Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

panalu

Members
 • Počet příspěvků

  35
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o panalu

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. panalu

  Interactive brokers

  trodis Napsal: ------------------------------------------------------- > Zdravím, > tak to vypadá, že otevření účtu u IB nebude jen > tak :-) Peníze jsou u brokera, dokumenty rovněž > (completed) a náhle tento email: > > > The documents have been accepted but please > advise the sources/origins of your accumulated net > worth. > Thank you in advance > Kind regards > Stefania > > Neměl jste někdo podobnou zkušenost? Sám Tomáš v > návodu pro založení účtu píše: "Vyplněné údaje > není třeba jakkoliv dále dokazovat. Žádné > prokázání vyplněných cifer nebude po vás později > žádáno." > Takže asi jim pošlu daňové přiznání nebo nemám > ponětí, co by ještě rádi... > Dík za případnou radu. > Mohu se zeptat, jak se vám podařilo vyřešit tuto situaci?
 2. Když jsem našel v tradingu sám sebe, tak shodou okolností jsem přesně v té době přestal sledovat zprávy a celkově se dívat na televizi. Získal jsem tím obrovský myšlenkový benefit a když vidím ostatní jak se dívají na zprávy, tak se jenom pousměju. Sledování televize povzbuzuje akorát lenost a nechuť něco vytvářet (něco jiného je podívat se na pečlivě vybraný kvalitní film, nebo seriál, jako třeba v poslední době Hra o trůny). Kdybych to měl převést na trading, tak nějak takhle: 90% lidí sleduje zprávy a zbytečnosti v televizi a svůj život si nechávají ovlivňovat, aniž si to uvědomují...10% lidí si žije život podle svého, nemrhá čas nad zbytečnostmi a užívají si život věcmi, co za něco stojí. A teď si běžte zapnout televizi :)
 3. hadamkov, sals3r0: Super, díky za vaše odpovědi. Dají se ty stažené historické tickové data z trial (i placené) verze od IQFeed použít pro replay v Sierra Chart s kvalitou skutečného chování trhu při živém přenosu dat z burzy?
 4. IQFeed nabízí na stránkách Free Trial. Zkoušel to někdo? Předpokládám, že je to demo na omezenou dobu, ale zajímalo by mě na jak je to dlouho, jaké trhy jsou k dispozici a jestli se to dá používat stejně jako jejich placené služby, než demo vyprší.
 5. dejvo: stáhni data, připoj se a teprve potom otevři požadovaný graf.
 6. Dobrý den, zajímáme mě, jestli dáváte ke kurzům (obzvláště obchodování s pomocí PA) nějaké skripta, prezentace nebo podobné materiály a v jak podrobné formě? Jde mi o návaznost studia po nějaké době (konkrétně u mě je to maturita na konci května, takže budu mít po seminářích nechtěnou měsíční pauzu). Kdyby v návaznosti nebyl problém, tak si přidám na duben kurz obchodování s pomocí PA, který jsem chtěl absolvovat až v létě společně s e-mini 2. Ale spíš předpokládám, že je třeba mít na kurzech otevřenou hlavu, pobrat co nejvíc myšlenek a pak se tomu jít hned věnovat, takže by ten kurz u mě trochu ztratil význam.
 7. Zajímalo by mně kolik z vás, kteří si tady "stěžují" na upadání finančníka, v reálném světě vydělává na burze peníze? Moje domněnka je taková, že když jsem úspěšný a vydělávám, nemám potřebu se doslova navážet do serveru, který mi dal finanční svobodu a jestliže nevydělávám, tak čím je to způsobeno? Dle mého jsou dva základní typy lidí, kteří prozatím nevydělávají na burze a navštěvují tento server - 1) ti kteří se vzdělávají a nestěžují si 2) ti kteří pořád na něco čekají, stěžují si a omlouvají tím svou neschopnost Já osobně patřím do první skupiny nevydělávajících a chtěl jsem zareagovat na toto téma, protože mně opravdu zaujala tato diskuze. Ty věci, které požadujete (komentování živého obchodování) jsou potřeba na co? Jistě, je to zajímavý námět, ale k čemu ty videa budou? Když je na tomto serveru všechno potřebné k tomu, aby jsme mohli na burze vydělávat peníze a vy/my jsme to pořád nedokázali, tak si myslíte, že s komentovaným videem to dokážete? Upadají stránky, nebo jde o omlouvání vlastní neschopnosti a neustálé čekání? Jestli vy co jste psali tyto stěžující si příspěvky, vyděláváte ve skutečném světě, tak by mně zajímalo co vás vede k tomu si stěžovat, protože čas se dá využít k daleko hodnotnějším věcem, proto jsme sem taky původně přišli. Já osobně vítám články, které se podle vás neustále opakují, protože každý je přece jenom trochu jiný a ta trocha je určitá časová zkušenost, která vyústila v další hodnotný článek načerpaný z praxe. Opravdu obdivuju Tomáše a Petra za to co vybudovali, dokázali a za neustále se posouvání vpřed.
 8. Pár dní si hraju s AB a po neustálém zkoušení, jsem vytvořil až neskutečné equity. Nechce se mi věřit, že bych mohl mít takové výsledky. Vybral jsem jednu, která má na denních datech menší zhodnocení, ale strategie funguje i na 60min. denní - 2i.cz/77a46b4192 60min - 2i.cz/55864963b0 Můj dotaz je jednoduchý - je to možné, nebo je někde háček? Zatím nemám znalosti na posouzení robustnosti strategie, ani jí nemám jak pustit na demo.
 9. panalu

  Historická data

  Nakonec jsem si odpověď našel sám. Koupil jsem si data od disktrading.is99.com a porovnal s daty, které jsem měl od Zen-Fire. Výsledek je tento: data od Zen-Fire jsou kvalitní i několik měsíců dozadu a při nastavení 15 Range vypadá graf téměř totožně jako u dat, které jsem koupil. Menší rozdíl je u volume a největší rozdíl je u cen. Tento rozdíl je klidně několik plných bodů (např. 654,7 místo 648,7) - ale toto nevidím jako podstatné, protože tento rozdíl je u všech cen a proto výsledky backtestů by kromě změn vstupní a výstupní ceny měli být co se týče PT a SL totožné. Doufám že moje zjištění někomu pomůže.
 10. panalu

  Historická data

  Můžete se prosím někdo, kdo má kvalitní data, podívat jestli jsou i moje získané od Zen-Fire korektní viz. předchozí příspěvek? Velice mi to pomůže. Předem děkuji.
 11. panalu

  Historická data

  Jsou moje data "korektní"? Program je NinjaTrader 7, data jsou z demo účtu od ZenFire. Nastavení mám 15 Range. Data pro trh TF se zobrazují od 7.12.2010 až po dnešek při nastavení 15 Range. Při backtestování mě překvapilo, že je obrovksý rozdíl, mezi daty ze začátku roku 2011 a mezi daty zhruba od začátku serpna 2011. Pro představu o jak velké rozpětí jde, přihládám obrázek (oranžově jsem přibližně označil obchodní dobu 15:30 - 18:00): 2i.cz/27663e14c7 Chci se zeptat, jestli jsou ty data správná a opravdu je zde takový rozdíl, nebo data od ZenFire jsou dostatečně kvalitní pouze 4 měsíce zpět.
 12. panalu

  e-mini trhy

  Z tvého příspěvku nechápu jestli backtestuješ 3 měsíce každý den, nebo jsi udělal backtest na třech měsících? Jestli se jedná o druhou možnost, tak je tvůj systém nedostatečně otestovaný. Třeba včera jsem testoval jeden pattern a za pět měsíců vykazoval zisk $7 500 na kontrakt a šestý měsíc byl drawdown o $1 500.
 13. panalu

  e-mini trhy

  Takže trhy 06-12 se budou obchodovat od 10.3.2012 do 8.6.2012 a potom se přejde hned další den (9.6.2012) na trhy 09-12? Platí zde taky něco jako FTD a FND? Dál bych měl dotaz na velikost marginu u intradenního obchodování. U TradeStation jsem si našel tabulku: www.tradestation.com/products/futures/margin-requirements kde jsou částky za jednotlivé marginy u daných trhů. Co mě zaujalo je kolonka "Day Trading Rate", kde například u S&P 500 je hodnota "NONE". Mám to chápat tak, že mi nezablokují žádný margin v rámci dne? edit: nevšiml jsem si, že je tam E-MINI S&P 500 a S&P 500, což je velký rozdíl, takže NONE zdřejmě znamená, že se vždy blokuje "Initial Margin".
 14. panalu

  e-mini trhy

  Provádím back-testy e-mini trhů a narazil jsem na jednu banalitu, která má určitě jednoduché vysvětlení, ale já na ní nemůžu přijít. Všiml jsem si že e-mini trhy mají jenom čtyři období za rok, zatímco klasické komodity všech 12 měsíců. Chci se zeptat, kdy se otevírají a uzavírají dané období, jako například kdy se otevřelo obchodování na TF 03-12 a kdy skončí. Všiml jsem si totiž, že když stahuji data pro TF 03-12 třeba rok zpátky, tak to stahuje i TF 12-11, TF 09-11 atd. Když jsem si porovnával stejný den, třeba 5.6.2011 u TF 06-11 a TF 09-11, tak grafy byli totožné, jak cenově, tak volume. Ale třeba 15.6 u stejných trhů už byli značné rozdíly. Tak se chci zeptat, jak mám chápat tyto rozdíly. Díky za odpovědi.
 15. Popisovaný problém nemožnosti připojit se na data od Zen-Fire jsem řešil taky. Věděl jsem, že jsem všechno nastavil správně a tudíž chyba nebude mezi klávesnicí a židlí. Každý den jsem se zkoušel připojit na Zen-Fire a po asi pěti dnech se to chytlo. Z mojí zkušenosti usuzuji, že v tom má bordel buď poskytovatel internetu, nebo Zen-Fire.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.