Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

BSK5

Members
 • Počet příspěvků

  37
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o BSK5

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Mimochodem, na webu autora originálního článku, Niala Fullera, je pár zajímavých myšlenek, doporučuji přečíst.
 2. Pavoda: Jenom pro upřesnění, myslel jsem diskréční intraday obchodování na nízkém TF. Možná, jak psal Petr, jsou jednotlivé obchodní přístupy naprosto oddělené světy, nevím. Já za poměrně dlouhou dobu nenarazil na nikoho, kdo dlouhodobě ziskově obchoduje diskréčně na nízkém TF. Možná je to jenom náhoda, to nelze vyloučit. Rozhodně je to teoreticky možné. Tvůj příklad ohledně ES a jít short až se cena nafoukne je přesně ta cesta, po které bych nešel. Může ti to párkrát vyjít, ale dlouhodobě máš malou šanci zvítězit. V jasném býčím trhu bych si prostě na medvěda nehrál.
 3. alesik, problém bude jednoznačně SL. Tebou zmiňovaných 400$ je pro poziční obchodování, obzvláště tak drahých trhů, jako je GC, CL naprosto nedostačující. Jediná šance je časovat vstupy na nižším TF - 4H, 1H, ale i tak je to dost na hraně a nejspíš i za ní. V současné volatilitě to vidím na 1000$ na kontrakt minimálně, a to bych ještě raději nakupoval se slevou.
 4. Alesik, dovolím si trochu navázat na Cipinka: sleduj pouze vyšší TF - např. kombinaci denní, 4H, 1H. Nic nižšího, jinak se budeš pohybovat pouze v oblasti běžného šumu, kde ti komise a skluzy postupně vymažou účet. Pokud ti někdo bude tvrdit, že konzistentně vydělává na 5M, 2M a nedejbože ještě nižších TF, nevěř mu. Je to kriticky důležité, udělej to okamžitě. Zmiňuješ kontext - z toho je vidět, že se snažíš jít správnou cestou. Asi máš už za sebou to slavné backtestování, dobu indikátorovou, stavění různých "robustních obchodních systémů" a podobných nesmyslů. Pokud se něčím t
 5. Po delší době zajímavý příspěvek, který by mohl pomoci dlouhodobě ztrácejícím. Kontext je totiž všechno. Vše se od něj odvíjí. V článku je přesně popsáno, proč vám nebude k ničemu backtestování, stavba tzv. robustních obchodních systémů, dodržování "obchodního plánu". I když to tak jistě nebylo zamýšleno. Vše výse uvedené je totiž postaveno na minulosti, minulých datech a jejich kontextu, které se již NIKDY nevrátí. Jediné, co je důležité, se odehrává právě teď. Konkrétně mě teď (příspěvek píšu v 16:55 dne 21.10, nevím kdy mi ho schválí) zajímá: CL - dojde k opětovnému testování ceny 80
 6. To MNovak: k tradingu se stavím obdobně jako vy. Myslím, že jste tu již několikrát zmiňoval pojem "situační obchodník". Každá situace na trhu je do značné míry jedinečná, neopakovatelná a trader se postupně musí naučit identifikovat ty situace, které nabízejí příležitosti pro obchod. Různé automatizační pomůcky jsou dle mého názoru kontraproduktivní.
 7. Tomm02: nesouhlasím. Malé stoplosy vyjadřují právě strach ze ztráty a v důsledku vedou ke ztrátovému obchodování. Nickirout: "Proste tu musíte mať nakukané grafy a musíte mať pre trh cit - je to umenie doslova umenie. Každý trade je jedinenčný a každá situácia na trhu jedinečná, môže sa stať fakt čokoľvek". Naprostý souhlas. Až si toto trader opravdu uvědomí, udělal právě nejvýznamnějsí krok kupředu. Zhroutí se mu celý dosavadní svět tradingu, postavený na tom neustále omílaném tajemném "detailním obchodním plánu" a může začít konečně vydělávat.
 8. K odstupu a nadhledu bych doplnil kritický přístup. Proč vlastně to a to v tradingu dělám? Jaký mám racionální důvod si myslet, že to bude fungovat? Za všech okolností používat hlavně svojí mysl, to je a bude vaše největší výhoda. Veškeré podněty zvenčí přijímejte maximálně kriticky a ověřte si jejich platnost.
 9. Návrh adminovi: Schvalovat pouze ty příspěvky, které dávají se zapojením veškeré fantazie alespoň minimální smysl.
 10. MichalMV: proč hned tolik zloby? Toto je diskuze k článku "Správná psychika, cesta k úspěchu?" Diskuze není o vyjadřování výhradně souhlasných stanovisek, od toho jsou fankluby. Navíc už samotný název článku, respektive otazník na konci, vybízí k prezentování odlišného pohledu na věc. Nevím, kde jsem psal něco o tom, že "daytrading nejde". Trading je o pravděpodobnostech, na tom se shodneme. Máme ovšem rozdílný názor na to, jaká je nejpravděpodobnější cesta k úspěchu v tradingu. Z důvodů výše uvedených jsem toho názoru, že daytrading s velkým množstvím obchodů po dlouhou dobu pravdě
 11. ASDF, rád bych navázal na richipa a zeptal se 1) na tu "komunitu DAX skvělých independent traderů, ve které se pohybujete". Její skutečnou existenci jste si ověřil jak? Stačilo vám, že to dotyční členové komunity o sobě prohlašují, nebo sdílíte věrohodné výsledky obchodování? O vás nepochybuji, věřím vám, že tolik a s takovou success rate skutečně vyděláváte, proč byste sem měl psát opak. Zajímá mě ten zbytek komunity 2) proč jste se zastavil na 400 - 600 tis. měsíčně? DAX zas tak špatnou likviditu nemá. Se zmíněnou success rate je hřích nevydělávat násobně víc.
 12. Sage, tvůj příspěvek nominuji jako nejpodnětnější v historii zde na finančníku. Jenom shrnuji: největší šance, jak uspět (která je ovšem stále menší, než šance zbankrotovat), je: - co možná největší kapitál - poziční obchodování a v jeho rámci dlouhé obchody (omezení vlivu slippage a komisí) - malý počet obchodů ideálně po omezenou dobu Předpoklad velkého kapitálu nesplňuje skoro nikdo a to je také kámen úrazu naprosté většiny traderů. Profesionálové to samozřejmě dobře vědí, pro realizaci svých zisků ale potřebují neustálý přísun nových nešťastníků kteří sní o mnohonásobném
 13. To Roman 06: Přesně tak. Když tramvaj ujede, musí se čekat na další. Nejhorší je honit tramvaj, která už ujela. Za měsíc jich ale jede dost, zvláště na více trzích, nastoupit do 2-3 je velký úspěch.
 14. Honza K. Napsal: ------------------------------------------------------- > Naštěstí trhy jsou jako tramvaj, ujede jedna - > přijede za chvíli další Ano, ale to už nemusím mít na jízdné.. :)
 15. To Snuff: Tady to bude vypadat jako rouhání, ale co jsem vypátral já, a co mi také přijde logické: 1) Na prvním místě obrovský kapitál. Bohužel tak velký, o jakém se nám naprosté většině ani nesní. 2) Málo obchodů. Roční profit profíků dělá často jen několik obchodů. 3) Naprosté minimum ztrátových obchodů.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.