Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Dagobert

Members
 • Počet příspěvků

  206
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

2 Neutrální

Více o Dagobert

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Dagobert

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  To pavoda: Já mám zkušenost takovou, že na virtualu se sice vyplní order pokaždé, ale pokud chci prodávat či kupovat opce okamžitě, lze to pouze za market cenu. Což je oproti reálu nevýhodné a někdy tento rozdíl činí na jediném kontraktu i 200 USD. Člověk je zbytečně ošizen. Reálné obchodování je mnohem výhodnější, protože mohu u opcí použít walking limit a začít s nejvyšší cenou. Např. takto: Chci prodat na trhu pozici (balík opčních kontraktů), která má BID 21.00 a ASK 23.80. Zadám start cenu (23.80) a end cenu (21.00), velikost kroku (např. 0.28) a dobu jak dlouho má order být
 2. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Pravda, hudba a trading jsou dva odlišné světy, ale asi bylo trochu štěstí, že mě od malička fascinovaly dvě věci. Hudba a matematika. Od matematiky je blízko ke statistice a jakékoliv činnosti kde se počítá a pracuje s čísly. No s jsme u tradingu, kde se člověk doslova válí v číslech a grafech. :-)
 3. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Nikdy jsem netrvdil, že žiji v ČR a že jsem něčí zaměstnanec. Mým koníčkem je hudba a v posledních letech jsem napsal a prodal několik muzikálů. Píši na zakázku (a aranžuji) i jednotlivé písně a dělám korepetice (klávesové nástroje) na CD v nahr. studiích. To je celé tajemství jak jsem si před pár lety našetřil na nový startovní kapitál 50K USD. :-) Teď už je obchodování skutečně na obživu a hudbu mohu dělat bez stresu jako koníčka.
 4. Dagobert

  OPCE

  Souhlas s radim2. Účet už není zrovna malý (pravděpodobně na české poměry, v USA bych byl jistě žabař) a nedokáži pozice, informace, trh a dění ve světě nesledovat. Této práci se věnuji cca. 12 hodin denně (od začátku premarketu ve 14h SEČ do 2h ráno, kdy začíná japonská burza). V dopoledních hodinách očkem sleduji jak se vyvíjí DAX. Pozice upravuji a zavírám zejména ve čtvrtek a v pátek. Do nových vstupuji většinou v pondělí a v úterý. Středa je většinou pozorovací. Otevřeno mám stále 10-20 různých pozic, diverzifikace je důležitá. To radim2: Pochybovat nemusíš, můj čas je příliš d
 5. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Nástrojů na backtestování bude asi mnoho, doporučuji www.finviz.com nebo www.optionsxpress.com - možná ale někdo poradí sofistikovanější službu/produkt/systém/software/platformu. Také vřele doporučuji sledovat na youtube toto: www.youtube.com/user/tastytrade1/videos A projít si celý jejich archiv. Týdně přidávají 5-10 videí, backtestují různé strategie a povídají si o tom. Je to dost zajímavé, dívám se pozorně na každé jejich video. K mým 2% týdně: Je to vlastně 10 USD čistého z každých investovaných 500 USD (jsem na sebe přísný, snažím se, aby se mi celý účet ho
 6. Dagobert

  Striker

  Záleží na tom, o jaké poplatky se jedná. K čemu se vztahují. Mě zajímají čistě opce a akcie. Například u OX platím za opční kontrakt 1,25 USD a za akcie (otevření či zavření pozice) 9,90 USD - neomezené množství. U opcí k tomu ještě pár centů další fee (asi poplatek burze, který broker odvádí) jinak nic víc. V poměru k výnosům jsou poplatky naprosto zanedbatelné a ani je moc neřeším (jen čas od času se divím jak velkou sumu to dělá třeba za rok). Systém mi tak jako tak nabízí při zadání orderu vždy částky netto. Takže si nemusím s poplatky lámat hlavu.
 7. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Neřekl jsem, že NIKDY. :-) Je to ale riskantní, pokud jsou zvolené striky blízko ceny podkladu. Já také vypisuji před earnings, ale strike znatelně vzdálené. Konkrétně titul MCD určitě ne. Ale např. PCLN, na obě strany 120-150 USD naked put & call od aktuální ceny podkladu není problém. Správně podotýkáš, že prémia jsou před earnings tučná. Toho lze využít. Proto si ale volím striky daleko od ceny podkladu s nízkou deltou. Někde jsem již dříve psal, že mi stačí zisk 2% týdně. Nechci zbytečně riskovat. Chamtivost člověka zadupe. :-)) Každému ale vyhovuje jiný přístu
 8. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Pravděpodobně jsi vypsal putku/y před earnings (22.07. BMO) a to je dost riskantní počin. Ale stalo se. Takže buď najít vhodnou expiraci a strike a přerolovat... nebo Nechat se přiřadit (pokud věříš, že se MCD v dohledné době zase zvedne) a vznikne long pozice s nezrealizovanou ztrátou. Pak lze vypisovat covered callky dokud se pozice nezbavíš. Expirace a strike je opět na Tobě. Pokud bude call strike menší než 100 (pořizovací cena akcií při přiřazení), je dobré vypsané opce řídit, aby nevznikla nechtěná ztráta. Při strike 100 a vyšších není co ztratit. :-)
 9. Dagobert

  Opce a dividendy

  Info to all: "Walking limit" využívám u brokera OptionsXpress. V platformě je k dispozici cca. půl roku.
 10. Dagobert

  Opce a dividendy

  Pozorně jsem si přečetl první příspěvek tohoto nového vlákna a je super, že jsi ho založil. Všichni se máme stále co učit a při vyměňování zkušeností není co ztratit. Lze jedině vzájemně získat. Měl bych malou připomínku k bodu Exercise. K tomu spreadu při prodeji opce. Ano, takovéto spready (4,70 - 5,80) jsou u opcí zcela běné. Osobně bych ale určitě neprodával za market a věřím, že Ty také ne (prodejem je pak dosažen nejmenší možný zisk daného momentu). Používám walking limit. Tedy v Tvém případě by mi systém nabídl 1 kontrakt k prodeji za 5,80 a po centech by pomalu na trhu klesala m
 11. Dagobert

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  Je to přesně na povaze a strategii obchodníka. Každý máme jiný přístup a každý sneseme jiné riziko. Osobně spekuluji s rizikovějšími tituly, mám rád tučná prémia. Na velké výkyvy podkladu jsem připraven a počítám s nimi.
 12. Dagobert

  OPCE

  To saguaro: Předčasné přiřazení je v tomto případě nepravděpodobné. Kupující zaplatil prémium (380 babek za kontrakt) a proto jsou akcie za 40 v danou chvíli pro něj nerentabilní. Jeho break even je až na ceně 43,80. Nad touto cenou začne být pro kupce opce zajímavé event. předčasné uplatnění. Osobně bych předčasné přiřazení ze strany kupujícího přivítal. Svůj kýžený zisk získám ještě před expirací a prachy mohu investovat do něčeho dalšího. :-)
 13. Dagobert

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  Záleží na ceně podkladu, volatilitě atd. Také, zda market makeři vytvoří u více striků Bid a Ask. Nějak bych se tím ale netrápil. Na opčním trhu je tolik možostí. :-)
 14. Dagobert

  OPCE

  Zdravím všechny, celkově mi to nepřipadá jako špatná úvaha, respektive špatný krok toto: "Zdravim, čo je tam podla teba špatne ? 8.9. 2009 nákup 100 ks akcií za 42,73 a hneď nato vypis Oct 40 call za 3,80. Alebo pomylil som sa ?" Když koupím akcie za 4273 a vypíšu call za 380, strike 40, není co ztratit. Pokud podklad bude v době expirace kdekoliv nad 40, stejně vlastně prodávám jakoby za 4380 a jsem tedy 107 USD v zisku na každých sto akcií. Je to imrhin 2,5% zisk. Pokud se dostane akcie pod 40, zůstane mi podklad (a s ním pak dál dle libosti naložím), ale získám tučné prémium
 15. Dagobert

  OPCE

  To zaciatocnik1: Zajímal by mě ten screen ať to můžem prodiskutovat. :-) To Klatic2: Stop-lossy nepoužívám. Řídím se aktuální situací na trhu, neustále sleduji hodnoty svých pozic a nejen to. Ale pokud IC nabídne přes 60-70% zisku ještě dost dlouho před expirací, zavírám přes limit nebo walking limit a otevírám nové pozice (tím myslím třeba jiné tituly, které mám předpřipravené, že do nich vstoupím, denně si vše přepočítávám a rozhoduji se znovu na základě nově získaných informací z trhu).
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.