Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

robsol

Members
 • Počet příspěvků

  350
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem robsol

 1. robsol

  Ninja Trader 8

  Nevíte náhodou jak správně nastavit v NT8 počítání Forex např. páru EURUSD aby mi to počítalo správně v loty a pips? nějak se v tom ztrácím.
 2. robsol

  Ninja Trader 8

  Máte někdo funkční do NT8? - Winked Renko - Funkční order Flow - dle zpráv mělo být součástí systému.
 3. robsol

  Ninja Trader 8

  na stránkách NinjaTraderu je již ke stažení funkční beta verze. Jak se vám líbí?
 4. Uvítal bych radikální přehodnocení úrovní pro uzavřené sekce. Za kurzy z Finančník.cz jsem utratil poměrně dost peněz (FinWin, AOS, FIMS atd.), ale v současné době se stejně dostanu k naprostému minimu článků v uzavřené sekci. Ptám se proč asi. Toto mi nepřijde jako férová spolupráce. Co jsem měl možnost nahlédnout do uzavřených článků tak tam vcelku není nic co bych už neviděl v základních kurzech nebo volně na internetu.
 5. ač nerad tak také souhlasím. V poslední době se z Finančník.cz stal naprosto normální komerční web prodávající školení. Úplně se vytratila původní myšlenka pomoci začínajícím obchodníkům. Buď jsou články jen v uzavřené sekci (nutná podmínka zakoupení kurzů) nebo jednou za čas je článek veřejný, ale jasně směřujíící k reklamě na placený kurz. Tato upadající tendence je bohužel už jasně vidět i na fóru. Většina vláken je zamčených nebo mrtvých.
 6. robsol

  Sierra Chart - nastaveni II

  Nevíte někdo jak správně nastavit v numbers barech zobrazování svíček jako Renko s wicked? Sice tuhle volbu mám zapnutou, ale zobrazované svíčky tomu neodpovídají.
 7. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Taraka, Hugos díky moc
 8. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Nevíte někdo jak nechat v okně grafu viditelný jen indikátor? tzn. schovat tu část s cenovými bary a nechat viditelný jen např. indikátor volume atd.. Zatím to jde jen částečně scuknout myší, ale cenový graf tam nechá volné místo a zbytečně je zaplácnuté nevyužité místo.
 9. robsol

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Běží vám po posledních aktualizacích záplat od Microsoftu Ninja v pořádku? Mě se seká při pokusu o natažení okna grafu a sežere veškeré systémové prostředky. To dělá na 3 růných počítačích. Na čtvtém kde nejsou záplaty je vše OK.
 10. robsol

  E-mini NASDAQ II

  JiKos občas nějaký obchod v premarketu udělám. Záleží na tom kolik kontraktů obchoduješ. Jestli jsou to jednotky tak s plněním většinou problém není. Je potřeba si ale uvědomit, že trh v tomto časovém rozmezí (je zavřená US burza) je prostě línější s menším volume. Ale to někomu naopak může vyhovovat. Záleží na systému. Nejlépe je si to vyzkoušet na simu formou papertradingu.
 11. robsol

  AMP Futures

  lepší je s Mirem komunikovat přes Skype. Pokud je online tak reaguje velmi rychle.
 12. to 3trojan osobně jsem prošel kolečkem Striker, Mirus a teď již rok u AMP. Každý má své výhody a nevýhody. Nicméně AMP zatím mohu jen a jen doporučit. Vše funguje jak má, podpora je v češtině (respektivě slovenštině :-) ) a veškeré problémy co jsem s nimi řešil byly vždy vyřešeny k mé spokojenosti.
 13. robsol

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Ahoj všem, věděl by nějaký zkušený programátor, jak zařídit v Ninjascriptu, aby se mi nějaký kód (metoda) spustil po stisknutí Ctrl+middle mouse button ?? V OnKeyDown jsem si udělal test na stisk CTRL a v OnMouseDown zase prostřední tlačítko. Ale to nefunguje dobře, neboť když držím déle CTRL..tak se asi nasčítá do bufferu a pak stačí mačkat prostřední tlačítko a pořád se to spouští i když už CTRL nedržím:( OnKeyUp vůbec nefunguje, kde bych si to vynuloval... Poradí prosím někdo ?? Díky moc. Robsol
 14. robsol

  NinjaTrader - prosím o radu II

  mohl bych poprosit někoho kdo by mi poradil jak přesně tenhle pohled na indikátor v NT7 nastavím? Přiznám se, že moc nerozumím té kombinaci. Díky předem
 15. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Aha již jsem na to přišel. Je to potřeba dělat přímo z instrument manageru a ne z celkového nastavení.
 16. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  Nevíte jak nastavit v NT7 různé komise pro jednotlivé trhy? Mám u brokera rozdílnou komisi pro NQ i YM co obchoduji, ale v NT7 nastavuji komisi jen pro např. pro Futures CQG jako celek.
 17. robsol

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Prosím o radu zda na Free licenci NT7 lze provozovat AOS formou napsané strategie(ne ATM strategie) nebo je potřeba již placená verze.
 18. robsol

  Ninja Trader - programování (strategie)

  beko děkuji, vyzkouším to.
 19. robsol

  Ninja Trader - programování (strategie)

  to asi ano, ale nefunguje v tom pripade ani lokalni BE trailing atd.
 20. robsol

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Prosím o radu zkušenější. Pokud používám daily bars tak se nemohu dostat na hodnoty co potřebuji ke své strategii. Konkrétně potřebuji - open, high a low předchozí svíčky tzn. včera - open, high a low dnešního baru Trochu to asi osvětlím blíže. Mám strategii, která potřebuje ke svému chodu open cenu burzy v 15:30 (tzn. otevření US burzy) Proto používám RTH session template kde se bary začnou vykreslovat až právě v moment otevření burzy. Do trhu jde vstupní příkaz. Ale pozici ukončuji až druhý den. Tady je ale právě ten kámen úrazu. Nevidím noční data v okně spuštěné strategie (právě kvůli té RTH šabloně). Proto se mi může stát, že mě přeskočí v noční seanci zadaný SL atd. Proto bych potřeboval tuto strategii obchodovat na kontinuální časové šabloně, která vidí i noční data, ale pro správné fungování potřebuji tu open cenu daného dne v 15:30 a ne open cenu z půlnoci. Děkuji všem moc za případné rady.
 21. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  tak vyřešeno s TradeDeskem.
 22. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  prosím o radu. mám u AMP momentálně otevřen jeden hlavní a jeden sub účet. Bohužel mi k tomu sub-účtu poslali extra login a heslo. Nevím jak to mám zadat do NT7 abych mohl v jednom programu obchodovat z těchto dvou účtů najednou (samozřejmě každý v jiném okně NT7 po výběru jednoho z nich). Poradíte prosím někdo?
 23. robsol

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II

  to doors díky moc jen ještě prosím o jednu radu. Pro výpočet Woodies Pivotu se zadává i open cena. Která je přesně myšlena? Ta při otevření trhu konkrétního dne nebo až open cena při otevření US burzy tzn. v 15:30?
 24. Pavel K: toto je přesně důvod proč velmi nerad (a asi i spousta dalších) přispívám na jakékoliv české fórum. A vždy si bohužel opakovaně naběhnu. Napsat, že něco nemůže fungovat bez jakékoliv znalosti celého konkrétního obchodního systému a ještě se přiznat, že sice něco rozporuji, ale vlastně vůbec nevím jak to funguje. No nevím. To asi o něčem svědčí. Psal jsem to jen jako námět pro jeden z možných přídavných filtrů pro konkrétní situace na trhu. Ne jako nosnou část obchodního systému. A jen pro pro informaci. Dle mých opravdu důkladných testů na velkém vzorku dat se touto malou fintou dá velmi rapidně (a to myslím opravdu rapidně) zvýšit efektivita konkrétních trendových paternů. Pro mě je důležité, že můj systém je dlouhodobě ziskový a momentálně mě živí na full time. A to je pro mě naprosto jednoznačně nejdůležitější a nemusím vůbec nikomu nic naštěstí dokazovat. A to mě na tradingu fakt baví :-).
 25. taky jsem moc rád, že se tady na FinWin nezanevřelo. Už jsem měl pocit, že tento systém je již mrtvý a již nefunkční. Osobně velmi rád také experimentuji s různými indikátory a jejich nastavení na konkrétní trhy a timeframe. Například se mi momentálně velmi osvědčilo používání kombinace EMA/KAMA a jejich vzájemná poloha. Správné nastavení je samozřejmě zase a opět otázkou mnoha testů.
×
×
 • Vytvořit...