Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

roberts

Members
 • Počet příspěvků

  13
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem roberts

 1. Článek zajímavý, ovšem chyběla tam informace, co to vlastně Market Internals je. Já jsem to třeba slyšel poprvé, článek je však napsaný jako by autor počítal s tím, že MI přece každý zná, stejně jako by se psalo např. o trendlines. Můžete mě poučit? Děkuji.
 2. roberts

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Zdravím, přešel jsem na NT a dneska se mi hned stala věc, která mě celkem překvapila otevřel jsem 4 kontrakty na ceně 7574 za limit cestou dolu jsem 3 pozavíral a 1 nechal potom na 7553 jsem otevřel 2 kontrakty a cena se mi zprůměrovala asi na 7563, což vůbec neni, co jsem chtěl takže otázka zní, jak dosáhnout toho, aby se mi jednotlivé kontrakty neovlivňovali? Chtěl jsem jen nechat 1 kontrakt na 7574 a otevřít 2 nové na 7553. Případně pokud znáte nějaký dobrý manuál který obsahuje veškerý popis práce s příkazy. Dík moc!
 3. Můžete prosím objasnit jak vypozorovat změnu momenta? Píšete "aniž bychom sledovali cokoliv jiného". Tuto změnu tedy vypozorujete ze samotné ceny na m1? Děkuji za odpověď.
 4. Super myšlenka s rozdělením volatility na zóny a jejich použití v backtestu. Od ASDF myšlenka s DAXem taky super. Proto pořád čtu finančníka. Je tu hromada otázek od úplných začátečníků, občas nějaký offtopic a nesmyslný řeči, ale když se tim člověk prohrabe, tak mezi tim se dá najít vskutku zlato, které si zapíšete a později použijete. Díky pánové!
 5. tohle jsem taky zažil na začátku - úžasný zhodnocení během krátký chvíle a ťukal jsem si na čelo za čim se ty všichni tradeři honí za těma jejich desítkama procent ročně atd. a já frajer si blbnu u compu a udělám sto procent za tejden, no co to je za voly ty lidi, jsem to ale mistr, čeká mě zářná budoucnost, za tři měsíce se budu válet v karibiku a atd atd...:))) a pak přijde den, kdy poznáte realitu...a ten den přijde i u tvýho bráchy...vsadil bych na to i peníze, kdyby to šlo:) *ty jpg mi nikdy nejdou zobrazit, netušim proč
 6. jo cotton ten je fakt hard...obvykle prorazí range třeba nahoru a to dost silně, ovšem potom se otočí a ještě silněji sjede až pod původní range dolu atd ...i LW pravil, že je to nejtěžší market...na cottonu bych už nedával volnej sl, ale jen těsnej pokud bych už byl v zisku...tam to třeba letí vašim směrem, myslíte si, jak jste chytli báječnej trend a najednou prásk a týdenní zisk je staženej za den:) takže jediný co můžu říct o cottonu je hlídat si zisky a nepokoušet se snad ani spekulovat jestli jde trend tam nebo tam:)
 7. Nedá mi taky něco napsat. Valterova slova mne velmi zaujala, protože to jsem přesně také vysledoval. Osobně myslím, že disciplínou ve stravě a pohybu to začíná a je to jádro všeho ostatního. Mám cíl na kterém pracuji - dosáhnout harmonie ve všech sférách života - protože už vím, že teprve potom mám tu pravou "sílu" zužitkovat vše, co jsem se naučil. Jakmile sklouznu někde k nerovnováze, tak se to projeví. Takže mě potěšilo, že o tom taky někdo píše:)
 8. to mi taky šlo na demu s 10k účtem sázet tam dlouhodobý obchody bez sl nebo s opravdu velmi volným sl..podle různých Larryho technik, hlavně podle COTu vstupovat ještě než přijde ten hlavní pohyb a čekat a čekat třeba několik týdnů než to tak konečně proběhne...tak jsem to šel zkusit s 1k účtem live..haha jak bláhové..úplně jiná hra a nevěřim že to bylo tou změnou demo/live, ale právě tou velikostí účtu...jo i s takovym účtem jsem ho sice hned ztrojnásobil protože jsem musel používat obrovský procento účtu na každej obchod, ale pak mě to zákonitě semlelo protože jeden obchod ovlivňoval druhej a druhej třetí, prostě totální chaos a marže furt na pokraji útesu, takhle to prostě nejde, to je tady asi každýmu jasný...no ale, co chci říct je, že Romanovi věřim, ale je potřeba na to mít účet a nepřehánět to s velikostí pozic a už vůbec ne přikupovat pokud jde trh proti tobě
 9. ok $30 průměrnej zisk je o ničem...mělo by to být alespoň $80, aby jsi měl prostor i na spread zkus u obchodů long přidat podmínku, že např. trh se nachází nad MA nebo high před třemi dny je větší než high před pěti, sedmi, deseti ... to je moje technika, kterou jsem vymyslel s těma high a skvěle funguje, zvyšuje průměrnej zisk na obchod i %win, ale je třeba si vytestovat ideální hodnoty...opačně u shortu a low už to tolik nefunguje, tam je třeba si najít jiný způsob
 10. kuba: proč vůbec pokládáš tuhle otázku? stačí otevřít NT a zjistit si to sám, zabere ti to několik minut. vla55: další zbytečný otázky..já se ani nedivim, že vám Petr neodepisuje..samozřejmě, že existuje cesta, ale musíš si na ní přijít. je to vcelku jednoduchý, zkus se podívat, co mají společného ztrátové obchody a vyfiltruj to. nebo použij něco, co ti vyfiltruje trend, atd atd..když na to přídeš, tak se ti zvýší průměrný zisk a navíc uděláš méně obchodů a přitom to nemusí znamenat žádnou přeoptimalizaci. a zvýšit tf nad 15m u indexů nemá cenu? a to jako proč? to psali v novinách? kdyby si věnoval víc času práci v NT, tak už bys dávno věděl, že se zvyšováním tf se zvyšují zisky a snižuje počet obchodů. řešte si svý problémy sami, to vás posune nejvíc! neni špatný se ptát úspěšných, ale možná by bylo lepší otázky koncipovat ve sféře myšlenek a ne řešení technických maličkostí.
 11. Přesně to mě taky napadlo, že bych se tam rád někdy najedl!:-) Takže až budu mít cestu do Tokia, tak si zkusim nějak předem zarezervovat jednu žranici u pana Jira :-))
 12. Tak u risku stejně jako u všeho v tradingu záleží na úhlu pohledu daného jedince a co jemu funguje. Např. LW na otázku kolik by měl člověk riskovat u komodit pozičně obchodovaných odpověděl: Pokud v noci klidně spíte - potom riskujete málo. Pokud se několikrát za noc probudíte - potom riskujete moc. Pokud se probudíte, tak jednou za noc s myšlenkou na svojí pozici, potom riskujete akorát. :-)))
 13. přesně tak! jako já, když jsem na demu uměl skvěle pracovat s Larryho forecasty, tak jsem si myslel, že to stejně tak půjde i v realu. Jenže ouha, začal jsem s 600 eurama obchodovat komodity, jo udělal jsem třeba 300% za měsíc, ale moje psychika na to nebyla zvyklá v reálných penězích a navíc s tak malým účtem je to jen otázka času, kdy vás pravděpodobnost doběhne, přestože jinak obchodujete dobře. Dneska už se tomu směju a radši se zabývám intradenním systémem na který bude stačit pár tisíc dolarů do začátku a k obchodování podle LW naživo se vrátim až na to budu opravdu mít. Tak jen abych se vrátil k tomu na co reaguju. To že vám někdo předhodí dokonalej forecast nebo systém na stříbrnym podnosu ještě neznamená, že na tom vyděláte pokud neovládáte money management a nemáte pořádnej účet.
×
×
 • Vytvořit...