Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Draco

Members
 • Počet příspěvků

  639
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

4 Neutrální

Více o Draco

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Právě, že při dobrém MM... Ten velký margin ti aspoň zaručí, že to nepřeženeš s kontrakty a budeš stále daleko více krytý v případě větších problémů. Správný MM v podstatě znamená, že ti ty peníze někde stejně musí ležet. A jestli to bude na účtu, nebo v marginech je už celkem jedno. :)
 2. Podle mě je AMP pro začátečníky fajn. Minimálně pro studenty. 35$ se vším všudy je dobrá cena. Stačí tam poslat minimální vklad a z toho přes rok můžete studovat. Jinde by to bylo se stejnou službou dražší. Nenašel jsem nic lepšího a spousta traderů, co pozoruji začíná tady.
 3. Podle mého odhadu je IB serióznější firma, která je větší a daleko více řeší risk. AMP více riskuje, nabírá malé hráče s malými účty a aby natáhli co největší objem začínajících traderů, tak nabízejí i malý margin.
 4. MNovaku, děkuju za vysvětlení :) Překvapivě mě se začalo dařit, až když jsem si uvědomil, jak namáhavé je "hnát se" za pozitivním RRR v základní podobě. V podstatě podobná myšlenka, jen jiná cesta :-) Trochu mě to motivovalo dávat ještě větší pozor právě v období tržní lenosti. nickirout, super příspěvek, děkuji. :-) Děkuji za váš čas. Mirro, pokud jsem to dobře odvodil, a myslím že ano, tak zde ve screenshotu je nastavení kde. Ale upozorňuji, že to odskoušené nemám. Takže doporučuji se mrknout ještě na nějaký fundovaný popis. Sám se držím psychologického SL + hrubě základního.
 5. Dresi, děkuju za komentář. Podepsal bych se pod to. (tu) --- Denní SL se dá nastavit i v Sierrachart. --- MNovak: Tvojí cestu a tvé příspěvky jsem tu dost pozoroval, protože jsi jeden z těch, kteří i vypadají, že tomu rozumí a máš příspěvky s hlavou a patou, za což ti dodatečně ještě děkuji. A přidávám se k Mirrovi, s otázkou co jsi v tom obědovém prostředí sledoval? Vyloženě akuci v menších objemech? Protože jinak mě nic moc nenapadá. Pro mě je to méně čitelné, snadněji zmanipulovatelnější období.
 6. Z mé zkušenosti tradera, který jel live cca půl roku mám taky pár dobrých začátečnických postřehů, které zde můžu nabídnout. Za tu dobu se mi stalo, že jsem dva dny obchodoval mimo plán. Vždy na jiném účtu, takže tomu říkám Křest účtu. Vždy je to dost poučné. Důležité je to, aby to nebylo smrtící. Já tak vždy ztratil cca 210$. Jednou z otevřeného denního profitu, jednou přímo z účtu. Hold se stane. Není důvod se za to stydět. Každý začíná a projde si tím. Je třeba se z toho poučit a vydolovat maximum zkušeností. 1) Jak píše Petr - je extrémně potřeba vědět, co je silná situace a co není.
 7. Tomáši, Petře, přeji vám pěkné, klidné prožití svátků. A ať se vám následující rok vydaří! Též bych chtěl poděkovat za váš web. Za deset let jste toho tu udělali spoustu, změnili jste spousty životů, tak snad se vám podaří změnit k lepšímu i další. :-) Cením si vaší práce. Draco
 8. Cicobasket: Ano, souhlasím s vámi. To přirovnání mělo být myšlené hlavně k přirovnání mozkové aktivity a soustředěnosti na cíl. Trademane, pěkný příspěvek. Mě na tradingu taky hodně zaujímá ta psychologická část :-)
 9. Já tomu říkám "Mód přežití". Když vám jde o život, tak doopravdy zapracujete na tom, aby se něco změnilo. :-) S prokrastinací pak absolutně nemáte potíže.
 10. Draco

  Začínám ...

  Zrovna tradestation na toto není moc přívětivý. Pokud by jsi udělal 10 obchodů měsíčně, pak by jsi měl platformu zdarma. Pokud ale neuděláš, tak tě platforma měsíčně vyjde na 99,95$. Data si pak můžeš koupit pouze od nich (co tedy vím), protože oni nekomunikují se světem a data mají, řekl bych obecně, dost drahá. Některá mají free, některá za dolar a některá taky za 95$. Toto je třeba prozkoumat. Takže se k těm 200$ můžeš přiblížit... Aktuálně na TS kvůli testování AOS platím 136,95 USD měsíčně (platforma zahrnuta). Se zbytkem bohužel moc neporadím...
 11. Elmy, stát se profitabilním traderem není ze dne na den, ani z měsíce na měsíc... chce to hodně práce. A prošlapat mnoho cest, než člověk najde něco, co funguje.(zvlášť, když hledá sám) Důležité je vědět, co vlastně obchodujete - jakou myšlenku. Za mě musím říct, že CCI a ostatní indikátory mi nikdy moc neřekly. Strávil jsem nad nimi dlouho, udělal hodně testů. Zasazoval je do struktury trhu, všeho možného, ale ani tak jsem neměl dobré výsledky... s RRR 1:1 na YM jsem dosáhl 52% Win, což je zkrátka málo a pro vzdálenější targety pochopitelně výrazně win klesal. Nakonec jsem skončil u
 12. A zde také pozor na to, aby se neobchodovalo pouze kvůli tomu, že je touha dělat obchody. Podle mých zkušeností je to největší past pro začínajícího obchodníka/studenta tradingu. Začínající obchodníci hledají stimul. Nejprve stačí SIM s jedním kontraktem. Později narůstá touha obchodovat multikontrakty na SIMu, protože jeden kontrakt už nestačí a trader si myslí, že ho jeden kontrakt pouze brzdí. Sám jsem na tom nevyhořel, protože si toho všímám. [ital] (Je ale dobré občas na SIMu například opustit pravidla a podívat se kam to vede. To mohu doporučit. Otevírá to oči.)[/ital] Ale i když vím, že
 13. Sinuhete, děkuji, dneska jsem bohužel dříve psal, než četl.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.