Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

3trojan

Members
 • Počet příspěvků

  41
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o 3trojan

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. Držím palce těm, kteří půjdou do roku 2015 s nastíněnou vizí. A těším se na zkušenosti. Opravdu se těším především na pozitivní zkušenosti. Ale i na zkušenosti negativní. Věřím, že se najdou ti, kteří se o tyto zkušenosti s námi podělí. Pečlivě sleduji diskusi absolventů AOS. Těch pozitivních zkušeností je v nedávné statistice minimum, či vlastně žádné. A tak tedy všem nám přeji buldočí výdrž a hlavně velký účet.
 2. Sleduji pečlivě všechny Petrovy příspěvky k FIMS. Tento článek však nepřináší nic nového. Nicméně chápu, že i zde platí: "opakování matkou moudrosti". Netradiční přístup autora svědčí i o jeho dalších netradingových schopnostech. :-)
 3. BOBR, robsol, Rob99: děkuji za reakci a ještě prosím jeden dotaz: Pokud máte brokera AMP, používáte také AMP tick data v platformě SCH, nebo jiný data feed, případně vlastní SCH tick data? Jakou variantu byste doporučili co do spolehlivosti dat. případně ve spojení s výší nákladů na data/program/broker? Omlouvám se, pokud se možná ptám jako vrátnej. Začínám.
 4. Myslím, že by FinWin webináře měly být zdarma k FIMS, jako úvod do pochopení trhů. Přitom FIMS by měl být inzerován jako návod k pochopení trhů, jakožto obrazu "stádní psychologie" masy, s přihlédnutím jednak k psychologii elit, neboli tzv. velkých hráčů a druhak s přihlédnutím k efektu/vlivu reakčně - behaviorální psychologie fundamentálních informací, a to na obě tyto skupiny uvedených "spekulantů". Na monitoru zobrazený orderflow lze pak zjednodušeně definovat jako matematicky pojatý vizuální průnik těchto obecně definovaných psychologií. :-)
 5. BOBR: OK rozumím. Díky za reakci a ještě k AMP: jedeš přes AMP stabilně těch x roků nebo jsi zkusil i jiné brokery jako např. IB? Ptám se proto, že mi připadá 10 000 u IB zbytečně moc pro fundaci účtu. Pokud je tedy obchodní servis u AMP na cca stejné úrovni jako IB, pak možná není důvod pro IB. Asi je to trochu mimo zde dané top téma, ale přesto budu rád za reakci vč. i ostatních traderů. Děkuji.
 6. BOBR: Chci se zeptat, pokud je tvá equity takto konzistentně rostoucí, neuvažuješ o přechod na TF, FDAX apod.? Je zde někdo další se zkušenostmi s AMP futures?
 7. Psychologie sem, psychologie tam. S malým (účtem) a malou (praxí) zde prostě velké divadlo neuděláme. No a to je asi tak celé, co k tomu říci.
 8. Přátelé, podle mě, by nás mělo zajímat jen jedno. A to jsou oblasti, kdy by trh mohl rázněji pohnout cenou. Taková místa, či oblasti trh celkem jasně indikuje (ne přes ema, cci apod.) Nevíme však natuty, kterým směrem se na hranicích trh vrhne. No a je jen na nás, jakým způsobem v těchto místech danou příležitost zobchodujeme. Můžeme se v našem předpokladu mýlit a pak bychom neměli mnoho ztratit, anebo je naše analýza situace správná, a pak bychom mohli náš účet posílit. Nemá cenu se zde hrdliti nad ema, cci, atd., protože, jak se ukazuje, exekuce vstupů dle těchto indikátorů
 9. Zlatá slova. Současná volatilita přinesla ztráty právě na denních high/low - trh profrčel téměř bez zaváhání. Navíc je problém používat vícedenní S/R úrovně, pokud se ovšem takové vůbec při delším pohybu vytvoří. Dívám se na S/R i hodně dozadu (20-25 dní), ale to už asi postrádá smysl. IT
 10. Ano, raketový katapult pro ty, co mají grafy tzv. "v paži". Ostatním, a těch je většina, mne nevyjímaje, prospěje neustálé opakování, že jen a pouze tvrdá práce s grafy přinese základy určité sebedůvěry. Potom přijde euforie s papertradingem. A ta pak dostane na frak při živém obchodování. Potom přijde deprese. A znovu zpátky k paperu. Zase s chutí do toho na živo. A sláva, už nejsem v minusu. A teď teprve velice pomalinku s druhým kontraktem. A tady jsem teď já. No a práce s multipozicema? Tak za cca dalších 10-12 měsíců. Takhle to vidím. Přeji všem hodně
 11. cipinek: Také jsem zpočátku neustále sledoval RSI, MACD, CCI, přeprodanost, překoupenost, apod. Postupně (jsem pořád začátečník, grafy sleduji teprve od února) ale zjišťuji, že to, co je základní, je jen a pouze cena a její S/R úrovně, denní close a open v krátké či delší historii. Pak teprve studuju trend podle různé EMA, inter divergence a následně potvrzení přes nějaký oscilátor - většinou CCI. Zatím jsou moje sim obchody OK. Naživo ale stále nemám odvahu. :-) Hodně štěstí. IT
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.