Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Mira7

Members
 • Počet příspěvků

  33
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Mira7

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

713 zobrazení profilu
 1. Mira7

  Základní info o programu MultiCharts

  Ahoj, je tu ještě někdo, kdo obchoduje s Multicharts? Rád bych o Black Friday koupil doživotní licenci a dal to dohromady s IB. Nehodil by sem někdo postup např. jak napojit v MC brokera, jak je to s daty, atd.? Díky moc, M.
 2. Mira7

  Interactive brokers

  Ahoj Petře, podle článků, názorů jiných a toho, co čtu na stránkách IB není asi úplně nejlevnější. Budu si muset udělat analýzu, jestli bych to utáhl. M.
 3. Mira7

  Interactive brokers

  Ahoj, budu mít trochu komplexní dotaz: chtěl bych konečně přestat s teorií a začít něco dělat prakticky. Myslíte si, že je rozumné začít trading s brokerem IB? Plánuji si otevřít malý účet u nějakého brokera (4-5k), kde budu zpočátku obchodovat na vyšších timeframe. Pravděpodobně začnu na malých částkách (akcie, nebo něco levného), než si to tak nějak osahám. Jaké "nastavení" byste mi doporučili? Mám na mysli brokera (s daty, nebo data zvlášť, jaká?), platformu (bude pravděpodobně Multicharts).... Přes týden pobývám v Praze. Byl by tu někdo ochoten mi předat nějaké zkušenosti do úplných začátků? (osobně nebo po písemné konverzaci) Díky za případné odpovědi, Míra
 4. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Vyřešeno pomocí dynamického pole M.
 5. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, omlouvám se za předešlé částečné spamování. Problém s kompilací jsem vyřešil a pro ostatní, co s tím začínají nebo budou začínat, jsem pod tímto textem hodil odkaz na postup vyřešení problému s kompilací kdyby někdo přišel na to, jak vyřešit to zadání velikosti pole ( pole(proměnná z inputs)[0] ) byl bych mu vděčnej ) odkaz na postup při potížích s kompilací: https://www.multicharts.com/trading-software/index.php/Compilation_Error_(errLine_0,_errColumn_0,_errLineEnd_0,_errColumnEnd_0) Míra
 6. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Tak jsem přišel na první problém s proměnnou *první* - neměl jsem ji definovanou ve vars - hloupost. Na problém s errorem jsem přišel částečně - zkusil jsem si zadat natvrdo pole[35] (0); a to mu nevadí. Jelikož je ale *svice_k_avg* hodnota, kterou budu optimalizovat (mám ji v inputs), potřebuju ji mít v poli (zkoušel jsem i vytvořit var proměnnou, která se rovná *svíce_k_avg*, ale bez výsledku). Při tvoření primivního indikátoru (přesně podle videa z internetu) jsem navíc objevil, že místo *compiled successfully* tu mám vždycky compiled with error(s): na dalším řádku jen compile error line 0, column 0 (stejně jako teď u signálu). Což mi hodně hlodá, protože jsem tedy ve finále ještě nikdy *úspěšně nekompiloval*. Míra
 7. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Ještě jen pro upřesneni, 35 svíček zpet
 8. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, ještě předtím, než vyzkouším výše zmíněné, mám tu další zádrhel s polem. Ukládám si do pole posledních 30 svíček ze včerejška a do proměnné *první* jsem si chtěl uložit hodnotu v poli na indexu1, avšak prostým přiřazením prvni = pole[1]; mi to nefunguje. Další věc je, že mi compilátor vyhazuje error: Invalid array dimension value. line -1, column -1 ... přikládám fragment kódu: svice_k_avg(35), // to je jen pocet svici zpet Array: pole[svice_k_avg](0); if Date > Date[1] then begin for i = 0 to svice_k_avg-1 begin pole[i+1] = Close[svice_k_avg - i]; end; prumer = AverageArray(pole, svice_k_avg); //prvni = pole[1]; If prumer > pole[1] + konstanta then begin bull_prev = TRUE; ... ... end;
 9. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Ok, takhle je to jasny, ale neprepisou se mi ty hodnoty potom? Pokud budu mit třeba uz desátou úsečku novyho dne, nebude to takhle brát zpětné prvních 9 úseček z novyho dne + 21 úseček ze včerejška? ( v případě 30) Diky M.
 10. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj Zdeňku, potrebuju zjistit close posledních například 30 úseček z minulého dne. (Později me bude zajímat jestli rostou nebo klesají.,,, ale to uz je ok). Jestli tomu dobře rozumím, tak kód běží pro každy bar zvlášť, takze si těch třicet posledních close potrebuju držet, tj. Aby se mi to po každém novém baru nesoupalo. Ale jak se k tem Close cenám dostat, to nevim. Diky M.
 11. Mira7

  Programování v EasyLanguage

  Zdravim, uměl by mi někdo poradit, jak fixně uložit (dát do pole) posledních např. 30 close z předchozího dne? Podotýkám, že problém není dát je do pole, ale vubec se k nim dostat. Díky, Míra.
 12. Mira7

  Základní info o programu MultiCharts

  Zdravím, mohl by mi, prosím, někdo lidsky vysvětlit, jak fungují v MC pivotové body? V NT jsem byl zvyklý, že se pivoty tvořily jako úsečky (jakéhosi průměru z ceny předešlého dne) a dále se to stupňovalo na S1,S2,....event. R1, R2,....¨ V MC tu při insert study mám parametry right strength, leftstrength a při defaultních trojkách se mi tvoří jen body na knotech svíček. Pro zkušené tradery je moje neznalost asi úsměvná, ale já nad tím nějak bádám. (přikládám obr.) Díky, Míra.
 13. Mira7

  Základní info o programu MultiCharts

  Ahoj Zdeňku, díky za reakci, už to mám správně nastavené (jen s našim místním časem - tedy 15:30 - 22:00). Jo, máš pravdu, že od 15:30 se volume rozjíždí a zbytek je hodně nízkej. Už 2 měsíce každý den pozoruju ten trh a právě pozoruju všechny časy - tj. někdy dokonce i noc. Tak mě právě docela zarazilo, že obchodníkům stačí "jen" těchto 6,5h. Např. včera (v pátek) jsem dostal krásný signál - který by skončil v PT v 13:05, a o takovou příležitost bych přišel - podle tvého obrázku si myslím, že to zrovna je ten včerejšek. Většinou ty pohyby začínají od 9:00 našeho času.
 14. Mira7

  Základní info o programu MultiCharts

  Problém je mi už jasný. Bohužel jsem si toho všiml až teď....data jsou od 15:30 - 22:00. To je asi moc malé časové rozmezí na obhodování 5 min grafu :\
 15. Mira7

  Základní info o programu MultiCharts

  Čau, mám problém s těmi daty (viz výše) asi dělám něco špatně, protože pokud si data zobrazím na graf, ukazují se mi data v času jen o 1:30 do cca 8:00, rád bych, aby se mi vykreslovaly 24/7 v obchodní dny, ale i když jsem v settings pak změnil session na 24/7 z default, nic se nezměnilo. Nevěděl by, prosím, někdo, co je špatně? Přikládám screeny. Díky, Mira.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.