Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

jenr

Members
 • Počet příspěvků

  148
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Komentáře zasláno od jenr

 1. Chtěl bych se zeptat, zda už se někdo z Vás setkal s problém, kdy mu v Sierrachart chybý každý den část grafu, konkrétně od chvíle vypnutí platformy do druhé hodiny raní našeho času. Aktualizace na poslední verzi SC nepomohla, stejně tak jako vymazání a znovu nahrání souborů s historií dat kontraktních měsíců, respektive soubory jsem vzal z instalace Sierry na druhém PC a po zapnutí Sierry byly grafy v pořádku, ovšem navázaná data mají stejný problém? Sierru si platím přes brokera AMP a datafeed mám Rithmic.

 2. je možné, že jsem měl zobrazené "trade window", které se vztahovalo k jinému oknu s grafem a né přímo k DOMu . Zkusil jsem v menu DOMu zaškrtnut "Atatach Trade Window to Chart" a objevilo se ještě jedno Trade okno, jehož nastavení (SL a PT) parametrů na kartě "Targets" už v DOMu vidím. Takže i když tato volba zřejmě nemusí být zašktrtnuta, tak mi Vaše upozornění na tuto funkci nejspíš pomohlo vyřešit můj problém, takže díky!

 3. mám mroblem s funkci " Use Atached Orders", která funguje, jen když použijí k otevření pozice tlačítka sell nebo buy market atd. které jsou na panelu přidruženém k DOMu, ale pokud kliknu přímo do DOMu, kde umistim limitní příkaz na určitou cenu, tak se spolu s ním žádný přidružený SL nebo PT neobjeví i přesto, že mám funkci "Use Atached Orders povolenu" a SL a PT nastaven. Nevíte kde by mohl být problém ?

 4. Patřím k těm, kteří si videa na finančníku přehrávají na "chytrém" telefonu, protože doma u PC už na to často nezbývá čas.
  Problém nastal, ale u několika posledních videií, které byly na finančníku vystaveny, konkrétně přípravné webináře pro účastníky na FIMS 2 a video "Obchodování na základě struktury swingů".
  Video se sice spustí, ale hned na samém začátku se přehrávání přeruší a od té chvíle ho už nelze obnovit.
  Možnou příčinou tohoto problému může být neaktuálnost flash playeru, který přestal být, v souvislosti politikou velkých hráčů na trhu schytrými telefony a s nástupem standardu HTML5, pro OS android vyvíjen. Na operačních systémech Symbian a Windows phone flash player pro změnu není vůbec podporován. Takže tím je možnost, jak přehrát flash videa z finančníku ve smartphonech, značně omezena.

  Proto bych chtěl navrhnout, aby videa byla tvořená ve standartu HTML 5 nebo aby byla alespoň zajištěna kompatibilita se staršími verzemi flash playeru.

 5. Technická poznámka: provizorně prehravam videa na smartphonu s os android, který asi jako jediný OS pro mobily umožňuje instalaci archivni verze flash playeru , ale tato verze už nedokáže stabilněpřehrát toto video ani videa se záznamem webinářů k FIMS 2 . Proto bych se chtěl zeptat, zda wemaster finančníka neuvažuje o zavedeni HTML 5?

 6. mám problém s nastavením grafu pro indikator $Tick, potřebuji,aby se jeho graf vykresloval jen pro daný obchodní den, takže počátek grafu bude v 15:30 našeho času a před tímto časem nebudou v grafu žádné bary z předchozího obchodního dne, zkoušel jsem nastavit počet načítaných historických dnů na 0, ale to nepomohlo. Je možné, že se tato podmínka vylučuje některou další podmínkou, ale nepřišel jsem na to s jakou. Věděl by někdo jak na to?

  Indikátor $Tick si nechávám zobrazovat v druhém regionu pod cenovým grafem a do stejného regionu bych chtěl zobrazit i indikátor RSI, ovšem s podmínkou, aby úrovně 1000 a -1000 na oseY pro indikátor $Tick byly totožné s úrovněmi 80 a 20 pro indikátor RSI. To znamená, že by osa Y pro RSI nebude závislá na ose Y pro TICK, ovšem k tomu aby se permanentně úroveň 1000 překrývala s úrovní 80 a -1000 s úrovní 20 by bylo třeba zamknou posun a range obou těchto os vůči sobě?

  Ještě by mě zajímalo, jestli by se dalo RSI nastavit tak, aby se jeho křivka zobrazila jen ve chvíli, kdy překročí úroveň 80 nebo klesne pod úroveň 20?

  Předem děkuji za odpověď

 7. Pro H/L premrketu je nejvhodnější indikátor High/Low for Time Extended .
  Stačí v něm nastavit čas od kdy do kdy trvá premarket.

  Jinak problém, který jsem zde chtěl řešit, je už vyřešen. Zpusobovalo ho nastavení grfu na moznost "idependent" . To se vyvolává pravoklikem na ose Y.

  Mám ale jiný dotaz, zajímalo by mě, jak si nastavit indikátor, ktery by podobně jako high/low for time Extended zobrzil high low úrovně určitého časového úseku a protáhl je do konce dne, ovšem s tim, aby se vykresloval jen v době hlavní obchodní seance. To znamená jen od 15:30 do 23:59:59 ?

 8. Mám docela problém s nastavením ukazatelů cenových hladin např. 50% RTCM nebo H/L premarketu, jejich úroveň je sice spočtená správně, ale není fixována na cennovou osu Y a vždy, když posunu graf, čímž se změní aktuálně zobrazené cenové rozpětí a adekvátně s ním i osa Y, tak indikátory zůstávají stát na místě, takže jsou vůči grafu i ose Y posunuté, což je dost nepochopitelné, ale vypadá to, že aktuální verze SC má toto nastaveno defaultně. Věděl by někdo, jaké nastavení zafixuje ukazatele cenových úrovní na osu Y, tak aby se nemohlo stát, aby indikátor s hodnotou např. 1132,5 bodů byl zobrazený vůči ose Y nad úrovní 1134,2 ?

  Díky za pomoc..

 9. řeším podobný problém jako trader 911. Chtěl bych si předplatit sierru package 5 a zatím jsem nikde nezjistil, jestli data od SC obsahují i indikátor nyse TICK ? Mám účet u GF respektive u OEC a GF nově nabízí SC i k OEC účtům, ale data od OEC NYSE TICK neobsahují a proto by mě zajímalo, jestli by bylo možné, mít zároveň SC napojenou na můj účet u OEC a k tomu ještě na další data feed, který obsahuje i NYSE TICK s tím, že spoléhám na to, že by to mohl být právě data feed od SC.?

  Dále bych měl ještě jeden dotaz ohledně možnosti využití SIM MÓDU na živých datech zprostředkovaných OEC účtem. V současné době trénují na demo platformě OEC trader, kterou je třeba po 14ti dnech obnovat a po 42 dnech registrovat na novou email adresu. A mě by zajímalo, jestli bych díky SIM módu v SC a napojení sierry na živá data zkrze můj OEC účet v podstatě získal i nástroj pro trénink na živých datech, který by časově omezovala jen doba předplatného SC?

 10. TICK není klasický indikátor. Musí být zahrnut v nabídce instrumentů, které obsahují data, na které máš napojenou platformu. V SOL traderu tenhle instrument nenajdeš, protože OEC ho neposkytuje. Musel by jsi mít buď placená data, která zahrnují indikátor TICK nebo brokera, který poskytuje platformu zdarma a k ní i data s TICKem, to umí třeba Trade Station, ale aby vše bylo zdarma, musíš uskutečnit 10 obchodů měsíčně.

 11. to detroit: G znamená Globex, takže jde o high a low, kterého trh dosáhl před otevřením trhů v 8:30 respektive 15:30 našeho času. O žádnou jinou úroveň se US indexy neodraží tak často, jako právě o Globex high a Globex low a zároveň to jsou i úrovně, na kterých vzniká nejvíce falešných průrazů.

  Pokud dojde hned po open k reverzu první 5 min svíčky, jde vlastně o flip na Open a tam bývají často alespon příležitosti ke skalpu do směru, o kterém trh uvažoval jako první. tahle situace pro me samozřejmě neznamená chop pro celý den ale jen obvykle pro první půl hodinu s tím, že vyhledáván spíš obchody do směru, který převládá i na ostatních trzích.

  ten důvod proč se trhy rozjíždí až po 16:00 není jen kvůli reportům, ale zřejmě dost často taky kvůli tomu, že nastupují větší hráči než jsme mi.

 12. já spíš než výstupy řeším to, jak rozeznat co nejdříve typ dne a tím pádem i to, jak přizpůsobit svůj přístup pro daný den. Protože toto je pro mě hned vedle duševního rozpoložení základ úspěchu na trzích, chtěl bych se podělit o některé své dosavadní poznatky a rád bych, kdyby sem i ostatní napsali, co jim pomáhá identifikovat o jaký typ dne půjde.

  Předně a zvlášť v poslední době sleduji, že k trendům je o proti trhu TF a YM více náchylný trh NQ. Další všeobecná pravidla jsou: 1)pokud trh po Open odmítá delší dobu Open a následně i GHOD/GLOD následuje velmi silný trend.
  2)pokud se trend nespustí už od Open spouští se často po 16:00
  3) po 16:00 také dochází často ke změně trendu nebo korekci bez ohledu na fundamentalní data (možna jsem málo hledal, ale na finančníku jsem zatím nenašel žádnou zmínku respektive upozornění pro nováčky o tom, že k prudším zvratům často dochází s novou půlhodinou někdy i čtvrthodinou !)
  4)snad nejčastější místa zvratu jsou GLOD/GHOD s tím, že čím dřív od Open do těchto úrovni trh narazí nebo falešně prorazi, tím větší je pravděpodobnost , že dojde k obratu nebo korekci. obvykle jen velmi silný trend tyto úrovně proráží jednoznačně
  5)Chop v první půlhodině identifikuji podle toho , že první trendovou 5 minutovou svíci překrije následující svíce do protisměru, s tím že za předpokládaný směr trhu považují směr první 5 ním. svíčky.

  Zatím jsem příliš nezkoumal to, jak moc průběh dne ovlivňují ukazatele, jako je volume na nyse composite indexu, NYSE TICK nebo indikátor NL/NH. Takže bych byl rád, kdyby někdo připsal mimo jiné i informace z téhle oblasti.

 13. Jestli máš nahraný takový kus, to znamená, že by si celý první měsíc v roce 2013 musel mít spuštěné PC a nahrávat, pak si myslím, že můžeš, ovšem pokud teda neexistuje nějaké omezení délky nebo kapacity nahraných záznamů, o kterém nevím.
  V NT jde zpětně stáhnout historii pro market replay z datafedu poskytovatele, na kterého máš NT napojený, takže tam nahrávat nemusíš.

 14. není třeba exportovat. Do Pluginu Market replay se ukládají záznamy, které si nahráváš a ty záznamy si pak následně můžeš kdykoli přehrát, ten export se hodí až pro případ, že by jsi tu nahrávku chtěl přehrát na jiném PC.

 15. cruyff: jak konkrétně máš ten $tick indikátor pojmenovaný a kde jsi ho našel?
  A není tenhle index dostupný jen v případě, že jsi přihlášený uživatelským jménem a heslem k Live účtu,protože na demu OEC TRADERU jsem tenhle instrument nenašel?

 16. ještě k tématu článku . Právě jsem dočetl knihu Léčebné kódy a ta mimo jiné potvrzuje tvrzení, že situace, které vyvolávají negativní pocity a emoce snižují nebo úplně odstavují i schopnost racionálního uvažování ( fakt který zapadá do hlubšího kontextu teorie buněčné paměti), tedy tu schopnost, která je pro obchodování nepostradatelná! Proto chci ještě jednou v rámci ochrany zdraví a kapitálu doporučit osvojení si ,jako prioritní složky v přístupu k trhům, "obchodování s lehkostí ", to znamená s klidnou a jasnou myslí, protože jen v takovém stavu dokáže mysl jako nástroj reagovat včas a nejlépe na danou situaci a to díky tomu, že se k ní dostává veškeré spektrum vjemů a prodleva mezi jejich příjmem a kliknutím na tlačítko myši je minimální. Jinými slovy obchodovat s nejasnou a neklidnou myslí, která je zastřená negativní emocí nebo pocitem je zhruba stejné, jako krájet krajíc chleba tupým nožem.

 17. k tomu pozitivnímu RRR bych měl také poznámku. Dlouhou dobu jsem se ho snažil dodržovat, ale později jsem dospěl k tomu, že v trhU TF, v kterém se objevují i série dnů s dením range okolo 500 USD se se SL100 USD, což je pro mě už tak dost sebevražedná vzdálenost, která postrádá prostor pro chvilkovou nerozhodnost trhu a řízení pozice, není možné teorii pozitivního RRR uskutečňovat, i kdyby se mi povedlo vstoupit do pozice poblíž deního H/L , tak cestou k pozitivnímu RRR 3:1 narazím na nějakou S/R úroveň v podobě 50% RTCM, Pivotu atp. A na té se mi solidně rozjetý obchod pokazí. Takže SL jsem odsunul tak daleko, aby mě nedostával pod tlak ve chvíli, kdy se cena dočasně podívá do mínusu a zároveň jsem tím převzal zodpovědnost a aktivní účast na včasném ukončení pozice ve chvíli, kdy se trh definitivně rozhodne jít proti mě. Nicméně myšlenku pozitivního RRR jsem nezavrh úplně a aplikují ji až na úrovni denního PT a SL.
  Snad to bude pro někoho, kdo hledá cestu z nesnází dobrou inspirací.

 18. považuji se také za situačního obchodníka, i když můj přístup je trochu jiný než ten, který používá kolega MNovak.
  Časem jsem se tímto způsobem dostal k tomu, že vstupuju do trhu obvykle už minutu po otevření, protože to jsou obchody, které u mě mají největší úspěšnost z celé obchodní seance. Další výhodu situačního obchodníka vidím ve způsobu používání SL. Osobně obchodují trh TF a nedokážu to s SL nižším jak 250 USD. Ten ale slouží spíš už jako poslední pojistka.Ta výhoda spočívá v tom, že ve chvíli, kdy se ukáže, že trh půjde proti mě, nečekám na to, až bude SL zasažen, ale aktivně hledám nejlepší pozici pro výstup.
  samozřejmostí je sledování PA na vícero časových rámcích a IM analíza. Používám i oscilátor pro lepší časování výstupu. A backtest v případě, že se objeví nějaká nová pro mě zajímavá situace.

  Abych nebyl úplně offtopic, měl bych ještě pár rad k úspěšnějšímu obchodování . Předně obchodujte s lehkostí, jen to Vám zaručí, že budete na podněty z trhu reagovat včas. Znamená to nesedat si k trhu s jakoukoli negativní emocí nebo pocitem!
  Dále a to je specifikum situačního obchodování, k trhu zasedate vždy s určitou mírou talentu, která časem a s uskutečněnými obchody klesá a to je třeba také sledovat a neobchodova dál ve chvíli ,kdy už cítíte, že nejste v tak dobré formě.

×
×
 • Vytvořit...