Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

ahmed

Members
 • Počet příspěvků

  49
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

825 zobrazení profilu

ahmed's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Komunitní reputace

 1. ahmed

  Mikro kontrakty na akciové indexy

  A Multiplier mohl být nastaven na 4x a bylo by to ideální i k vzhledem k marginu..tak to extrémě rozdrobily.... (asi pro hráče na androidu von XTB a spol :-) vždyt je to tak snadný) ví někdo komise u IB?
 2. ahmed

  Mikro kontrakty na akciové indexy

  Já vidím smysl například při obchodování s dvěma kontrakty a druhým volatility targetem kdo má účet 5k USD. Než prejdu na e-mini. Samozřejmě data sledovat na e-mini a zde provádět jen exekuce.
 3. ahmed

  CO VÁS V TRADINGU TRÁPÍ?

  1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali? Schopnost vidět pravdu, dodržování pravidel, soustředěnost 2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery? Mít se víc rád, přijmat věci tak jak jsou, podvědomě i vědomě myslet v pravděpodobnosti 3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět? Vytrvalost, víra v to co dělám, pracovat na sobě.
 4. Musím souhlasit s uživatelem petr29. Poslední odstavec z platiny :-) Jedu první rok live, momental jsem tak 40% v mínusu.. a po roku mužu říct, že mám konečně v ruce nějaký systém.. Jedna věc je mít systém a druhá dodržovat pravidla a vědět co opravdu dělám... Je to opravdu obtížnější než se zdá.. např. vstupovat do obchodu s chladnou hlavou i po několika ztrátách. Je potřeba taky objektivně hodnotit zpětně.. z tohoto důvodu si pořizuji screenshoty.. Několikrát za rok jsem obchodování přerušil a musel si opravdu upřímně sednout a analyzovat co je špatně.. po této době můžu říct, že psychologie je víc než 50% s spoustu problémů jsem měl a ještě mám já.. Ale bojuji s tím.. měl jsem problémy s otevíráním pozic, čekání na úrovně a tak.. Je potřeba odlišit co byla systémová ztráta a co vlastní chyba. Je potřeba odlišit co je na monitoru a co si myslíte, nebo by jste tam chtěli vidět. Pro ty co se chtějí pouštět do energií nebo zlata jeden příklad za všechny: jednoho večera jsem nakupoval na předchozím high ale "někdo" tam střelil tak 7000 kontraktů můj 100 USD SL byl protnutý za 1S !!!! Slippage dalších 200 to máme 300 USD za 1s.. tak to berte trochu vážně.. položte si otázku kolik z vás bude po tomto obchodovat.. a další situace.. není to sranda ale jde to. Já ten účet neřeším, zatím mě neživý, dělám v zahraničí... Z tohoto a dalších důvodů, používám jen live s jedním kontraktem, když mám už něco tak z 80% hotového (v systému), nevím do jaké míry je možné simulovat slippage a další věci. No aspoň žiju a výsledky jsou docela jiné než na začátku minulého roku.. přeji všem hodně úspěchů, radši veřte finančníkům a začněte s těmi indexy. Já jsem tak trochu jiný... :-) ale dřív nebo později to bude stát za to. PS. ty hodiny ani nepočítám, včetně výkendů
 5. Já se věnuji obchodování live druhým rokem, minulý rok jsem začínal... sáhl jsem si na drawdown 40%. Obchoduji energie, zlato.. nic co by bylo jednoduché.. navíc 1 kontrakt, když hodíte do zlata tak už máte po marginu.. začínal jsem s 10k.. a ne v nejvhodnější dobu (řešila se minulost atd.)... za to že nejsem na mizině, děkuji jen a jen dobrému MM a uvědomování si vlastních chyb, nejsem zatím v černých číslech... ale jak píše Roman06 Dobry obchodnik dela tolik procent, na kolik ma "koule" .... minimalne stovky. Z vlastní zkušenosti vím, že jdou dělat věci, které jste dříve nedělali ani jim nevěřili že jsou možné... před 4 mi lety jsem nevěřil že dokáži vydělat slušné peníze.. (3-5x průměrný plat ČR pozn. jsem jen vyučený :-) a vůbec se za to nestydím) jsem v zahraničí a jde to. To co jsem chtěl jsem dostal až napotřetí, poprvé jsem se vrátil a byl -50 000 kč. Ale zkušenosti byli k nezaplacení !!! Mohl bych si tady pár let žít koupit náký byt, nebo dům a být v klidu. Ale já to nemám jen o penězích... Jde o to co doopravdy chcete a čemu věříte.. já chci být nezávislý a být sám svým pánem a jestli to bude 100% bude to dobré když to bude x víc, budu jen rád, vím že to je možné
 6. Naprosto úžasný a co se týče obsahu fenomenální a motivující článek, vystihující realitu (nejen) trhů. Lehce se to říká, ale je strašně těžké to tak dělat... Takže po zaměstnání zpátky do nikdy nekončící práce :-) Přeji všem hodně štěstí..
 7. ahmed

  Joe Ross

  Děkuji za radu. No od malička jsem si vybíral většinou ty těžší cíle :-) tak se budu snažit zvládat tu agresivitu a být konsistentní. Rád na sobě pracuji, jak fyzicky, tak psychicky. Ty congestion budu zatím pozorovat a jen si zapisovat, než si vytvořím širší statistiku, jak se chovají vlastně.
 8. ahmed

  Joe Ross

  Díky za odpověď Kocista, nenapadlo mě že jsou ty knížky tak staré... to hovoří za vše, že i po tolika letech je to aktuální a tak úžasně napsané, alespoň pro mě. Sierru teda určitě vyzkouším demo, s daty od IB snad nebude problém to propojit. Jinak já když mám špatný obchod, tak se to snažím napravit dalším obchodem, ale když první obchod vyjde tak už jen sleduji data, snažím se min. ty 2h denně odsedět a trenuji soustředěnost a čtení grafů. Nevím, jestli spíš nebude vhodnější dodržovat (tedy aspoň přibližně, dle toho co trhy nabídnou) frekvenci 2 obchodů denně, i druhý obchod co bych vzal bude z 50% dobrý(neberte mě za slovo, mám zatím málo obchodů, tak ty % jsem nastřelil). Právě, když vezmu po špatném obchodu další, měl bych brát i po dobrém, jednoznačná odpověď asi neexistuje. Ze začátku jsem špatný obchod hodně rozdýchával a musel dávat na sebe pozor abych se nenechal strhnout, s přibývajícími obchody se to zlepšuje... Motivaci mám jako hrom a k trhům velký respekt. Obchoduji zatím po jednom kontraktu, tak se snažím vybírat pouze menší profity. Nedařilo se mi moc congestion, tam jsem méně úspěšný,tak zatím obchoduji 1-2-3 a Rh. Já obchoduji ropu a NG na menších timeframech, asi to není ideální na začátek, ale tak nějak mi sedly. A co obchoduješ ty, kocista, indexy?
 9. ahmed

  Joe Ross

  Ahoj, zdravím všechny co jsou uchváceni obchodním stylem Joe Rosse. Měl bych pár dotazů na zkušenější uživatele co "jedou" live. Jsem začínající obchodník už obchodující na reálném účtu. Chtěl bych se zeptat zkušenějších uživatelů, proč používají candlestick, Mám od Joeho 2 knížky a veškeré grafy jsou prezentovány klasickými bary, jestli jde jen o věc náhledu nebo vám to nějak pomohlo.. Dále vidím, že screenshoty jsou ze sierry, tak ještě otázka je pro vás pohodlnější pracovat v Sierra chartu? Já jsem s TWS spokojený, většinou si dám pod sebe 2 timeframy, 2 trhů, pro sledování tak akorát :-) Jinak měl bych dotaz ještě na trhy obecně, bohužel se ke grafům nedostanu před 18:30h tak indexy se mi nechce obchodovat, většinou už mají slabší volatilitu, jestli je tady někdo kdo obchoduje energie, nebo obchoduje večerní seance... a končíte po prvním úspěšném obchodu, nebo když vidíte druhou příležitost tak ji zobchodujete také? Předem díky za vaše odpovědi...
 10. Souhlasím s Truncus, tak jsem to myslel i já, s potvrzením jen do směru trendu! nevím proč se to moc nevyučuje
 11. Zajimavá situace na rozbor, jsem zvedavý jestli mi k tomu něco Petr řekne. Osobně bych vstup 1 vynechal, z mého pohledu začínajícího obchodníka (obchodujícího na reálném účtu) a počkal buď na dotažení na předchozí swing a poté vstup na close úsečky s nižším high což se nestalo, trh neměl sílu dotáhnout se zpět na předchozí high. Pak se nabízí vstup na druhém mikroswingu na low doji(limitní příkaz) . Při tomto konzervativnějším vstupu, se může stát že trh udělá jen jeden mikroswing a pak hezky letí dolů, tak se jen díváte bez účasti(s tím je potřeba se také srovnat :-), ale zase na druhou stranu pokud nevstupuji agresivně, dělám méně chyb, agresivnější vstupy používám méně a musí tam být opravdu silná S/R bariéra na denní bázi. Jinak samozřejmě Petr má pravdu a při agresivnějším vstupu má lepší RRR.
 12. Dobrý den, mám zde dotaz ohledně založení účtu. Mám kapitál v EUR a v této měně bych chtěl peníze poslat do IB. Postup asi bude stejný jako u CZK, to je mi jasné, jen se chci zeptat jak je to s minimálním vkladem, IB požaduje min 10 000USD kurz je pohyblivý, ale když pošlu řekněme 8000 EUR, což při dnešním kurzu 1.328+- rano dostatek 10 620 USD tak by vše mělo být bez problémů? Předem děkuji za odpověd...
×
×
 • Vytvořit...