Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

icm

Members
 • Počet příspěvků

  195
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem icm

 1. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Pod slova Honzina se mohu absolutně podepsat! :-)
 2. to Valter: ...až jsem se stal "dobrým člověkem"...., tak to si zapamatuji, neboť ve svém životě válčím s něčím zřejmě stejným, tedy mít uspořádaný samotný život, nejenom trading, když to nejde v životě, tak ani v tradingu. Děkuji za toto spojení slov.
 3. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Taraka. Vstupoval jsi v 18:04? A pokud ano, tak který proražený SWING myslíš? Já tam právě to proražení nevidím, proto se tak ptám.
 4. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Ahoj Taraka. První obchod jsi bral proč? Nesedí mi v mých očích Tvému obchodnímu plánu.
 5. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Ahoj Taraka. Já měl jen jeden obchod REAL s 95$ a počkal jsem si na tu DOJI svící v čase 16:08. Tvůj obchodní den, divočina. Škoda opět, že jsi si nezobrazil OPEN, kde došlo ke krásnému odrazu a ušetřil bys jeden první SL jednoduchým pravidlem. Pak ta divergence, co přišla, společně s DOJI, Tě opět měla varovat a nenechat to zbytečně dojít na plný SL, škoda. Teď mám pro změnu já ten pocit, že jdeš hlavou proti zdi, že se snažíš mechanicky porazit trh a přitom je to velká škoda. Ale fandím Ti a držím palce Tvé píli a disciplíně.
 6. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Taraka: Já snad ten odstrašující screen hodím i na E-Mini II, k tomu připíši, co bylo děláno špatně a věřím, že X obchodů se odfiltruje od tamních uživatelů. Zn: Škola obrazem. :-D Mohu potvrdit, že hodně dělá problém vstupy na volatilních svících neúměrně SL a pak je hodně vyplněných SL a přitom úplně zbytečných. :-(
 7. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Taraka: To je právně ono, čistě mechanicky, ale už nepřemýšlíš (ve smyslu zájmu většího výdělku než 30-35$), zda dávají smysl, tedy ta diskréční složka tam úplně chybí, která doufám, v novém systému už je trochu i zahrnuta. Jinak já si zatím nenuluji účet a ani to nemám v plánu a tak si i myslím, že proto dělám maximum. EDIT: Dobře, maximum úplně ne, ale i to něco, co dělám, tak pořád cítím, jak mne to tady na fóru posouvá mílovými kroky dopředu, ale to už se opakuji. :-)
 8. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Taraka: To nebylo nic povedenýho, aplikace FinWin i trendu, musím začít zkoušet i trendové obchody, neboť i ty se někdy vyskytují. Komentoval jsem testovaný systém. Dnešní LIVE. Hmm. První obchod dával smysl podle mne. Ten druh už byl moc vysoko, klasika, to víš. No a jak jsi potom shortoval, nebyl porušen kanál a proto jsi mi připomínal mne na začátku června, když jsem to tam cvakal do té doby, dokud to nepůjde, než jsi to v šest zabalil. ;-) :-) EDIT: První dával smysl z hlediska Tvého obchod. plánu, nikoliv kanálu samozřejmě.
 9. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to taraka: Ale jinak děkuji za novou inspiraci k zakreslování a identifikaci SWINGů a S/R úrovní. Konečně něco konkrétního nového. :-)
 10. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Tak přece jen sem vložím screen pro Taraku pro inspiraci. Tam, kde popisuješ, že bys dal vstupy, přijde mi to u obou dvou případů stejně vysoko z hlediska rizika, proč? Mrkni na screen, byl tam trendový kanál a od trendového kanálu se očekávají poklesy (které se taky děly, s naše SL 15tic. by byly vypleněny), je lepší nastupovat na spodní hraně kanálu, což můžeš na screenu pěkně vidět, jak se dnes vyplnilo (i s našim SL 15 ticků), navíc podpořeno FinWinem a IMA s NQ
 11. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Jinak u mne se tvoří OPEN v 02:00, se teď dívám, to jen tak mimo téma. Po důvodech tohoto času se nepídím. Který čas, myslel Larry Williiams, nevím, mluvil jsem v obecné rovině, o OPEN.
 12. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Taraka: Jo, máš pravdu s tím obchodováním u mne. K tomu OPEN. Existuje něco jako pre-market, ale už jsem pochopil, že když nepomohou ani screeny, tak už pak pomohou asi jen výsledky. :-(
 13. icm

  Diskuze k článku: 21. Obchodní deník

  to Juri: Nesmí se to tak přehánět. Samozřejmě, že kdybys měl vše zapsat před obchodem, asi bys fakt nestíhal. :-) Dejme tomu, že máš k dispozici obchodní plán, třeba napsaný na papíře. Vyskytla se taková situace na trhu, že chceš zrealizovat obchod, tak prostě vykonáš obchod a pak si zapíšeš zobchodovanou situaci do deníku. Lépe je si ještě uložit screen obrazovky, která vydá ještě za více a podle posledního Mini-Magazínu Finančníka bys mohl jít ještě dále a nahrát si záznam celého obchodu ve formě videa (to já třeba ještě nedělám, ale nechám se inspirovat), což už pak mluví úplně za vše. Třeba je ještě dobré si poznamenat, zda se v ten den staly významné události (politické, ekonomické). Věřím, že i další ještě poradí, co a jak.
 14. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: Tak založ vlákno a sdílej, ať se podíváme i na Tebe. :-)
 15. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: Já Ti odpovím proč. Protože ve veřejných vláknech se nemá podle pravidel fóra probírat to, co se probírá na E-Mini II (analogicky FIMS, Opční obchodování, atd..). Jednou jsem už měl blokovaný příspěvek za toto. I z tohoto důvodu jsem se přesunul na E-Mini II, kde mám v tomto směru volnost a nemusím to řešit. Ale mohu se zeptat Michala, zda by mi sem dovolil dávat aspoň nekomentované screeny, abys se na ně mohl podívat. Jo a Stranger. A kde dáváš screeny Ty? Jo a Taraka: Znovu omluva za off-topic diskuzi.
 16. Taky přispěji svou troškou do mlýna. Stranger, myslím, že ten paper by byl lepší z hlediska objektivity, alespoň měsíce dva. Beru podle sebe, že první měsíc člověk na paper začne dělat takové "ptákovinky", které nemá v obchod. plánu a obchodní plán postupně ladí. Navíc bych určitě ostatním doporučoval, aby, pokud to nedělají, dělaly screeny ze svých obchodů (v posledním Mini-Magazínu se už doporučuje dělat i video nahrávky jednotlivých obchodů) a pokud možno je sdíleli tady na fórum třeba ve vlastním vlákně. Myslím, že poslední dobou se tady rozběhla aktivní pravidelná diskuze (veřejná i VIP část), ať už na REAL nebo PAPER obchody a mne tato diskuze, kde si vzájemně říkáme, co děláme špatně, co bychom mohli dělat lépe (třeba ve smyslu přechodu na jiný trh, doplnění indikátorů, doplnění důležitých S/R úrovní, vliv volatility, IMA, IMD). A právě po vzoru "Tradeři traderům" mne tato diskuze v mých očích obrovsky posunula dopředu, aniž si to možná uvědomuji. Do té doby jsem se v podstatě plácal jen na jednom místě. Bylo se potřeba "otevřít světu". A moc děkuji Petrovi za jeho dnešní nabídku pomoci těm, kteří se na REAL ještě moc necítí (včetně mne) i přesto, že je to v PAPER ok.
 17. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: Pak ovšem nechápu, proč jsi mne tak "sjel", když jsi se nepodíval na můj další vývoj. O tom, že jsem založil vlákno v E-Mini II, jsem ve vlákně Taraky psal a jelikož jsi psal, že nás pozorně sleduješ, tak jsem bral, že víš, která páčka. Dobře tedy.
 18. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: Vlákno se jmenuje "TF podle icm" a nachází se v části "E -Mini II - pokročilá aplikace systému FinWin". A tam budu velmi rád, když mi to budeš komentovat, trestat, být tvrdý. Máš absolutní pravdu, že na základě těchto věcí, kdy mi něco vytkne, nedělej tamto a ono, se člověk nejvíce naučí, proto mne právě překvapilo, že jsi mi vytáhl nejhorší obchody ze začátku a přitom jsi se pak už nepodíval, jaký je můj další vývoj, který sdílím právě v onom vlákně. Abych byl konkrétní, chyby, které jsi mi zakreslil na oněch grafech a které se už snažím nedělat, v rámci mého obch. plánu: 1. Nevstupovat to obchodu dříve než v 15:32 2. Svíce nesmí mít vysokou volatilitu, její tělo by mělo být menší než 100$ 3. Svíce by neměla mít oba dva knoty velmi vysoké 4. Tělo poslední svíce by mělo mít menší velikost než předchozí svíce. Už jenom na základě těchto bodů vyfiltruješ "95%" obchodů, které jsi naznačil a co jsem dříve ignoroval. A pak teprve následují zvlášť pravidla pro vstup do LONG nebo SHORT, to předchozí byla obecná pravidla pro obecný vstup, ať už SHORT nebo LONG.
 19. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Antonio: Pojďme tedy od začátku. Jakou prosím používáš platformu pro zobrazování grafů a jakého prosím máš poskytovatele dat? to Taraka: Tobě se omlouvám, že Ti tady v podstatě vytváříme off-topic diskuzi. :-( Ale opravdu bych ten OPEN rád vysvětlil a obhájil, když už to není nad slunce jasné ze screenů, což mne vážně zaráží Antonio. :-( to Antonio: Je dokonce možné, že to Antonio není ani v 6:00, já se prostě řídím cenou OPEN, kterou mi vykreslí Ninja Trader na základě indikátoru CurrentDayOHL, ok? Nezakresluji si ji ručně, ale pomocí indikátoruv NT, jů?
 20. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  EDIT: Nedá mi to Stranger a musím ten příspěvek ještě doplnit. Znovu si prosím podívej na ty obchody, které jsi velmi správně označil, potom se prosím podívej na můj základní obchodní plán uvedený od jisté doby na E-Mini II a zeptej se sám sebe, byly ty obchody podle obchodního plánu? 90% nebylo. Co se stalo potom? Martin se nad sebou zamyslel, že se m nechce dávat takové škaredé grafy a něco se sebou udělal. A potom se podívej na E-Mini II, jaké tam dávám grafy teď. Jsou taky tak hrozné jako tyto dva? Podle mne nejsou, jsou klidnější, mají nějakou logiku, ne jak tyto dva dny, které jsi mi předhodil. Ale Stranger, na druhou stranu jsem rád, jak jsi na mne tvrdý.
 21. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: A já myslel, že sleduješ můj progres... a místo toho mi tady předhodíš začátnické dny, kde nebyl dodržován obchodní plán. :-) Na Tvou otázku s tím trhem už jsem Ti jednou odpovídal a znovu opakuji, ne, nemyslím si, že porazím trh, neboť by to byla cesta do pekel. Ano, OPEN je ta oranžová čára, to doufám z těch slidů je jasné, odkud se odráží cena.
 22. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Zdravím Antonio, že se cena neodrážela od OPEN včera? Není to sice podle pravidel fóra přikládat duplicitní screen, ale přiložím tedy sem svůj screen ze včerejška, kde je evidentní odraz od OPEN (ale OPEN v 6:00). Snad mi to Michal promine. Jinak Antonio svoje skreeny publikuji v sekci E-Mini II. EDIT: Nakonec jsem vytáhl hned 5 screenu z tohoto měsíce, kde jsou ukázkové odrazy od OPEN v 6:00. Už je to jasnější? EDIT II: Screen ze včerejška je ten poslední.
 23. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  to Stranger: Přiznám se, že jsem nevěděl, že je to v 6:00, ale ano, v 6:00 ráno našeho času. :-) Tedy ten, který defaultně vykresluje NT a na ten jsem si zvykl. :-)
 24. icm

  TF-E mini Russel 2000 PA system

  Ahoj Taraka. Já dnes jeden ztrátový paper a jeden LIVE ziskový. Odraz od S/R úrovně. :-) Zareaguji ještě na to, co jsi mi napsal. OPEN někdy funguje, někdy ne, ale kdyby něco fungovalo na 100% v trhu, tak pak by asi něco bylo špatně. Přece ty svíce v tom konkrétním případě a musíme se bavit vždycky o konkrétním případě, se přesně odrážely od OPEN, navíc svíce typu DOJI, to nešlo ignorovat. Jistě jsi četl knihu "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" a i Larry Williams tam OPEN označil za jednu z nejdůl. S/R úrovní, myslím, že na tom něco je. No ale přesně jak píšeš, to je pravda. Zakreslíš si HOD, LOD, OPEN + S/R z vyššího TF a pokud je potenciál, obchoduješ, když není neobchoduješ. Já si dnes v přípravě zakreslil úroveň 958, kde se nacházela S/R úroveň na 30 TF a pak ji zobchodoval, neboť svíce měla tělo menší než předchozí, velikost byla do 100$, podmínky splněny, takže jsem si řekl, že jestli nevstoupím, mohu to zabalit. Tak jsem vstoupil STOP LIMIT, pěkně vyplněn. Potenciál byl vyšší, ale znáš mne, jedu na méně zatím. :-( Ale měl jsem prostě radost, že jsem splnil obchodní plán a dodržel i scénář v přípravě (v paper nikoliv). Nicméně, přípravu si dělám, vždycky to dopředu nasdílím na E-Mini II, Stranger by tam jistě zase našel chyby, kež by mi je aspoň nějak popsal, že Stranger ;-), tímto na Tebe apeluji, že než aby Ti zešedivěly vlasy, což nechci, raději mi třeba ukaž své obchody za den, abych se učil i od Tebe, nejen od Taraky tady. Každopádně Stranger, Ty už jsi mi moc pomohl tím, jak jsi mne nakopl s tím, že si mám dávat pozor na svíce s velkým S. To mi ubralo dost příležitostí, SL, obecně mi to vložilo do obchodního stylu novou dimenzi a snad i více klidu. Děkuji.
 25. icm

  NinjaTrader - prosím o radu II

  to Stranger: Ruku na srdce, když jsi začínal LIVE a měl jsi z paperovany obchodní system, opravdu s Tebou emoce nehýbaly, opravdu vůbec. Tím však nevylučuji, že to, co jsi napsal, je svatá pravda!
×
×
 • Vytvořit...