Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

samko33

Members
 • Počet příspěvků

  40
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o samko33

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Zkus ještě další upgrade na novější verzi. Občas se stane porucha, ale další upgrade tomu pomůže. Považuji to něco jako restart u pc ;)
 2. Dance: Mám data od Ritmicu a dle slov traderů a i mé vlastní zkušenosti jsou data přesné. Orderflow s Numbers bary by se měly vykreslovat v pořádku. Data porovnávám jednou za čas a to nejen dle statických obrázků, ale také dle videa. Dle Petra P. jsou data srovnatelná s IQFEED daty - což by měly být naprosto přesná data.
 3. [ital]to divadrapsak: [/ital] Nevim úplně přesně, jak to myslíš, ale asi vím, kam míříš. Pomocí funkce níže, uvolníš okno grafu, kt. pak můžeš umístit kam chceš: [ital]- klikneš na dotyčné okno, aby bylo aktivní - z menu zvolíš window --> Detach/Attach Window - a pak ho posuneš - zpátky navrátíš stejným postupem [/ital] Stane se vlastně to, že základní platforma Sierra zůstane fixní vč. zobrazených ostatních chartbooků a grafů, ale s tímto "uvolněným oknem" můžeš posouvat i mimo. Tak třeba ti to pomůže ;)
 4. to "kurt": Já teda nevím, že by se dala Sierra čistě restartovat - ale nechám si rád poradit. 1) Vím, že je možné ji odpojit od dat: [ital] File --> Disconnect [/ital] 2) Nebo uložíš vše, co máš změněno a jednoduše Sierru vypneš. 3) Nebo instalace nové verze Sierry [ital] Help --> Download Current Version [/ital] 4) Vymazat veškerá data + znovu stáhnout (využívám většinou když rolují trhy na nový kontrakt) [ital] Edit --> Delete All Data and Download (je nutné smazat data i fyzicky na disku) [/ital] A to je tak nějak všechno, s čím jsem se doposud setkal. Snad ti to k něčemu bude ;)
 5. marty2k Napsal: ------------------------------------------------------- > Potřeboval bych poradit jak nastavit zobrazování > čar po uskutečněném obchodu. > V SC mám (dle návodu, který jsem našel zde na > fóru) nastaveno snad správně, ale přesto se > nezobrazuje. > Napadá mě snad jestli to funguje i na SIMu? > > to marty: Mám k tomu tyto poznámky - tak to vyzkoušej ;) Zobrazení uskutečněných obchodů v Sierra Chart [ital] Trade --> Show Order Fills --> ukáže se uskutečněný obchod Chart --> Chart Trade Settings --> Display Entry/Exit Connecting Lines (zaškrtnuto) [/ital] Jak má být ta čára zobrazená? [ital] Global Settings --> Graphics Settings --> Chart Trading Order Fills Entry/Exit Connecting Lines Primary /Secondary Color: white, Width: 2, Line Style: Dash [/ital] - dej si zde nějaké nastavení, co ti vyhovuje
 6. samko33

  Historická data

  to Karler: Nikdy jsem neměl pouze minutová data, takže s tím nemám zkušenosti, ale předpokládám, že když použiješ Numbers Bars a neuvidíš, jak tam tickají jednotliví nakupující/prodávající - nemáš ticková data. Ale ty je vlastně NB nemáš, neboť jsi na package 3. Ticková znamená, že ti tam naskakují nakupující i prodávající po ticích - nikoliv v nějakém průměru po minutách. To se zřejmě ani Numbers Bary nebudou zobrazovat - pro NB potřebuješ ticková data. Nevím, co chceš obchodovat, ale jestli máš v plánu FIMS, tak budeš potřebovat SP5 (nikoliv 3) - ale to se domluv u AMP. SP3 je u nich zadarmo a za SP5 u nich něco připlácíš. Navíc k tomu budeš platit měsíčně $15 - což je poplatek CME, který bude platit každý od 1.1.2015. Domluv se ještě na to, abys dostával data od Rithmic - nejsou v běžné nabídce AMP - ale jsou údajně nejlepší. Takže abych to zrekapituloval - já jsem v tom sám měl hokej. Pro FIMS potřebuješ: 1) Sierra Chart 5 - kvůli Volume Profilu a Numbers Bars (doplatek myslím u AMP 25 USD) 2) ideální data od Rithmic 3) poplatek CME 15 USD. Suma poplatků 40 USD měsíčně, což je luxus za to, co dostaneš. Jinak nevím, jestli komunikuješ již s AMP, ale doporučuju to domluvit se šikovným Slovákem Miro Sabo - najdi si ho na Skype. Někdy nereaguje hned - je hodně vytížený a je v USA - tak ber časový posun ;) Zde je specifikace SC historical data - jukni na to: www.sierrachart.com/index.php?page=doc/SierraChartHistoricalData.html Vím, že minimálně poslední 3 roky jsou ticková data dostupná u SC historical data. Pokud je nevidíš, musíš si je pospojovat prostřednictvím funkce Continuous Concract Data (vidíš pouze poslední contract - nikdo ti s tím moc nepomůže - je to hlavně na tobě - hledej v diskuzích. Jsi úplně na začátku - takže Good Luck!
 7. samko33

  Historická data

  to dzuso: Upřímně řečeno - těch dat, která bys potřeboval v tickové kvalitě je mraky (čím vyšší kvalita dat, tím více zaberou na disku)- takže nasdílení by bylo náročné - jedná se o giga - pokud obchoduješ na více trzích, které korelují, a zvláště pokud bys chtěl až do roku 2010, můžu mluvit již o 10 GB a více.... Mé doporučení - data stáhnout na trial verzi (demo): Než si data někde stáhneš, nastuduj si nejprve - jak stáhnout, kam stáhnout, co udělat, abys data uměl zprovoznit - prostě abys s tím svým software uměl pracovat. Teprve poté se přihlaš na nějakou trial verzi (demo) a ty data si stáhni. Alespoň mě to zabralo spoustu času - tak se na to připrav. Ideální je - připojit se někde a platit si to. Těmto komplikacím se pak vyhneš a ušetříš spoustu času. Ale zpět k trial verzím - např. u IQFeed (poskytuje výhradně data - kvalitní) - myslím na 10-14 dní můžeš využít trial verzi a máš tak zdarma přístup k tickovým datům. Když už na to budeš připraven, a budeš vědět jak na to - tak pro tebe bude hračka je použít. Více je to hlavně na tobě. S některými věcmi ti nikdo neporadí. Pokud nezvládneš otázku dat, ani nepokračuj dál, protože takových překážek/složitostí je před tebou ještě hodně. Ale stojí to zato posouvat se dál ;)
 8. samko33

  Historická data

  to dzuso: jestli chceš obchodovat s volume profilem či numbers bars, tak 1minutová data zcela jistě nejsou vhodná. K tomu jsou zapotřebí ticková data ;) Vůbec bych doporučoval spíše ticková data, pokud chceš obchodovat intradenně. Pokud to myslíš s tradingem vážně, je nutné brát vážně i backtesting - jako kdybys obchodoval v reálu, k tomu potřebuješ to nejlepší. Zkus se někdy podívat, jak vypadá, když jsou data puštěná v reálu, tím myslím to, jak se chová každou sekundu trh. Je to živé, každá sekunda rozhoduje. A teď si představ, že to někdo - tuto informaci - zpracuje do 1 minuty (udělá z toho nějaký průměr). Je to zkreslené a nepoužitelné. Tak na tomhle bys backtestoval.......
 9. to Sejna: Zkus [ital]General Settings --> General 2 --> Auto Hide Chart Title Bars and Scrollbars [/ital] ;)
 10. to marcossoft: 1. obchoduji na noťasu 17,3" a napravo mám LCD 22" a mám jednoduše Sierru rozloženou na roztažené ploše, přičemž vlevo mám okna zmenšená, aby se mi vešla do 17 palcovky a vpravo jsem si okna roztáhnul na 22" - je to docela šikovné a dá se na to zvyknout. Ale určitě ex. lepší řešení. 2. Automatické spuštění Charbooků [ital]Global Settings --> General Settings --> General 1 --> Files To Open On Startup --> Add [/ital]- přidat charbooky, kt. chcete, aby se spouštěly při zapnutí Sierra Chart - dobrá věc ;)
 11. Jo a ještě jsem si vzpomněl, že jsem někomu s něčím podobným helpnul - jukni ;) Sjeď si dolů. www.financnik.cz/forum/read.php?21,144780,page=8
 12. to Martin 1986: v té rolovací položce "Continuous Conctract" si zvol něco jiného - záleží na tobě. Teď tam máš "None". Je to propojení starých kontraktních měsíců s novými. Pak by se ti to mělo propojit. Jsem si jist, že se dá někde snadno dohledat, co jsou ty varianty zač. Tou variantou zvolíš, jakým způsobem se to propojí. Malou inspirací by ti mohl být návod v Sierra Chart - to jsem si uložil, tak snad ti to k něčemu bude ;) www.sierrachart.com/index.php?l=doc/doc_ContinuousFuturesContractCharts.html
 13. to Bugsy: Myslím, že je jedno, že máš trial verzi. Je nutné si stáhnout aktuální futures (tak to můžeš udělat i u ostatních trhů): [ital] File --> Find Symbol --> Futures - Indices --> YM?## --> YMM14 /June 2014[/ital] Pak musíš nastavit, aby se ti mohla propojovat data (tzv. Continuous Concract Data): [ital] Chart --> Chart Settings --> Advanced Settings --> Continuous Contract: Continuous Futures Contract - Volume Based Rollover, Back Adjusted [/ital] (to je možné nastavit různými způsoby - já mám v tuto chvíli takto nastavené propojení dat). Nezapomeň nastavit, jak kvalitní data a jak do historie max. se ti mají stahovat (pokud FIMS - tak tick by tick): [ital] Global Settings --> Data/Trade Service Settings --> Intraday Data Storage Time Unit: 1 Tick Max Historical Intraday Days To Download - obojí si nastav třeba 360 [/ital] A ještě jak dlouhou historii chceš zobrazit přímo v grafu: [ital] Chart --> Chart Settings --> Use Number of Days To Load: třeba 60 dní [/ital] Snad je to vše. Je to trošku boj, strávíš nad podobným nastavením hodně času. Alespoň já jsem strávil. Někdy mám pocit, že by bylo lepší si ty data koupit :) Hodně problémů by člověk nemusel řešit. A pak by ti to mělo běžet. Doporučuji se obracet na Chat Sierry - Support Board - jsou rychlí a poradí ti nebo tě aspoň odkáží na manuál v AJ ;)
 14. to Kamila Kamilo, děkuju moc, ale bylo to trošku složitější, než se zdálo. Na Trade Activity Log jsem si samozřejmě i dle mnou přiloženého screenshotu nechal vygenerovat "All Activity" a "All simulated" - takže by to mělo zobrazovat vše. Ale nic mi to nezobrazovalo, ipřesto, že jsem ty obchody provedl. Zřejmě jsem to již vyřešil. Problém byl asi v tom, že jsem měl data od IQFeed (z Trial Version) a nebyl jsem připojen na SierraChart. Proto se mi mé údaje o obchodech nezapisovali do statistiky. Nakonec jsem se připojil a stáhl si i data od Sierra Chart a najednou je vše OK. Tím všemožným přenastavováním a hledáním chybky jsem zbytečně vyhodil 3 dny :) Kdybych byl nešetřil a koupil si DataFeed od Sierry - bylo by vše vyřešeno.
 15. Ahoj, potřebuju help s [bold] "Trade activity log" [/bold]v Sierra Chart. - backtestuji "Replay/BkTest Fills" - provedu celý obchod - vstup - výstup (obchod vidím, že proběhl) - podívám se do Trade Activity Log a vidím informace pouze v záložce "Trade Activity" - v ostatních záložkách "Trade Statistics", "Trades" a "Period Trade Stats" nevidím nic :( - jako kdybych pouze objednával a přitom ten obchod neplnil - ukázka níže Nevíte, čím to je? Jsem se nějak zasekl a nevím, jak se pohnout z místa. Určitě to bude zase nějaká triviálnost. Rád bych viděl kompletní statistiku v Trade activity log.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.