Jump to content
Co nového? Mé kurzy

JakubP

Members
 • Počet příspěvků

  97
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem JakubP

 1. JakubP

  AMP Futures

  Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu - nerozumím vyúčtování od AMP - konkrétně nevím, co znamenají hodnoty ve sloupcích "Reg. EUR" a "Secured EUR". Jejich součet dává hodnotu mého účtu (vedený v eurech; nemám žádné otevřené pozice). Děkuji!
 2. JakubP

  AMP Futures

  Dvakrát po sobě se mi stalo, že mi Siera Chart ukázal vyplnění příkazů Profit Traget a následně ukázal zisk. Konkrétně zisk 210 a 30 eur. Ve vyúčtování od AMP mi přišel zisk menší - a plnění v úplně nesmyslných cenách. Konkrétně zisk 100 a 10 eur (tedy o 130 eur méně). Právě to řeším s trading deskem, ale snaží se mi tvrdit, že jejich vyúčtování je správné a Sierra prostě blbne. Ovšem vyplnění PT je snad záležitost brokera, nebo se pletu? Může mě trh vyhodit na horší ceně, přestože trh na ten PT stejně pohodlně dosáhnul? Prosím o radu a děkuji. :S
 3. Ano, bohužel mi nefungují - vždy se příkaz zruší. Možná dělám chybu v jiném nastavení Sierra? Nevím :S
 4. Ahoj, poradil by prosím někdo jak to udělat, aby v Sierra zůstal příkaz do druhého dne? Děkuji!
 5. JakubP

  Slippage – skluzy v plnění

  Rozumím. Mně nyní jde spíše o PT a o to, zda je možné, že tímto příkazem vstoupím poblíž ceny někde blízko open té úsečky. Chápu správně, že daleko spíše takto vstoupím do pozice až na nižší ceně, potom, co se trh takto extrémně pohne? Děkuji.
 6. JakubP

  Slippage – skluzy v plnění

  Ahoj, rád bych po letech oživil toto téma :) Máte někdo, prosím, zkušenosti se skluzem v plnění v případě vstupu STOP LIMIT na extrémně volatilních úsečkách? Na takových, které vytvoří range 30 ticků během 2 vteřin. V market replay na NinjaTrader se exekuují dobřě, ale selský rozum mi napovídá, že to asi není reálné.
 7. JakubP

  Obchodování v chopu

  Ahoj, můj obchodní systém bere signály v chopu jako validní. Jedná se o pattern BigV, přičemž jej beru jako validní i mimo běžnou oblast CCI. Samozřejmě vím, že všude se píše, že se má obchodník chopu vyhnout. Nicméně můj backtest a papertrade mi dal jednoznačný výsledek- obchody v chopu tvoří až polovinu celkového profitu. Je tady ještě někdo, kdo obchoduje v chopu? Díky a těším se na podnětnou diskusi :)
 8. JakubP

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu ohledně exportu dat z NT do Excelu. Víte o nějakém článku na toto téma? Nic jsem nenašel a nápověda na Ninjovi mi bohužel nestačí. Jedná se mi o to, že mám v Historical data manager na výběr stáhnout buď DAY, nebo MINUTE data, ale bohužel už se mi nedaří stáhnout 3, 5 či 15min. data. Děkuji :)
 9. JakubP

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II

  Zdravím, nevadí když přidám příspěvek z trhu FGBL? Nevím, jestli má cenu zakládat nové vláknu. Tak tedy dnešní dopolední seance a čistý signál podle mého plánu. 10:00 2v long, neřeším běžnou oblast CCI. Teprve můj druhý obchod, tak kéžby to tak šlo dále :)
 10. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Tak pro všechny, kteří by měli tento problém: data jim tam prostě chybí. Komtaktoval jsem NT forum a řekli mi, že po víkendu už tam budou ;)
 11. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Sjednocení Německa je 3.10., mně se jedná (například) o datum 3.9. Nicméně těch dnů, které mi nejdou stáhnout je více.
 12. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Ahoj, chtěl bych ještě jendou požádat o radu. Nyní dělám papertrade na amrket replay v NT. Vše šlape výborně, až na to, že některé dny nelze stáhnout. Například chci stáhnout data (L1) ze dne 3.9. pro trh FGBL, ale NT píše, že data za daný den nejsou k dispozici. Zkontroloval jsem několikrát, jestli mám vše správně. Také se vám to stalo? V čem může být problém? Děkuji!
 13. JakubP

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Hugos: děkuju mockrát, teď se stydím za školáckou chybu :/ A jaký máte názor na ty data? Jsou stejně kvalitní jako ty, které se stahují online?
 14. JakubP

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Chtěl bych vás požádat o radu ohledně market replay. Chtěl bych projet poslední 3 měsíce trhu FGBL, ale jde mi stáhnout data jen od 8.9.2014. Cokoliv před tímto datem je jen pár úseček za celý den. Stahuji podle návodu tady na finančníkovi, data od CQG. Také tady zaznělo, že data v market replay se mohou lišit od živých dat. Je to fatální, nebo se jedná o zanedbatelné rozdíly? Srovnával jsem ty data, které jsem načetl, a zatím vše ok, jen někde bylo jiné volume. Díky!
 15. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Inu nyní jsem ještě jednou synchronizoval čas a ten se posunul dozadu o hodinu. Nyní sedí s NT, ale neodpovídá realitě. Na screenshotu je to vidět- nyí je 10:24, ale v PC a NT mám 9:24, přičemž mám nastavené pásmo UTC+1.. zajímavost tedy :D :D
 16. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Hugos: To je právě hrozně divné. Graf sedí. Rozjíždí se v 8:00 našeho času. Akorát je na něm 7:00. Čas v PC mám nastaven. Podivnost :)
 17. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Ano jsem, dal jsem za ně teď 23 Euro :)
 18. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Ano, přesně to mám nastavené
 19. JakubP

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Ahoj, chci vás požádat o radu ohledně Ninjatraderu. Na grafu zobrazuje jiný čas- o hodinu méně. Nyní je 9:30, ovšem vykresluje se úsečka s časem 8:30 Jedná se o trh FGBL, nafundovaný live účet. Night help desk nedokáže poradit- radí jen nastavit CET na mém PC, což mám v pořádku. Děkuji!
 20. JakubP

  AMP Futures

  emun: mockrát díky! (tu)
 21. JakubP

  AMP Futures

  Ahoj, chtěl bych ještě jednou požádat zkušenější o vysvětlení těchto poplatků u AMP: - Margin and/or 80% Daily loss limit Liquidation: 25.00 per contract - Additional Trader (User) Log In: 10.00 per month - Block Allocation: 1.00 per contract Díky!
 22. JakubP

  AMP Futures

  Pan Sabo mi neodpovídá ani na Skype. Už jsem s tím takto komunikoval, ale nyní prostě už přes týden neodpovídá.
 23. JakubP

  AMP Futures

  Ahoj, rád bych se zde položil dva dotazy ohledně AMP. Pan Sabo již delší dobu neodpovídá a s angličtinou jsem na tom hůře. Předem mockrát díky za jakékoliv nakopnutí :) Mám v plánu obchodovat FGBL. Účet u AMP budu mít ale vedený v dolarech, přičemž tento trh se obchoduje v eurech. Budu tedy platit po každém obchodu zvláštní poplatek Currency Conversions (30 USD)? A druhým dotazem prosím o vysvětlení těchto poplatků: - Margin and/or 80% Daily loss limit Liquidation: 25.00 per contract - Additional Trader (User) Log In: 10.00 per month - Block Allocation: 1.00 per contract Ještě jednou díky za jakékéliv info. všem přeji úspěšné obchody ;)
 24. JakubP

  Lynx

  Ahoj, podělím se o zkušenost s Lynx. Toto není kritika, jen sděluji svoji zkušenost pro ostatní tradery. Sdělil jsem, že bych si rád otevřel účet, ale potřebuji jen doplňující info. 1) Jaké máte zkušenosti s velikostí slippage na trhu FGBL, s čím tak asi mohu počítat (1 kontrakt, příkaz MARKET, jejich data)? Odpověď byla, že to záleží na kvalitě dat a že s tím nemají žádné zkušenosti a neví, jaký by mohl být slipp. 2) Testoval jsem na datech od CQG. Můžete mi porovnat vaše a jejich data? Liší se hodně či jen marginálně? Stačilo by pár příkladů cen close, které bych porovnal s CQG ve své platformě. Odpověď: Toto neobchoduji, mám jen spožděná data a to jen uzavírací ceny dne. Jinak ochotní pánové, kterým přeji mnoho úspěchů.
 25. JakubP

  Trhy pro záčátečníky

  Děkuji
×
×
 • Vytvořit...