Jump to content
Co nového? Mé kurzy

gumaczek

Members
 • Počet příspěvků

  265
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem gumaczek

 1. gumaczek

  Market Profile

  iigis: Ahoj, tak jak válčíš? Odmlčel jsi se na delší dobu, pochlub se, jak jdou obchody? Já zůstal stále u MP, ale už to dělám jinak, má to logiku a výsledky. Do měsíce chci na živý účet..
 2. gumaczek

  Market Profile

  markxs: Zdarma to určitě nepůjde. Pro samotný MP stačí pluginy do Ninjatraderu (dle mého subjektivního názoru naprosto nejlepší na ovládání. Sierra se může jít klouzat s tou hrůzou, kterou předvádí). Stačí trochu hledat, namátkou fin-alg a další. Vše ale za pěkný peníz. Dále footprinty.. V NT dle mě ne tak dobré, sierra je v tomto o hodně dál (o tisíc let zhruba :-). Cenově se dá sehnat od 1000/měs. Ovšem pokud chcete začít seriózněji sledovat footprinty, potřebujete kvalitní datafeed. Za mě jedině iqfeed. Měl jsem možnost porovnávat data od CQG, trading technologies a iqfeedu a na footprintech se lišily spárované kontrakty v řádu stovek (!!) Volume na jednotlivých cenách bylo přibližně stejné, ale lišily se objemy ask/bid (což je trochu hloupé, když pdole toho chci vstupovat do tradu :-) Osobně jsem kdysi řešil stejný problém, dělal analýzy zdrojů, softwaru, pluginů atd atd, a v současné době je to tak, že pro MP používám Ninjatrader s doživotně zaplaceným indikátorem MP a datafeed od brokera. Na vše ostatní potom Sierru package 5 a data od iqfeedu. Sumasumárum, pod dvě kila za měsíc se prostě nedostanete :D
 3. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: ahoj, rád tě tu vidím. Předpokládám, že jsi tak zavalen obchodováním, že už nestíháš sdílet myšlenky na fóru? :-D Jinak já už jedu live, ze začátku to nebyla sláva, pomalu se z toho sbírám. Zkoušel jsem i mentora, ale nesedl mi jeho přístup, takže znova a líp :-) Market profil je sice krásná věc, ale obchodovat podle něj neumím. Nechal jsem si z něj pár věcí, teď jedu přístup založený na S/R oblastech, footprinty, IM analýza a základy PA. Pomáhá mi kamarád, učí mě a je to vážně jízda :-) Profil a potažmo market aukci si nechám na pozdější dobu, na poziční obchodování, popř. opce.. A teď ty - povídej, jak se daří, jak obchoduješ, atd atd atd :D
 4. gumaczek

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Já bych počkal do září, až se vyžvejknou, jak to bude se záchranou Evropy ;-) Teď je to jen pro pár bodíků, ideální na reversy extrémů. No a když nastane to, co dnes, je nejdůležitější být včas na palubě :-)
 5. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: ahoj, já vlákno sleduju, ale myslel jsem, že jsi se na to vykašlal ;-) Já jedu stále profil s prvky market aukce, dávám si to pomalu dokupy podle svého gusta a snažím se učit, se učit a se učit :-) Jinak účet potěšeně roste, i přes tu záplavu chyb, které stále sekám.. Poslední dobou se ESko chová pěkně čitelně, levely fungují, principy MA také :-) Tys teď neobchodoval? Nebo jen nepřispíval :D
 6. gumaczek

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  yax: být u trhů v tu dobu, 77,25 short je pro mne jasná volba, doufám, že jsi to vzal :-) v US zatím ten gap mažou. Tipuju short covering ;-) nákup kolem 61 se zdá v oukeji..? :D
 7. gumaczek

  Market Profile

  Láďo, ten LT MP plus indik je dle mě skvělej. Jednak je za jednorázovou platbu a druhak umí vše, co jsi zmiňoval - rostoucí zelené, klesající červené, volume histogramy, VA počítá dle Volume i dle TPO, můžu si to rozhazovat jak chci apod. Já osobně jsem spokojenej, hlavně proto, že můžu z Ninjy přío obchodovat. Jedinou věc to neumí a to je MEAN. Ten musím vždy ručně přes fibbo... btw jak se daří na ostrém účtě? ;-)
 8. gumaczek

  Market Profile

  platím si indikátor market profile plus od czechwealth, stačí trochu googlit. stejná varianta je fin-alg.com, ta česká firma to od Mulyho víceméně okopírovala a trochu vylepšila. Obě firmy nabízí jednorázovou koupi nebo měsíční pronájem. Cenu netuším, tu najdeš. Ale preferoval bych českou variantu, jejich podpora je rozhodně lepší (a hlavně v Čj).. No a další možnost je platforma investor R/T, kde je indik. na MP přímo obsažen, tuším že stojí 50 dolls/m. Anebo Market Delta, ale to jsme v uplně jiné cenové relaci. Screen:
 9. gumaczek

  Market Profile

  Ne, neexistuje. Musíš platit jako všichni ;-)
 10. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: Ahoj, obchodoval jsi včera ES? 3 hodiny se tvořila BA na upper extremu, dedukoval jsi nějakým způsobem, zda nastane návrat k HVN nebo iniciativní break? Sledoval jsem to velmi bedlivě, ale nevěděl se rozhodnout, na kterou stranu vstoupit :-) Udělal jsem tedy jeden malinký long v rámci rotace, ale nic co by stálo za řeč. Teď jakoby se trh rozmýšlel po tom velkém pohybu co dál. Možný tedy retest BP, retest HVN nebo návrat do range ala failed break. Jaký je Tvůj názor?
 11. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: taková čísla se mi zdají nereálná (2-3 tis). Možná při čisté MA jsou profity daleko větší. Já jedu jen ES, proto musím brát i menší profity. Jinak jedu s fixním PT i SL, až na vyjímky. Trénovat budu ještě hodně, protože ačkoliv je myšlenka dobrá, špatnou exekucí a řízením obchodu často trade zkazím.
 12. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: Ahoj, tkže statistika: 15.5. - odevzdaná diplomová práce; 16.5.-8.6. - provedeno 33 obchodů (1-2 denně, občas tři), 8 ztrátových, 23 ziskových, 2 na BE. Stav účtu je teď +1035 dolarů po odečtení komisí. Největší ztráta na obchod je 200 dolarů (zkoušel jsem používat mentální SL, ale není to pro mě - nedokážu to včas odpískat a kliknout na close:-)) Profil jedu teprve od půlky května, ale výsledky jsou skvělé! Většina ztrátových tradů byla způsobena špatným načasováním vstupu (např. čekal jsem obrátku, ale provedl ji moc brzo, většinou ten den hned napraveno a vychytán onen kýžený pohyb). Fakt to funguje a při zapojení trochy mozku a přemýšlení v širších souvislostech (právě MA a BA's) je to lahoda :-) Nechci být přehnaně optimistický, ale koncem července po státnicích a dovolené plánuji nafundovat účet a rozjet to naplno... Jinak podrobněji o obchodech a setupech se rozepsat nemohu... Ale velmi si vážím toho, co tu pro ostatní děláš a prosím - pokračuj a nevzdávej to, i když je odezva malá. Lidi tu chtějí asi něco jiného, méně diskerčního, u čeho se nemusí moc přemýšlet :D Budu bedlivě sledovat! Na závěr mě napadá otázka - MA je celkem časově náročný přístup, vyřešil ti to větší počet trhů? Kolik hodin denně v prů,ěru strávíš sledováním trhů?
 13. gumaczek

  Market Aukcia realne obchodovanie

  amoniak: skvělé vlákno, jen tak dál. Já sice jedu čistě profil, ale v širším kontextu se taky orientuju podle MA. Zejména zda jsme ve vertical conviction či jdeme do strany. Velmi oblíbený a úspěšný trady mám na fading extremes, kdy po vytvoření BA longuji na spodním a shortuji na horním extrému. Jako profit target si potom stanovuju MEAN této vznikající BA. Ten se samozřejmě posouvá, dle toho, jakou práci na extrémech udělali (breakli ven a rozšířili range či hned odrazili..) Tyto trady neprovádíš? Obchoduješ čistě při vertical conviction? A jakým způsobem časuješ vstupy? To byýval můj největší problém.. Jsi stále na footprintech či to tam pálíš limitem dle price action?
 14. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  oznoh: sry, nemůžu.. amoniak: budu tě bedlivě sledovat, ale screeny dávat nemůžu, dal jsem slovo.. Já jsem se na MA vybodl, páč tu nebyl nikdo, kdo by mě popostrčil a u Toma mleli pořád to samé dokola.. Všechno fajn, akorát jsem podle toho nebyl schopnej obchodovat :-)
 15. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  amoniak: ahoj, jj, přestal jsem, bo tu nebyl nikdo, kdo by se mnou diskutoval :-) Jak se ti daří? Obchoduješ ještě? Já jsem to u Toma vzdal a přesunul se čistě na písmenka, našel jsem si mentora. Ale momentálně mám od burzy pauzu, do konce dubna musím odevzdat diplomku a pak můžu zase začít blbnout :-) :-) Povídej - proč jsi se tak nadlouho odmlčel?
 16. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  amoniak: chodíš tu ještě nebo jsi na nás zanevřel? Já byl teď zasekaný v práci a ve škole, trhy začnu sledovat zase až zítra...
 17. gumaczek

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Taraka: Taky jsem u amp a poslali mi zprávu akorát o navýšení poplatků za neaktivitu u dat od zen-fire. Pokud neuděláš aspoň 20 RT obchodů, poplatek je 25 dolls. Já mám taky od CQG a zatím žádná změna. all: Btw. Chtěl bych začít sledovat i evropské trhy, FDAX, FESX atd, ale ta CQG nedodává. Mátě nějaký nápad, jak se s tím vypořádat? Nejede mi ani euro atd.. Díky!
 18. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  roman06: O jaké knize pana Daltona mluvíte? Já vlastním knihu Market profil v českém překladu. Tam je pro mě přenádherně vysvětlená market aukce. Vstupy, tak jak o nich píšete vy, jsou jedinečné svojí logikou a proto mě zajímá, kde jste čerpal inspiraci. Jinak poopravím svůj výrok o používání MP - znám přístup alexandertrading, l2st, české konkurence a ani jeden z ních mi nepasuje na vaše vnímání trhu. Proto ten zájem. Mohl byste tedy prosím být sdílnější? Děkuji.
 19. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  roman06: mohu se prosím zeptat, kde jste se učil? MP používáte stylem, který jsem tady ještě neviděl.. Děkuji mockrát za odpověď.
 20. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  PS: mnou dříve vzpomínaný level 1320 opět ve hře :D
 21. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  iigis: drž se! Chlape, fandím ti! Četl jsi něco o psychologii obchodu? Osobně mohu doporučit "Trading na maximum", koupil jsem ho tady přes forum. Ale v zásadě se hodí pouze dvě kapitoly, zbytek je pro nás o ničem. Uplně o ničem. Co třeba ten Trading coach? Vypadá použitelněji.. Btw. můžeš mi prosím hodit nějaké linky na obchodování eura? broker, datafeed, dělení pozic apod.? Já mám ampfutures a ti podporují pouze US burzu, eurex je za dalších 11 dolls a musel bych mít dva dělené účty.. O forexu vím fakt kulový :-( Vím, že žádám příliš, ale času není nazbyt a ty jsi zajisté prohledal, co se dalo a nasměruješ mě nejkratší cestou:-) Líbí se mi ta idea rozdělit pozice do menších celků a mít více PT's. Díky!! PS: přikládám screen dnešního tradu, nepřipomíná ti to něco? ;-) (tu) (tu)
 22. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  tak co říkáte na retest čtvrtečního premarketového HVN? Já myslím, že to odmítnutí bylo celkem výrazné. Želbohu jsem se dostal k počítači až teď :-( Pokud by ten level neudržel, dal se očekávat pokles až k 87 area.. Kolegové, žádám vás o radu, vypršel mi trial od fin-algu a teď se rozhoduji, co dál. moc bych chtěl pracovat s footprinty, nevím popravdě, jak jinak momentálně poznat odmítnutí určitého levelu. Samozřejmě i MP, to je pro mne základ. Co se týče platformy, preferuji Ninju, znám jej už třičtvrtě roku a za tu dobu mi opravu sedl. To neznamená, že nejsem schopný se naučit s jiným, ale... marketdelta je moc drahá (3200/m), investor/rt nemá FP, sierra taky ne (asi? nemohu se v tom vyznat, ale jejich TPO's mi přijdou velmi nepřátelské), fin-alg chce 5000 na ruku za MP a měsíčně 1200 za FP.. :-( teď nově i jedno řešení do NT za 1600/m (víc ani slovo ;-) Pokud nevymyslím, jak jinak poznat odmítnutí ceny dostatečně průkazně a brzo, nevim, co dál.. (td)
 23. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  rossi: entry buy market na 1311 (break z té malé BA), PT k 1320 (HVN malé BA z července), SL opravdu malý na 1309, pod evropskou BA. Pravěpodobně bych obchod držel a byl vyhozen na plném SL. Koukám, že s jedním kontraktem se fakt asi nedají dělat zázraky..
 24. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  Hi guys! Nikdo asi nemá čas přispívat, protože každý jistě managuje ten NÁDHERNÝ BOP test do longu. Grrr, já u toho nebyl. Tento týden musím do práce, takže to na obchodování moc nevidím.. Každopádně tento trade jsem si maloval do grafů už včera, samozřejmě v závislosti na chování globexu. Další možnost pro nákup jsem viděl na testu HVN na 1308. Osobně už si dnes moc velké šance na vstup do obchodu nedávám. Napadá mě, že jsem páteční long z 1305,50 mohl stále držet. Myslím, že z dlouhodobějšího pohledu jsem měl opravdu dobré umístění pro dlouhou pozici. A jak to dnes jde vám?
 25. gumaczek

  Market Aukce - principy a obchodovani

  iigis: Můžu se tě zeptat, na základě čeho umisťuješ svůj SL? Rossi, Tom i Troy mě tlačí k tomu, abych jej umisťoval dle struktury a bral jej jako invalidation point. Pokud bude zasažen, pak tedy Ok, mýlil jsem se (resp. uvažoval jsem zřejmě správně, ale nepředvídatelný trh si zase udělal to svoje), zaneseno do statistiky a jedeme dál. Z principu se snažím vždy najít takovéto místo. Pokud takové nenajdu nebo by byl můj SL moc velký, obchod neberu. Z toho vyplývá i logika posouvání SL na BE, popř. trailování atd. Byla poté, co se trh začal vracet, zrušena platnost tvé obchodní idey? Nebo pořád trvala? V druhém případě bych SL neposouval, počkal bych až do vytvoření další struktury (další BA) v mém směru, pod kterou bych SL posunul. all: Musím se pochlubit, v pátek jsem konečně byl na sebe hrdý, povedl se mi trade přesně dle pánu, dle pre-mkt analýzy. Počkal jsem si na retest 1305 area a zobchodoval báječný long s PT k yesterdays highs 1311 :-) SL 1303 (2 ticky pod yesterdays lows - v případě zasažení conviction up skončilo a byl bych naladěn sideways..) RRR 3:1. Původně jsem ale cílil ještě výš (viz screen mé pre-mkt), ale poté, co jsem viděl páteční "aktivitu" jsem v 19h rezignoval, umístil do platformy svoje příkazy a šel na pivko :D
×
×
 • Vytvořit...