Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Zdislav

Members
 • Počet příspěvků

  268
 • Registrace

 • Vítězných dnů

  4

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Zdislav

 1. Zdislav

  Chybova hlaska v Sierre

  Tohle je dotaz na IB... www.sierrachart.com/supportboard/showthread.php?t=35196 Z.
 2. Zdislav

  Sierra - ACSIL programování

  petr: OK, clustery budeme řešit tam. Z.
 3. Zdislav

  Sierra - ACSIL programování

  petr29: Jsem rád, že se daří! :-) Všiml jsem si, že také používáš relativní volume. Nebo jsem to viděl u někoho jiného? gulii: Definice clusteru podle FIMS nemá zase tolik podmínek. Mě se osvědčilo nastavit si NumbersBary tak, aby mi zobrazovaly ty clustery, abych to měl s čím kontrolovat. Trochu oříšek je v diagonálním porovnávání bid/ask. Zvládnutí tohoto je krok 1.
 4. Zdislav

  Sierra Chart a její možnosti II

  Já jsem si kdysi naprogramoval to co říkáš, ale je to trochu nepřehledné. Přišel jsem na to, že je to i zbytečné a opustil jsem to. Vykreslovala se mi linka na open i close FIMS baru, kterou jsem si mohl ručně protáhnout nebo smazat, nebo to nechat nastavené fixně bez možnosti úprav a tak podobně, ale bylo to i náročné na CPU. Lepší je zakreslovat si to ručně... člověk má pak lepší přehled. Zkušenost je ale nepřenositelná :-) Bohužel, kód jsem nenašel... Z.
 5. Zdislav

  Sierra Chart a její možnosti II

  petr29: Určitě to jde buď pomocí studie spreadsheet a napsat si podmínky v excelu, nebo trochu pokročileji v c++. Z.
 6. Zdislav

  Jaký time frame využíváte pro sledování Big Picture

  BP: Daily, 30min exe: 2min konfirmace: 1sec Z.
 7. Zdislav

  Spolupráce IB - SIERRA Chart

  Brmbolec: Ano, můžeš si natáhnout historická data a zpětně si je přehrát bez napojení na TWS, ale pokud chceš realtime data, tak musíš být vždy napojený na TWS. Z.
 8. Zdislav

  CO VÁS V TRADINGU TRÁPÍ?

  1) - chamtivost - neboli strach, abych něco nezmeškal - ego - snaha prosadit vlastní názor; obchodování toho, co si vizualizuji, i když trh pro to nedává žádný podnět - nevyrovnanost v ostatních oblastech života (pracovní morálka v zaměstnání, neshody v rodině, nedostatek sociální interakce...) 2) - trpělivost - počkat si na správný okamžik vstupu; neobchodovat, když nejsou v trhu vhodné podmínky - důslednost a systematičnost - pečlivá analýza a příprava před obchodováním, obchodní deník - vnitřní vyrovnanost v ostatních oblastech života 3) - odhodlání - jsem na 1000% přesvědčený, že to dokážu - znalost vlastních slabých stránek - myšlení "mimo rámec" - "out_of_the_box"
 9. Zdislav

  Interactive brokers

  SnachezP: Také pozor na jejich minimální požadavky co se tohoto týče. Pokud se zaškrtne pro jistotu jen to nejnižší možné, tak to neprojde. Někde na boku byla nápověda, kolik je potřeba potvrdit jako příjem minimálně (už si nevzpomínám kolik to bylo). To vypadá, že chtějí jenom "restate" = zopakovat, přepracovat - údaje o financích a zaměstnání. Mělo by jim stačit vysvětlit to slovně v odpovědi na email. Jen pozor, kdyby bylo potřeba změnit ty údaje, tak vysvětlit trochu tu změnu (např. jazyková bariéra, špatný překlad a tudíž chybná interpretace). Můj názor... Z.
 10. Zdislav

  Interactive brokers

  vlad111: ibkb.interactivebrokers.com/article/2170 Z.
 11. Na tom tmavém pozadí není ten černý kurzor moc dobře vidět, ale je tam... Jinak to jde přes klávesovou zkratku pro "Flatten" (ukončení všech pozic)... Z.
 12. Zdislav

  Kurzy

  oousha: Já myslím, že obchodovat přes Sierru u Tradestation nelze. To byl i důvod mého přechodu od TS k IB (když pominu ty enormně vysoké poplatky za pronájem TS platformy). Jestli mohu něco doporučit, tak si zkus ještě prověřit AMP. Poskytují dobrá ticková live data i Sierru za rozumnější peníz. A pro otevření jejich účtu nepotřebuješ čtvrt mega... Spousta FIMSáků přes ně funguje vcelku bezstarostně. Z.
 13. Zdislav

  Alerts v Sieře

  honzasek: Chápu, co si chceš nechat zobrazit, ale nevím, jak nastavit ten dotaz pro alert. Zkoušel jsi se podívat třeba na toto? www.bigmiketrading.com/sierra-chart/29007-ofa-sierra-chart.html To by možná splňovalo tvůj požadavek... Z.
 14. No tak to už se těším na výjezdní zasedání FIMSáků! :-)... za pár let... :-/ Tady už začíná být snesitelně (tedy co se teplot a počasí týče) - ráno už nemusím škrábat auto :-) Z.
 15. Zdislav

  Sierra Chart - nastaveni II

  divadrapsak: Je to v grafickém nastavení studie Overlay. Nahoře nastavit "Candlestick" nebo jak to chceš zobrazit a pod tím jsou volby nastavení barvenosti Open High Low Close. Z.
 16. blecha Napsal: ------------------------------------------------------- > Poslední dobou jsem zjistil, že by mě zajímalo jak > nastavit při replay synchronizaci kurzoru nikoli > mezi grafy v jednom Chartbooku, ale mezi dvěma > chartbooky. A mít tak replay vlastně se 2 > synchronizovanými chartbooky. Testuji nové > nastavení postaru a ponovou a potřebuji to > testovat během tréningu. > Na live ani při zapnutí simulace mi to nevadí, > protože tam jsou oba chartbooky synchronizovány > stejně online doplňováním dat. > Příznávám, že Sierru používá od roku 2007, ale > tuhle věc jsem, co jí letos potřebuji, ještě > nedořešil, zda vůbec ve Sieřře jde. :S > > > > Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 06.03. > 09:33 uživatelem blecha. Ne, tohle v SC nejde. Lze synchronizovat pouze replay v oknech v rámci pouze jednoho chartbooku. Z.
 17. Tisková zpráva IB: GREENWICH, CT, January 16, 2015 ‹ Interactive Brokers Group, Inc. (NASDAQGS: IBKR) Due to the sudden move in the value of the Swiss Franc ("CHF") yesterday, several of our customers suffered losses in excess of their deposit with us. Such debits amount to approximately $120 million, less than 2.5% of our net worth. česky: Kvůli včerejšímu náhlému pohybu hodnoty švýcarského franku (CHF) několik našich zákazníků utrpělo ztráty překračující jejich vklady u nás. Takový debit dosahuje přibližně 120 milionů dolarů, méně než 2,5% našeho čistého jmění.
 18. Zdislav

  Sierra nastaveni grafu

  romanrak: Musíš si nastavit v Global Symbol Settings (teď nevím, která to byla záložka) hodnotu komisí www.sierrachart.com/index.php?l=doc/doc_GlobalSymbolSettings.php Bugsy: použij třeba studii "Autoretracement Projection" a nastav si 3 úrovně (0; 0,5; 1) a metodu na retracement www.sierrachart.com/index.php?l=doc/doc_TechnicalStudiesReference.html#s169 kdo hledá, dříve nebo později najde... Z.
 19. Oliver: jak mi Petr říkal na předminulém webináři... "mohl bych o tom hovořit" :-)... a dlouho... Petr: Ten článek jste šil asi na moji míru, že? :-) Všude se poznávám...
 20. Zdislav

  Převod peněz z ČR k IB

  Jen malé info o fundování účtu. V pátek jsem posílal peníze (z AirBank) a ještě týž den byly připsány na můj účet u IB. Platba byla hlášena předem a tudíž očekávána. Dostal jsem instrukce pro zahraniční platbu, ale protože to bylo do banky v Praze, zadal jsem ji jako vnitrostátní. Vše proběhlo hladce a velmi rychle. Z. PS: zaznamenal jsem řadu dotazů na BIC/SWIFT kódy bank. Třeba pomůže tenhle link: www.mesec.cz/bankovni-ucty/osobni-ucty/pruvodce/swift-kody-bank/
 21. Zdislav

  komise IB

  bobek: OK, dík, ale stejně jsem si to ověřil :-) Já vím, že tam je ještě nějaké dopočítávání do těch 30USD za určitých podmínek. pesiak: dobrých rad si tady važ... jde o prachy...raději hledej sám a nepřeskakuj odstavce ;) Z.
 22. Zdislav

  komise IB

  No tak vám, pánové, děkuju. Jsem zas na vážkách, jestli nejsem taky pomátlo... ;) Tak holt si to jdu nastudovat ještě jednou... Z.
 23. Zdislav

  komise IB

  pesiak: podle mě je to takhle... 1) nebudeš platit 10USD za neaktivitu, pokud budeš mít komise za měsíc více než 10USD 2) nebudeš platit poplatek za data 10USD, pokud budeš mít komise více než 30USD Z toho plyne, že pokud budeš mít měsíční komise méně než 10USD, budeš platit 20USD měsíčně. Pokud budeš mít měsíční komise 10,00-29,99USD, budeš platit jen 10USD poplatek za data. Pokud budeš mít měsíční komise více než 30USD, nebudeš platit nic. Takhle jsem to pochopil já. Z.
 24. Tak v tomhle článku vidím sebe před rokem :-) pichal: Co třeba zkusit si prostě počkat na signál, který bude 100% odpovídat předchozí přípravě a obchodnímu plánu zrovna v době, kdy sedím u počítače a sleduji trhy? Kdy sedím u počítače není podstatné. Nemusím obchodovat každý den. Na obchodování musím být fit (po stránce fyzické i psychické), což se nedaří úplně každý den. Když pak začnu tlačit na pilu a říkat si, že přeci musím být disciplinovaný a jít obchodovat stůj co stůj, protože tak jsem si to napsal do svého obchodního plánu, tak to je přesně doba, kdy tratím nejen sim-kapitál, ale i emoční kapitál. Moje ideální rozpoložení pro trading je případ, kdy se celý den [bold]těším[/bold] na to, až večer sednu ke grafům. Pak se nejlépe držím obchodního plánu a nenechávám se jen tak vtáhnout do nesmyslných akcí. Z.
 25. Zdislav

  TradeStation

  Mohu potvrdit. Přešel jsem od TradeStation k Sierře a je to jiné kafe... neříkám, že je to horší nebo lepší, je to prostě jiné. Ale hlavně to má to, co potřebuji. Hledáním rozumného řešení pro FIMS na TradeStation jsem ztratil již dost času i peněz, tak jsem se rozhodl raději přejít k něčemu, co je odzkoušené a 100% funkční. Jinak jsem došel ke stejnému závěru co raven2cz. Z.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.