Jump to content
Co nového? Mé kurzy

gumaczek

Members
 • Počet příspěvků

  265
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

1

Komunitní reputace

 1. gumaczek

  Market Profile

  iigis: Ahoj, tak jak válčíš? Odmlčel jsi se na delší dobu, pochlub se, jak jdou obchody? Já zůstal stále u MP, ale už to dělám jinak, má to logiku a výsledky. Do měsíce chci na živý účet..
 2. gumaczek

  Market Profile

  markxs: Zdarma to určitě nepůjde. Pro samotný MP stačí pluginy do Ninjatraderu (dle mého subjektivního názoru naprosto nejlepší na ovládání. Sierra se může jít klouzat s tou hrůzou, kterou předvádí). Stačí trochu hledat, namátkou fin-alg a další. Vše ale za pěkný peníz. Dále footprinty.. V NT dle mě ne tak dobré, sierra je v tomto o hodně dál (o tisíc let zhruba :-). Cenově se dá sehnat od 1000/měs. Ovšem pokud chcete začít seriózněji sledovat footprinty, potřebujete kvalitní datafeed. Za mě jedině iqfeed. Měl jsem možnost porovnávat data od CQG, trading technologies a iqfeedu a na footprintech se lišily spárované kontrakty v řádu stovek (!!) Volume na jednotlivých cenách bylo přibližně stejné, ale lišily se objemy ask/bid (což je trochu hloupé, když pdole toho chci vstupovat do tradu :-) Osobně jsem kdysi řešil stejný problém, dělal analýzy zdrojů, softwaru, pluginů atd atd, a v současné době je to tak, že pro MP používám Ninjatrader s doživotně zaplaceným indikátorem MP a datafeed od brokera. Na vše ostatní potom Sierru package 5 a data od iqfeedu. Sumasumárum, pod dvě kila za měsíc se prostě nedostanete :D
 3. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: ahoj, rád tě tu vidím. Předpokládám, že jsi tak zavalen obchodováním, že už nestíháš sdílet myšlenky na fóru? :-D Jinak já už jedu live, ze začátku to nebyla sláva, pomalu se z toho sbírám. Zkoušel jsem i mentora, ale nesedl mi jeho přístup, takže znova a líp :-) Market profil je sice krásná věc, ale obchodovat podle něj neumím. Nechal jsem si z něj pár věcí, teď jedu přístup založený na S/R oblastech, footprinty, IM analýza a základy PA. Pomáhá mi kamarád, učí mě a je to vážně jízda :-) Profil a potažmo market aukci si nechám na pozdější dobu, na poziční obchodování, popř. opce.. A teď ty - povídej, jak se daří, jak obchoduješ, atd atd atd :D
 4. gumaczek

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Já bych počkal do září, až se vyžvejknou, jak to bude se záchranou Evropy ;-) Teď je to jen pro pár bodíků, ideální na reversy extrémů. No a když nastane to, co dnes, je nejdůležitější být včas na palubě :-)
 5. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: ahoj, já vlákno sleduju, ale myslel jsem, že jsi se na to vykašlal ;-) Já jedu stále profil s prvky market aukce, dávám si to pomalu dokupy podle svého gusta a snažím se učit, se učit a se učit :-) Jinak účet potěšeně roste, i přes tu záplavu chyb, které stále sekám.. Poslední dobou se ESko chová pěkně čitelně, levely fungují, principy MA také :-) Tys teď neobchodoval? Nebo jen nepřispíval :D
 6. gumaczek

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  yax: být u trhů v tu dobu, 77,25 short je pro mne jasná volba, doufám, že jsi to vzal :-) v US zatím ten gap mažou. Tipuju short covering ;-) nákup kolem 61 se zdá v oukeji..? :D
 7. gumaczek

  Market Profile

  Láďo, ten LT MP plus indik je dle mě skvělej. Jednak je za jednorázovou platbu a druhak umí vše, co jsi zmiňoval - rostoucí zelené, klesající červené, volume histogramy, VA počítá dle Volume i dle TPO, můžu si to rozhazovat jak chci apod. Já osobně jsem spokojenej, hlavně proto, že můžu z Ninjy přío obchodovat. Jedinou věc to neumí a to je MEAN. Ten musím vždy ručně přes fibbo... btw jak se daří na ostrém účtě? ;-)
 8. gumaczek

  Market Profile

  platím si indikátor market profile plus od czechwealth, stačí trochu googlit. stejná varianta je fin-alg.com, ta česká firma to od Mulyho víceméně okopírovala a trochu vylepšila. Obě firmy nabízí jednorázovou koupi nebo měsíční pronájem. Cenu netuším, tu najdeš. Ale preferoval bych českou variantu, jejich podpora je rozhodně lepší (a hlavně v Čj).. No a další možnost je platforma investor R/T, kde je indik. na MP přímo obsažen, tuším že stojí 50 dolls/m. Anebo Market Delta, ale to jsme v uplně jiné cenové relaci. Screen:
 9. gumaczek

  Market Profile

  Ne, neexistuje. Musíš platit jako všichni ;-)
 10. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: Ahoj, obchodoval jsi včera ES? 3 hodiny se tvořila BA na upper extremu, dedukoval jsi nějakým způsobem, zda nastane návrat k HVN nebo iniciativní break? Sledoval jsem to velmi bedlivě, ale nevěděl se rozhodnout, na kterou stranu vstoupit :-) Udělal jsem tedy jeden malinký long v rámci rotace, ale nic co by stálo za řeč. Teď jakoby se trh rozmýšlel po tom velkém pohybu co dál. Možný tedy retest BP, retest HVN nebo návrat do range ala failed break. Jaký je Tvůj názor?
 11. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: taková čísla se mi zdají nereálná (2-3 tis). Možná při čisté MA jsou profity daleko větší. Já jedu jen ES, proto musím brát i menší profity. Jinak jedu s fixním PT i SL, až na vyjímky. Trénovat budu ještě hodně, protože ačkoliv je myšlenka dobrá, špatnou exekucí a řízením obchodu často trade zkazím.
 12. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: Ahoj, tkže statistika: 15.5. - odevzdaná diplomová práce; 16.5.-8.6. - provedeno 33 obchodů (1-2 denně, občas tři), 8 ztrátových, 23 ziskových, 2 na BE. Stav účtu je teď +1035 dolarů po odečtení komisí. Největší ztráta na obchod je 200 dolarů (zkoušel jsem používat mentální SL, ale není to pro mě - nedokážu to včas odpískat a kliknout na close:-)) Profil jedu teprve od půlky května, ale výsledky jsou skvělé! Většina ztrátových tradů byla způsobena špatným načasováním vstupu (např. čekal jsem obrátku, ale provedl ji moc brzo, většinou ten den hned napraveno a vychytán onen kýžený pohyb). Fakt to funguje a při zapojení trochy mozku a přemýšlení v širších souvislostech (právě MA a BA's) je to lahoda :-) Nechci být přehnaně optimistický, ale koncem července po státnicích a dovolené plánuji nafundovat účet a rozjet to naplno... Jinak podrobněji o obchodech a setupech se rozepsat nemohu... Ale velmi si vážím toho, co tu pro ostatní děláš a prosím - pokračuj a nevzdávej to, i když je odezva malá. Lidi tu chtějí asi něco jiného, méně diskerčního, u čeho se nemusí moc přemýšlet :D Budu bedlivě sledovat! Na závěr mě napadá otázka - MA je celkem časově náročný přístup, vyřešil ti to větší počet trhů? Kolik hodin denně v prů,ěru strávíš sledováním trhů?
 13. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: skvělé vlákno, jen tak dál. Já sice jedu čistě profil, ale v širším kontextu se taky orientuju podle MA. Zejména zda jsme ve vertical conviction či jdeme do strany. Velmi oblíbený a úspěšný trady mám na fading extremes, kdy po vytvoření BA longuji na spodním a shortuji na horním extrému. Jako profit target si potom stanovuju MEAN této vznikající BA. Ten se samozřejmě posouvá, dle toho, jakou práci na extrémech udělali (breakli ven a rozšířili range či hned odrazili..) Tyto trady neprovádíš? Obchoduješ čistě při vertical conviction? A jakým způsobem časuješ vstupy? To byýval můj největší problém.. Jsi stále na footprintech či to tam pálíš limitem dle price action?
 14. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  oznoh: sry, nemůžu.. amoniak: budu tě bedlivě sledovat, ale screeny dávat nemůžu, dal jsem slovo.. Já jsem se na MA vybodl, páč tu nebyl nikdo, kdo by mě popostrčil a u Toma mleli pořád to samé dokola.. Všechno fajn, akorát jsem podle toho nebyl schopnej obchodovat :-)
 15. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  amoniak: ahoj, jj, přestal jsem, bo tu nebyl nikdo, kdo by se mnou diskutoval :-) Jak se ti daří? Obchoduješ ještě? Já jsem to u Toma vzdal a přesunul se čistě na písmenka, našel jsem si mentora. Ale momentálně mám od burzy pauzu, do konce dubna musím odevzdat diplomku a pak můžu zase začít blbnout :-) :-) Povídej - proč jsi se tak nadlouho odmlčel?
×
×
 • Vytvořit...