Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Draco

Members
 • Počet příspěvků

  639
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

4

Komunitní reputace

 1. Právě, že při dobrém MM... Ten velký margin ti aspoň zaručí, že to nepřeženeš s kontrakty a budeš stále daleko více krytý v případě větších problémů. Správný MM v podstatě znamená, že ti ty peníze někde stejně musí ležet. A jestli to bude na účtu, nebo v marginech je už celkem jedno. :)
 2. Podle mě je AMP pro začátečníky fajn. Minimálně pro studenty. 35$ se vším všudy je dobrá cena. Stačí tam poslat minimální vklad a z toho přes rok můžete studovat. Jinde by to bylo se stejnou službou dražší. Nenašel jsem nic lepšího a spousta traderů, co pozoruji začíná tady.
 3. Podle mého odhadu je IB serióznější firma, která je větší a daleko více řeší risk. AMP více riskuje, nabírá malé hráče s malými účty a aby natáhli co největší objem začínajících traderů, tak nabízejí i malý margin.
 4. MNovaku, děkuju za vysvětlení :) Překvapivě mě se začalo dařit, až když jsem si uvědomil, jak namáhavé je "hnát se" za pozitivním RRR v základní podobě. V podstatě podobná myšlenka, jen jiná cesta :-) Trochu mě to motivovalo dávat ještě větší pozor právě v období tržní lenosti. nickirout, super příspěvek, děkuji. :-) Děkuji za váš čas. Mirro, pokud jsem to dobře odvodil, a myslím že ano, tak zde ve screenshotu je nastavení kde. Ale upozorňuji, že to odskoušené nemám. Takže doporučuji se mrknout ještě na nějaký fundovaný popis. Sám se držím psychologického SL + hrubě základního.
 5. Dresi, děkuju za komentář. Podepsal bych se pod to. (tu) --- Denní SL se dá nastavit i v Sierrachart. --- MNovak: Tvojí cestu a tvé příspěvky jsem tu dost pozoroval, protože jsi jeden z těch, kteří i vypadají, že tomu rozumí a máš příspěvky s hlavou a patou, za což ti dodatečně ještě děkuji. A přidávám se k Mirrovi, s otázkou co jsi v tom obědovém prostředí sledoval? Vyloženě akuci v menších objemech? Protože jinak mě nic moc nenapadá. Pro mě je to méně čitelné, snadněji zmanipulovatelnější období.
 6. Z mé zkušenosti tradera, který jel live cca půl roku mám taky pár dobrých začátečnických postřehů, které zde můžu nabídnout. Za tu dobu se mi stalo, že jsem dva dny obchodoval mimo plán. Vždy na jiném účtu, takže tomu říkám Křest účtu. Vždy je to dost poučné. Důležité je to, aby to nebylo smrtící. Já tak vždy ztratil cca 210$. Jednou z otevřeného denního profitu, jednou přímo z účtu. Hold se stane. Není důvod se za to stydět. Každý začíná a projde si tím. Je třeba se z toho poučit a vydolovat maximum zkušeností. 1) Jak píše Petr - je extrémně potřeba vědět, co je silná situace a co není. Pak víte, co máte obchodovat. Na to se navazují totiž další věci: - Pokud vstupujete mimo plán, víte, že děláte blbost. - Pokud i přesto vstoupíte a ztratíte, tak je třeba pro daný den skončit. Takový vstup totiž dost tradera rozhodí hodně, protože ztratí vlastní hloupostí a dobře to ví. Pak se přepne do iracionálního módu a snaží se zobchodovat co nejrychleji nějaký pohyb a to pak samozřejmě vede k dalším ztrátám. Sám jsem při Křtu účtu vždy obchodoval ve velké frekvenci. (Pouze pokud se dokážete usměrnit, můžete opět pokračovat, ale to chce opravdu silnou psychiku. Podle příběhu bych nad tím ani nepřemýšlel. Já si to při druhé zkušenosti lajzl, počkal na dobrý vstup a částečně ztrátu snížil. Při první jsem trhy pouze pozoroval do konce dne.) 2) Všímejte si rozdílů v myšlení během SIMu a LIVE modu. Více k tomu nenapíšu, ale je to velmi důležitá věc. 3) Pokud se neumíte dobře zvládat, obchodujte pro začátek pouze nejsilnější vstup denně. Každý den se pak na začátku rozhodnete ( 4) Pozorujte, jestli nejste pod nějakým psychickým tlakem už před vstupem. (Nejčastější věc u mě bývala, že jsem podvědomě chvátal, to je cesta do pekel. - u mě tedy pouze v SIM, tam je třeba se to i odnaučit -) Pokud ano, já raději nevstupuji. Může se stát, že něco přehlédnete a že se rychle rozjede vaše psychika špatným směrem. 5) Experimet - Zkuste si SIM módu "live" mód - přemýšlejte o ziscích během SIMU, jako by byly reálné, vyvolejte na sebe umělý tlak, že nesmíte ztratit a klidně to přežeňte. Jednou dobou jsem toto hodně cvičil. Obchodoval jsem na SIMu a po vstupu jsem svou mysl záměrně doslova "vypsychoval". Je to velmi dobrá škola v bezpečném prostředí. Extrémně psychicky náročná, ale velmi obohacující. Ale asi to chce umět zacházet s vlastní myslí, což nevím jestli umí každý. Trader by to ale zvládat, podle mě, měl. Ve chvíli, kdy se vaše psychika rozjede, se jí pak snažte znovu zklidnit a vrátit do správné koleje. Tady ale musím upozornit, že je to pouze má cesta, která může být asi i nebezpečná, abyste si nezvykly na to rozjetí psychiky. Je třeba toto zvážit. To už nechám na vás. Pro mě to byla silná škola a díky tomu vím jak se chovám ve velmi, velmi krizových situacích. V live jsem tak krizovou situaci naštěstí nepotkal. :-) Držím palce!
 7. Tomáši, Petře, přeji vám pěkné, klidné prožití svátků. A ať se vám následující rok vydaří! Též bych chtěl poděkovat za váš web. Za deset let jste toho tu udělali spoustu, změnili jste spousty životů, tak snad se vám podaří změnit k lepšímu i další. :-) Cením si vaší práce. Draco
 8. Cicobasket: Ano, souhlasím s vámi. To přirovnání mělo být myšlené hlavně k přirovnání mozkové aktivity a soustředěnosti na cíl. Trademane, pěkný příspěvek. Mě na tradingu taky hodně zaujímá ta psychologická část :-)
 9. Já tomu říkám "Mód přežití". Když vám jde o život, tak doopravdy zapracujete na tom, aby se něco změnilo. :-) S prokrastinací pak absolutně nemáte potíže.
 10. Draco

  Začínám ...

  Zrovna tradestation na toto není moc přívětivý. Pokud by jsi udělal 10 obchodů měsíčně, pak by jsi měl platformu zdarma. Pokud ale neuděláš, tak tě platforma měsíčně vyjde na 99,95$. Data si pak můžeš koupit pouze od nich (co tedy vím), protože oni nekomunikují se světem a data mají, řekl bych obecně, dost drahá. Některá mají free, některá za dolar a některá taky za 95$. Toto je třeba prozkoumat. Takže se k těm 200$ můžeš přiblížit... Aktuálně na TS kvůli testování AOS platím 136,95 USD měsíčně (platforma zahrnuta). Se zbytkem bohužel moc neporadím...
 11. Elmy, stát se profitabilním traderem není ze dne na den, ani z měsíce na měsíc... chce to hodně práce. A prošlapat mnoho cest, než člověk najde něco, co funguje.(zvlášť, když hledá sám) Důležité je vědět, co vlastně obchodujete - jakou myšlenku. Za mě musím říct, že CCI a ostatní indikátory mi nikdy moc neřekly. Strávil jsem nad nimi dlouho, udělal hodně testů. Zasazoval je do struktury trhu, všeho možného, ale ani tak jsem neměl dobré výsledky... s RRR 1:1 na YM jsem dosáhl 52% Win, což je zkrátka málo a pro vzdálenější targety pochopitelně výrazně win klesal. Nakonec jsem skončil u Price Action, struktury trhu a OrderFlow. Takže to je cesta, kterou pochopitelně doporučuji. Protože skrze toto jsem se dostal do fáze, kdy jsem trhy pochopil. Teď se jen učím nové a nové přístupy. Každopádně, na to abyste se stal profitabilním traderem, budete na tom nějakou dobu pracovat... Člověk slyší spoustu moudrých rad, ale dost často je nepochopí, dokud je neotestuje sám. Přeju hodně zdaru ve Vaší cestě!
 12. A zde také pozor na to, aby se neobchodovalo pouze kvůli tomu, že je touha dělat obchody. Podle mých zkušeností je to největší past pro začínajícího obchodníka/studenta tradingu. Začínající obchodníci hledají stimul. Nejprve stačí SIM s jedním kontraktem. Později narůstá touha obchodovat multikontrakty na SIMu, protože jeden kontrakt už nestačí a trader si myslí, že ho jeden kontrakt pouze brzdí. Sám jsem na tom nevyhořel, protože si toho všímám. [ital] (Je ale dobré občas na SIMu například opustit pravidla a podívat se kam to vede. To mohu doporučit. Otevírá to oči.)[/ital] Ale i když vím, že to tak je, stejně to člověka občas napadne. Když přestane stimulovat SIM, chce obchodník jít LIVE a nikdy se růst potřebné stimulace nezastaví. Trading začne občas vydělávat až ve chvíli, kdy obchodníka "přestane bavit", přestane ho dostávat do rauše. Protože takový obchodník dělá obchody jen kvůli jednomu cíli. Jedna z největších rad, které se týkaly procesu učení v tradingu, pro mě byla rada: "Pravidla jsou tu proto, protože je chceš. Pomáhají ti. Jsou to dobré rady." V dnešním světě to tak občas není. Spíše člověka utlačují. Je celkem důležité přijmout fakt, že v tradingu to tak není.
 13. Sinuhete, děkuji, dneska jsem bohužel dříve psal, než četl.
×
×
 • Vytvořit...