. yord

  Opce a Volatilita

  Zdravím Na to, že je 6 dní do expirace prvního futures, tak mezi prvnim a druhým futures je pořád pěkné backwardation... to asi kluci nestihnou do expirace... uvidime... :)
 9. yord

  Opce a Volatilita

  mapler gratuluji k zisku. Taky už jsem venku, přeci jenom s Čínou si není radno zahrávat :-) Chtěl jsem tě poprosit : ten graf contanga/backwardation si děláš asi sám v exelu že? Mohl bys prosím nějak popsat jak, nebo nejlépe uploadnout ten exel sheet ? Vypadá to moc pěkně :-)
 10. yord

  Opce a Volatilita

  mapler zdravím, kéž by jsi měl pravdu . Na tomto principu jsem v docela velké pozici a zatím se backwardation jen zvětšuje. Alespoň teď co se dívám v 10:27 hod. Nevím, ale pokud teď půjdou trhy dolů a někdy v půlce září se má očekávat zvýšení/nezvýšení sazeb fedem, tak s návratem do contanga a tím pádem snížení volatility asi moc počítat nemůžem :-(. Myslím, že se píše nová historie .
 11. yord

  Think or Swim

  radim2 děkuji ... (tu)
 12. yord

  Think or Swim

  Poradil by někdo jak dostat data z TOS do exelu? A ještě jedna prosba , nevíte jak dostat dva grafy přes sebe (né pod sebe), nějak nemůžu přijít na to jak to udělat. :S
 13. yord

  AMP Futures

  introus: já používám taky GOM s NT7 a data od AMP-CQG , ale po znovu načtení grafů se mi nezobrazuje historie ve Footprintech. On-line je to v pohodě, ale historie se mi nenačítá. Někde mám něco blbě nastavené, ale zatím jsem to moc neřešil, tak jestli budeš tak hodný, můžeš poradit :)
 14. yord

  AMP Futures

  Je to zvláštní, protože kdysi jsem porovnával ty datafeedy podle IQFeed. Porovnával jsem datafeed od SierraChart, Infinity a CQG a CQG bylo přesné (stejné) na tick jako IQFeed. Tak že ten problém nebude v datech co posílá CQG, ale v tom, jak je zobrazuje Multicharts. Zatím tedy pro mě Multicharts jen pro hraní si a zkoumání nových věcí. :)
 15. yord

  AMP Futures

  jj taky jsem to porovnával a úplně jiné hodnoty :-(
 16. yord

  AMP Futures

  Sinuhet: Díky, dííky, jen jsem to odeslal, tak jsem to našel :-) Vypadá to sice trošku jinak, než jsem zvyklí (není tam ta svíčka), ale to je o zvyku. Tak nevím :-)
 17. yord

  AMP Futures

  Tak jsem cvičně zkusil otevřít ten multicharts a zobrazil jsem si tam volume profil, ale nemůžu přijít , jak si zobrazit BID/ASK na ceně tj tzv footprint bary. Poradíte ?
 18. yord

  AMP Futures

  Taraka díky za info (tu)
 19. yord

  AMP Futures

  Sinuhet: Já používám NT s CQG a numbers bary se mi nenačítají do historie, ale to bude asi mou šablonou, nebo nějakým nastavením co mám blbě. Mohl bys popsat detalněji jak to máš nastavený, jaký workspace atd. Děkuji...
 20. yord

  AMP Futures

  Já když jsem zaškrtával co chci obchodovat u CQG tak tam bylo CME Group equity za $5, a když se podívám na stránky CME Group na oddělení equity tak tam je ES,YM a NQ tj tyto tři trhy za $5... a dnes mi normálně všechny trhy frčí bez problému :)
 21. yord

  AMP Futures

  článek z roku 2007 CME a CBOT schválily v noci na dnešek sloučení 10. 7. 2007 11:49 Michael Hovorka Plán spojení obou firem posvětily dnes v noci akcionáři finančních a komoditních burz Chicago Mercantile Exchange (CME) a Chicago Board of Trade (CBOT). Ze dvou největších amerických termínových trhů tak vznikne pod hlavičkou CME Group globální jednička v obchodování s finančními deriváty, tedy termínovými a opčními kontrakty. „Je to největší obchod v historii Chicaga a myslím, že je to jeden z mála obchodů, v němž jsou obě strany velkými vítězi,“ sdělil k rozhodnutí akcionářů předseda správní rady CBOT Charles Carey. Zdroj: ČTK
 22. yord

  AMP Futures

  to jsem z toho blázen :-) to budou mít na stránkách AMP chybu ... YMH5 : www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-dow.html
 23. yord

  AMP Futures

  to : T.M. ES,YM,NQ se obchoduje na CME viz odkaz... www.cmegroup.com/trading/equity-index/
 24. habaso ještě bych dodal, že v podstatě fundament by měl být pozitivní pro toto, protože pokud fundament dostatečně hodně pohne trhem- tak se toto dostane z range až na svůj cíl... samozřejmě s tím, že se to musí technologicky zvládnout etc... Jinak pro mě jsou toto jen filozofický věci. Rád si o tomto podebatuju a rád si poslechnu jakýkoli pohled na věc, ale pro mě, jako pro retail co sedí u compu to je opravdu jen ve filozofický rovině. Já se zaměřuju na svoje možnosti (omezené možnosti), ve kterých nemusím řešit ultra rychlý a přesný vyhodnocování, zpracování etc. Tímto z mé strany vše Hezké vánoce ...
 25. habaso já jsem to pochopil tak, že jsi v obou pozicích zárověň. Tedy že jsi jak v shortu tak v longu- tedy 2 pozice - takový hedge proti sobě, jen se ti při rozšiřování range zvětšuje expozice v té straně, na kterou vystřelý trh, ale to je jedno :-)
×
×
 • Vytvořit...